Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

otázky, ktoré vám nedovolia kľudne spávať

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: otázky, ktoré vám nedovolia kľudne spávať

Poslaťod Renata » Pia 05.01.2018 13:05

kellee obcas mi prides ako nespojpravna, nehnevaj sa, ale v dnesnej dobe, ked vsetky informacie su dostupne vsade po internete, tak ty len sedis na riti a od vcera vyplakavas, ze nemas vypoved :oo: uz si mala byt na urade a informovat sa co dalej, ze ti sefova robi to a to a nech poradia a sefke povedat, ze teda ty ides na urad prace sa zaevidovat a uradom tiez oznamis co a ako sa v praci u vas deje
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Elis » Pia 05.01.2018 13:33

wer píše:ale ved podla mna nema koniec zmluvy, PP rozviazala vypovedou, mimo konca zmluvy..

jenze ona ve skutecnosti nic nerozvázala :ua:
no nechci malovat certa na zed - ale tim, ze nema potvrzenou vypoved - tak ji na UP nemusi vůbec zaregistrovat.
Prac. pomer dale trva a naopak zaměstnavatel po ni může pozadovat nahradu za zpusobenou skodu - ze nechodi do prace treba...pripadne muze dostat vypoved jednostrane od zamestnavatele -pro hrube poruseni -a to zase nemá nárok na nic na UP...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 05.01.2018 13:36

noo, to je pravda - asi ani postou to neposielala...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Pia 05.01.2018 14:11

Inak poslanie postou niecomu pomoze? Jak sa to robi? Lebo sice viem mat podaci listok s datumom, ale jak dokazem ze v tej obalke nieco bolo?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Pia 05.01.2018 14:15

no, aby to nebolo tak, ako píše Elis. som myslela, že aspoň to ukončenie pracovnej pomeru k 31.12. máš písomne. tak to fakt vyzerá, že pracovný pomer trvá ďalej.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 05.01.2018 14:17

elfinka píše:Inak poslanie postou niecomu pomoze? Jak sa to robi? Lebo sice viem mat podaci listok s datumom, ale jak dokazem ze v tej obalke nieco bolo?

plati. len lepsie s dorucenkou zasielat, to sa nevykrutia, ze nic nedostali. a keby sa sudili :lol: tak sud skor da na zamestnanca...
http://www.teraz.sk/ekonomika/ako-platn ... lanok.html
Naposledy upravil wer dňa Pia 05.01.2018 14:18, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Pia 05.01.2018 14:18

elfinka píše:Inak poslanie postou niecomu pomoze? Jak sa to robi? Lebo sice viem mat podaci listok s datumom, ale jak dokazem ze v tej obalke nieco bolo?

tak byva zvykem, ze dosla posta ve firme je evidovana :no:
ano, muzou tvrdit, ze prisel v obalce prazdny papir - ale uz to nevypada tak verohodně :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod usagi » Pia 05.01.2018 15:24

kellee píše:nemam v rukach totalne nic :plac: idem volat na urad prace

Vždy,zo všetkého dve,tri, PODPÍSANÉ kópie.
Pozornému nie je príroda ani mrtva,ani nemá... (Goethe)

Живи, и жить давай другим...

usagi
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Pia 05.01.2018 15:59

usagi píše:
kellee píše:nemam v rukach totalne nic :plac: idem volat na urad prace

Vždy,zo všetkého dve,tri, PODPÍSANÉ kópie.

hej sama si za to mozem, ja viem.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Pia 05.01.2018 21:13

wer píše::ua: treba sa spoliehat len a len na seba... preverit si sam.
a co ti povedali na urade?

asi tolko, ze mam len dve moznosti, bud mi da tu vypoved k 4.1. alebo mam proste volat na inspektorat prace, ze by este v ten den mali prist

Renata na svoju svojpravnost som sa nepytala. Raz tu napisem ze mam problem a uz som nesvojpravna? :oo:
to vies, sefova mi volala vcera vecer, hoci rano ked som koncila nocnu, tak mi povedala ze to urobi s koncim k 4.1, mala som sa ist posadit pre urad prace a sediet tam do rana?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pia 05.01.2018 21:25

kellee, renata to isto nemyslela zle, ale možno si trochu naivná a hlavne príliš dôverčivá, a takto to dopadá. Presne, ako píše wer, všetko všetko si treba preveriť, aj to, čo povedia na úradoch. Pozrieť na nete zákon, ak sa v ňom nevieš vyznať, spýtať sa niekoho, trebárs aj tu. Zamestnávateľ by z človeka vyžmýkal aj dušu a ak vidí, že sa moc nevyzná alebo je neasertívny, už s ním máva jak s handrou :hmm: .
Inak, podľa toho, čo tu píšeš o tej firme, všetky ich praktiky a podmienky práce sú na inšpektorát ako vyšité!
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Pia 05.01.2018 21:46

ja viem presne ako to myslela :lol:
ano viem sama si za to mozem, ale na svete musia byt aj taki blbci ako ja, lebo by inak bol dokonaly. Vies ked ti rano povie ze nie je problem a ked budu papiere hotove, zavola, nemala som nejak dovod riesit to. cela ta vypoved k 31.12 by mi totiz bola k nicomu kedze som navyse odrobila dve smeny a ona by mi ich nemusela ani zaplatit, ak by som suhlasila s tym, ze to ukoncime 31.12 a nie 4.1.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pia 05.01.2018 21:58

Áno, ja to chápem.
Niektorí sme zas paranoidní, každá zmena mi už zaváňa nejakými vymýšľačkami, to ja som zlá potom :ha: .
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Pia 05.01.2018 22:06

Ono je to zas smutne celkom, ked clovek nemoze verit vobec ziadnej ustnej dohode. Na vsetko pytat papier, to smrdi zabitim aj poslednej dovery.
Ak uz aj predtym boli podivni neustretovi, tak sa neda robit nic ine.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Pia 05.01.2018 22:17

Lindchen píše:Áno, ja to chápem.
Niektorí sme zas paranoidní, každá zmena mi už zaváňa nejakými vymýšľačkami, to ja som zlá potom :ha: .

tak vidis.

elfinka, neustretovi praveze neboli, nemala som problem sa s nimi dohodnut v nicom praveze,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia