Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Mamičky

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Mamičky

Poslaťod ZdenulkaM » Str 04.07.2018 6:25

Moj muž to dlho odmietal, nechcel robit nikomu problemy :pac: na starsieho syna sme to nestihli.. a na mladsieho tesne :lol:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod pigie » Str 04.07.2018 6:27

U nas na matersku sli vsetci moji kolegovia :joint: Ale jeden naozaj realne, cize sa so zenou vymenil. Ostatni len akoze :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Str 04.07.2018 6:29

Moj chlap chcel ist na matersku aj keby popri tom nerobil, aby bol doma s brankom a nie cele dni cumel do pocitaca. Uplne super vymyslene mi to prislo po tom, co som zistila, ze ja mozem ostat doma tiez bez toho aby som sa tvarila ze si hladam pracu. Na urade prace mi totiz tvrdili, aj ked tete bolo jasne, ze teraz do prace urcite nepojdem, ze sa mam zaregistrovat ako uchadzac o zamestnanie. Alebo som si myslela, ze zdravotnu si budem musieť platit sama. Ale na koniec sa stacilo na zdravotnej nahlasit, ze iba ostavam doma dalej aj bez rodicaku a na matetskej je manzel. A na socialnej som sa pre istotu bola opytat, ale tam ma ani vidiet nechceli :jop:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Dasha » Str 04.07.2018 6:33

Nemusí to byť na čiastočný úväzok. Z terajšej zmluvy by išiel na materskú, a ďalšiu by s nimi uzavrel. Musí to samozrejme byť asi niekto ochotný, nie v každej robote by toto urobili, ale platovo ani náplňou práce to nemusí mať žiadnu zmenu. Akurát v novej zmluve musí byť náplň práce aspoň trochu inak slovne opísaná :lol: ... akože nastala zmena (obsah práce) :no:
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 04.07.2018 6:40

Urcite by to v kazdej praci neurobili :heh: U nas nie. To je proste odzubavanie :heh: U nas to naozaj vyuzivali len ti, ktori z prace odchadzali, cize proste podavali vypovede a hned sa zamestnali inde.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Str 04.07.2018 6:42

A vysvetlíte to niekto? Mňa to celkom zaujalo, ale nič, čo píšete. nechápem. :heh:
Muž je na materskej, ale pracuje? To je potom aká materská? Žena čo robí? Ak chodí do práce, kto sa teda stará o dieťa? :nwm:
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Str 04.07.2018 6:54

Zena moze byt doma na rodicovskej, ale bez rodicovskeho prispevku.
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 04.07.2018 6:55

Ktory je ale mensi ako chlapova materska. Cize sa to financne oplati.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Str 04.07.2018 6:56

Čiže obaja sú doma?
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 04.07.2018 6:56

Nie, zena je stale doma a chlap normalne pracuje :heh: A maju navyse chlapovu matersku k platu. Len je tam problem k tomu ziskaniu, lebo treba zmenu socialneho poistenia, cize novu zmluvu.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Str 04.07.2018 6:59

Nechápem, ako môže mať materskú niekto, kto pracuje? Nie je to o tom, že sa stará o dieťa?
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 04.07.2018 6:59

Nuz :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Str 04.07.2018 7:20

Aj brácho to tak má - zo zmluvy "išiel na materskú" a pre firmu robí ďalej rovnako, ale na živnosť. A s malou je doma normálne jej mama, len teda nepoberá príspevok od štátu ona, ale brácho.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Str 04.07.2018 7:31

pre nechápavých: keď žene skončí materská, tak na materskú ide muž? to sa nevzťahuje na vek dieťaťa?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 04.07.2018 7:34

Do troch rokov veku dietata to musi muz stihnut. Len je materska a rodicovsky prispevok. Materska je x krat vyssia ako rodicak a poskytuje sa len par mesiacov, rodicak potom ide do tych troch rokov. Ale na tej materskej sa mozu vystriedat zena aj chlap (kazdy obere stat o svoju matersku), len sa nesmie poberat naraz materska aj rodicovsky. Ale aj tak je samozrejme vyhodnejsia 2x materska, ak si to teda chlap dokaze zariadit.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia