Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod Shel-chan » Štv 02.04.2020 18:17

nieeeeeee :vykricnik: :vykricnik: :haha:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Slausa » Štv 02.04.2020 18:27

Ako cca stary je ten prcek? Uz u cca 3-4 tyzdnovych to ide. Mozem skusit ked posles fotku
Miss you so much...
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Štv 02.04.2020 20:28

Gratulujem k záchrane životov, perfektný pocit, že? :smile: A keď tak tématicky, prispejem aj ja svojim zážitkom, ktorý som letmo spomenula inde.
Pred troma týždňami som odišla do Japonska a musela sa predčasne nedobrovoľne vrátiť. V sobotu som zistila, že mi zrušili let, pokúšala som sa prebookovať na posledný let, ktorý letel na druhý deň a stále som bola 5OO km od letiska. Mamka na mňa tlačila, nech odídem čo najskôr, ale povedala som si, že sa nebudem stresovať. Zostanem do pondelka v Kyote (ktoré je neskutočné), keďže by mi prepadli peniaze za ubytovanie, bus pass atď., aspoň niečo popozerám v meste, keďže som skoro nič nestihla a nejak bude...
V nedeľu som sa vydala do must see svätyne, ale nejak som sa tam zamotala a časť mesta, ktorú som deň predtým videla iba po tme som zas moc nestíhala za svetla. Ale reku idem aj tak, čo budem. Dostala som sa k tomu istému chrámu, ktorý som deň predtým vynechala (lebo som prišla až za tmy :lol: ), z ktorého sa vychádza krásne nasvieteným schodiskom lemovaným bambusmi a inými záležitosťami. No proste som chcela poriadnu fotku, keďže minulú noc sa mi vybila zrkadlovka, keď som tam bola. A tak som čakala kým sa vyprázdni 7O metrové schodisko od turistov. A čakala a čakala a keď som tam čakala už 2O minút, tak som si povedala, že kašlem na to, je desať hodín večer, mrzne mi riť, lebo vonku bolo 8 stupňov, vyfotošopujem ich.
Ako som si tak pajdala dole schodmi (keď som si odpálila koleno na 75 schodiskách v predchádzajúcej svätyni) a fotila okolo, začula som tichučké mňaučanie očividne malinkého mačaťa. Najprv som ignorovala, potom mi to nedalo a zavolala som "čiči", keďže to bude určite internacionálne oslovenie mačiek :lol: Zdalo sa, že trochu reagovalo, ale nepribližovalo sa a všimla som si, že sú to aspoň dva hlasy. Som si povedala, že matka mačka asi nechala decká čakať a išla uloviť nejaké jedlo, zbytočne ich budem stresovať. A furt mi to nejak nedalo, lebo to bolo blízko, ale nič som nevidela a navyše to išlo z miesta za "špagátom", kam sa očividne nemá chodiť a ja teda, najmä v Japonsku podobné nežné zákazy (najmä na turistických a posvätných miestach) plne tolerujem. Ale proste mi to fakt nedalo, prekročila som špagát, ignorovala turistov a čičovala smerom k mňaučaniu. To pomaly tíchlo, tak som myslela, že ma zbadali a idú preč, ale nevidela som žiaden pohyb. Zasvietila som si mobilom, čakal odrazené oči a furt nič. Až som si uvedomila, že medzi mojím čiči a mňaučaním počujem šušťanie igelitu. Zbadala som biele miesto v tme, ale ešte furt mi trvalo asi 1O sekúnd, kým som si uvedomila, o čo ide. Ale keď mi to doplo, adrenalín vyskočil, korona-nekorona, besnota-nebesnota, exkrementy-moč, to je jedno, načiahla som sa do krovia po igelit, vzala ho a skoro sa mi srdce zastavilo. Utekala som dole schodami, kde stála zamestnankyňa chrámu a volala na ňu, že potrebujem pomoc, že sú tu mačatá. Kto nevie, v Japonsku veľa ľudí nehovorí po anglicky a ak, tak iba naučené potrebné vety. Ženská na mňa pozerá jak na blázna, že nerozumie. Hodila som ruksak dole, položila na zem sáčok a otvorila ho. Bože ľudia, ja neviem, či fakt senilniem, ale normálne mi vtedy puklo srdce, ako som to zbadala. Nevedela som čo skôr, ženská na mňa furt kukala jak na vadnú, niečo zahlásila do vysielačky a ja som myslela, že ma odvedie ochranka a zavrú ma aj s mačencami, ktoré mi potom zostanú na krku v Japonsku, lebo tu majú všetci na háku. So slzami v očiach som na ňu pozerala, že mi musí pomôcť a ona len mňa čumí z dostatočnej vzdialenosti. Ľudia okolo sa pozerali, ale všetci tiež len z diaľky. Asi päť minút som tam sedela na zemi so slzami v očiach zúfalá s igelitkou plnou mačiat zabalenou v bunde, kým prišli bližšie dve dievčatá. Jedno z nich, vďaka bohu, vedelo perfektne po anglicky. Za chvíľu prišiel nejaký kolega a dievčina mu všetko pretlmočila, že som ich teraz našla v húštine pri chráme. Pýtala som sa ich, či tu majú nejaký útulok alebo čo mám s nimi robiť. Našťastie chlapík má vraj doma mačku, v nedeľu o desiatej večer nebude nik v útulku, že on ich vezme domov a zajtra ich odnesie tam. Úprimne, nechcelo sa mi ich tam nechávať, lebo prvé, čo mi napadlo v mojej paranoickej mysli bolo, že to bol on, kto ich vyhodil. Robí tam, má doma mačku, hodil mačence do sáčku a hodil ich do kríkov. Dvadsaťkrát som sa spýtala, či sa o ne určite postará, kým som ich dala preč z rúk. Až na to, že mal dlhé nechty, vypadal milo, hladkal ich a čičíkal. Tak som sa mu celá rozklepaná, usoplená a rozmazaná povyhrážala, že ak sa o ne nepostará, tak si ho nájdem a do konca jeho všetkých životov ho budem strašiť. Doniesol si deku, zabalil ich a odišiel.
Neverím v osud, ale toto nič iné nemohlo byť. Všetky tie okolnosti okolo, fakt, že vonku bola naozaj kosa, boli v zauzlovanom igelite, boh vie, koľko by ešte prežili... Už len kvôli tomuto mi nie je ľúto tých neplánovaných nemalých výdavkov, ktoré nastali potom. Dúfam, že sú v poriadku všetky :plac:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Štv 02.04.2020 20:36

Jezis a to ake malilinke... :ua: chudence. Vsade existuju kreteni... :ua:

Ja som takto kvoli jednemu zablchavenemu stencu v chorvatsku precestovala asi 500 km navyse... :joint: keby som este len nesla na 10 dnovu dovolenku s vlastnym psom, tak mozno to aj domov prepasujem a mala by som bastosa chorvatskeho. :lol: same komplikacie s tymito zachranami :ha: ale tak ja nepochopim, ako moze niekto nepomoct aj napr... ako ti mladi, co si tam toho zaja fotili, usmievali sa. Ved do bolo jasne, ze nulova sanca na prezitie - v noci vonku -3.. ved mna by to matalo uplne, tyzden by som nespala a aj po rokoch by som si spomenula....
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Liana » Štv 02.04.2020 22:31

Ja revem už pri čítaní, video nemôžem pozerať :plac:
To ignorantstvo ludske ma na tom najviac zabíja. Ako decká sme s kamoskou pri škôlke (čo sme mali ma sídlisku) našli mačku, zadnu nohu mala zlomenú, obviazanú drôtom, koža nikde...no hrozne. Plakala na celé sídlisko a mamičky si veselo chodili pre deti a nikto nič. Kým pre ňu prišla sloboda zvierat prešlo okolo nás snáď 30 ľudí. Zobrali deti, sadli do auta a odficali spokojne domov.
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Minnie » Štv 02.04.2020 22:58

Ja som raz našla macku ochrnutu na zadne nohy na takej polosamote. Kym som sa s nou odtial dostala k vetovi to trvalo. Dala som ju uspat, kedze vet usudil,ze to bude miecha. Niekto ju zrazil. Ani peniaze za uspatie nechcel. Pre mna to bol hrozny stres, potom som ju v krabici brala nazad,ze ju zakopem ale bolo to v januari,zem ako kamen,tak sme ju len zaniesli hlbsie do hory pod kriky...
Tu sme raz vecer nasli malicke srna so zlomenou nohou. Poobvolavali sme útulok,policajtov,nejakych polovnikov, nakoniec az na druhy den bol ochotny prist spravca reviru a ten ju utratil.
Pre mna su tieto zazitky hrozny stres,nechcem nachadzat zranene zvierata..
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 03.04.2020 9:11

porazi ma z toho psa. on najde mlaku aj uprostred puste asi. a najepsie daky kus mociaru. smrdi ako tisic tchorov, na 5 metrov ho citit, nohy a brucho ma cele cierne, na stenach a nabytku uz mam cierne smuhy, lebo ho nemam ako okupat :ach:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Pia 03.04.2020 9:27

Ešteže má Adela tak sedem kil :lol: tá tiež musí prejsť cez všetky mlaky,včera sucho "všade" zbehli s Darinou do vyschnuteho koryta :heh: a ako má krátke nohy a všetku srsť na bruchu,ako toto mohol niekto vymyslieť a barsaky bordel , vetvičky ,bodliaky
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pia 03.04.2020 9:30

wer píše:porazi ma z toho psa. on najde mlaku aj uprostred puste asi. a najepsie daky kus mociaru. smrdi ako tisic tchorov, na 5 metrov ho citit, nohy a brucho ma cele cierne, na stenach a nabytku uz mam cierne smuhy, lebo ho nemam ako okupat :ach:

Ja som tak poslala Lya pred tyzdnom do ramena, lebo mi prislo kraaaasne ciste, cistulinka voda, priezracna. Aj bolo. Akurat, ze tam bolo po brucho bahna hnusneho, ktore som si nemohla vsimnut, az ked tam pes vliezol, inak ho vidno nebolo... Som kupala psika doma :heh: Uz ma presli tieto chute stylom - chuda moje, chod sa namocit, ked je tak teplo :heh: Len overene zdroje vody uz :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 03.04.2020 9:39

tak ja uz ho celkom zvladam upovelovat, ze nema tam chodit, ale tak tuto som faaaaakt netusila, ze sa nieco nachadza... :pac: uprostred luky stromcek a pod nim - bahnisko. a kusok dalej uprostred travy - bahnisko. :ach: a on sa posklada aj do lyzice vody...

PSX_20200403_103638.jpg

a inak on je fakt psychopat na vodu. on ked niekde bezi na luke, tak nie hladat zver, ci psa, on bezi za vodou... :heh: neviem, co bude robit v lete, ved teraz bolo tak 6 stupnov...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Pia 03.04.2020 11:22

Kde udelali soudruzi chybu a primiesali tulena? :joint:
Miss you so much...
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 03.04.2020 11:31

:haha: no... :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pia 03.04.2020 14:04

Mne to skor vychadza na divu svinu :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Pia 03.04.2020 15:54

Liana píše:Ja revem už pri čítaní, video nemôžem pozerať :plac:

Na videu nie je nič strašné :smile:

Ja som tak nejak aj tých Japoncov chápala, oni sú iní. Nemyslím, že by nechceli pomôcť mačatám, skôr sa báli mňa a nechceli prísť so mnou od kontaktu :lol: Ale inak som bola ochotná aj zostať v Japonsku kvôli mačatám :lol: Mamka by psy postrážila.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Ned 05.04.2020 11:46

20200405_123900.jpg

100 g kakaa. Vsade.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia