Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Kvety a všetko okolo nich :)

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Kvety a všetko okolo nich :)

Poslaťod kives » Uto 16.01.2018 7:36

Ak sa to da vylepsit, piste.
Prílohy
WP_20180116_07_30_34_Pro.jpg
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod pigie » Uto 16.01.2018 8:04

Nabuduce nechaj dlhsi kusok stonky. A pridala by som trochu vody, aby bola stonka vo vode,a le nie rastlinka. Ja by som to tak spravila a budem drzat palce... Takto by mala mat dostatok vlhkosti na tvorbu korenov, ale ci to postaci netusim.

A strelicie sa netreba bat. Je to uplne normalny kvet. Akurat svojou velkostou sa pri neskorsom presadzani stava z toho utrpenie, lebo ma duzinate korene a bal je tazky. To je pre mna velmi tazko presaditelny kvet. Uz ked som ju prvy krat presadzala, ked dosla, tak som prisla o polovicu korenov. A to vzdy trva, kym sa z toho pozviecha... A trpi na zahnivanie, takze treba mat dobru drenaz, pusta korene kludne aj do drenaze. A hlboky kvetinac na nu. Tie korene su fakt no proste to treba vidiet :heh: Nieco ako ma orchidea nove korene, pri prvom naznaku manipulacie sa lamu.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Uto 16.01.2018 8:55

dik :jop:
učinené, ešte som dala do vody trošičku hnojiva a tie expanzné gélové guličky.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Uto 16.01.2018 8:59

ja som dostrihala cely kvetinac kvoli korenom strelicii,hlavne kvolitomu najvacsiemu, ten je neodbytny a leze von.

ak da tu orchidku dovody,podla mna zahnije, nie?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Uto 16.01.2018 10:34

ono je to polosuchá stonka, tak by to až tak vodu nasávať nemalo. odpozorujem do konca týždňa, aby som to vyriešila cez víkend, že ako to bude lepšie.
a tiež sa chystám na jar rozbiť celý kvetináč s figou, lebo inak ju von určite nedostanem.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Uto 16.01.2018 10:38

tu je moja rozkokosena orchidea :heh:
Obrázok

asi tri tie trciace stonky maju este puky. :ha: myslim, ze to bez milosti osvacam... aj kvoli tym kvetom sa to neda poriadne zasadit, sa mi cela rastlina prevazuje. ono aj tie stonky su uplne hrubisne vzdy :ach:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Uto 16.01.2018 10:49

Toto by slo nekompromisne prec po odkvitnut vsetko. To tych par kvetov fakt za to nestoji a bude to vypadat lepsie s novymi stonkami. To mi ver.
Inak, hentak lihaju aj mne orchidee. To sa neda zasadit poriadne :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Uto 16.01.2018 10:54

vsak ja ti verim... :lol: doteraz som to nechavala rast ako drevo v lese, ale co je moc, to je moc... :lol:
a vykrivene to je kvoli tym blbym stonkam... to sa tam tlaci a ono sa to cele prevazi. strasne tazka je. to ledva to tam drzi, lebo ten substrat je lahucky a sa mi cela prevazuje. :pac: to fakt zasypem kamenmi :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Uto 16.01.2018 10:55

Naspodok uplne vazne daj kamene. Ja uz to tiez tak robim :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Uto 16.01.2018 10:59

ale mne sa rastlina prevazuje aj - z toho kochlika :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Uto 16.01.2018 11:01

Ved preto ich nemam rada tie korene. Mne sa to tiez prevazuje :heh: To sa neda poriadne zasadit, ked to rastie poleziacky :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Uto 16.01.2018 11:13

kam sa to taha? :lol:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Uto 16.01.2018 11:14

Inak ja ten plast hodim do normalneho obalu keramickeho a sa to neprevazuje, ale rastlina sa kludne casom z toho kochlika vyvrati... Utekaju mi stale z kvetinacov proste :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Snezienka123 » Uto 16.01.2018 18:26

pigie píše:A strelicie sa netreba bat. Je to uplne normalny kvet. Akurat svojou velkostou sa pri neskorsom presadzani stava z toho utrpenie, lebo ma duzinate korene a bal je tazky. To je pre mna velmi tazko presaditelny kvet. Uz ked som ju prvy krat presadzala, ked dosla, tak som prisla o polovicu korenov. A to vzdy trva, kym sa z toho pozviecha... A trpi na zahnivanie, takze treba mat dobru drenaz, pusta korene kludne aj do drenaze. A hlboky kvetinac na nu. Tie korene su fakt no proste to treba vidiet :heh: Nieco ako ma orchidea nove korene, pri prvom naznaku manipulacie sa lamu.

Tak veľkosť by mi ani tak nevadila, mám aj taký ten obrovský lopatkovec (je mi po pás a to nie som žiadny drobec) a stále obdivujem tú jeho veľkosť, aj antúriu mám jednu veľkú a o slonej nohe ani nehovorím...tej som kúpila stolček, aby sa jej listy neváľali po zemi.
Len by som rada, aby mi tá strelícia aj aspoň raz za uhorský rok vykvitla, nerada by som len listy mala po celý čas.

Takto sa starám a dúfam, že vykvitnú dve vandy, dischidia pectenoides (tá mi počas Vianoc takmer úplne odišla kvôli plesni), pluméria, kurkuma, gloriosa a ludisia discolor (s ludisiou mi kupodivu dvakrát spadol kvetináč, tak mám z jednej už tri :pac: ). Takže by som tento zoznam nerada doplnila ešte aj o strelíciu :joint: .

Ozaj, neviete mi niekto poradiť, ako sa účinne zbaviť roztočcov? Už asi od júna s nimi bojujem na púštnych ružiach a stále je to akosi nerozhodne, raz vyhrávajú oni, raz ja, ale stále to nie je definitívna výhra...teda dúfam v tú svoju :heh:
Obrázok

Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Minnie » Str 07.02.2018 12:35

veselo si kvitneme :angel:
Prílohy
20180207_114529 - Copy.jpg
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia