Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

otázky, ktoré vám nedovolia kľudne spávať

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: otázky, ktoré vám nedovolia kľudne spávať

Poslaťod Lindchen » Pia 16.11.2018 10:01

Podľa mňa pomôže len navykať na narastajúcu intenzitu zvuku, vibrácie a zápach od malička.
Arisko začal pirátmi a skončili sme streľbou z brokovnice, keď bol pri nohe. Nereaguje dodnes na žiadny silný nárazový zvuk.
Nie som si ale istá, či sme to robili vtedy správne (nevedeli sme takmer nič o výcviku) alebo mal pes tak dobré nervy, že to dal. V rodine reakciu na streľbu nemá niekoľko generácii.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod wer » Pia 16.11.2018 10:06

reakcia bud je, alebo nie je.... ked pes nema reakciu, tak sa tomu netreba vobec venovat - aj lepsie to neriesit, ako tomu prikladat vahu - ako niekto zvykne odmenovat cisto po vystrele :pac: a nebude reagovat nikdy. s paxom som mohla vencit pol hodinu pred polnocou na silvestra uprostred sidliska a ako sa mi dobre vencilo, vsetci psickari s tymi ostekavacmi zalezeni :joint: tento este neviem, planujem vyskusat strelbu na cvicaku

teda, vynimka su, samozrejme, dake zle skusenosti. ked psovi vystreli pod zadkom, tak ta trauma moze vzniknut. ale beriem taky normalny zivot... a ak ma reakciu od stenata, tak utlmit sa da, ale odstranit urcite nie.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Efa » Pia 16.11.2018 10:15

ja som to so psami nikdy nijak neriešila, leda zatiahnem rolety a zvery sú celú noc vždy so mnou ... keď o polnoci vypukne ten čurbes, tak max skontrolujú čo robím a pokiaľ spím, alebo pozerám TV tak hlava ide dolu a spia spokojne ďalej ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pia 16.11.2018 10:20

No, ja som s Hugom neriesila, ale on na zvuky nereagoval, ani s Fryom, toho som doniesla na silvestra :heh: A teda, on si zavrci a stekne, ked to zacne, ale nevysiluje. Tento ale vidim, ze tam reakcia je na ten hlasity zvuk, nic strasne, on sa oklepe rychlo, urcite to nie je take ako Fry a auta napr., ked prisiel :haha: , ale nenechava ho to chladnym na zaciatku. Zvuk zopakovany, uz neriesi. Ale aj preto sa aj celkom silvestra obavam, lebo tam to uz nemam pod kontrolou a chcem urcite skusit cosi predtym, nech sa viem zariadit.
Napr. ta pozinkovana platna do klietky. Bola opreta o stenu, padla mu za ritou (zvuk ako hrom inak :heh: ), vystartoval prec, potom sa vratil, ocuchal. A ked som ju skopla znova, tentoraz schvalne, tak sa otocil a potom uz na to kaslal...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 16.11.2018 10:42

tak to este nemusi byt ako-take reakcia na zvuk. to je take steniatkovske, aj ked od molosa by som cakala mensiu reaktivnost :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pia 16.11.2018 10:53

On nema z molosa nic :haha: A hej, nemyslim, ze je to priamo reakcia, ja len, ze ho to nenechava chladnym... A preto viem, ze ked sa s tym stretne, tak to bude znasat lepsie. Ako napr. ten stekot. Na malych psov uz vobec nereaguje, velkych este nefim :heh: To skusim coskoro. Ale napr. ani sekacka na travnik sa mu nelubila, tiez pred nou zdrhal a teraz za mnou aj dojde, ked kosim, ale nie pred sekacku, len vedla nej :haha: Huga som mohla aj pokosit :haha: Ale nie, aj ten sa zdvihol, ked sla na neho, bo vedel, ze kosacka neuhne :haha: Ale zeby co len usami zastrihal, ze co to je, na to si fakt nepamatam. Salam parky. Nieco ako tento a vysavac. Vobec neriesil. A vcera chytil mojim chlapcom drona vo vzduchu :au: Len proste tie silnejsie zvuky s nim hrknu teda.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 16.11.2018 11:07

ono ale napriklad ten ohnostroj je velmi specificky - trva to dlho a je to velmi intenzivne a este aj svetla, blikanie do toho... to moc nenatrenujes. aj ked ten dlhsi cas ti mozno nahrava, ze zisti, ze vsak nic akutne nehrozi a bude oka...
ale ked to budes trenovat vopred, tak daj pozor, aby si tomu neprikladala vahu - ty nesmies reagovat nijako, zaujat ho dako hej, ale nereagovat priamo na zvuk.

a nyx je inak fakt dvojicka k tomu tvojmu. :joint: oproti paxovi fakt brutalne prehnane reaguje na vsetko. :pac: taky polomalinak :ach: :ha: proste silno vzrusivy pes, takze tiez tak trosku trpnem, co ten silvester. ale rozhodne ho vezmem dakam mimo civilizaciu ten prvy rok a uvidime.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pia 16.11.2018 11:39

Ja bohuzial mimo civilizaciu sa nedostanem :ua: Takze viem, ze tomu budem musiet celit a chcem sa trochu pripravit...
A zas on nie je malinak, on je fakt velmi mile decko, take normalne stena. On za mesiac zvladol take veci, co sa Fry ucil minimalne rok... Uz ked odchadzam prec sama, tak presne vie a ani sa netlaci za nami, ci von. Normalne zostane na pelechu, ze papa, dojdite skoro :heh: Aj Fry sa to naucil... Ale KOLKO mu to trvalo, no rok urcite. Doteraz sa obcas pomyli :haha: Resp. skusa, ci to nevyjde. A vonku prechadzky s nim mam jedinu starost... Aby som nestretla debilneho psa navolno. Resp. najradsej nechcem stretnut ziadneho psa :heh: Ale teda aktivnejsi ako Hugo je o dobrych hmm, aj 500% :haha: Ked ich porovnavam v tom veku samozrejme. Zas Hugo nebol uplna lemra, to ani nahodou, ale napr. doma som o nom ani nevedela, vonku bol aktivny. Tento je najaktivnejsi doma vecer, to ma pretlak energie. Tu lieta vsetko. A naopak vonku je taka lemra :haha: Nic ho nezaujme okrem ludi a zradla. Velmi rychlo kluse, normalne musim natahovat krok, aby som ho s nim udrzala, ked je na voditku (akoze s nim by som za tych 15 minut na voditku vyse kilometra dala urcite :haha: ale inak vypnem z voditka a mam pocit, ze svet ho nebavi sa tak louda, viac stoji a cumi na mna, ci fakt musime kamsi chodit, vcera prvy krat chytil nejaku haluz na zemi do papule a chvilu si ju niesol). Ale vnutri vcera zacal aportovat lopticku. Normalne ju nosil, nehadzala som, len som ju niekde polozila od neho dalej a pekne sa ku mne s nou vracal. Zvycajne teda mi skor nieco ukradne a ide s tym odo mna :haha: :haha: :haha: Som myslela, ze ho zabijem, som vyluskala fazulu a tie supy som mala vo vedre na terase. Vo vedre, ktore som vlozila do kvetinaca velkeho, tazkeho, aby mi to vietor alebo Lyo neprevrhol... Ta spina mala to z toho vedra povytahovala behom minuty, nez som si dala bundu a obula som sa, on siel von prvy. Ale vsetko do poslednej supy. Waaaaa, som myslela, ze strielam, zbierat to po terase, zapadnute v tych sparach drevenej dlazby :au: Ale milujem ho, je totalne iny aj ako bezny fundel, nielen Hugo. Ale zase nie uplna vynimka, nebude dobry pracant, bude pracovat za zradlo (kua, jak si to odporuje s inymi sportami :haha: :haha: :haha: ) a to ja vo vode nerada vidim. Ale tak uvidim... Mozno sa mylim. Jo aj hlucny je, steka aj vrci, ale pri hre a vie sa do toho opriet. Presne to, co mi vobec nevadi, bo mi nesteka "len tak" ako niekto alebo po niekom :hmm: A vcera som ho mala na rucickach, som ho hladkala hadam 15 minut, mi v naruci zaspaval a stano mi pripomenul, ze este tak mesiac, dva... A potom uz len hlavicku a predok udrzim :plac: Mam pocit, ze on fakt pribera strasne malinko, ale natahuje sa ako guma :oo:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 16.11.2018 12:03

Offtopic: inak aj nyx strasne rad bol na rukach, aj teraz najradsej na kolenach by sa usalasil cely, len uz sa zmesti na pol tela max. :ha: tak sa tak vselijako vykruca, prevaluje, srandovny je. tiez je to taky mojkacik, stale decko
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pia 16.11.2018 12:06

Offtopic: No presne, ja ked som za kompom, furt len predne nohy na mna vyklada a zobre, nech si ho vezmem :heh: A v aute vylezie tak nenapadne spod noh na kolena, ze az, uz ma na to system :haha::
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pia 16.11.2018 13:23

pigie píše:Na malych psov uz vobec nereaguje, velkych este nefim :heh: To skusim coskoro.

Ten pes je proste bozsky. Cuklo nim pri prvej brane (mam tu taku fasa ulicku, kam som chodila aj s Fryom, tam maju urevanca v kazdej brane, to je fakt des, krst ohom :haha: ), ale uz ani nenapol voditko, len ho myklo, ale som cmukla a bol moj. Celuuuu ulicku az do konca a ked som ho nechala rozkukat sa pri barakoch, kde z oboh stran ulice besnili psi, inak vrtel chvostom, neodvazil sa k nim, ale vrtel chvostom :heh: - tak som ho zavolala a ukazkovo predsadol a neriesil. Lubim ho. Ja vlastne viac nepotrebujem :heh: Teraz uz verim, ze aj silvester bude OK, on ked zisti, ze nebezpecenstvo nehrozi, tak fakt neriesi.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Ned 18.11.2018 16:42

Wer, cim si zabavila to male stena? Ja by som ho aj nieco poducila, ale nemam co, polohy nechcem este. Ja na triky moc nie som, stekat na povel sa naucil za pol minuty. Co s nim? :heh: On by tak rad cosi chcel, aj ja, ale neviem co :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Ned 18.11.2018 16:55

Obrany :haha: a stopy. Na triky nie som ani ja, ani tej poslusnosti moc nedavam
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Ned 18.11.2018 17:07

Ach boze, to neni pre moje steniatko :heh: Obrany urcite nie, aj zo stranky pohybovej. Teda stopy by sli, ale tie mna silno nebavia. :heh: Sa s nim zblaznim asi, kym to bude funkcny pes :heh: Dnes som ho pozorovala ako zuje plastovu flasu. Takze najprv ju musel pokrcit vlastnou vahou, aby ju vobec zobral do huby, lebo on tou hubou ani ten plast nestlaci. Dnes zobral malemu sluchadla, vsimli sme si to , netusime kedy a ako k nim dosiel, ale sluchadlam nebolo vobec nic a to sa tam potichu s nimi musel hrat dost dlho, lebo chlap povedal, ze tam lezal kym upratoval v kuchyni :heh:
Jo a dnes chlap vs. pristupeni psi. Fry pocet zaslapnuti 3, z toho 1 sa uz ohradil dost vyrazne a potom sa ohradil aj chlap :heh: - Lyo 0 :heh:
A dnes mi nejaky debzo pri nom zatrubil na aute. Zastal pri nas, zjavne trubil na niekoho v dome, akurat, ze ja som s nim bola 1.5 m od auta... :ach: Myklo s nim, ale sak ja som sa zlakla tiez :pac: , ale len zostal pozorovat a ked chlap vystupil, chcel ist okamzite za nim :heh: Nejak sa fakt prestavam bat tych ohnostrojov :heh: Ale zacinam sa bat stretov so psami, toto nebude tutko, co si necha vsetko, tento si bude fest pamatat a aj ohradit sa okamzite vie :angel: A na Frya hra machra odkedy prisiel.
Len nejaku cinnost si musim s nim vymysliet, este neviem aku. Skoda, ze nie je teplo a leto, voda by bola uplne super :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Ned 18.11.2018 17:14

Co tak nosework - psa to zamestna rovnako ako stopy ale netreba sa kvoli tomu trepat na pole a nechavat to odstat a hrbatit sa s pamlskami v kazdom kroku :lol:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia