Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Gazdinky a gazdinkovia

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Gazdinky a gazdinkovia

Poslaťod Noelle » Str 15.08.2018 11:42

Ja to chcem skúsiť keď niečo vyprážam, lebo to má vraj vysoký bod prepálenia. Lebo bravčovú masť neznášam ten pach a na olivovom sa vyslovene vyprážať nedá, iba mierne keď si robím pre seba zeleninu. Lenže chlap chce masooo a slnečnicový ani repkový nechcem používať, tak chcem skúsiť to ghee.
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod wer » Str 15.08.2018 11:47

ghee pouzivam, ale skor len do skladkych jedal sa mi to hodi, ma to taku orieskovu chut.

inak vyborny kvaskovy chleba - ako domaci - mavaju v yeme. :no: takze ani mi zle nie je a ani netravim cele dni v kuchyni. :no: kompromis. ja inak rada varim - a (vraj) aj chutne, aj napeciem a obcas aj nieco zlozitejsie, ale pravidelne cely den stravit v kuchyni je strasna skoda podla mna... este tak vonku niekde grilovat s priatelmi, to je super... :hi: ale odkedy nejem maso, tak som prehodnotila dost vztah k jedlu. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Str 15.08.2018 11:56

Tak ono zase ja varím, ale moc z toho nejem :) , varím pre chlapa celý týždeň, ale v lete ma držia pri živote zmrzliny a v zime to nejako prežijem s kávou a croissantom :heh:
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Str 15.08.2018 12:02

Noelle píše:Ja to chcem skúsiť keď niečo vyprážam, lebo to má vraj vysoký bod prepálenia. Lebo bravčovú masť neznášam ten pach a na olivovom sa vyslovene vyprážať nedá, iba mierne keď si robím pre seba zeleninu. Lenže chlap chce masooo a slnečnicový ani repkový nechcem používať, tak chcem skúsiť to ghee.

ja teda nevyprazam, alebo ked uz musim, tak jedine na smalci, vsetko ostatne mi vadi,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Str 15.08.2018 12:12

No teraz som normálne išla do googla, že čo to šmalec :heh: a to bravčová masť, ktorú zase ja neznesiem. som si myslela, že jedine ocot neprežijem, ale minule zrovna mamam robila niečo na masti a skoro som sa obrátila naruby, keď som k nim prišla, okamžite otočka a mami dovi-dopo. Teraz, keď robím niečo s octom, tak si spomeniem na ten masťový pach a hneď mi ten ocot tak nesmrdí :heh:
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Str 15.08.2018 12:25

akoze kvoli smradu? tak ja som z dediny, ocino choval kde co, takze ja som zvyknuta od decka. ale zas to je jedine co z bravcoviny zjem :lol: maso mi smrdi
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Str 15.08.2018 12:37

hej, u nás doma sa to nikdy nepoužívalo, takže prvý krát som to cítila tento rok :lol: a skoro ma to zabilo
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Str 15.08.2018 12:38

Tak hej má to špecifickú "vonu" to musím uznať.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Str 15.08.2018 12:48

otec domacu robieval, to teprve bol puch :blee:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Str 15.08.2018 12:49

Mne dávajú svokrovci, oni robia aj z diviaka a svokra to nechce takže putuje kumne
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Str 15.08.2018 12:53

mňamka :aaa: . čerstvé škvarky s chlebom alebo chlieb so šmaľcom a cibuľkou. mi robíte chúťky :lol:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Str 15.08.2018 12:55

kives píše:mňamka :aaa: . čerstvé škvarky s chlebom alebo chlieb so šmaľcom a cibuľkou. mi robíte chúťky :lol:

Už som myslela ze som tu jediná :-D
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Str 15.08.2018 12:55

tak studená masť mi nevadí, nie že by som to jedla, ale okolo mňa sa môže vyskytovať a nemám nič proti :smile:
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Str 15.08.2018 13:08

Inak travit pol dna v kuchyni nebavi ani mna. Tiez som fanusik rychlych jedal. Aj jednohrncovych :D
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Str 15.08.2018 13:12

Ja ani pri tom chlebe netrapim toľko času. Pred spaním urobim rozkvas ráno doložiť zvyšné suroviny a vymiesim v mixéri, hodím do osatky a do ladnicky, večer vyberiem a hodím do rúry.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia