Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Zdravý životný štýl

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Zdravý životný štýl

Poslaťod wer » Ned 19.03.2017 19:28

Hmm, ja som drzala asi pred 5 rokmi jeden mesiac. Bolo to obmedzujuce, ale dalo sa. Pecivo mi mama piekla z bezlepkovej muky, inak v pohode sa daju zohnat potraviny bezlepkove. Akurat treba vsade citat zlozenie, lebo vsade zvyknu pchat muku...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod zuzkabluzka » Ned 19.03.2017 19:32

A nejako ti to pomohlo? Ak áno, po akom čase si pocítila zmenu?

Ja by som to vraj mala aspoň čiastočne dodržiavať. Zrejme zájdem do nejakého zdravého obchodu.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog

Poslaťod weron » Ned 19.03.2017 19:41

rybi olej kuk Mollers
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Ned 19.03.2017 19:49

veru pomohlo. aj ked mozno to bolo len placebo :heh: mne zistili silnu alergiu na psenicu, trosku mensiu na raz a z toho vzniklo podozrenie na celiakiu, ale to sa nepotvrdilo. ale niektori lekari odporucali takuto kratkodobu bezlepkovu dietu ako "znovunakopnutie" organizmu pre spracovavanie lepku, tak som to vyskusala. som to striktne dodrziavala mesiac, ale neviem povedat, ze odkedy presne som pocitila zmenu - proste mi prestalo byvat tak strasne zle. a doteraz mam pocit, ze to je lepsie. ale mozno si to opat niekedy zopakujem :lol:
a ty si ako k tomu dospela?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzkabluzka » Ned 19.03.2017 19:56

Ešte keď mi onehdá robili na gastre testy, gastrológ povedal, že je to ok, imunologička, že hraničná celiakia. Neriešila som, stačí mi intolerancia laktózy na riešenie. Lenže teraz som bola na masáži u nevidomého maséra a pýtal sa, či nemám celiakiu, že nejaký tuk pod pokožkou mám či čo, že to sa vtedy usádza, plus teda detská pokožka. Keďže mám aj iné problémy, kde sa nevie nájsť príčina, asi by som mala vyskúšať diétovať, možno to pomôže.
zuzkabluzka
Big Dog

Poslaťod Margita » Ned 19.03.2017 19:58

to co znamena,ze detska pokozka?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzkabluzka » Ned 19.03.2017 20:00

Asiže moc jemná na môj vek alebo niečo také. Nestarnem. :lol:
zuzkabluzka
Big Dog

Poslaťod wer » Ned 19.03.2017 20:02

tak to ano - urcite skus aspon ten mesiac, mozno sa ti telo nastartuje a pomoze to... ak by si po mesiaci a navrate na beznu stravu pocitovala problemy, aspon sa utvrdis v tom,ze budes musiet v bezlepkovej diete pokracovat nadobro. inak to nie je az take narocne - akurat teda v restikach moze byt problem. inak sa to da v pohode vyskladat.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Ned 19.03.2017 23:46

Zuzi, skus hodit ocko na program Whole30 - je prave zzameraný ba kratkodobe vylucenie najcastejsich problematických potravin a potom sa opat postupne zavadzaju. V primcipe je to take prisnejsie paleo, cize povolené su zelenina, ovocie, maso, vajcia, zdrave tuky. Akekolvek obilniny, strukoviny a mliečne výrobky su zakazane. Plus su tam este dalsie detaily.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzkabluzka » Štv 30.03.2017 13:27

Katka, mrknem na to.

Diétu som začala, hneď aj na výjazde porušila a nakoniec po konzultácii s lekárkou ukončila. S lekárkou sme sa dohodli na preventívnej prehliadke, testoch, v prípade potreby ma odošle ďalej. Zatiaľ mi diétu neodporúča.
zuzkabluzka
Big Dog

Poslaťod AndreaT » Uto 23.05.2017 12:27

Kupujete niekto výrobky tejto značky? Kúpim v bio obchode? Priznám sa veľmi ich nenavštevujem, len dostala som túto tyčinku a neskutočne mi chutí :hi:

https://www.jannis.gr/en/proionta/paste ... -biosesame
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Uto 23.05.2017 16:14

som si nasla nahradu na moju slakdostozavislost
proteinove palacinky s medom a ovocim-mrazena zmes z lidla
:aaa: :aaa: to je nieco ako ten avokadovy puding,s tym ovocim bude vsetko dobre :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Uto 23.05.2017 16:29

Andrea, ide o znacku, ci sezamove tycinky? Tie totiz mavaju uplne vsade roznych znaciek - tesco,kaufland, lidl, vsade
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod AndreaT » Str 24.05.2017 5:54

No išlo mi aj o túto značku, lebo sú fakt dobré, ale teda skúsim pozrieť tyčinky aj inej značky napr. v Tescu. Možno budú tiež dobré. Ďakujem za radu.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Pon 19.06.2017 16:12

http://www.iflscience.com/health-and-me ... t-oil-bad/
vraj kokosovy olej je asi tak nezdravy ako maslo a mast, co sa tyka "zleho" cholesterolu. tusim som kdesi citala, ze je ale dobry na pouzitie pri vareni, lebo vydrzi vyssiu teplotu bez prepalenia?
podla mna radsej kvalitne maslo (alebo mast, alebo kokosovy olej...) nez nejake nekvalitne rastlinne oleje, slnecnicovy a tak. ci? co myslite? samozrejme v rozumnom mnozstve :lol:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia