Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Gazdinky a gazdinkovia

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Gazdinky a gazdinkovia

Poslaťod wer » Uto 26.12.2017 17:16

pigie píše:Skus, ci ti nepostaci tento rozdiel
http://www.vegshop.sk/poucne-clanky-2/5 ... adit-maso/

Ani.nestaci, chcem.vyrobu :heh: Ale podla vsetkeho je to.to.iste.... seitan domaca vyroba a robi predavane :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod pigie » Uto 26.12.2017 17:29

Urcite nie. Robi je znackovy vyrobok, ale nie seitan. Je to ale oboje z psenice. Chutovo odlisne ale.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Uto 26.12.2017 17:41

Presne - znacka. Seitan domaca vyroba, robi je priemyselne vyrabana. Tak som si to odvodila nakoniec. Lebo chutovo praveze to iste, preto som po tom aj zacala patrat...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Uto 26.12.2017 17:45

Nerozumiem domacej vyrobe, resp. Ako to myslis. Obe sa vyrabaju aj priemyselne. Seitan urobis aj doma. Robi nie, lebo recepturu nepustia. Ako doma si mozes sravit cokoladu, ale nie milku.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Uto 26.12.2017 17:53

No mne to prislo rovnake, tak som sa divila, preco seitan volaju robi maso. :heh: ale uz mi je to jasne
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Uto 26.12.2017 19:52

Ja som robi maso brala uz ako ochuteny produkt.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Uto 26.12.2017 21:44

Vždy som si myslela, že robi je z červenej repy, nie len z pšenice. Seitan obsahuje repu tiež?

No ale iné som chcela. Milujem sódu bikarbónu :love: :heh: .
Kúpila som v Dmke celú pikslu, že skúsim ju použiť ako ekologický odpachovač. Potom, ako Arisko doma cikal, mi ničím nešlo odstrániť ten pach a ani ten typický zvierací. A ono fakt, proste úplne všetko vzala preč :love: , aj z pelieškov, aj z váľandy, z koberca, ani stopy po zvieratkovskom pachu. Spokojná som.
klik -->> OBEDIENCE BA - semináre, intenzívky a tréningy
you're not allowed to access this file
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Uto 26.12.2017 22:15

cervena repa sa pouziva na prifarbenie a hej, aj do seitanu... ten zaklad - psenicny gluten - je proste rovnaky. co uz s tym potom, to je druhorade. len ja som cakala proste, ze ten zaklad tam bude iny a som bola zvedava, ako sa vyraba. :lol:

a hej, aj ja som raz skusala sodu bikarbonu a veru, milionkrat lepsie ako tie drahe bakterie. to smrdelo este viac jak chcanka a minula som pomaly cely liter a niiiic. :pac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Uto 26.12.2017 23:30

Oni teda nemyslim, ze to specifikuju ako psenicny gluten, mozu tam toho davat viac. Bielkoviny mozes extrahovat aj z inych veci ako psenice. Staci, aby tam prcli este jednu obilovinu a uz to je proste ine :heh: Z ich stranok = Jedná se o speciálně připravenou směs rostlinných bílkovin
Proste nikdy nezistis, co presne robi je :heh: Ale ano, aj ja verim, ze zaklad je psenica, ale podla mna to nie je cista psenica.

Ha som nasla Robi mäso je rastlinná bielkovina, ktorá sa používa ako náhrada mäsa. Na rozdiel od sójového mäsa sa vyrába zo zmesí rastlín, a to pšeničných a ryžových bielkovín, pšeničných klíčkov a červenej repy.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Str 27.12.2017 6:22

kellee píše:no napriklad zeleninu, uz ako dieta som ju nechcela jest a ani jedla z nej, proste mi nechuti

najhlavnejsie je aj tak si to upratat v hlave,lebo ked sa budes nutit,efekt bude presne ze nula . knizka ta nenauci jest zdravo pokial to sama naozaj nechces.drzim palce :ahoj:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Str 27.12.2017 7:29

Tak ine je take goody foody, aj ked to ma tiez rovnaky zaklad, len je tam.aj soja a bielok... :lol:
A verim, ze seitan sa da vyrobit z hocakej muky (teraz sme robili zo spaldovej) a hocco sa tam da primiesat, mozem experimentovat. Niezeby mi to extra chutilo... :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 27.12.2017 8:14

|Ja davam prednost radsej soji, kvoli uplnej bielkovine. Ale tak hej, seitan lepsi ako tempeh. Pre mna je robi a seitan proste ine :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Str 27.12.2017 8:45

Tak kedze ja jem vajcia a mliecne vyrobky, neriesim extra uplne/neuplne bielkoviny. Ked, tak quinoa vyhrava. :heh: Mne extra nechuti ziadna "nahrada" masa - od tofu, cez tempeh az po seitan - jem to len, aby som mala zmenu.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 27.12.2017 8:51

Ja riesim v poslednej dobe hodne bielkoviny... Hlavne ich mnozstvo. Chybaju mi, mi vaha sla nahor, hoci som jedla plus minus rovnake mnozstva, ale vykaslala som sa na skladbu :ua: Som si teraz zacala davat fest pozor, na to, co jem. Vek je svina :ha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Str 27.12.2017 10:02

Kazda veganska bielkovina ma kopu sacharidov navyse... to neoklames nijako. Aj ja somco to pribrala vdaka vege strave. Ma to strasne vela sacharidov, aj keby som si len tofu so salatom dala, neda sa to porovnat s kusom masa...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia