Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

kresby

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: kresby

Poslaťod 123katka » Pon 13.08.2018 16:24

Ahojte :ahoj: ja tiež milujem kreslenie ... najmä zvierat :ach: Kreslím už dlho, no tento rok som sa tomu začala venovať trochu viac .. Začala som kresliť suchým pastelom a suchým pastelom v ceruzke. Používam suchý pastel od Koh-i-nooru (ktorý mi zatiaľ vyhovuje) no suchý pastel v ceruzke od Koh-i-nooru mi nejako nesedí ... Je príliš tvrdý ... Preto som sa chcela opýtať, či niekto z vás nemá skúsenosti so suchým pastelom v ceruzke ? Ak áno aké značky používate ? :lol:

Pridala by som vám sem aj nejaké fotky ale neviem ako :nwm:, tak vám sem napíšem aspoň link na môj instagram... Budem rada za káždé hodnotenie, radu, tip,.... hocičo (kľudne aj kritiku :heh: ) :yes:
https://www.instagram.com/art_by_katarina/
123katka
Okoloidúci

Barfer.sk

Poslaťod 123katka » Uto 21.08.2018 19:19

To som naozaj jediná ktorá tu kreslí so suchým pastelom ? :heh: :nwm:
123katka
Okoloidúci

Poslaťod Shel-chan » Str 22.08.2018 13:38

ja mám tému otvorenú už týždeň, že ti odpíšem :heh: ale suchý pastel neznášam už od základky, takže ti nepomôžem. to už radšej farbičky... ale moje najtypickejšie "tools of trade" boli copic markery...

priateľka používala akvarelové farbičky (koh-i-noor tuším, môžem doma pozrieť ak chceš) aj na bežné kreslenie bez vody, tie boli príjemne mäkké.

mne sa ľúbia tie šrafované perokresby, to mi je také srdcu bližšie ako realistické tieňované portréty. na tých mi chýba taká nejaká celistvosť... samostatné detaily sú premakané, ale príde mi to, že spolu netvoria akúsi jednotu... neviem to dobre vysvetliť.

edit:
aby si vedela, s kým máš tú česť, a či ti stojí "zato" nechať si odo mňa radiť :heh:
avery
Obrázok

(niekde mám aj hakua...)
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Str 22.08.2018 16:50

ej do pipiny,a to ako ,ze som ani len netusila,ze vies tak obstojne kreslit?pekneee
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Štv 23.08.2018 13:26

ja som teda vedela, ze vies kreslit, ale teda ty jooooo :aaa: :jop:
hodnotenie od niekoho, kto zvlada nakreslit auticko pre dieta :heh:
postni hakua, som zvedava
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod 123katka » Pon 27.08.2018 12:42

Shel-chan píše:ja mám tému otvorenú už týždeň, že ti odpíšem :heh: ale suchý pastel neznášam už od základky, takže ti nepomôžem. to už radšej farbičky... ale moje najtypickejšie "tools of trade" boli copic markery...

priateľka používala akvarelové farbičky (koh-i-noor tuším, môžem doma pozrieť ak chceš) aj na bežné kreslenie bez vody, tie boli príjemne mäkké.

mne sa ľúbia tie šrafované perokresby, to mi je také srdcu bližšie ako realistické tieňované portréty. na tých mi chýba taká nejaká celistvosť... samostatné detaily sú premakané, ale príde mi to, že spolu netvoria akúsi jednotu... neviem to dobre vysvetliť.

edit:
aby si vedela, s kým máš tú česť, a či ti stojí "zato" nechať si odo mňa radiť :heh:
avery
Obrázok

(niekde mám aj hakua...)

Ďakujem ti veľmi pekne za odpoveď :lol: A áno aj ja mám najradšej perokresbu ... Rozmýšľla som aj nad tými copic markermi ... Ale neviem ... sú dosť drahé :ach: Myslíš že sa to oplatí ? Niekde som videla aj nejaké Promarkery ... S tými nemáš skúsenosť ? A áno mám aj tie kohinoorky a máš pravdu že sú príjemne mäkké, no celkom zle sa mi s nimi vrství ... Preto som začala so suchým pastelom (ktorý som aj ja predtým nenávidela :heh: ), lebo tam sa mi ľahšie miešajú tie farby a tak ... A tá tvoja kresba je úplne ÚŽASNÁ :jupi: Samozrejme, že si nechám poradiť :yes: Páči sa mi aká je jednoduchá a zároveň jej nič nechýba :jop: Ja kreslím len čiernym perom ale s tým bielym je to ešte lepšie :aplause: To biele je kreslené pastelkou alebo nejakým bielym perom ? Ďakujem
123katka
Okoloidúci

Poslaťod Shel-chan » Pon 27.08.2018 13:55

ze "obstojne", margit aby z teba z tolkej chvaly neubudlo :haha:
kives diky. hakua musim niekde vyhrabat. original ma hisham.

Offtopic: inak mne na tom obrazku strasne chyba nejaka srst pod/za uchom a uplne ma to teraz stve :aaa: dufam ze toto je stary scan a potom som to este opravila

katka, hej, copicy su dost drahe, ale ja som nimi kedysi kreslila velmi casto. vyplieskala som na ne na strednej vsetky vyplaty, kym som este nemala psa. niektorym ludom vyhovuju promarkery viac, alebo korejske touch markery. ale s tymi fixami sa treba naucit kreslit lebo inak byvaju ludia dost sklamani. ak sa pouzivaju tak ako maju (leskly papier, pouzitie blenderu, zacinanie svetlymi farbami), tak je to pecka. (kedysi som robila na to na comicsalone workshopy :heh: )
na tom obrazku je tusim biela ceruzka/pastel a gelove pero, ale nepamatam presne, ktore. bolo to davno :angel:
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Pon 27.08.2018 14:01

aka srst za uchom? vsak tam ziadnu nema :ha: tu je predloha :smile:
pole.jpg
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Shel-chan » Pon 27.08.2018 14:03

pre boha, to je vazne ta fotka? :haha:
to nemozes takto ukazovat :joint:

ale hej no. nad tym rozmyslam casto, ze niekedy na fotkach veci vyzeraju tak divne, ze keby to bolo nakreslene, tak by vsetci povedali, ze dyk jaka blbost :heh:
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hisham » Pon 27.08.2018 14:23

Tot Haku :smile:
Mam ho v ramiku, preto sa to tak leskne, ani farby nie su uplne verne - ale pre predstavu staci.
A dakujem Shel este raz, ze si dala namahu. Mam ten obrazok rada.
Prílohy
IMG_20180827_135619.jpg
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Pon 27.08.2018 20:39

to je taaaaaaaakkkk nadherneeeeee
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Efa » Uto 28.08.2018 6:19

fakt nadherné! :jop:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod erik70 » Uto 28.08.2018 6:34

Klobúčik dolu :jop: ...nádherné to je!
erik70
Šteniatko

Poslaťod Margita » Štv 30.08.2018 16:07

taketo cosi by som si vedela predstavit aj v obyvacke v ramiku na stene...
shel tak do buducna,vedeli by sme sa niekedy dohodnut? :angel:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Shel-chan » Štv 30.08.2018 16:46

ale ty mas hrubosrste psy a ja uz mam robotu... :heh:
ale mozno hej. ale si v poradovniku za viki :joint:
hrubosrste psy neviem kreslit! si myslis ze preco viki caka uz snad dva roky. ale zas, kazdy trening dobry :lol:

a teda ďakujem všetkým :hi:
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia