Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Mamičky

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Mamičky

Poslaťod Silvuch » Sob 03.02.2018 10:49

JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Offca » Sob 03.02.2018 19:17

Co mas??? Nechapem asi kontext
Offca
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Sob 03.02.2018 20:37

druhe video v serii. Matus v sedacke sa rehoce, ako Elo beha.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod moschino » Ned 04.02.2018 20:37

Taka otazka ma zaujima. Z coho sa vypocita materska? (nie, nie som tehotna). Nasla som na nete, ze vypocet z denneho vymeriavaceho zakladu. Ale co to je? Bežne zamestnany clovek s fixnou mzdou je asi jasne. Mna
by zaujimalo, ako by to bolo v pripade mzdy, kde je len zaklad fix a ostatne su odmeny :nwm:

Ja mam rok fixnu mzdu, po roku idem na odmenovaci system. Fixne budem mat par korun, zvysok (asi dve tretiny prijmu) budu odmeny z predaja. Cize ak by som sa rozhodla pre matersku v case, ked budem platena odmenovacim systemom, bude sa mi to vypocitavat na toho prveho pol roka z tych par korun fixu? Lebo to by bola dost bieda :nwm:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Ned 04.02.2018 21:17

Vypočítava sa to tak ako PN. Čiže aj z odmien. Viem, že býva problém pri retazovej materskej - teda keď z rodicaku ideš zas na materskú - tam už dáva zamestnávateľ "predpokladaný" príjem a niektorí dávajú len ten fix bez odmien.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Ned 04.02.2018 21:52

ale prosim ta, zvladla by si vsetko bezproblemov... ja som matersku ani nemala, len rodicak :joint:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Ned 04.02.2018 23:50

Tak ale je rozdiel dostávať 200 a 1200 eur :D
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Pon 05.02.2018 7:08

ved to je jasne, len hovorim ze netreba bedakat :heh: hlavne ked to nieje ani aktualne :joint:
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod moschino » Pon 05.02.2018 7:38

Presne ako pise katarinka :angel: jasne ze sa da zvladnut kadeco, ale neprist o par stoviek mesacne ak nemusim, tak by nebolo zle :angel: len ma to zaujima. Ci vobec pristupovat na zmenu zmluvy na odmenovaci system za par mesiacov alebo ostat na fixe, lebo ked pristupim a aktualne to bude, uz ma spat na fix nedaju. Bola by moja hlupost, keby si to nezistim vpred
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Pon 05.02.2018 8:18

... ale teda uz nad tym uvazujes :lol: tralalaaaa do roka a do dna :haha:
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Pon 05.02.2018 8:25

Moschino, veď nornalne sa ich potom spýtaj, ako postupujú pri materskej.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod moschino » Pon 05.02.2018 9:28

Nechcem sa pytat, nech si nemyslia, ze sa chystam. Sama som na zaskok na materskej, dalsia kolegyna je tehotna a dalsia sa chysta. Ak ta, ktoru zaskakujem, ostane na materskej 3 roky (zatial planuje 1 - 1,5), tak by som to naplanovala tak, ze by sme sa rovno vystriedali. Preto ma to zaujima (zatial sa spolieham na medicinu, takze ziadne do roka :lol:). Ja musim mat totiz vzdy vsetko naplanovane, uz som raz taka :hi:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Pon 05.02.2018 9:46

Držím palce, nech ti plány vyjdú ;) tá prvá materská nebude problém, môže byť pri druhej - retazovej. Neviem, aká velka ste firma, či sa nedá nenapadko zistiť na mzdovom, ako to zvyknú potvrdzovať.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Pon 05.02.2018 9:48

A to zavisi od firmy ako je to s druhou materskou? Firme to nie je jedno, ked to olati socialna?
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Pon 05.02.2018 9:52

Hej, firme je je to v podstate jedno. Akoze, ja neviem, ako je to podľa zákona. Hovorím len, aké sú skúsenosti žien s týmto.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia