Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Kvety a všetko okolo nich :)

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Kvety a všetko okolo nich :)

Poslaťod meggie26 » Pia 20.04.2012 18:27

Hľadala som a ale nenašla podobnú tému. Možno by nebolo odveci ak niekto niečo pestuje si povymieňať skúsenosti, pochváliť sa úspechmi a tak podobne :lol:
Naposledy upravil meggie26 dňa Sob 21.04.2012 17:10, celkovo upravené 1
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Re: Izbové kvety a pestovanie

Poslaťod hriva » Pia 20.04.2012 20:48

ja pestujem toho vela. v byte mám skoro 40 kvetov :joint: ale žeby som mala nejake vyrazne uspechy :nwm: akurát mi kvitnu orchidey. aj fialky mi zvyknu kvitnut, aj vianočny kaktus. potom mám ešte palmy, paprade, kaktusy... ale už ma to prestava baviť to polievanie, prehnala som to s množstvom kvetin. asi niektore darujem :smile:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod meggie26 » Pia 20.04.2012 21:01

ja mám len orchidky a strááášne moc ich mám rada :yes:
meggie26
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod starr » Sob 21.04.2012 7:49

Nedala by sa téma premenovať na izbové, vonkajšie kvety a pestovanie alebo proste kvety a pestovanie? :angel: Lebo ja mám iba vonkajšie a tiež by som občas rada o tom popísala, no izbové nemám a neviem o nich veľa :hi:.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bebis » Sob 21.04.2012 8:18

ja mám jednu orchideu :lol: a nejak sa jej nechce znova pučať, tak mám v izbe len taký pahýľ :pac: Ale je v peknom črepníku, takže to aj tak vyzerá celkom dobre... :dancing:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Sob 21.04.2012 8:24

Bebis, a kedy ti kvitla naposledy?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bebis » Sob 21.04.2012 9:02

asi dva mesiace dozadu, prečo? :lol: žeby bola skapatá? :nwm:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Sob 21.04.2012 9:16

nie, ked len 2 mesiace, tak je to v pohode. :no:
Nechaj ju oddychnut.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Sob 21.04.2012 11:14

Ja mam sice len byt, ale kvetin mame dost, orchidei a vacsinou paliem, kaktusy mi vymrzli tento rok - zaskleneny balkon nestacil, hoci po ine roky hej a nemam tam teplomer :lol: Takze uz bez teplomeru zimovat tam nebudem nic pre istotu. Inak tam pestujem kopec byliniek na balkone a najnovsie som zacala pestovat streliciu a dufam, ze o rok ci dva bude aj kvitnut :heh:
A toto je moja balkonova laska, milujem mucenky, mrzi ma, ze som tuto zimu prisla aj o bielu, zostali len tieto belase a aj tie mali na male tuto zimu :ua:
Obrázok
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Mackie » Sob 21.04.2012 15:32

aaa neznasam to - po celom byte kvety, hlina, vylietaju z toho musky, zakryva to vyhlad z okna, zabera to plochy po byte, balkon je ako botanicka zahrada
vsetko to treba polievat, aby sa setrilo, tak sa u nas "odchytava" voda kvapkanim z kohutika, ked to pocujem, mam z toho dieru v hlave, flase s vodou su tiez vsade
kedysi davno som pestovala kaktusy, ale ked sa mi do toho zacali montovat rodicia, prestalo ma to bavit, casom niektore aj vyschli (u mna v izbe nic neprezilo)
suhrn - obmedzuje ma to, a opovazi sa mi niekto niekedy darovat nejaku rastlinu :au:
gone (421 to go)
<-- mail, FB
Mackie
Multišampión

Poslaťod starr » Sob 21.04.2012 15:58

Mackie, a prečo ich proste nevyšmaríš, keď Ťa to tak obmedzuje? :ha: Ja by som s tým spravila krátky proces :lol:.

A možno by si ich ani nemusela vyhadzovať, možno nejaká škola, škôlka či domov dôchodcov alebo nejaká poradňa by sa kvetom aj potešili.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod miusiatko » Sob 21.04.2012 16:34

My máme doma jednu živú (zatiaľ) pažítku v "prirodzených" podmienkach (rozumej vyšmarená a zabudnutá na okne z vonku :heh: )

Inak mi nikdy žiadne kvety neprežili, buď zhnili, alebo vyschli. Takže som si každoročne kupovala hyacint, ktorý pekne voňal :lol: odkvitol, cibuľu som dala kvetomilnej tete a kúpila nový :lol:
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod starr » Sob 21.04.2012 16:40

Detto u mňa, až na to, že nemám ani tú pažitku :lol: :ha:.

V práci mám zopár kaktusov a aloe, tie aloe už kapú a dva kaktusy ešte žijú. Uvidíme, dokedy :heh:.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa

Re: Kvety a všetko okolo nich :)

Poslaťod meggie26 » Sob 21.04.2012 17:21

Starr môže byť premenovanie takto?

Mackie jaká silná láska k zeleni v byte :heh:

Pigie ten kvet je nádherný :jop:

Tak ja mám doma 17 orchidei phalaenopsis-ov a 1 cambriu.
Väčšinou kupujem ich kupujem v akcii v baumaxe (pred umretím) a dávam ich do poriadku a potom mám doma krásky, naviac ma potešila jedna čo mi tento rok vyhodila tri silné nové stonky plné kvetov

Obrázok

a jedna mi normálne začala vyháňať akoby druhú rastlinku takže sa bude môcť rozdeliť keď vyženie vzdušné korene a budem mať dve :jupi:

ešte mi začala kvitnúť ružová aj tá je veľmi pekná
Obrázok

e ešte moja cambria, len s tými nemám skúsenosti ako sa pestujú tak uvidíme ako dopadne ale ja dúfam, že to bude ok :lol:

Obrázok
meggie26
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Re: Kvety a všetko okolo nich :)

Poslaťod Darcia » Sob 21.04.2012 17:27

Ja som rada že kvety existujú, ale tiež to nie je pre mňa, všetko mi zdochlo, ešte aj fialky od priateľa ktoré mali byť znakom našej rastúcej lásky (hups :angel: ), keď mi kúpil hyacint a odkvitlo to rovno som cibulku vyhodila z čoho bol tiež zdevastovaný, ale tak už sa naučil že čo si u mňa pišťaním nepýta žrať, na to môže byť veľmi ľahko zabudnuté :lol:
Orchideje sú hrozne zaujímavé kvety a je pre mňa fascinujúce že najvzácnejšia je škaredá a páchnuca. Ľudia si občas cenia strašne zvláštne veci :smile:
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa

Ďalší

Späť na Voľná Diskusia