Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Svadba

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Svadba

Poslaťod Darcia » Uto 04.02.2014 17:17

Na druhej strane dobré jedlo môže byť aj bez mäsa, dokonca aj riadne obžieravé a chutné a aj švédske stoly, zabaviť sa tiež dá aj bez alkoholu, to neznamená že sa nepostarajú o pohodu a dobrú náladu hostí a nemám pocit že jeden deň bez mäsového jedla by bolo vnucovanie niečoho, ani že budú na svadbe hostia trpieť za to :nwm:
Ja, ak sa do toho raz dokopem pripravovať tiež neplánujem mať mäsové jedlá, ani alkohol, ale určite mi bude záležať na tom aby hosťom chutilo a cítili sa dobre :yes:
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod tera » Uto 04.02.2014 17:29

praktické otázky o svadbe TUUU :aaa:
jedlo, obsluha, výzdoba :jop:
tera
Big Dog

Poslaťod katkariinka » Uto 04.02.2014 17:52

No uprimne, keby som mojej rodine na svadbe neuliala, tak by veru nadseni neboli. (Ano, sme rodina alkacov :haha: )
Ked som este len planovala svadbu, tak som pred mojim bratom nahlas premyslala:
Ja:"Mozno by sme mali len vino, ziadne tvrde"
Brat: "No tak to prrrr" :heh:

Co sa tyka obsluhy - musim povedat, ze boli skveli. Ja som pocas celej svadby prakticky nic nemusela riesit, dokladali nonstop kolace, roznasali vino (podotykam, ze to sme mali vsetko prinesene). Fakt sa o nas krasne postarali! :jop:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Uto 04.02.2014 17:54

ja som tiež rozmýšala, že by som kludne mala svadbu bez mäsa a alkoholu. ako píše darcia, aj bez mäsa to môže byť chutné. problém by bola iba moja sestra :heh: a alkohol vôbec nepovažujem za nutnosť. nejak nevidím zmysel v pripíjaní si :lol:
inak my sme dobrá rodina, ked mala svadbu sesterka, tak trebalo špeci jedlo pre bezmäsových, pre celiatikov, pre diabetikov... :lol: a alkohol iba problémy narobil
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Uto 04.02.2014 18:05

samozrejme ze dobre jedlo moze byt aj bez masa, ale preco ho nutit vsetkym ? osobne by som dala na vyber z oboch moznosti, nie striktne iba jednu :no:
to iste alkohol, to ze tam bude, neznamena ze si vsetci musia dat a aj daju, a ze ti co si ho daju skoncia zgrcani na toaletach :ach: nechapem len ten postoj vseobecne k tomu : ja nepijem, nebudes ani ty . :nwm: ale nemusim vsetkemu rozumiet :no:

ale vsetko sa da dopredu od hosti vyzistit, aj to ci vobec treba chlast zaobstaravat, mozno postaci nejake vinko/pivo a pod :jazyk: kedze by som premyslala nad kazdou korunou, a nenavidim plytvanie jedlom, osobne by som si to zistila dopredu :yes:

katkarinka - u mojej polky rodiny by som tiez nezozala uspech suchymi poharmi :haha: :haha: :haha:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Uto 04.02.2014 18:09

weron píše:samozrejme ze dobre jedlo moze byt aj bez masa, ale preco ho nutit vsetkym ? osobne by som dala na vyber z oboch moznosti, nie striktne iba jednu :no:

My sme mali aj grilovacku - bola kuracinka, klobasky, makrely, zeleninove spizy. Hadajte, co ostalo. (Nie, klobasy to neboli) :haha: A pritom tie spizy boli ozaj chutne.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Uto 04.02.2014 18:18

a ono hlavne - je to aj o , nechcem to nazvat ze veku zucastnenych :haha: ale proste starsi clenovia rodiny su v kopu veciach stale old school :joint: u nas v jedle podaktori urcite :heh: :angel: proste do nich nedostane clovek ziadne "moderne vymysly" v podobe vselijakych salatov ( ktore sa im zdaju cudne nakombinovane :heh: ), resp jedla / suroviny ktore nepoznaju a pod ... jedlami ktore napr ja mam rada a styl akym varim by som sa napr u nas doma nikomu nezavdacila :pac: :ach: a pritom si myslim ze su uplne dobre , aj masove a bezmasove :heh:

takze v tomto sa niekedy oplati stavit na nejaku klasiku :joint:
to len taka uvaha :heh:
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod janajka » Uto 04.02.2014 18:21

ja som na tom ako Katarinka. To si neviem predstavit aby na spolocenskej udalosti nemali k dispozicii alkohol. Akoze ozierat sa rovno nemusia ale na tancovanie je to idealne. Ja by som nesla ani tancovat potom. (tie party bez alkoholu co som zazila boli trosku take nudne a trapne a hrali sa tam "zabavne" alebo len spolocenske "intelektualne" hry - vobec sa tam neda uvolnit. Nemam rada nasilu veci, ja mam radsej uvolnenost.)
Naposledy upravil janajka dňa Uto 04.02.2014 18:24, celkovo upravené 1
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Uto 04.02.2014 18:23

weron, presne tak!

Ked mala svadbu manzelova sesternica, tak mali fakt skvele kacacie steaky. Bolo to pripravene medium, takze trochu este cervene a samozrejme aj tuhsie. Ja som sa rozplyvala, ale moja svokra normalne to maso utyrala na tanieri, lebo ho ani pokrajat nemohla, nieto este pozut. Starsim to skratka nechutilo.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Uto 04.02.2014 18:29

su zvyknuty na ine proste ... a hlavne samé bravčo :haha: moj otec neznasa vselijake korenia, vola ich ze "voňavé" a proste mu to nechuti, zda sa mu to jedlo prilis aromaticke :nwm: ja s tym napr problem nemam :nwm: sto ludi sto chuti
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Darcia » Uto 04.02.2014 19:30

Každý asi rozmyšľame podľa toho aké máme rodiny, u nás moja blízka rodina, aj tá staršia generácia práve vôbec nie sú nejak zaťažení na mäso a viacej ľudí sú úplní abstinenti alebo si ozaj iba pripijú, takže ja sa na to dívam z pohľadu, kedy viem že u nás to teda vadiť nebude a alkohol nám na uvoľnenú zábavu tiež nechýbava. Je zjavné, že iným rodinám to vadiť môže ale nemyslím si že proste chýbajúce mäso a alkohol na svadbe musí byť nutne sebecké, alebo že to hosťom nebude vyhovovať, záleži od zloženia a typu ľudí ktorých tam pozývam a chcem mať :smile: Proste som mala potrebu zastať sa ľudí čo to preferujú bez xy, ja viem aké sú u nás zvyklosti a predpokladáte že ľuďom sa to páči istým spôsobom, ale nie v každom prípade to musí byť tak a ani to nemusí dopadnúť tak že sa tam ľudia budú cítiť nepríjemne alebo to pre nich bude otravné, alebo že je nevesta neústretová :nwm:
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod janajka » Uto 04.02.2014 19:44

Mne vlastne najviac na svadbach chyba dobrá hudba.

Sent from my RM-914_eu_hungary_422 using Tapatalk
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Uto 04.02.2014 19:57

Darcia, ano, je to presne o tom, ze treba mysliet na hosti. Lebo ak ma niekto byt na akcii 10 hodin, kde nenajde "nic jedle", tak sa tam prijemne citit nebude.

janajka, tak s hudbou podla mna byva este vacsi problem ako s jedlom a chlastom :D
Nam napr po svadbe "vycitala" teta, ze bolo malo ludoviek (to bolo na nase prianie :heh: ). Tak vravim, ze kua, bolo treba povedat a DJ by zahral. :pac:
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Uto 04.02.2014 20:01

ja by som chcela mat svadbu na luke :hi:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod gaidheal » Uto 04.02.2014 20:06

Silvuch píše:juraj povedal, ze nasa svadba bude bez alkoholu a bez masa. Asi nikto nepride. :angel:

:aaa: jééé, to mi pripomenulo, že aj ja som chcela: svatbu bez alkoholu, nechať si svoje meno, a kyticu z vresu spod Starého hradu v Strečne, neprešlo mi ani jedno, ale napokon svadba bola fajn, aj Dorotku som tam mala:

Obrázok
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia