Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Zdravý životný štýl

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Zdravý životný štýl

Poslaťod katkariinka » Pon 03.02.2014 20:40

Kedze nie vsetky upravy stravy a cvicenia sa tykaju chudnutia, tak pisme sem :)
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Re: Zdravý životný štýl

Poslaťod wer » Pon 03.02.2014 20:44

:jop:
tak sem teda :lol:
ja som sa rozhodla, ze sa idem zdravsie stravovat... nie kvoli chudnutiu (aj ked ako vedlajsi produkt by to potesilo.. :ha: ), ale naozaj zo zdravotnych dovodov - vsetky mozne civilizacne choroby - astma, alergie, casto mi byva zle - aj mi bola diagnostikovana kedysi alergia na psenicu (predstadium celiakie), plus som fakt v kuse chora, unavena, bez energie.. to ma asi tak uplne nastartovalo, pripisujem to strave. v mojom ponimani to jest vyhodit bielu muku a biely cukor (uplne), nekombinovat maso a sacharidy, vyradit mlieko a mliecne vyrobky... to povazujem za naozaj biig problem, kedze 80 % mojej stravy tvorili jogurty, rozne syry, acidko, tvaroh, cottage.. :ach: takze si drzim palce. :pac: chcem urobit pokus - vydrzat aspon 2 mesiace, ci budem citit zmenu. a pritom dufam, ze nabehnem na ten rezim a zvyknem si a nebude ma nic lakat.. :aaa:

mackie, prip ostatni odriekajuci, ako to zvladate? :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Pon 03.02.2014 20:47

Ja sa snazim nabehnut na Autoimmune protocol (AIP) - modifikacia paleo stravy, ktora je urcena pre ludi trpiacimi nejakym autoimunitnym, resp. zapalovym ochorenim.
V skratke, vylucene potraviny:
- obilniny
- mliecne vyrobky
- vajcia
- lulkovita zelenina (paradajky, papriky, zemiaky, baklazan)
- strukovina
- orecha a semena
Po stabilizacii stavu je mozne postupne skusat a pridavat jednotlive zlozky potravy naspat do stravy.
EDIT: mna v poslednych tyzdnoch vydesilo zhorsenie astmy a aj ked ta sa nie vzdy uvadza ako autoimunitne ochorenie, rozhodne je zapalove. Okrem toho mam pocit, ze mi zacina aj vitiligo. Mame to v rodine, vzdy som si myslela, ze je to skratka dedicne, ale docitala som sa, ze je to tiez porucha autoimunity. :ua:
A sama citim, ze urcite potraviny mi nerobia dobre.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod casira » Pon 03.02.2014 20:58

casira
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pon 03.02.2014 21:01

aaa, katkariinka, co budes jest okrem masa..? :aaa:

je to tak, coraz viac a viac ludi ma alergie, zapricinene najma stravou :ua:
co citam o astme, tak tam prave to mlieko, ktore organizmus zahlienuje. najma preto ho chcem vylucit, aj ked nejake zjavne problemy nemam a astma sa tiez moc neprejavuje. ale uvidime, hadam budem ako znovuzrodena. :lol:
Naposledy upravil wer dňa Pon 03.02.2014 21:03, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Pon 03.02.2014 21:03

zelenina a ovocie.
kua, takto to znie dost hrozne :haha:
a teda je to fakt narocne, ked ani len tie vajcia nemozem. to je ozaj maso 3krat denne. (Ja sa nenajem z nejakeho salatiku, ked v tom nie je bielkovina, alebo aspon orechy).
Esteze je kokos povoleny :heh:
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Cathy » Pon 03.02.2014 21:08

Bataty mozes.:grin: ?
Cathy
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Pon 03.02.2014 21:09

Ano, vdaka bohu za ne.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pon 03.02.2014 21:10

ja som este rozmyslala aj nad raw food, ale to fakt nedam. :angel:

clovek si inak ani nevie vybrat - kazde ine, v kazdom nieco ine odporucane. i ked na skodlivosti obilnin sa asi vsade zhodnu..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Pon 03.02.2014 21:12

akurat sme sa o tom minule bavili s kolegynou. Uz je asi vsetkym jasne, ze strava ma velky vplyv na zdravie cloveka. Uz len zistit, co je ta spravna strava. :haha:
btw, existuje aj raw verzia palea - sushi a tatarak mam sice rada, ale zas odtial potial :heh:

Moje vikendove jedla:
Prílohy
20140202_183917.jpg
vecera - pstruh s kuceravym salatom + olivovy olej
20140202_102148.jpg
ranajky - bravcova fasirko-klobasa s jablkom a kyslou kapustou (fakt je to dobre)
20140201_192138.jpg
vecera - hovadzie spikovane so slaninkou s grilovanymi sampionmi
20140201_145440.jpg
obed- kuracie pecienky s batatmi a ladovym salatom
Naposledy upravil katkariinka dňa Pon 03.02.2014 21:19, celkovo upravené 1
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Pon 03.02.2014 21:18

len pri tej raw, je to dost narocne na tie potraviny, sak tie z tesca, to su neni potraviny raw.
A kebyze jem furt sushi, tak umriem istotne.

ja som nedavno citala niekde =mlieko zahlienuje, ze to je mytus, vobec neviem kde a co tym chceli povedat.

nova zdrava droga u nas. Maslo ghi. Tie bielkoviny sa vyvaria a ostane len ghi, a strasne pekne to voni. Neviem sa toho vynadýchat.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Pon 03.02.2014 21:21

ono aj paleo/AIP by malo byt primarne stavane na bio potravinach, maso by malo byt z volnych chovov, divina,...
ale zas vsetko treba robit podla svojich moznosti.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pon 03.02.2014 21:29

katkariinka, toto je presne moj problem... nedokazem si take jedlo pripravit kazdy den (toboz 4x denne). :ua: ja skoro vobec nie som doma, aj preto vzdy jedavam narychlo, za behu... coz je veelmi zle - budem sa musiet preonacit, to je zaklad. :pac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lucy » Pon 03.02.2014 21:31

jeej Kati som rada,ze konecne vidim niekoho kto ranajkuje tymto stylom, ze si dopraje nieco co by iny zjedol mozno na obed :lol:

ja ked porovnam ako som na tom bola takto pred rokom a ako som na tom teraz, tak bieda, presne ako pise wer, som taka vycerpana, bolieva ma hlava...atd.

prestala som sa teraz trocha kontrolovat co ako casto a kedy jem, cvicim ovela menej a citim sa miestami ako matoha, najhorsie je ze velakrat ani nemam chut nieco robit, proste uplne bez nejakej tuzby a chticu zmenit to :pac:
aj ked posledne dni sa uz celkom zacinam prebudzat pomalicky
aj ked velku rolu zohrava aj to,ze teraz nemam vobec cas varit si a nejako rozmyslat nad jedlom, ked som robila v meste tak nebolo problem ist sa najest zdravo (chodila som do veggie, vegan podnik v BA) teraz robim na konci karlovky kde je akurat tak terno, a kedze rano si nestiham nic pripravit a vecer som lemrava,tak si nakupim pecivo a podobne zalezitosti a to je moj obed akoze..+ do toho coraz katastrofalnejsie zalezitosti v skole, proste ked nie som v psychickej pohode/rovnovahe tak sa mi taketo veci vobec riesit nechcu

inac z raw veci mam velmi rada spagety/cestoviny, co znaci cukinu na tenulinke platky, je to moja spasa pred cestovinami, ktorych som schopna nadzgat tonu
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod hriva » Pon 03.02.2014 21:35

Ja som si oblubila potraviny ako pseno, kuskus a podobne. Maso nejem. Sladke som obmedzila ale nevylucila. Kazdy den aspon dve porcie ovocia alebo zeleniny. Chora nebyvam vobec antibiotka som brala pred dvoma rokmi na zapal stredneho ucha..alergie nemam. Lieky nejem fakt vobec ziadne iba ked je zle, vynimocny stav. Chlap byval vela chory ale odkedy sa prepol na moj rezim, obmedzila som mu maso, skorej ho nutim chodit spavat byva chory velmi malo.
Ja mliecne vyrobky jem ale kyslomliecne. Mlieko nevypijem. Vajca aj mlieko pre chlapa mame domace, zeleninz len sezonna, biele tukove pecivo malo. Fastfood nejem vobec.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Ďalší

Späť na Voľná Diskusia