Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Urban gardening a vlastné pestovanie; záhrada a kvety

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Urban gardening a vlastné pestovanie; záhrada a kvety

Poslaťod pigie » Uto 10.07.2018 17:02

Ozaj Silvuch, mucenka nic? Ja som tu mrazuvzdornu dnes odtrhala susedom z plota, preliezla k nim. Netusim ako a kedy... Este aj puky ma nahodene. Mam rada take prekvapenia :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod kives » Uto 10.07.2018 18:03

pigie, pekne fotecky, s boraxom si ma nepotesila.
zacinam sa vyhrazat fige, ze ked nezarodi, tak bude nahradena niecim kooperatinejsim. na slivky zabralo, sama voska, ale pl o sliviek :heh: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Uto 10.07.2018 21:06

:plac: nie, cnie sa mi za nou.. Tiez mas tu krasnu modru, ze? Mi pripomina rakusky Tulln, lebo na zaciatku septembra im to tam kvitlo v zahrade...

ale prisli mi z toho obchodu same skvosty. severska ceresna, cucka, jahoda... :aaa: uz sadim na nove miesto...

idem nahodit dake zahradne foto z mobilu.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 11.07.2018 5:32

Kde mame tie fotky? :plac: Stahujete sa? Ci davas do zahradky? A ano, mala by byt taka fialova ci aka, este mi nekvitla, tento rok sa snad dockam, puky su este male. Ani ta zltoploda, co mam doma nekvitla, z tej som nestastna, to sa neda tvarovat, mi to lezie po zaluziach :pac: To sa vlastnou vahou potom zlomi a zas vyrastie zvrchu nejaky slahun a tak dokola, uz tam mam 4 vyhony, ale nic z toho, kvitnut sa nechysta. Takze maracuja tento rok nebude :heh:
A kvitne mi liriope, ale tak uboho, ale nejak skoro, nie?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Str 11.07.2018 20:31

stahujem do Modry... ale mam aj v zahrade. Tot

Ta monarda asi najvacsie sklamanie, sak to ani nekvitne, max daky mini ruzovy lupen vo velkosti mravca.
Prílohy
20180705_135349.jpg
20180703_184627.jpg
monadra
20180703_184027.jpg
rajciny vacsie ako ja
20180703_183826.jpg
20180703_183456.jpg
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Str 11.07.2018 20:34

ktoru laliu si nechat? s bodkovanu, ci nie?

a ten biely ibis mal byt blue chiffon :haha:
Prílohy
20180703_210649.jpg
kalanchoe
20180710_180108.jpg
20180705_135229.jpg
20180703_183422.jpg
20180710_180159.jpg
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Str 11.07.2018 20:34

a Modra
Prílohy
20180701_131728.jpg
20180701_131524.jpg
20180701_131505.jpg
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Štv 12.07.2018 6:05

Och, potecha oka i ducha konecne :aaa: To ti kvitne tak pekne salvia? :aaa: A v tej bednicke vedla begonie mas co prosim ta? To vypada tak pekne, korytnackam do terarka :heh: A ten druhy modry ibis nemas? Mne to zostalo modre chvalabohu. Len nazov som uz zabudla, musela by som pohladat. A nepochvalis sa domcekom? Ja ani neviem, ze sa stahujes :aaa: Tak nech sa dobre byva! :jop:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Štv 12.07.2018 20:49

Salvia je z obchodu :heh: , tak snad o rok to da zas... A to vedla begonie je kalanchoe, kupovane v hornbachu..
Ibisov mam viac, z toho tri kupovane ako modre (kazdy iny druh, najaka marina, orrsay ci volako tak a blue chiffon), tak uvidim este, co z toho bude, ale henten biely je blue chiffon.

Domcek este nestoji, je to iba chalupa, ktora sa zbura a ide sa nanovo. Bola to dlha cesta, aj s vyberom miesta, sme pobehali siroke okolie BA a bieda to je.. Ale konecne slnko! I ked Elo zahlasil, ze chce les aj pred domom, aj za domom, aj vedla domu z jednej strany, aj z druhej a pritom je to opat lesna chata. :heh: Takze premiestnujem zas, jak macka macence. :pac:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pia 13.07.2018 7:44

Parada, aj ked teda nezavidim to okolo toho - burat, stavat :aaa: Ja som v modre tiez pozerala dom, ale chlapovi sa zdal pozemok 1600m2 malo a privela penazi :heh: Akoze my s chlapom sa zhodneme, ze sa nezhodneme, lebo ked sa snazim najst kompromis, tak on povie, ze to nema zmysel, lebo kompromis mame teraz a este si zmyslel, ze to musi byt blizko skoly kvoli malemu, tak to uz som si povedala, hladaj si sam :joint: Hektarove pozemky okolo skoly v blizkosti BA :joint: Ja na to fakt nemam silu a cakat az mi niekto prinesie nieco na striebornom podnose viem aj ja :heh:
A ten modry hibiscus, co mam ja, je Oiseau Bleu, ten je fakt modry, resp. aspon fialovomodry. Urcite nie biely :heh: Mi odkvita prave. Inak, ten agat, co som teda sadila na jesen a strachovala sa, ci sa ujme, tak on podrastol meter. Nekecam, on stale rastie, pocas celeho roka ma prirastky, som zvedava kolko podrastie do jesene :prd: A aj kvitne furt :heh: To je uz realny strom, korunu to ma vacsiu ako magnolia, co mi tu 4 roky rastie :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Pia 13.07.2018 9:44

1600 je mu málo? ako uznám, po skúsenostiach s tebou :hihi: je to na zváženie, ale 1600 je už podľa mňa na vybláznenie viac ako dosť :nwm: .
Silvuch, krása :yes: :jop:
včera som presadila josty. som si myslela, že to s prehľadom budem mať za hoďku.... za dve hodiny, s pomocou čakana, s vyplazeným jazykom som to dala. veď to sa nedalo. koreniská hrubé (za tri roky), málo miesta, som to skatovala tak na tretinu, aj tak sú veľké. jedna z nich pred strihaním mala cca 2 metre :aaa: :pac: . dúfam, že sa chytia.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pia 13.07.2018 10:28

Ty si blazon :heh: Ja by som sa na presadzanie v juli nedala. Uz v juni som jeden krik presadzala - okrasny a mala som bobky, ale nastastie bolo potom tyzden tak sychravo, tak to dopadlo dobre. Boze, ja dufam, ze sa uz naozaj buduci rok dockam egresov. To je jedine bobulovite ovocie, ktore mi naozaj chuti a na ktore sa tesim.
A jo 1600 je proste malo, aj ja ked sa nad tym zamyslim, tak proste malo :heh: To by bol zas len kompromis - aj ked lepsi ako teraz. Ale my uz chceme nieco, kde naozaj zostaneme... Asi aj za cenu toho, ze to bude az potom, co maly vychodi zakladnu... Takze tu mozno zostaneme o cosi dlhsie ako sme planovali, lebo neverim, ze sa stane zazrak :heh:
Inak, tie moje nezabudky stale kvitnu. Ja nechapem. Uz ich prerasta datelina, ale stale take male modre ocka po mne pokukuju z tej dateliny :heh: A dateliny mam uz nasusenej asi stvrt kubika :aaa: Dufam, ze to budu zrat, ale zase ked nie, tak zajace sa pojdu potrhat za cistym datelinovym senom :heh:
Ja som vam chcela odfotit to mnozstvo dazdoviek, ked zakopnem do kompostu, ale to uz mi prislo cez caru davat sem take foto - hlavne ked na fotke to tak dobre vidno nie je tie desiatky dazdoviek :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Pia 13.07.2018 10:49

nemala som na výber, s tým presádzaním, bola tam čistá džungľa. ak začnú vädnúť, tak ich skatujem na 40cm a budem dúfať, že to dajú. skúsim pohľadať foto, jedna bola medzi jabloňou a broskyňou a mravce tam mali raj ako si tam behali a druhá detto medzi jabloňami. skúsim pohľadať foto pred a po. a našla sa hosta, čo bola totálne pod jednou jostou :lol: .
mne by 1600m2 momentálne bohate stačilo :angel: .
a josta ti nechutí, kríženie čiernej ríbezle a egreša, pre mňa mňamka. a v sobotu som zo šťavy robila želé cukríky. mali úspech, včera som si na nich kúpila formu :pac: . a to som pozerala len do výkladu tescomy.
https://eshop.tescoma.sk/forma-zelatino ... -casa-2-ks
a k tomu senu. budú králiky? u nás by to nemal kto zabiť :lol:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pia 13.07.2018 11:01

Kraliky chova teta s otcom. Tie sa chovat nikdy ani nechystam. A josta mi nechuti. Mne vobec nechutia cierne ribezle a v joste ich citim hodne. Cervene zjem tak od chuti par. maliny taktiez - musia byt sladke, ale egrese by som jedla na hrste :heh: A uplne jedno aka odroda, ja si aj ruky doskriabem kvoli nim, sladsie, kyslejsie, vsetko jedno. Ani to necistim ako niekto, to hadzem do seba ako odtrhnem :heh: Maly tomu dava dole "stetinky" na konci :heh:
Ja som tak 2 roky dozadu robila zele cukriky, ale nemali uspech, bo som do nich nedala kilo cukru, tak vsetci boli sklamani. Som to zjedla sama :heh: Ale ked tak hovoris... mi prisli na chut :heh:

Inak, hej zostrihaj, ja by som aj hned, by som sa bala, ze to nerozchodia. Ja som na jar kupovala stromcekovy egres. Som to tu aj pisala. Nic, nic sa nedialo, vobec nic. Som myslela, ze sa neujal. Potom som si povedala hop alebo trop, som to zostrihala fakt silno, len na cca 2cm vetvicky pred dovolenkou a ono to obrazilo :aaa: Teraz vypada celkom k svetu, tak sa tesim. Dufam, ze z neho nieco bude uz konecne, lebo krikovemu korytnacky nedovolia vyrast a egrese pozrali este zelene :au: Na stromcekovy nedociahnu :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Pia 13.07.2018 11:13

to normálne dosiahnu na krík??? dobrééé. my máme dva stromčekové egreše, krásne boli obsypané aj tohto roku. jeden som menila pred dvomi rokmi, lebo som netrafila odrodu a mi chytil múčnatku a ja to odmietam striekať, tek jedine rezistentné. fantastické sú.
ja spráskam všetko, už som omilostila aj čierne ríbezle. v joste prevláda ich chuť, to je fakt. ešte musím znovu posadiť čučoriedky, nejako sa im nedarí, tak pôjdu všetky do zakopaných 90l nádob do čistej rašeliny.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia