Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Elis » Ned 16.06.2019 14:17

prave te "docasce" nerozumim :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Connie » Ned 16.06.2019 14:26

Ja som tiež článku moc neporozumela. :angel:

Sledujete niekto ten ošiaľ okolo EDS? Vraj tam ráno vtrhol dovnútra dav ľudí cez únikový východ. :ha:
https://www.facebook.com/groups/DogShow ... 213747686/
http://dogdevils.wix.com/dogs
"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Ned 16.06.2019 15:28

To čo je :oo: Ja som videla len foto co dávala chovatelka aka bola rada ná registracia...to musela byť dost katastrofalne zorganizovana výstava
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wewerica » Pon 17.06.2019 8:40

Bola som tam všetky tri dni, najväčší problém bol v tom že organizátori si zmysleli že na takú veľkú masu ľudí a psov každý deň bude stačiť ráno dve hodiny na odbavenie. Na výstavisko púšťali od 8 hodiny a od 10 sa už posudzovalo v kruhoch (na minútu presne), na výstavisko púšťali cez tri vstupy (3x dvojkrídlové dvere) na ktorých kontrolovali vstupné listy, očkováky, čipy každému jednému psovi! tvorili sa dlhé rady na vchod na výstavisko a ľudia začínali byť nervózny, čo ľudia ale aj psy, všetci sa tlačili, predbiehali aby čím skôr boli na výstave a stihli si vystaviť svojho psa. My sme každý deň čakali pri stupe asi tak 30 minút, čo nieje hrozné ale vystresovaný sme boli riadne, zo všetkých tých ľudí, tlačenice atď....

Ďalšia neschopnosť organizátorov nastala neviem teraz či to bolo v sobotu alebo až nedeľu, keď sa rozhodli že cez jeden vstup na výstavisko na ktorý deň predtým púšťali vystavovateľov tak na ďalší deň ich tade už nevpustili, tam tak isto už čakali dlhé rady vystavovateľov a ďalší vstup bol dosť ďaleko...tam potom tiež vznikali stresy a agresia účastníkov.

z osobnej skúsenosti ten vstup na výstavu nebol až taký hrozný ale stále to mohlo byť lepšie na takú veľkú výstavu akou EDS je, hlavne kvôli psom tieto tlačenice boli dosť nebezpečné...

Ďalšia zaujímavosť že jeden dosť známy fotograf natočil video na tomto vstupe ako sa ľudia tlačili, ktoré malo hneď kopu zdielaní a komentárov ako sú ľudia s touto výstavou nespokojný, a samotný organizátor mu prikázal aby toto video vymazal aby sa po internete nešírila zlá reklama na výstavu :pac:

za mňa osobne táto výstava bola veľmi slabo zorganizovaná alebo skôr organizátori precenili svoje schopnosti. Spomenutý vstup, málo miesta pri kruhoch, všade smrad, málo miesta na venčenie, teplo v halách, samotné posudzovanie atď.
wewerica
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Pon 17.06.2019 11:48

Psycho,a ked niekto kvôli tym ceremoniam nestihol posudzovanie vratili mu peniaze?
By má ozaj drblo a to som dost kludny clovek,esteze sme tam nesli
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wewerica » Pon 17.06.2019 12:19

jasne že nevrátili :smile: ja som zvedavá aké bude konečné vyjadrenie organizátora atď, na zhodnotenie celej akcie, čo som sledovala tak naozaj u nikoho som dobrého slova na túto výstavu nepočula, a to sa sťažovali aj takí slávni vystavovatelia tak myslím že to nebude nepovšimnuté...uvidíme

inak k posudzovaniu...ja som veru spokojná nebola, prihlásila som Cyrana (beauceron), v triede boli traja, skončil posledný, to by ma až tak netrápilo, predsa len Cyro má už 7 rokov, tak je pochopiteľné že ho mladší psy porazia, ale rozhodca z Maďarska mi naňho povedal že posledný je preto, pretože takto beauceron vôbec vyzerať nemá, že Cyro nespadá do štandardu beaucerona....na Cyrana som už za tých 7 rokov naňho počula všeličo, ale to, že vlastne vôbec ako beauceron nevyzerá to teda ešte nie....a to je podľa väčšiny rozhodcov a chovateľov z rôznych krajín jeden z najtypickejších predstaviteľov plemena :heh:
nuž veľké peniaze za prihlášku, cestu atď sme vyhodili za to aby som si vypočula že som Cyra vlastne do zlého plemena prihlásila :pac:
wewerica
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod jakut » Pon 17.06.2019 21:10

"Ovce" majú oficiálne výsledky z piatka zapísané inak ako to podostávali. Ludia majú videá kde niekto sa umiestnil a vo výsledkoch je niečo iné :-D
Chvalabohu že sme nešli, v tom teple by som tam nervy zrušila.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Shel-chan » Uto 18.06.2019 10:50

only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Štv 20.06.2019 21:02

videli jste? -lovecky psi a bordera při praci:
https://www.facebook.com/justdogs.ru/vi ... U1OTgxNDY/
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod AndreaT » Pon 24.06.2019 9:55

Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Shel-chan » Pon 24.06.2019 13:14

aj by som komentar nasla, ale naco... najviac ma na tom znepokojuju tie vyjadrenia "normalnych ludi" v komentaroch. divna doba je, ze takyto mobbing je vseobecne tolerovany.

citala som aj vyjadrenia tych ludi, co (allegedly) boli na mieste nestastia. pochybujem o polovici z toho, ako to media vykreslili. ale ti ludia... to je sila.
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pon 24.06.2019 13:20

a teda ako to bolo..?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Shel-chan » Pon 24.06.2019 13:31

neviem ako to bolo realne. ale:
-- pochybujem, ze tam psy boli zavrete cele hodiny (logicky je to blbost aj z pohladu, ako vystavy funguju, aj z pohladu, ze oba psy by boli daaaaaavno mrtve)
-- svedkyna hovorila, ze svetleho psa si nasla sama majitelka, vytiahla ho a snazila sa ho ozivovat, a ze sa majitelky opytala, ci tam nema aj dalsieho psa, a potom vytiahli toho cierneho, ktory po par minutach skonal
-- dalsia svedkyna hovorila, ze majitelka opatrovala zlteho psa a cierneho ani nevytahovala z kufra, lebo vedela, ze uz je mrtvy (samozrejme vsetci plna huba reci o tom, ako ho nechala v kufri, aby to "zakryla" – ako keby nikomu nedochadzalo, ze ked mam jedno mrtve zviera a jedno na pokraji smrti, tak riesim to, ktore este zije?? to druhe uz nikam neujde, co s nim mala akoze robit??)
-- vsetci svedkovia hovorili, ze auto bolo cierne s ciernymi foliami, takze tazko si nejaki okoloiduci mohli vsimnut psy v aute
-- samotna majitelka tvrdila, ze sa to stalo, kym sla psom zapisat vysledky do PP. vravela, ze tam bola strasna rada. tomuto celkom verim. ostatni ludia tam potom komentovali, ze cakanie na zapis do PP trvalo max. par minut. (ako keby nikomu nedochadzalo, ze to sa navzajom nevylucuje a psovi v aute staci par minut, aby sa uvaril)
p. s.:
-- vraj na majitelku uz bolo podane TO
-- majitelkin profil uz neexistuje

ak mi este na fb vyskoci ten prispevok, pod ktorym bola diskusia, tak ho sem linknem.
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Pon 24.06.2019 13:32

Psickari su na internetoch velmi agresivni, to si vsimam uz davno.

Zrovna v sobotu bolo vacsinu dna pod mrakom a o dost chladnejsie nez cely tyzden predtym. Ktovie jak to bolo, videla som aj info ze tam boli 4h, aj info ze tam boli 15 minut :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pon 24.06.2019 13:57

no neviem. ja v tomto teple mam vzdy dokoran otvorene dvere na kufri + pootvorene okienka a je bud v tieni, alebo mu tam hadzem tu plachtu.... pise sa o tom dost vela a sama viem, ze ked sedim v aute bez klimy, neda sa tam vydrzat ani 5 minut. a pri funiacich psoch ta teplota teda narasta podla mna este rychlejsie a vzduch musi byt velmi rychlo nedychatelny... nemam rada zbytocne hejty, ale tu zomrelo zviera... :nwm: jednoznacne je na vine chovatelka.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia