Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Mamičky

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Mamičky

Poslaťod kives » Str 04.07.2018 7:40

dík :smile: . z predchádzajúcich príspevkov som mala hmlistú predstavu :lol: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod weron » Str 04.07.2018 12:30

no crao je statny zamestnanec. a tam silno pochybujem ze s nim.niekto bude spisovat vselijake ine zmluvy :joint:
a zastupit by ho asi tiez nemal kto veru ...
a sak to je jedno :lol:
ale da sa to. Mihal o tom dokonca napisal knihu, bloguje o tom, velmi uzitocne :jop:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod soletka » Str 04.07.2018 13:33

U nas sa to tiez nedalo, tak sme sa iba vymenili na rodicaku :lol: a tak si uziva maleho, ale je nanho sam :lol: musi to byt super, ked mozu byt chvilu obaja rodicia doma, to je potom ozaj dovolenka :heh: moj ani zo zakona nema narok na materske....aj ked od buduceho roka mozno bude zmena a uz by mohol dostat, tak si robi srandu, ze teda musi byt druhe nech to vyuzijeme :heh:
soletka
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Poslaťod janajka » Str 04.07.2018 19:57

Ak maju obaja rodicia odrobene tak, ze maju narok na matersku tak - pol roka pobera matka matersku (co je priblizne vyska jej doterajsieho platu), po pol roku rodicak cca 230 eur. Max do 3 rokov (za normalnych okolnosti). Otec moze nastupit na matersku tiez a to aj hned ako skonci materska matke alebo do 2,5 roku dietata, aby sa to oplatilo a vycerpal celu polročnu matersku. Ten moze ostat doma alebo ani nemusi, moze chodit do prace. AVSAK bud do novej prace alebo v tej istej praci bude na inej pozicii.

ak sa mylim, opravte ma
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Shirley » Uto 10.07.2018 19:21

janajka píše:Ak maju obaja rodicia odrobene tak, ze maju narok na matersku tak - pol roka pobera matka matersku (co je priblizne vyska jej doterajsieho platu), po pol roku rodicak cca 230 eur. Max do 3 rokov (za normalnych okolnosti). Otec moze nastupit na matersku tiez a to aj hned ako skonci materska matke alebo do 2,5 roku dietata, aby sa to oplatilo a vycerpal celu polročnu matersku. Ten moze ostat doma alebo ani nemusi, moze chodit do prace. AVSAK bud do novej prace alebo v tej istej praci bude na inej pozicii.

ak sa mylim, opravte ma

spravne si to napisala :-)
my sme to tak urobili pri mladsej dcere :-)
akurat teda momentalne je materska cca 70% vymeriavacieho zakladu, nie je to vyska platu (a ja som bola na MD este za cias nizsich percent bohuzial :-D)
Ne každé zlato třpytívá se, ne každý, kdo bloudí, je ztracený.
Shirley
Nováčik
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Uto 10.07.2018 19:28

Sa mi podarilo vvera nejak branka blbo posadit na zachod a kym som ho napravila ocural seba, mna a pol kupelne.
A teraz za kazdym razom ked ho posadim to komentuje, ze som ho dobre posadila, ze som ho neposadila zle, ze na buduce uz budem vediet, ze teraz sa moze dobre vycurat :haha:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Uto 10.07.2018 20:44

Shirley píše:
janajka píše:Ak maju obaja rodicia odrobene tak, ze maju narok na matersku tak - pol roka pobera matka matersku (co je priblizne vyska jej doterajsieho platu), po pol roku rodicak cca 230 eur. Max do 3 rokov (za normalnych okolnosti). Otec moze nastupit na matersku tiez a to aj hned ako skonci materska matke alebo do 2,5 roku dietata, aby sa to oplatilo a vycerpal celu polročnu matersku. Ten moze ostat doma alebo ani nemusi, moze chodit do prace. AVSAK bud do novej prace alebo v tej istej praci bude na inej pozicii.

ak sa mylim, opravte ma

spravne si to napisala :-)
my sme to tak urobili pri mladsej dcere :-)
akurat teda momentalne je materska cca 70% vymeriavacieho zakladu, nie je to vyska platu (a ja som bola na MD este za cias nizsich percent bohuzial :-D)

vymeriavaci zaklad je z hrubej mzdy, takze plus minus je to uz cista mzda.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Str 11.07.2018 5:49

:yes: ano je to cca cista mzda uz trraz
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 11.07.2018 5:52

Uz nie je horna hranica?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Str 11.07.2018 6:21

je,max 1400€
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 11.07.2018 6:43

Dobry posun. Skoro 2x tolko ako ked som bola na materskej ja. Aj ked kym to nebude naozaj plnych 70%, tak je to stale nespravodlive :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Str 11.07.2018 7:55

Ako to mate s preventivnymi prehliadkami? My sme neboli vyse roka a sa mi mari, ze vravela, ze najblizsie v 2 a pol roku. Ale ci mu pride pozvanka alebo ja sa mam hlasit neviem.
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 11.07.2018 8:00

Po roku povedala, ze na pozvanky. A tak aj bolo.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Str 11.07.2018 8:46

Jj, nás tiež volala dr. Väčšinou sa okolo tretieho roku robí
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 11.07.2018 8:49

My sme mali v tretom a piatom, ak si spravne spominam.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia