Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Naše bývanie

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Naše bývanie

Poslaťod clupko » Str 04.07.2018 10:30

mas pravdu, Linda, asi vnutorne citim, ze by bolo lepsie to prerobit, len sa to snazim potlacit, kvoli peniazom a casu. buduci tyzden uz mali zacat robit omietky...
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod pigie » Str 04.07.2018 10:31

A teda my sme dvere nemenili, nam ich proste osadili vyssie, lebo nam chybalo len par cm, tak to bolo mozne. Keby som mala kupovat nove dvere, tak neviem... Kuchynske by som asi vymenila, ale vchodove hlinikove by som nemenila urcite kvoli tej sume za ne.
Ak sa to bude dat len podvihnut, tak nie je o com, urcite zdvihnut.

Inak nam vysku okna povedalo kuchynske studio, ze kde ma byt... Teda v akej vyske, som ich kontaktovala, bo som vedela, ze si u nich budem davat robit kuchynu a poradili super :poklona:
Naposledy upravil pigie dňa Str 04.07.2018 10:32, celkovo upravené 1
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Str 04.07.2018 10:32

Hlavne by tie okná nešli otvárať, nie? (predpokladám, že sa otvárajú dnu). A to by som v prípade kuchynských okien nechcela - každému sa obča spodarí zadymiť kuchyňu :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 04.07.2018 10:38

Som sa spytala chlapa, si nepamata presne, ale to reosadzanie stalo cca 100eur za dvere a teda nam otukali trochu z prekladu hore, aby to nadvihli.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Str 04.07.2018 10:39

dakujem, pigie. som aj rozmyslala, kolko asi moze stat ta praca okolo.
zdvihnut sa neda. jednak by to vyzeralo hrozne, a jednak by sme to potrebovali zdvihnut az po strechu :lol:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod hriva » Str 04.07.2018 10:42

CraObs píše:
hriva píše:Ja som kúpila byt, je to ako keby rodinný dom kde su tri byty. A mám prvý problém
Voda je písaná na mna lenže sú jedny hodiny na cely dom. To znamená že platím ja za všetkých vodu a oni potom platia mne, rozratava sa to rovným dielom pre 3 byty. Bola som vo vodárňach že chcem aby každý byt si platil sám za seba ale nedá sa... sused keď sa rozhodne že mi nezaplatí nemám žiadne právo od neho tie peniaze vymáhať
Nejaké nápady čo s tým? Na vlastne náklady s idem dať aspoň ja hodiny aby som videla aká spotreba je v mojom byte. Čo ešte môžem robiť ?

u mojej babky to bolo obdobné.. 6 bytov ale rozrátavali to na osobu, keď sme napr došli na prázdniny tak ten mesiac dva si nechala rozrátavať na 4-5tich ludí nie len 2..
vodárňam to je jedno ak sa platí asi naozaj, jedine si na vlastné náklady spraviť vlastné vodomery na prípojke do bytu (ale tie budú asi len informačné pre vás, nie pre záväzné pre vodárne)..
inak čo to je za bytovku? aké byty sú k tebe pripojené? s dvorom bez dvora? lebo keď platíte spoločne rovným dielom 3 byty tak veselo rozpakuj bazén pre decká na dvore, zavlažovače na trávnik.. veď susedia sa poskladajú :haha: (a možno pochopia.. :prd: )

inak ako to máte v zmluvách všetci? lebo ja by som to bral ako na MŇA písaná voda = MOJA voda.. JA idem na dovolenku, JA si odstavím SVOJU vodu.. to že je na mňa napichnutý sused MŇA nezaujíma :nwm: spíšte reklamáciu dajakú na developera a nech dorobí prípadne on..

Tak som zistila že informačné hodiny na vodu každý byt aj ma, mne to aj predávajúci ukazoval kde ich mám len som na to zabudla :pac:
A áno je to moja... keď mi odmietnu platiť odpojim ich a nemôžu mi nič
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 04.07.2018 10:45

A pristup k uzaveru mas len ty? Alebo je na verejnom priestranstve, resp. ci maju k tomu pristup aj ostatne byty.
clupko - blbe :ua: To vas zdrzi teda, ale tak radsej tak ako potom o to "zakopavat" denne.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod soletka » Str 04.07.2018 10:54

Clupko, ak sa da, urcite prerobit, my sme mali presne tu istu situaciu, uzke okno a este nizko, nizsie ako v projekte a bohuzial sme to uz tak kupili takze sa uz nedalo nic robit. Kvoli tomu blbemu oknu som nespavala :pac: Kuchynu sme museli mat nakoniec od stolara na mieru, aj ked sme chceli povodne Ikeu, prekreslovala som x-krat, prerabali sme elektriku, zburali jednu priecku, aby sme mohli spotrebice prehodit a aby sa aj zmestili.. Ked prisiel stolar,tak pochopil preco je ta kuchyna cela tak riesena..vsetko kvoli blbemu oknu :haha:
soletka
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Str 04.07.2018 12:21

hm, tak teraz neviem, ci neprerobit aj to druhe okno. som myslela, ze tam to az tak nevadi, no co - tak bude cast linky znizena, v jednom najme sme to tak mali a bolo to ok. ale tiez som chcela ikea kuchynu. budem to tam asi musiet este overit, nez zacnem riesit tie okna.
snad sa to povodne okno podari aspon predat. mozno aj nove kupime cez bazar a nebudeme musiet cakat na vyrobu. uz pozeram inzeraty, celkom dost je toho.
--------
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Str 04.07.2018 12:27

Hlavne to bude vyzerat kusok divne, kazde okno inak vysoke.

Inak ako sa toto vlastne stalo? Jak ste mali projektovany ten dom celkovo, s kuchynou projekt vobec neratal (akoze nebola zakreslena), ci nemal presne vyspecifikovane okna a postavili sa tak ako firmu napadlo?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Str 04.07.2018 13:04

tiez rozmyslam ako sa to moze stat a koho to je vina... projektanta? ci v projekte je to ok a zle prevedenie?no haluz
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Str 04.07.2018 13:07

weron píše:tiez rozmyslam ako sa to moze stat a koho to je vina... projektanta? ci v projekte je to ok a zle prevedenie?no haluz

tipnu si, ze spatne spocitali/udelali podlahy s topenim.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Str 04.07.2018 13:21

je to nasa vina, popravde vysku umiestnenia okien sme vobec neriesili - nechali sme to na architekta, s tym, ze ved vie, kde bude kuchyna atd, tak snad vie, co robi. podla projektu je to vo vyske 85cm, myslim, ze tak je to aj realne, ale nemerali sme to este.
napriklad v obyvacke mame take siroke nizke neotvarave okno, len kvoli svetlu - a to je umiestnene zas vyssie, nez sme cakali. nechali sme to tak, lebo v podstate je to ok, ale asi kebyze vo faze projektovania nas niekto upozorni alebo nam vysvetli, ze aha, tieto tu cisielka znamenaju, ze toto okno je vo vyske 185cm a toto okno vo vyske 85cm, tak sa nad tym zamyslime.
nasa blbost a neskusenost, no :ua:
--------
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod soletka » Str 04.07.2018 13:25

Tak to aj v projekte bolo relativne nizko, len to architekt ma vediet, nie vy..
U nas bolo v projekte dobre, ale realne ho spravili nizsie a aj plus to co pisala Elis a hned sme mali az o 8cm menej.
soletka
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 04.07.2018 13:29

A aku vysku linky chcete? Okrem ineho, tie vnutorne parapety tiez su podla mojho nazoru zbytocne, ste mohli pracovnu dosku polozit miesto parapiet.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia