Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Gazdinky a gazdinkovia

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Gazdinky a gazdinkovia

Poslaťod Bona » Sob 04.04.2009 20:24

Varíte radi?Robievate aj nejaké špecialitky?Ja varím strašne rada, a hlavne milujme pečenie.Ako pre psov tak aj celej rodine.Dnes akurát robím žihlavový a fialkový sirup, už mám urobené aj kandizované lupene ruží a kvety fialiek.(to sú tie špecialitky)Milujem čokoládu a rada s nim aj varím, napríklad take muffinky alebo čokoladovy koláč s mandľami hmmm.( asi zajtra nejaký upečiem..) :angel: Ako ste na tom vy?
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka

Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Re: Vaše kuchárske umenie

Poslaťod Naty » Sob 04.04.2009 20:39

Ahojky, tak ja tiež milujem varenie. Ale pri pečení sa bojím, že sa mi napriklád koláč spečie zo spodu :lol: Tak radšej varím obedy. AKo polievka a hlavný chod. Zo sladkého pudingy mixujem :lol: Moc sa nedostanem teraz do kuchyne keď varí mama aj s babkou ale keď tak v sobotu si to riadne "užijem" a poriadne to poprehadzujem :pac: :heh:
Veľmi rada varím aj vlastné recepty a už v 5-tich som si spravila praženicu ale takú špeciálnu. Recept neprezradím /to je tajné/ ale poviem len, že sa to dalo jesť :jazyk: :heh: S toho vyplíva, že už od malička som sa hrabala v kuchyni a hádzala potraviny do hrnca a miešala, nebavilo ma to ako iné deti, že len v tých hračkách "akože" variť na sucho :haha: bola som aj teraz som originálna vo varení, ak to nie je výborné, dá sa to jesť :heh:

P.S. Prepášte za prípadné hrubky alebo nesúvislé vety ale je večer a už mi to moc nemyslí :ha:
Naty
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bona » Sob 04.04.2009 20:55

Jo praženica je tiež moja špecialita.Tie koreniny, bylinky a tak...všeličo sa do toho dá hodiť a je z toho mňam :no: Praženicu milujem s kmínom(drveným),červenou údenou paprikou s čierným korením atd. :aaa: Už sa teším na ráno,,, :heh:
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka

Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lena » Ned 05.04.2009 20:51

Mňa vždy brali ako najmladšiu a jedinú babu v rodine ako malého mazňáka, tak si ma mama vzala pod svoje krídla aspoň v tomto...mamča je dosť staromódna tak nechcela aby jej dcéra nebola schopná nič uvariť :smile: síce neviem či varím enormne chutne ale aspoň viem variť a nebojím sa experimentovať....myslela som aj že varím chutne ale odkedy mi prvý krát navaril môj priateľ tak si to už nemyslím :no: Čiže teraz väčšinou u nás varí on, a keď aj ja tak on musí dochucovať...Len je nevýhoda že potom všetci hovoria že ako chutne Jurko navaril ale veľa krát je to tak že magda spraví všetko naokolo a jurko len prichutí, magda poupratuje a jurko zožne slávu :hmm: :haha:
Lena
Big Dog

Poslaťod calwen » Ned 05.04.2009 20:55

:haha: :haha: :haha:
Ja varim vcelku dobre, no mmoc ma to nebavi...teraz som asi po dvoch rokoch varila a bola to mnamka :smile: Takze keby bola nudza tak by som nezomrela...ale aj tak je frajer odsudeny na varenie :haha: :haha:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod quinty » Uto 07.04.2009 9:58

Ja nerada varím. Našťastie dcéra chodí na hotelovú tak ju stále oklamem, aby som ja nemusela. Skôr porobím v záhrade, alebo upratujem.
http://bielysvajciarskyovciak-quinty.wbl.sk

Najväčším sťastím človeka je, keď môže žiť preto, začo by bol ochotný zomrieť.
quinty
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod nikolletttka » Pia 10.04.2009 21:26

No tak ja varim ako kedy a ako co ale tak povacsine je to stale to iste opakujuce sa dokola a to kuracie prsia na rozne sposoby alebo franuzke zemiaky - stiplave, cestovinky - vseliake alebo kura a palaciny ... rada by som uz aj nieco co som dlho nejedla navarila ... nuz ale nenapada ma :hi:
nikolletttka
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod kikula22 » Ned 12.04.2009 14:53

Moje kuchárske umenie končí pri strave pre psa :smile:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hewča » Ned 12.04.2009 15:03

Tak mňa varenie baví ale veľmi variť neviem :lol: zvládnem praženicu, puding, palacinky, takú moju kukuricovo hraškovu špacialitu ( niečo ako omáčka) zemiaky, raz som piekla koláč, inak nepčené koláče v pohode a rôzne jednoduché jedla z vajíčok a chleba , potom ešte hranolky... takže myslím že by som od hladu neumrela ale dosť skoro by ma stále to isté dookola omrzelo jesť:lol:
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa

recepty na Muffinky

Poslaťod Tiny & Teddy » Str 21.07.2010 11:18

Prosím nepoznáte niekto recept na čokoládové muffiny bez použitia vajec?? :hi:
som alergická na potraviny ako sú napr. múka, vajcia, mlieko ale v koláči sa dá všetko okrem vajec nahradiť :yes:
ale jediné muffiny bez vajec čo som našla sú banánové ktoré som včera piekla...boli síce naozaj chutné a už sú dokonca aj zjedené ale radšej by som chcela vyskúšať čokoládové... za všetky recepty vopred ďakujem :ahoj:
Tiny & Teddy
Hafan
Obrázok užívateľa

Re: recepty na Muffinky

Poslaťod wewerica » Str 21.07.2010 11:25

a co tak spravit take ake si robila vcera len namiesto bananov tam das cokoladu? :ach:
wewerica
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Tiny & Teddy » Str 21.07.2010 11:42

ale v nich bola čokoláda :pac: ...oni boli normálne muffiny s čokoládou ale cesto tvorili hlavne banány, múka, soľ, cukor a prášok do pečiva...len keby tam neboli banány toho cesta by bolo stráášne málo... :lol:

-a na internete čo som našla recepty čokoládových muffinov boli len s pridaním aspoň jedného vajca... :ua:
Tiny & Teddy
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod ZdenulkaM » Str 21.07.2010 11:44

a keby si miesto vajec dala vodu alebo mlieko? :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Rehssi » Str 21.07.2010 11:59

Kludne sa drzte "normalneho" receptu a vajicka nahradite tymto http://www.g8.sk/product/vajahit-nahrad ... -200g-954/ Maju to v kazdom bioobchode a uz som to stretla aj v nejakych potravinach. cena je myslim uplne v pohode :smile:
Ak si alergicka asi toto poznas: http://www.potravinova-alergie.info/cla ... ahrady.php
http://www.potravinova-alergie.info/cla ... y-tipy.php

Moj oblubeny recept je tento (vajickovy... tak bud kupite Vajhit alebo dajte dve velke lyzicky Solamylu)
http://luciedvorakova.blogspot.com/2009 ... ffiny.html Vzdy robim dvojitu davku cesta- polku ovocnu, stvrtinu s nasekanymi kuksami cokolady, a stvrtinu "prudko cokoladovu"- do cesta priniesam roztopenu cokoladu, naplnim do polky kosiku, polozim na to jednu celu kocku cokolady a dolejem cestom. Cokolada sa v strede roztopi a ostane tam ako napln. Vacsinu muffinky posypavam sekanymi orieskami. Mnam...
jo este som chcela, ze je dobre nahradit mielko bielym jogurtom (soyovym), aspon polovicku. Urcite, ak nedas vajicka, len Solamyl.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Tiny & Teddy » Str 21.07.2010 12:34

Kludne sa drzte "normalneho" receptu a vajicka nahradite tymto http://www.g8.sk/product/vajahit-nahrad ... -200g-954/ Maju to v kazdom bioobchode a uz som to stretla aj v nejakych potravinach. cena je myslim uplne v pohode :smile:
Ak si alergicka asi toto poznas: http://www.potravinova-alergie.info/cla ... ahrady.php
http://www.potravinova-alergie.info/cla ... y-tipy.php

Moj oblubeny recept je tento (vajickovy... tak bud kupite Vajhit alebo dajte dve velke lyzicky Solamylu)
http://luciedvorakova.blogspot.com/2009 ... ffiny.html Vzdy robim dvojitu davku cesta- polku ovocnu, stvrtinu s nasekanymi kuksami cokolady, a stvrtinu "prudko cokoladovu"- do cesta priniesam roztopenu cokoladu, naplnim do polky kosiku, polozim na to jednu celu kocku cokolady a dolejem cestom. Cokolada sa v strede roztopi a ostane tam ako napln. Vacsinu muffinky posypavam sekanymi orieskami. Mnam...
jo este som chcela, ze je dobre nahradit mielko bielym jogurtom (soyovym), aspon polovicku. Urcite, ak nedas vajicka, len Solamyl

-ale ten vajhit obsahuje mlieko na ktoré som tiež alergická :ua:
-prášok do pečiva, droždie, želatina, škrob či pudingový prášok máme už vyskúšaný ale tieto náhradky nedržia to cesto pokope aj keď je to pri muffinách dôležité?? veď aj tak je cesto na muffiny pred pečením tekuté...nesypali by sa??
-jediné čo môžem vyskúšať je teda pravdepodobne solamyl...má to nejakú svoju chuť??nebude to cítiť v muffinách?? :lol:
-tie malinové muffiny vyzerajú perfektne :jop: určite ich vyskúšam keď zistím čím mám nahradiť to blbé vajíčko :pac:
Tiny & Teddy
Hafan
Obrázok užívateľa

Ďalší

Späť na Voľná Diskusia