Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

otázky, ktoré vám nedovolia kľudne spávať

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

otázky, ktoré vám nedovolia kľudne spávať

Poslaťod mairi » Sob 21.06.2008 10:05

:ha: :ha: :ha:
v tejto téme by som chcela rozoberať rôzne otázky, ktoré vás trápia :joint: , alebo len veci, ktoré vás vždy zaujímali ale nikto vám nikdy nevedel dať uspokojivú odpoveď, alebo ste po nej nepátrali. ale chceli by ste to vedieť. môžete sa pýtať v podstate na čokoľvek, ale skúste to brať aspoň trochu vážne a neodpovedajte úplné hlúposti.

takže moje prvá otázka sa týka gramatiky, takže myslím, že na to sa bude dať nájsť odpoveď.

ako je správne, potenciálny alebo potencionálny? napr. zákazník, budúci otec môjho dieťaťa atď.

nikdy neviem ktoré mám použiť, viac sa mi páči prvé, príde mi to také logickejšie, lebo je POTENCIÁL, tak potenciálny, ale nie je POTENCIONÁL, alebo existuje také slovo? ale viacero ľudí mi už povedalo že druhá možnosť je vraj správna, alebo nie?
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Re: otázky, ktoré vám nedovolia kľudne spávať

Poslaťod Jannka » Sob 21.06.2008 10:15

POTENCIALNY. bez debaty :lol: (check out slovnik,alebo google a ti vam to potvrdia)

-------------------

a moja otazka je, (ktora ma trapi a neviem na nu najst odpoved, je:)

-preco si stare babky(panie) farbia vlasy na modro/fialovo?
(vsak si mozu farbit na vsakovake ine prirodzene farby...ved babky su konzervativne...tak preco prave na modro,preboha?!)
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 12 z 12 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Rika » Sob 21.06.2008 10:19

:heh: Aj ja som nad tým už veľa krát rozmýšľala. Tiež tomu nechápem. Jedna moja babka tiež mala už tak nafarbené, na modro... musím sa jej opýtať :lol: .
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Jannka » Sob 21.06.2008 10:25

moj kamos tvrdi,ze chcu "rebelovat na stare kolena"
ja si skor myslim ze to bude preto,lebo ta farba je mozno najlacnejsia :heh: :heh:
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 12 z 12 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod mairi » Sob 21.06.2008 10:41

ja mám občas skôr pocit, že nechceli, aby to dopadlo celkom tak, možno na staré jemné biele vlasy chytajú určité farby domodra. ale toto ma tiež vždy veľmi zaujímalo. tak Rika opýtať sa a daj odpoveď, už sa teším.
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod Nia » Sob 21.06.2008 10:43

podla mna to bude tou farbou, ze vlastne ony uz nemaju pigmentaciu na vlasoch, tak preto im to chyta na modro...to je aspon moje vysvetlenie
noo aaaa mairi ucrite je spravne potencialny...potencionalny, je uz nieco ine
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod mairi » Sob 21.06.2008 10:44

Nia píše:noo aaaa mairi ucrite je spravne potencialny...potencionalny, je uz nieco ine

no a čo teda znamená potencionálny, nech viem :smile:
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod Jannka » Sob 21.06.2008 10:45

mairi píše:ja mám občas skôr pocit, že nechceli, aby to dopadlo celkom tak, možno na staré jemné biele vlasy chytajú určité farby domodra. ale toto ma tiež vždy veľmi zaujímalo. tak Rika opýtať sa a daj odpoveď, už sa teším.

no to nas napadlo tiez,ale zeby nejaka cokoladova chytila domodra? nezda sa mi to moc...
treba to vyzistit....chcem to vediet!!!!!!!!!! :ha:
Jannka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Rika » Sob 21.06.2008 10:47

Jj, len nevím kedy s ňou najbližšie budem :lol: ... no a s tym potencialnym, v slovniku cudzich slov som slovo potencionalny ani nenasla :ach: :heh:
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Nia » Sob 21.06.2008 10:49

potencionalny je nespisovne aaa z hladiska morfologie a sklonovania nespravne..
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Jannka » Sob 21.06.2008 10:50

no ludia moji. mam odpoved. zas plati,ze rodicia vedia vsetko najlepsie :heh:
takze mama vravi,ze to robia preto,lebo potom im menej vidno sediny. pretoze ak im tie sediny odrastaju,tak im v tej modrej splynu a celkovo to potom posobi ako melir a nic nevidno. (vraj im to radia aj kadernicky)
kdezto keby si to nafarbili nap. na hnedo, za par tydznov by im uz bolo vidno odrasty,ktore by velmi kricali.
zahada vyriesena.
Jannka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Nia » Sob 21.06.2008 10:53

cizee pride babka do kadernictva a kadernicka jej poradi:"tetuska, mali by te si zafarbit vlasy na modro, potom vam nebude vidno sediny, co na to poviete??? "
tak ja ked budem stara, radsej si necham sedive vlasy, ako modre :heh:
ale ja som videla uz aj babku vo fialovych vlasoch :heh:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod mairi » Sob 21.06.2008 10:54

Jannka píše:
mairi píše:ja mám občas skôr pocit, že nechceli, aby to dopadlo celkom tak, možno na staré jemné biele vlasy chytajú určité farby domodra. ale toto ma tiež vždy veľmi zaujímalo. tak Rika opýtať sa a daj odpoveď, už sa teším.

no to nas napadlo tiez,ale zeby nejaka cokoladova chytila domodra? nezda sa mi to moc...
treba to vyzistit....chcem to vediet!!!!!!!!!! :ha:

no čokoládova asi nie ale napr. taká čierna

Rika píše:Jj, len nevím kedy s ňou najbližšie budem :lol: ... no a s tym potencialnym, v slovniku cudzich slov som slovo potencionalny ani nenasla :ach: :heh:

okej tak teda potencionálne netreba vôbec používať keďže zjavne neexistuje :lol: , týmto vymazávam toto slovo zo svojej slovnej zásoby, delete? yes takže môj problém by bol vyriešený, ale ak náhodou ešte niekto iní má inú teóriu ale poznatok, sem s ním.
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod Rika » Sob 21.06.2008 10:58

no tak to si fakt neviem predstaviť babku s čiernymi vlasmi a vyrastajucimi bielymi :heh: . Mne sa n ahodou tie biele vlasy pacia. Moja druha babka ma velmi pekne a ani si ju uz neviem predstavit s inymi :heh: .
Ja som uz tiez videla tetu s fialovymi ale brutal fialove, som to chcela napisat pod farbou ake ich mala, ale taka fialova tu nie je :heh: .
No ale sranda to je.
Martin Buber

Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Jannka » Sob 21.06.2008 11:02

Rika píše: no tak to si fakt neviem predstaviť babku s čiernymi vlasmi a vyrastajucimi bielymi

by vyzerala ako Johny Depp v tych Burtonovych filmoch :heh:
Jannka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Ďalší

Späť na Voľná Diskusia