Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod hewča » Uto 12.06.2018 13:54

tak toto naozaj nie... :(
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Margita » Uto 12.06.2018 17:17

Shel-chan píše:ja som sa akurat dostala k videu kde je ten utok na henryho.
a neviem sa preniest cez to, ze ako to, ze sanitka prisla az 13 minut po utoku? ked baba ocividne hned telefonovala? a nemocnica hned za rohom, resp. ani to nie?
niekto mi to vysvetlite...

lebo posielaju najblizsiu volnu posadku rzp/rlp,cize sa moze stat ,ze aj ked je stanica zachranky za rohom najblizsia volna posadka moze byt v Dubravke,alebo v Biskupiciach...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Shel-chan » Uto 12.06.2018 19:52

margita dakujem za odpoved
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Uto 12.06.2018 20:33

ex robil na zachranke v Dubravke ,aj sa im stalo,ze ich poslali do Biskupic,si to predstav,aka je to vzdialenost a pritom v Biskupiciach stanica je,ale boli obsadeni
cize v case spicky to musi byt dost krute
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kasei666 » Uto 12.06.2018 21:12

Takze vyjadrim sa aj tu k tomu ,,zabudnutiu,, v aute. Akonahle sa rozhodnem zaobstarat si zive zviera alebo sa stanem rodicom beriem na seba zodpovednost za zivu bytost. Treba si uvedomit, ze to nieje len v pripade, ked mam naladu, cas alebo si spomeniem. Pre mna je nemyslitelne zabudnut, ze mam v aute psa (deti nemam). Hlavne momentalne, ked je takychto pripadov vela, vidim vsade upozornenia je to podla mna vrchol hluposti. Ako beriem, ze si clovek.obcas zabudne kluce, penazenku, tasku (ja som stresak, vzdy vsetko.kontrolujem 3krat) , ale zivu bytost? Bud ma ta osoba vazny zdravotny problem, ked dokaze zabudnut za 20-30 minut zabudnut, ze vezie ten najdrahsi naklad alebo je vrcholne nezodpovedna. Ani v jednom pripade by sa jej deti ani zvierata zverovat nemali.

P.s.: sice nie dieta v aute ale stresova situacia. Otvorena zlomenina na luke a cakala som na sanitku. Prva vec co ma zaujimalo, kde mam psa, kto ho postrazi a ako ho dostanem domov. A ako prva vec, po operacii, ked som sa prebrala z narkozi, bola volat ako sa jej dari.
Naposledy upravil kasei666 dňa Uto 12.06.2018 21:32, celkovo upravené 1
kasei666
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod Nyssa » Uto 12.06.2018 21:16

Amen :poklona:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Uto 12.06.2018 22:01

Akoze vedome ponechanie dieťaťa v aute je fakt neskutočná nedbanlivosť a nemám na to slov.

Ale tváriť sa, že mne by sa to nikdy nestalo je veľmi odvážne. Radšej budem žiť s tým, že stať sa to moze každému a konať podľa toho.

Môj muž ráno vozí dcéru do škôlky. Raz zabudol odbočiť ku škôlke a pokračoval akoby do práce. Ona sa našťastie ozvala. Teraz už má sedačku vpredu, to ju už určite nezabudne :D
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 13.06.2018 4:40

My mame este jednu poistku. Chlap vzdy parkuje v podzemnej garazi, takze by z toho bola maximalne hanba :heh: A teraz uz dieta vie odopnut aj sedacku, aj auto otvorit, uz je to vlastne safe... Ale aj tak kontrolujem.
Ale predstava, ze ho necham v aute a chodim kontrolovat... To mi fakt hlava nebere. Hlavne ked na tej gynekologii sedi zvacsa x mamin, ktore v pripade potreby dieta v pohode postrazia, kym sa ona vybavi v ordinacii...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod majjuna25 » Str 13.06.2018 6:21

To ja sa priznám, že sa mi dvakrát stalo, že som na psy zabudla...našťastie prvýkrát Ruby ostala doma (Šla som venčiť Ruby bez Ruby; zistila som to až dolu pri vchode, že nemám koho pripnúť na vodítko :lol: - a to ja zvyknem i vo výťahu na ňu čumieť, či si sadla na správne miesto, kde to má naučené...) a druhýkrát to bolo nedávno. Psy som nechala v kufri a šla domov, zistila som až doma, že ma tam jaksi nik nevíta. Našťastie to bol október, takže aj keby tam ostali pár hodín, nevadí to nejak zásadne. Ja som väčšinou skôr opačný prípad, čumím , kde mám psy, i keď zrovna nie sú so mnou, či už v práci alebo v aute (koľkokrát sa i rozprávam so psami za jazdy, i keď v kufri ani nie sú :pac: ).
Nikdy by som si nemyslela, že som schopná na psy zabudnúť, ale kombinácia totálne nevyspatie, silný stres, strach o blízkeho človeka, do toho práca na plný úväzok (aj po nociach, ak to nešlo inak) + psy mám na starosti len ja, nik mi nepomáha ani s venčením - robí žiaľ svoje :prd:
majjuna25
Hafan

Poslaťod Lindchen » Str 13.06.2018 6:29

No Majuna, nič sa nedá robiť, si buď nezodpovedná alebo narušená. :lol:
Uf, no, ešteže október. My sme raz zabudli Arisa na cvičáku, ale prišli sme na to hneď za bránkou. :pac: Chudák malý, ako kukal, že prečo sa všetci naložili a on nie. Malinký.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Str 13.06.2018 6:32

podvedomie je silnejsie ako vedomie.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod majjuna25 » Str 13.06.2018 6:34

Lindi :lol: no, moji boli v tom aute max. 5 minút, kým som z auta prešla domov a zase hneď nazad po nich. Aj v lete by to nejak prežili (snáď) , ale ako pocit nič moc
majjuna25
Hafan

Poslaťod pigie » Str 13.06.2018 6:49

Tak ja zabudam psa pod povelom. Zabudnem, ze ma povel a idem. A spamatam sa az neskor, ze kde mam kua psa. A pes poctivo lezi niekde, alebo stoji doma za dverami a caka na povel, kedy moze vyjst :haha: Ale to je ine, to viem, ze nebezpecenstvo nehrozi, keby tam zostal aj 2 hodiny, nic sa mu nestane :heh: Ale tam, kde nebezpecenstvo hrozi, pri ceste, auto, ked sa naozaj odchadza odniekadial, ze cestujeme, tak to sa mi este ani jedneho nepodarilo zabudnut. Ale teda uz som schvalne nechavala psa a odchadzala. Huga. Odmietal odist z dovolenky od chaty, ked sme uz sli domov. Tak sme sa nalozili, on oduty lezal a zazeral, ze nikam nejde, hlavne nie do toho rozpaleneho petrzalskeho bytu, tak sme proste sli bez neho. Az ked sme sli do zakruty a pochopil, ze to aj my myslime vazne, tak sa zdvihol. Tak sme sa pre neho teda vratili, ked si to rozmyslel :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Str 13.06.2018 6:53

moji rodicia zabudli psa pred panelakom, susedia doviedli :pac:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 13.06.2018 6:58

Z tej vonkajsej strany sa mi to nikdy nepodarilo, to uz spada do kategorie allways check :heh: ale ked som nevedela doma najst frya, tak som si myslela, ze som ho tam zabudla :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia