Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Naše bývanie

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Naše bývanie

Poslaťod elfinka » Str 04.07.2018 13:35

Hm, ze vasa chyba - na to si prave architekta platim, aby som nemusela ja riesit taketo veci ale on. Zalezi, v akom rozsahu ste mali jeho sluzby.
Keby nieco take spravil mne, tak pri tom kolko pyta penazi by som ho u neho celu prerabku reklamovala :haha:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod pigie » Str 04.07.2018 13:36

ale ved vyska linky typizovana je 85cm... Ja nemyslim, zeby sa nejak brutal sekol, ked mu neboli dodane ine info. My mame 90 a stacilo :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Str 04.07.2018 13:38

tak ja som.v tom ze vyska okien je dana proste, a ostatne vysky su individualne poziadavky.ale ze ta vyska je proste pre klasicke okno standardna a teda vsade rovnaka. ale dobre vediet :smile:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Str 04.07.2018 13:40

soletka píše:to aj v projekte bolo relativne nizko

:yes:
85 je vyska volne stojicich spotrebicu. to nemohlo v kuchyni klapnout:-(
bych se asi taky sla zeptat projektanta, jestli by si to namaloval do svoji kuchyne stejne :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Str 04.07.2018 13:55

No a nepridavalo sa podlahove dodatocne? Ze nebolo planovane?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Str 04.07.2018 13:58

bolo planovane.

akoze, povodny projektant bol katastrofa sama o sebe, uz v zivote s nim nechcem nic riesit. meskal s dodanim casti projektu niekolko mesiacov, a kvoli nemu sme cakali na stavebne povolenie pol roka. platil nam zmluvnu pokutu, ale pristal na to az ked sme mu poslali oficialny list od nasej pravnicky s hrozbou zaloby.
takze este som rada, ak v tom projekte nie su ziadne horsie chyby ako zle odhadnuta vyska okna. keby nam mal hradit realne o kolko nas pripravil, a nie len zmluvnu pokutu za omeskanie, tak nam dlzi tisice....
proste, radsej zaplatime tych niekolko sto eur za vymenu okna, nez to riesit s nim, aby nam to preplatil, aj keby to bola dokazatelne jeho chyba.

no nic, budeme to musiet prestavat.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 04.07.2018 14:32

Mne to stale neda - lebo mne sa to zda cca tak ako mame my a v pohode sa nam vsetko vliezlo :nwm: Preto sa pytam, ze aku vysku chcete, napr. keby ste dali prec tie parapety, doska by bola tak, aby ste mohli otvarat okna... Na kolko cm by vam to vyslo? Aka podlaha pojde do kuchyne, lebo este aj s tou treba ratat... Rozdiel dlazba a tenky vinyl resp. plavajuca je velky.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Str 04.07.2018 14:35

vinyl sme chceli. nemam to premerane, lebo ked sme tam boli, nemali sme so sebou centimeter. zajtra to pojdeme premerat, tak potom napisem. ale je to prilis nizke, ked sa postavim k oknu, parapet mam nizsie nez bedrovu kost, inak to prirovnat neviem :lol: dno umyvadla by bolo kdesi na urovni polky stehien.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 04.07.2018 14:42

OK, uz chapem kde je chyba. Ja som to tak chcela, ja to mam presne tak totiz a nevidim na tom nic zle :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Štv 05.07.2018 12:12

normalne ste ma donutili vstat a ist k oknu :heh: mam ho tak dva centi nad pupkom :lol:
inak stavat dom,kokos to musi byt riadne o nervy...hlavn ked si ho clovek na komplet nevie postavit sam
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Štv 05.07.2018 12:32

dnes je normalka ze stavaju na kluc... akurat je dolezite mat vlastny dobry stavebny dozor a firmu vyberat podla referencii,ist pozriet na domy co iz postavili a pod ... ale p nervy to urcite tiez je lebo vzdy nieco vyskoci a dodrbe sa :joint:
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hriva » Štv 05.07.2018 12:43

Ja som si hovorila po prerabke nikdy viac... s teraz ma to čaká zas.. teraz stavať barák pre zmenu :pac: :heh:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Štv 05.07.2018 18:34

takze v byte sa dlho neohrejes :angel: chlap ide stavat?
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Pia 06.07.2018 4:46

tak nejaky rok to potrva
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hriva » Pia 06.07.2018 5:55

Hej, ide stavať. Ale aj keby mi to s ním nevyšlo, neplánujem v byte dlho ostať, tak 5 rokov max. To mám take štartovacie bývanie, prvé svoje. Aj keď nebýva sa tu vôbec zle. Najorv som mala depku z toho ticha čo tu je, a že maly priestor (50m2 oproti vyše 200m2, s terasou to bolo 300m2), ale už som si zvykla. A menšie bývanie a mala zahradka ma velke výhody pre mna. Upratané raz dva a môžem sa flakat, čo ja rada. C tom veľkom som si pripadala ako otrok domu niekedy. Teraz je to taká sloboda :jop:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia