Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Kvety a všetko okolo nich :)

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Kvety a všetko okolo nich :)

Poslaťod kives » Pon 15.01.2018 10:20

wer píše:kives, a tebe to kvitne pekne na tych vyhonoch? ja to asi fakt zacnem strihat, lebo sice tam mam aj 5 kvitnucich stoniek, ale kvety nie su nahusto..

ti skúsim odfotiť, akurát tá jedna, čo má rozkonárenú z minulého roka, začala schnúť :ua: . ale malo by to byť vidno.
pigie píše:Ja by som vam aj poslala moje, ale nemam rozkvitnute este a puky len rastu, nie je to dobre vidno. Ale fakt nove stonky su proste kompaktnejsie a podla mna to je krajsie.

asi hej, ale nie je to aj odrodou orchidey? lebo nie všetky sa vetvia, teda, u nás len tie, čo tak boli kúpené. ako u teba?
napr. drobnokveté, tie vetvia aj nový výhon.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod akuk » Pon 15.01.2018 10:23

wer píše:ani jednu som si nekupila,nejak sa ku mne vzdy dostali a dalsie nechcem ani nahodou. :joint:

ja rovnako :lol: dostala som tri, rastie to nejak same, neriesim, obcas nieco odstrihnem :joint: jednu som dala mame, dlho to pri dvoch nevydrzalo, v sobotu som dostala dalsiu :haha: ta sa mi vsak vidi, taka zlta s cervenymi bodkami ci co. nic pre pigie :lol:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 15.01.2018 10:24

Ano, ano. Ale zase tie, co maju 1 stonku, tak dokazu vyhodit aj 3 nerozkonarene. A tie drobnokvete, tie sa vetvia same aj na novej.
Zltu s cervenymi bodkami mam akuk :heh:
Naposledy upravil pigie dňa Pon 15.01.2018 10:27, celkovo upravené 1
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Pon 15.01.2018 10:27

ja neviem, či to v záhradníctve vedia ovplyvniť, počet vyhodených stoniek. naše púšťajú dva výhony len staršie.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 15.01.2018 10:31

Urcite cim starsia, tym viac stoniek. resp. v cim lepsej kondicii. Ja mavam bezne 2-3 stonky. Tie mensie, este nerozbujenene, mavaju jednu. Ale sak zratam pocet rastlin a pocet stoniek, ked budem mat cas, nech to spriemerujem :heh:
Takze som zratala aspon toto jedno okno 13 rastlin 11 kvitne a maju 18 stoniek. Mlade maju po jednej, 2 po 3, 3 po 2 stonkach. Takze cca polovica ma viac ako jednu stonku. Rozkonarene su ale len 4 z tych 18.
To su mi pocty :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod akuk » Pon 15.01.2018 10:43

pigie píše:Zltu s cervenymi bodkami mam akuk :heh:

:heh:

inak, vzdy ked som to dostala, tak to kvitlo, potom to na nejaky cas vzdy umrelo a ked to vypadalo na vyhodenie a nestihlo sa :lol: zas vyrasilo. Toto ma na tom nebavilo, uz si zvykam :joint:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 15.01.2018 10:44

Uaaaaa, ta moja mala dvojnoha mrcha mi zlomila puk na tej strelicii!!! Este tam mam jeden, ten ak zlomi, tak ho asi pobalim a poslem k starym rodicom. Vcera mi dolamal nohami listy na kale, ked sa rozkokosil na gauci. Dnes toto. Ho asi priviazem k stolicke :lol:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Pon 15.01.2018 11:07

Offtopic: horšie ako šteňa :heh:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Pon 15.01.2018 17:18

wer, nesfotim :ua: . vsetko su nove vyhony, v lete bolo velke presadzanie, vsetky stare boli zastrihnute.
a ta rozvetvena, co som myslela, to je tiez novy vyhon.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 15.01.2018 17:23

Wer, sfot svoju. Ja ti poviem, ci to bude vyzerat lepsie :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Pon 15.01.2018 19:27

keiko dnes oddelene, orchidka ide definitivne do prdele. neverim, ze to da, namocila som zbytok stonky do hnojiva a polozila nad nadobku s vodou, som vyrobila zaves z kancelarskej spinky :heh: . zajtra cvaknem.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Pon 15.01.2018 20:48

pigie píše:Uaaaaa, ta moja mala dvojnoha mrcha mi zlomila puk na tej strelicii!!! Este tam mam jeden, ten ak zlomi, tak ho asi pobalim a poslem k starym rodicom. Vcera mi dolamal nohami listy na kale, ked sa rozkokosil na gauci. Dnes toto. Ho asi priviazem k stolicke :lol:

ty mas streliciu???? to chcem !!! zo semena, ci si kupila napriamo? lebo mam dake semena, neviem ani kedy to mam vysadit..
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 15.01.2018 21:10

Uz 6 rokov pestujem. Nekvitla mi este ani raz. Kupovala som mladu, cca 20cm. Teraz je z toho hoviadko rovnake ako kala, nieco ako meter ma. Pred dvoma rokmi tusim to bolo, chcela prvy krat kvitnut, ale podarilo sa mi ju kvalitne preliat zo samej starostlivosti, takze mi jedna rastlina celkom odisla a jedna len tak tak prezila. Ta ide teraz kvitnut - minuly rok som jej odrezala stonku s kvetnym pukom, lebo mi ten list prisiel skaredy... Takze som ho odrezala a zistila som, ze v pazuche siel puk :pac: Takze velmi sa mi dari s jej pestovanim. Inak pred dvoma rokmi sa mi ju est epodarilo kvalitne spalit vonku pred vchodovymi dverami. Upek nezniesla, hoci vsade pisu opak, ze miluje priame slnko. Tento rok bola vzadu na terase a tam sa pekne pozviechala. Takze mi idu 3 puky, jeden je taky zakrnely, z toho neviem ci nieco bude, jeden je pekny, z toho dufam, ze nieco bude a jeden je uz zlomeny, z toho isto nebude nic :haha:
A tento rok ma caka jej presadenie, normalne sa toho bojim. To ma velmi krehke duzinate korene a posledne presadzanie som robila s mamou a mali sme co s nou robit dve. Sa nedala vybrat z kvetinaca.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Pon 15.01.2018 21:24

Silvuch píše:
pigie píše:Uaaaaa, ta moja mala dvojnoha mrcha mi zlomila puk na tej strelicii!!! Este tam mam jeden, ten ak zlomi, tak ho asi pobalim a poslem k starym rodicom. Vcera mi dolamal nohami listy na kale, ked sa rozkokosil na gauci. Dnes toto. Ho asi priviazem k stolicke :lol:

ty mas streliciu???? to chcem !!! zo semena, ci si kupila napriamo? lebo mam dake semena, neviem ani kedy to mam vysadit..

v obi pravidelne mavaju
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Snezienka123 » Pon 15.01.2018 23:18

Po strelícii pozerám už pár rokov, ale nemám odvahu na ňu ešte.

Ja som v piatok obehala aj OBI aj Hornbach a bez kvietkov sa to nezaobišlo :hi: , kúpila som si klíviu, bambus a červený amarylis
20180115_200305.jpg

20180115_200351.jpg

Neviete, prečo mám tie fotky takto blbo otočené? :plac:

A celú jeseň mi krásne kvitla uncarina roeoesliana :
20171023_061315.jpg
Obrázok

Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia