Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Kvety a všetko okolo nich :)

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Kvety a všetko okolo nich :)

Poslaťod pigie » Str 10.01.2018 6:29

Oooo, tak to som slapla vedla :plac: Dik Minnie, sommudrejsia zas raz :yes:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Minnie » Str 10.01.2018 19:12

aha kellee, tu mas pekny popis https://www.cact.cz/noviny/2005/11/bonsaje42.htm :-) zaujimava rastlinka, som zvedava ako sa ti jej bude darit.
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Str 10.01.2018 19:50

jeeej super diki,dam ju teda na kuchynske okno celorocne
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Ned 14.01.2018 18:51

da sa nejak "krotit" orchidea? jednu mam taku, co rastie do gigantickych rozmerov. :pac: aktualne je v dvojkvetinaci, lebo velky kvetinac na orchidey neexistuje zjavne. :ach: ona je cela obrovska - korene, listy, aj kvety mava na troch stonkach a este aj tie su rozkonarene kade-tade. ledva-ledva tam drzi, cakam, kedy sa ten kvetinac prevrati. :pac:

a inak ma vseobecne stve, ze tie izbove rastliny tak rychlo rastu. :heh: clovek si kupi taku akurat a za chvilu treba presadzat - uz sa to ani poriadne neda niekam umiestnit, zavadzia, kvetinace pekne ozdobne su len male vacsinou... :ach:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Ned 14.01.2018 18:57

Neda, ale mozes ju dat do hocakeho kvetinaca. Aj do skla alebo plastoveho vedra. Mne tu caka taka jedna na presadenie, len presne, nemam ju potom kde dat, tak furt to odkladam a ta svinucha zakorenila do dalsich 3! vedlajsich kvetinacov s orchideami :hmm:
A o kvetoch mi nieco hovor, ja som zrezala vsetky kvety na jesen v spalni, lebo to sa uz fakt nedalo a teraz su vsetky do jednej skarede :heh: To fakt nechat nejaky odrezok radsej a nanovo pestovat, nez rezat tie pekne rastliny a nechavat spodky, lebo to co vyrasi z toho spodku uz proste nie je take pekne a nekoresponduje to vobec s tou rastlinou, resp. jej zbytkom :heh: Takze nabuduce zrezem vrsky, necham a zasadim a zbytok vyhodim.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Ned 14.01.2018 18:58

Inak, nasla som jedno keiko a ono ide kvitnut :heh: To sa mi este nestalo :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Ned 14.01.2018 18:59

a ja mam presne opacny problem, chcem aby moje izbovky rastli rychlejsie :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Ned 14.01.2018 19:09

Ja nie, furt je to len velke, alebo to treba rozsadzat kazdy rok :heh: A mne je to tak luto vyhadzovat. Ale uz budem musiet zacat. Uz to fakt nemam kde davat :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Minnie » Ned 14.01.2018 21:26

pigie píše:Inak, nasla som jedno keiko a ono ide kvitnut :heh: To sa mi este nestalo :heh:

takto nejak? :lol:
Prílohy
IMG_0332.JPG
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Ned 14.01.2018 21:35

Ano ano :aaa: Len ja som nemala stonku tak pekne vyviazanu, takze som si ani nevsimla, ze medzi orchideami rastie dalsia :heh: Az teraz uplnou nahodou, ked som privezovala nove stonky k tyckam. Krasna orchidka :jop: Moja ma uz ale korene vhodne na presadenie, ale uz ju tak necham, kym neodkvitne.
Minule v Hornbachu som mala taku chut si kupit nejaku peknu novu orchideu, ale odolala som. A chlap ma cakal v aute s malym, som vybehla len nieco pozriet, a ked som sa vratila, hovori - pochval mamicku, prisla naspat s prazdnymi rukami. Moze aj castejsie tak chodit :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Minnie » Ned 14.01.2018 22:02

dakujem :no: to je uz stara fotka ale sama som nemohla uverit co to ta orchidea robi. je to taka drobnokveta biela. musim pofotit zas dake, asi dalsie tri mi uz kvitnu. uz ani netusim ktora je ktora, sak ich je okolo 20 :hi: ja ich uz nekupujem (nemam uz parapety na ne), musim natrafit na velmi ojedinelu farbu, ktoru velmi chcem, potom zas kupim :pac:
inak mam tiez dve orchidei obrovske listami, ale kvitnu malo, mam ich spolu v sklenenej vaze, ktora sa len tak tak zmesti na parapet. ale na jar ich rozsadim a presadim do dvoch tesnejsich plastovych kvetinacov, bo sa mi zda, ze ked su natlacene tak kvitnu lepsie. takto im len listy a korene idu :pac:

mne sa sa izbovkam moc nedari, okrem monstery, ta uz to zacina prehanat ako rychlo rastie. zas slonia noha mam zas pocit, ze je furt rovnaka. preto mam kopec druhov potosovcov, to je take nenarocne a znesie to aj podmienky hore na knihovnicke.

pigie tebe teda este ziadne orchidei nekvitnu?

a mohli by ste viaceri pofotit svoje izbovky. trochu potesit oko v tomto pocasi :smile:
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Ned 14.01.2018 23:06

krasne orchidky :smile:
mne napadlo kupit cca 5 drobnych orchidiek a supnut ich do spolocnej vysadby. len so zavahala, v kauflande mali po 1,5e :bum: . a nezabali by vela miesta, lebo tie velke ani u nas nevedia, co so sebou.
wer, ked budes presadzat, daj na dno kvetinaca strk, zatazi kvetinac a bude ako drenaz.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 15.01.2018 7:10

Och kives, to by bola dobra kupa. To by som ani ja neodolala. Ja mam v takej sklenej nadobe zasadene 3 mini, 2 vzdy kvitnu, jedna tam tak zivori.
Minnie, ano, vacsina ma len puky, minuly tyzden rozkvitla prva v pracovni a tyzden predtym jedna v kupelni. Ale puky nemaju nahodene len 2... A presne, keby som vedela ake mam farby, ale ja uz neviem, nemam prehlad :heh: A kupovat dvojmo sa mi nechce. Aj tak zopar dvojmo mam. Takze by som musela fakt zazriet taku o akej som presvedcena, ze este nemam a paci sa mi. Ale vzdy sa mi zda, ze uz mam vsetky :heh: Tiez mam kusov urcite okolo 20, asi urcite aj viac. Len teda niektore su dvojmo aj trojmo posadene spolu.
A suhlasim s tym, ze krajsie kvitnu, ked su prerastene, to som si vsimla aj ja :yes: Tie, co maju napechovane crepniky kvitnu najbohatsie. Aj ked je to mozno tym, ze mi prerastaju do inych crepnikov :heh: A mala by som ich pohnojit, ked tu o nich tak piseme. Ja na to zabudam v poslednej dobe.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pon 15.01.2018 8:37

Moja orchidea zomrela :ua: . Teda asi. Kvety aj listy odumreli, uschli, ale stonka a spodné lístky žijú. Čo s ňou? Suché odrezať a niečím ju oživiť? Čím? Čítala som, že cukrová voda, ale nemám skúsenosti...
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 15.01.2018 8:41

To by chcelo foto. Srdiecko odumrelo, ten stred odkial rastu nove listy?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia