Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Vadí/Nevadí

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod kellee » Pon 09.07.2018 6:58

Nevravím že nie, ale je rozdiel napríklad ako som ja kupovala granule za cca 40e pre docaskove stena plus sme si šli po neho a keď by som mala aj očkovanie a ešte čosi k tomu a vyšplhalo by sa to cez 100e tak si to v mojej situácii dovoliť nemôžem aj keby som chodila do roboty a pritom viem vziať stena, ale nie každý má financie na to fakt.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod elfinka » Pon 09.07.2018 7:01

Ja som si pri čítaní toho príspevku len vravela "to sa nenájde v 6M krajine 150 docasiek?" - 150 každú chvíľu. Ani by som nečakala že sa nájde :nwm:
V chudobných častiach sveta sa psy množia. U nás v osadách, v takej Indii všade, Rumunsko, Balkán... Zachraňovať jednotlivcov je pekné, ale asi to samotný problém nevyrieši. Problém sú proste ľudia
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod hriva » Pon 09.07.2018 8:21

No tak mne keď volali hneď ma upozornili že teda platím všetko sama, jedine keby sa vyskytol vaznejsi zdravotný problém preplácajú veterinu oni
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod vavrena » Pon 09.07.2018 8:42

Ja som si tiež tento rok povedala niekoľkokrát, že pri piatich psoch ma to šteňa-dve na dvore nezabije, a tie náklady - pár eur na žrádlo a na očkovanie ma fakt nezruinuje. Keby som teraz necestovala po sebe na niekoľko dní preč, tak si vezmem aj z tejto "akcie" dve šteniatka. Aj som si vybrala, také smiešne dva gremlinsy :heh:
A pri otázke, či sa nebojím ku svojim očkovaným a čistým psom vziať špinavé a potenciálne choré šteniatko - odparazitovaný pes je po jednom kúpeli, a moje psy sú predsa očkované. Ale nevzala by som si šteňa s kožnými problémami typu prašivina a svrab. "Karanténku" som dávala šteniatkam dva-tri dni, ale moje psy im aj tak strkali hlavu do voliéry a chceli sa ňuchať :ach: . Teraz už mám aj výbeh okolo voliéry, to by som asi uzavrela a nechala tam šteňatá.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 09.07.2018 9:03

Offtopic: A vy naozaj verite tym vakcinaciam tak, ze pes psinku alebo parvo nedostane? Ja si skor myslim, ze dostat ju moze, len to bude mat lahsi priebeh :nwm: Ide o to, aby na nu neuhynul ako neockovany pes. Ci?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod vavrena » Pon 09.07.2018 9:08

Niekedy to očkovanie chorobu u šteňaťa spustí... a hej, ja tomu verím, že očkovaný pes je chránený, i keď to malé percento.... ale to je tak pri všetkom. Rovnako sa bojím tabletky bravecta.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Pon 09.07.2018 9:11

Ja som mala doma stenata s parvo na infuzie na vikend, ked nemohli byt na veterine a teda nejak extra som obavy nemala. Oddelene boli od denyho len kartonom, nech ich nechodi vyrusovat, kedze na tom boli dost zle.
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Pon 09.07.2018 9:25

si pamatam pani, co takto zachranovala psy, mala doma hadam 10 svojich adoptovanych psov a stale brala docasky, ked som si nevedela rady s docaskami, vzdy som jej pisala. az raz ked cosi doniesla takto domov, vsetky psy sa jej na komplet nakazili parvom. sem k nam cestovala s tymi psami, k nasej vetke lebo jej nikto nechcel pomoct liecit tolko psov.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Pon 09.07.2018 10:05

Tak urcite je rozdiel aj v koncentracii psov. Ked mam doma dospeleho zdraveho psa v psychickej pohode, tak neocakavam, ze sa nakazi hned hocicim. Samozrejme takeho svraba napriklad by som si domov dobrovolne nedovliekla.
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pon 09.07.2018 11:05

Ked uz je o tom rec - ake velke je riziko nakazy parvom u nepreockovaneho stenata? Snazim sa vyhybat miestam s velkou koncentraciou psov, ale teda v petrzke uz bol a tiez u veta...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod vavrena » Pon 09.07.2018 11:31

Pokiaľ ho nevezmeš na návštevu útulku alebo rómskej osady, tak sa ti nemá kde nakaziť...
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod hriva » Pon 09.07.2018 11:40

??
Jasne že ma možnosť sa nakaziť. Môžeš to doniesť domov aj na topánke keď stúpis do hovna. Mne sa nakazilo stena medzi prvým a druhym očkovaním.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod vavrena » Pon 09.07.2018 11:47

V tomto zmysle sa ti ale môže nakaziť úplne všade - ale veď nemôže byť doma zatvorené :nwm:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod hriva » Pon 09.07.2018 11:48

No nemôže, len hocorim že stat sa to môže, a nemusí navštíviť ani osadu ani útulok
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pon 09.07.2018 11:55

Tak zas sa preto snazim aspon vyhybat zatial potencialne rizikovym oblastiam... vetka prave hovorila, ze je tu toho dost. :ua: tak mam trochu obavy a stena k mame do petrzky pojde radsej az po ockovani. Ono zatial sa s nim aj tak moc neda :nwm:
Hriva, to ktore stena sa ti nakazilo?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia