Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

otázky, ktoré vám nedovolia kľudne spávať

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: otázky, ktoré vám nedovolia kľudne spávať

Poslaťod elfinka » Štv 21.06.2018 10:47

Pockaj, a to ste mali prihlasene vsetko na seba? Nie na majitelku bytu?
Lebo ak na seba, tak ste mali zaplatit podla meracov a dalej neriesit.
A ak na majitelku, tak je zas na nej a vasej dohode jak to rozrata, ale pytat po vas viac nez realne naklady (= viete kolko je jednotkova cena a kolko ste prekurili) nemoze chciet. Akurat za spolocne teplo v bytovke je ok pytat rozratane podla casu.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod zuzka:) » Štv 21.06.2018 11:01

Mne po odstahovani z podnajmu tiez volal po case majitel ze je velky nedoplatok. Ale vedel zistit na koniec za ktore mesiace, ze my sme tam uz nebyvali. Ale neviem ako
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Štv 21.06.2018 11:03

katkariinka píše:Ako vybrať kufor? Chcem nejaký fakt veľký, pre celú rodinu, vhodný do lietadla. Nejaké overené značky?

Ak do lietadla, tak nejaký, ktorý ti nebude vadiť vyhodiť. Tam sa s nimi hádže a nepiple
How many lightbulbs does it take to change people?

*kryčať*chémya*prýdem*oblyčky*robyť*rádyo*sanytka*ďyvá svyňa*hocy*musým*lýstok*
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Štv 21.06.2018 11:03

je to pisane na majitelku bytu.
ja som z toho uplny jelen. este v tej vode sa ako-tak vyznam, vo vyuctovani z 2017 aj 2016 je rovnaka tabulka, tak vidim, ze my sme tam mali o dost nizsiu spotrebu (mesacny vypis ale nemam, samozrejme). ale zrejme sa menil dodavatel tepla, tam ten rozpis je uplne iny, cize to ani nejak neviem porovnat - v minulorocnom su napisane aj stavy meracov, v aktualnom to nevidim.
merace by sme mali mat odpisane, ale to mam doma, teraz som v robote - mam len co som jej posielala mailom, stav meracov v januari 2016 a 2017.

a co dalej? napriklad ta voda - povedzme, ze za rok 2016 bol nedoplatok za studenu + teplu vodu 100 eur, za rok 2017 je to 200 eur. byvali sme tam 2 mesiace v 2017. ako to vyriesim, napisem jej, ze zaplatime len 2mesacnu cast zo 100 eur, ci ako...
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Štv 21.06.2018 11:08

Proste zaplatit mate za to, co ste realne minuli. U veci ktore maju merac z vyuctovania je jasne kolko je jednotkova cena a kolko ste minuli medzi poslednym meranim a dnom kedy ste odisli.
U veci ktore nemaju merac (spolocne teplo, elektrina v spolocnych priestoroch, my takto napr mame aj studenu vodu) zaplatite pomernu cast podla casu. That's all.

Kolko je rocny nedoplatok co prisiel majitelke ti moze byt v podstate jedno, len z toho vyuctovania zistis tu jednotkovu cenu.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Štv 21.06.2018 11:20

ahaa, jasne. cize pozriem rozdiel medzi konecnym stavom meraca, ked sme odchadzali, a stavom na zaciatku roka, a toto mnozstvo vynasobim tou jednotkovou cenou, ktoru odcitam z vyuctovania.
to mi inak mohlo napadnut :hi: asi ze ma tak prekvapili tie sumy, ze som spanikarila. plus doteraz sme to riesili vzdy len tym pomerom podla poctu mesiacov, ale to neslo o tak vysoke ciastky. uz som si to ujasnila. dakujem za rady :poklona:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Štv 21.06.2018 11:22

A este kolko ste platili mesacne "pausal" do toho musis zaratat, lebo to mas v podstate predplatene. Nie, ze to budes platit znova :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Štv 21.06.2018 12:25

nie je nedoplatok praveze nad ramec tych pausalnych poplatkov? napr. platim mesacne energie 100, nedoplatok na ten mesiac je povedzme 50, tak to znamena, ze realna spotreba energii stala 150. ci?

edit: debil. ano. zratam realnu spotrebu podla meracov + kolko bude treba na spolocne priestory, a odratam ten pausal. nemysli mi to fakt.
--------
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Štv 21.06.2018 12:38

Hej, ibaze ty si mohla mat preplatok 100 a ti co sli po vas nedoplatok 700... Takto vznikol majitelke len nedoplatok 600 a este z toho by chcela podiel... Treba to proste len zratat :yes:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Štv 21.06.2018 13:10

teraz tak rozmyslam, ze ci to nahodou nerobi naschval, taketo tahy.... lebo je sakra rozdiel, ci mam zaplatit alebo dostat 150 eur.
uz pred 2 rokmi sme s nou riesili nieco podobne, byvali sme tam vtedy len 1 mesiac (december) a chcela, nech zaplatime nedoplatok 560 eur za minuly rok. som jej pripomenula, ze sme tam len 1 mesiac z toho roku, a ona ze jasne, pardon, mate pravdu, tak potom len 560/12. som to nechala tak, neriesila som nejake merace a podobne, ale asi som mala - realne sme tak asi prisli o par desiatok eur a ona si par desiatok zarobila. a ak dala rovnaku poziadavku aj tym predoslym najomnikom, tak zarobila aj 100 alebo viac.
... a kto taketo jednanie odkontroluje? (ale chcela by som verit, ze to nerobi naschval)
--------
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Štv 21.06.2018 13:52

Ona asi nezarobila nic. Ona chce len nedoplatky naspat, len jej nedopina, ze riesit to ciastkovo si moze dovolit len vtedy, ak radsej ochudobni seba ako druhych a hlavne si ma pytat od tych spravnych ludi. Napr. ja nemam problem povedat, ze chcem pomernu cast, ked viem, ze v tom byte nik predtym alebo potom x mesiacov nebyval, takze kurenie vypnute a voda sa nepouzivala, takze vlastne doplacam, ale nechce sa mi crcat s drobnymi poctami :haha: Radsej zaplatim pomerny nedoplatok za nich :heh: Ale tak to by ma nenapadlo, ked sa v tom byte niekto strieda jeden po druhom, to proste rozratam, hlavne ak ide o tak velku sumu. Inak hodne velka suma, dufam, ze mna take obidu ako obisli doteraz :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Štv 21.06.2018 14:20

nj, ten dom nie je zatepleny a nie je asi ani moc dobre postaveny. rok pred nami to bolo 560, rok po nas 650, my sme mali len 280. asi sme otuzili.
--------
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Štv 21.06.2018 14:21

Tak osobne si myslim, ze ona ma zle nastavene platby... Schvalne nizke :ua: Lebo teda mat jeden rok nedoplatok este OK, ale 3 roky po sebe take vysoke? To uz mi zavana manipulaciou zo strany prenajimatela. Ja prenajimam uz 5 rokov, ale ani raz nebol nedoplatok vyssi ako 200eur. A ked aj bol nedoplatok, automaticky sa mne zdvihli zalohove platby a dalsi rok som nedoplatok nemala. Skor nizsi preplatok.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Štv 21.06.2018 14:58

toto som si tiez hovorila, ked sme videli to prve vyuctovanie. preco nezvysi tie platby.... ale tak uz je to jedno. som este chcela varovat tu pani, co tam isla byvat po nas, ale nemala som prilezitost. lebo akoze ked tam pride byvat sama mama s malymi detmi a po roku drb - zaplat 600 eur... no dakujem pekne.
--------
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Štv 21.06.2018 16:24

To kto ma na starosti funkcnost semaforov? Nam uz niekolko mesiacov nesvieti jeden cerveny panacik. To sa niekde nahlasuje? :heh:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia