Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Naše bývanie

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Naše bývanie

Poslaťod akuk » Uto 05.06.2018 12:04

Nyssa píše:Projekt mame konecne doma :jupi: moze zacat byrokraticky kolotoc :ua: :ach:

Nyssa :jop: držím palce nech vám to všetko šlape čo naj naj .)
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Hafan
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod kives » Uto 05.06.2018 12:15

Nyssa :jop: .
nech sa darí a pevné nervy, výsledok bude stáť za to :yes:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Uto 05.06.2018 12:28

weron píše:mne osobne napriklad najviac zalezi na obyvackokuchyni ako centre domu, izby nad 12m mne pridu zbytocne uz :angel: ale to su moje osobne preferencie byvania. velmi casto citam ako kazdy chce detske izby aspon 15m ... osobne tomu fakt nerozumiem :nwm: aktualne som v dome kde taka izba je, druha ma tych 13 a pre jedno decko je to luxus az az :heh:

No presne. Kolko rokov vlastne to decko tu izbu potrebuje? Kym je male tak sa zdrzuje viac s nami v spolocnych priestoroch, pocas 5-6 rokov puberty sa bude zatvarat u seba a potom aj tak bude travit vacsinu casu mimo dom a coskoro sa odstahuje uplne.
Toz som nam vymyslela detske izby 10 metrove, musi im to stacit :cool:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Uto 05.06.2018 12:29

weron píše:mne osobne napriklad najviac zalezi na obyvackokuchyni ako centre domu, izby nad 12m mne pridu zbytocne uz :angel: ale to su moje osobne preferencie byvania. velmi casto citam ako kazdy chce detske izby aspon 15m ... osobne tomu fakt nerozumiem :nwm: aktualne som v dome kde taka izba je, druha ma tych 13 a pre jedno decko je to luxus az az :heh:

ked som bola mala, prisla mi ako luxus aj moja detska izba cca 10m2, hlavne v porovnani s kamoskami, ktore sa o takmer rovnaky priestor delili so surodencami. len to treba dobre vymysliet - napriklad ja som tam mala poschodovu postel, pod ktorou bol stol s polickami, zasuvkami, malou skrinkou a satnikovou skrinou. teraz mame v dome miestnosti s plochou 10.5-12.5, a pridu mi v pohode, ale proste kebyze mame peniaze, tak o par metrov vacsie by mi nevadili :ha: ale nebola by to priorita, aj kebyze mame peniaze nazvys.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Nyssa » Uto 05.06.2018 12:32

baby, tá kúpelňa bude rozmiestnená inak, ani vaňa tam nebude. tiež v druhej kúpelni bude okrem wc aj sprcháč, kotol tam nebude, na to máme technickú miestnosť. a vlastne aj kuchyňa bude trošičku inak :heh:

toto je pôvodný projekt https://www.djsarchitecture.sk/projekt-l135 my sme vlastne tú jednu izbu zmenili na šatník a technickú miestnosť, plus sme to zmenšili, aby sa mohla ešte zväčšiť kuchyňa s obývačkou.

weron, pozemok máme trošku širší slíž, nás len limituje momentálne to, že na pozemku je ďalší starší dom a hospodárske budovy, tak sme museli vymýšľať kde a ako dom uložiť.

a ďakujeme :hi:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod QuintipaNO » Uto 05.06.2018 12:53

Nyssa píše:máme trošku širší slíž
:oo:
toto nie je trošku širší slíž :jazyk:
Prílohy
IMG_20180605_134800.jpg
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Uto 05.06.2018 12:54

a co vsetko z tych hosp.budov a domu tam nechate ?
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod QuintipaNO » Uto 05.06.2018 12:55

Zatiaľ všetko. Do budúcna len tú hospodársku budovu, prerobí sa na garáž.
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Nyssa » Uto 05.06.2018 12:57

Offtopic: je to širší slíž a hotovo :jazyk:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Uto 05.06.2018 12:58

:heh:

a stavat ako? firma, svojpomoc, subdodavatelsky, ci vsetko dokopy ? :heh:
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 06.06.2018 7:44

Ak budete stavat, nezabudnite si odlozit reviznu spravu od bleskozvodov. Je to potom povinne kazdych x rokov. Nam zistili az pri dalsej nezavislej sprave, ze jeden bleskozvod je nefunkcny... Ujo povedal, ze neexist, aby sa to tak zhorsilo za 5 rokov od kolaudacie, muselo to byt uz urobene zle. Takze len taka mala vystraha, lebo teda zle urobit bleskozvod mi pride uz fakt neuveritelne...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod soletka » Str 06.06.2018 16:10

a ked chcete studnu, spravit ju predtym ako bude stat dom :heh:
aby nebol problem s pristupom na pozemok..u nas je to mega problem, kedze sa vsetci boja kamenov, cize rucne vrtanie skoro nemozne, navyse vo svahu a stroj sa nevie dostat na pozemok, takze studna stale nie je.. :plac:
soletka
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Poslaťod Nyssa » Str 06.06.2018 17:30

Weron, kombinacia vsetkych moznosti najskor :lol:
Pigie, vdaka za radu
Soletka, studna tam uz je na pozemku
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Pia 08.06.2018 7:26

nyssa a ten projekt ste kupili priamo od nich a im ho dali pozmenit podla seba alebo ste si ho nechali akoby odznovu prekreslit inym projektantom ?
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Nyssa » Pia 08.06.2018 7:29

Priamo od nich, aj nam to prerabali oni.
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia