Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Vadí/Nevadí

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod Renata » Ned 08.07.2018 18:58

no vidite a mne to zmysluplne pride, ak sa podari zachranit psi zivot a spolu s clovekom budu zdielat v zivote radost, tak to zmysel ma :hi: a to nie som zastancom zachranovania za kazdu cenu a podobne, ale aj tak to ma zmysel a nebudem hejtovat akciu len preto, ze mi vadi status :ach: ktory sa da vypnut, cela akcia sa da odignorovat, cely "psickarsky" svet aj "zachranarsky" svet sa da odfiltrovat ..
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod kellee » Ned 08.07.2018 20:31

Lindchen píše:Tak mamine zatiaľ nevolali. Ale čakáme.
Čítala som práve manuál dočaskára, prekvapila ma spoluúčasť - predtým som sa nad tým nezamýšľala - ale ako tak zbežne rátam... :nwm: Na FB sa rozčuľujú, že ľudia sú lakomí, ale no, nemyslím si, ono to nie sú zas tak malé čiastky. Mama by to z minimálky neuplatila. Budem jej to hradiť ja, takže je to jedno, ale tak všeobecne myslím, verím, že to mnohých nepríjemne zaskočilo.

co to znamena spoluucast?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Ned 08.07.2018 20:33

Renata píše:no vidite a mne to zmysluplne pride, ak sa podari zachranit psi zivot a spolu s clovekom budu zdielat v zivote radost, tak to zmysel ma :hi: a to nie som zastancom zachranovania za kazdu cenu a podobne, ale aj tak to ma zmysel a nebudem hejtovat akciu len preto, ze mi vadi status :ach: ktory sa da vypnut, cela akcia sa da odignorovat, cely "psickarsky" svet aj "zachranarsky" svet sa da odfiltrovat ..

ano zmysluplne v tom, ze sa odtial vezmu stenata, pretoze co tam s nimi deti robia je strasne, tu to velmi vidiet, cloveku je z toho zle. Ale tak celkovo z hladiska nejakeho znizovania poctu tych psov, tam zmenu nevidim ziadnu.
clovek aby si uz ani nemohol nic povedat :ach:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod jakut » Ned 08.07.2018 20:49

Zmysel to ma jedine taky, ze tych co zoberu zachrania. Inak ziadny. Vidim to denne cestou do prade z prace. Oni bez psov nebudu, v zime je to napr. aj zdroj tepla, okrem ineho.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Ned 08.07.2018 21:51

Renata píše: mne to zmysluplne pride, ak sa podari zachranit psi zivot a spolu s clovekom budu zdielat v zivote radost, tak to zmysel ma

a neuvolni se jen místo na to, aby si poridili další a dalsi stenata?
kastrace a hned po ni - nechat psy tam kde jsou - je to opravdu vyhra pro ty psy?
po operaci - a nechani svému osudu :ua:
a to ani nemluvim o tom, kdo ty kastrace provádí, jak a proc :ach:

nevim no -nejsem zastancem tehle hromadnych akci. pro me je to hura akce a ne zadny program.
program by se na ta mista vracel minimalne a resil, co je s temi psy, kočkami dal.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Nyssa » Ned 08.07.2018 22:07

Elis píše:a to ani nemluvim o tom, kdo ty kastrace provádí, jak a proc :ach:

No daj, kto, ako a preco? ked to vies, zaujimalo by ma to... :no:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Ned 08.07.2018 22:15

oni ani nevedia ako to v tých osadách ďalej je. Sem tam niektoré navštívia, ale nejaké bližšie info nie je.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Ned 08.07.2018 22:19

Nyssa píše:No daj, kto, ako a preco? ked to

uci se na nich.
a po kastraci se vraci zpatky tam kde byli.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Nyssa » Ned 08.07.2018 22:34

Bola si na takej akcii? Poznas tych veterinarov? Alebo zasa len informacie "jedna pani povedala"? :ach:
Par tych vetov poznam osobne a ver mi, oni sa urcite nepotrebuju ucit na psoch z osady, ale maju niekolko rocne skusenosti.
A mimochodom, aj keby sa ucili studenti, co je na tom zle? :nwm: Aj na skole sa musia ucit na zivych zvieratach. Ci to uz je ok, ak je na skole par psov, na ktorych sa ucia dokola studaci a potom sa zavru nazad do okachlickovaneho kotca?
Edit, aby som zas nebola chytana za slovicka: nepisem ze sa na veterine ucia na tom istom psovi kastrovat, ale to nie je to jedine, co sa veti ucia, ze ano?
Btw.aj na veterine sa ucia studenti kastrovat aj na utulkovych psoch, pod dozorom.
Niekedy sa zide pred hateovanim vsetkeho si nieco o danej veci aj zistit :ahoj:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Ned 08.07.2018 22:57

Nyssa píše: Alebo zasa len informacie "jedna pani povedala"?

na akci jsem nebyla, "jen" jsem zazila, jak se resil zdravotni stav zvirat po takovehle akci, které se vzali do pece tady v CR.
Pro me takove probuzeni z naivity byla konkretne fena po experimentalni lecbe prostrelene nohy - to bylo vyjadreni veta na skole v Brne.
Skončilo to po 2 reoperacích - amputaci te nohy. A nikdo po ni ani nevzdechnul, jak se asi ma…

Nyssa píše:aj keby sa ucili studenti, co je na tom zle?

nic.
jen at se o ta zvířata pak někdo postara i dal :ahoj:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Pon 09.07.2018 5:06

Tam tých obetí je celkom dosť čo viem ale ako overal ktosi to je riziko takej akcie
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pon 09.07.2018 6:37

kellee, dočaskár platí savé podložky/zverlit, očkovanie, odblšenie a stravu/mlieko. Pri 3-4 zvieratách to nie je sranda.
Akože samozrejme dá sa vypýtať mlieko, ak nemáš na to, dajú ti naviac. Ale vypytuj od združenia, čo má tisícové náklady. :ua: Náklady dočaskára sa dajú premietnuť do adopčného poplatku, len by ma zaujímalo, kto ti dá za tigrovaného obyč kocúra 60 eur? Nikto. Takže dočaskár vlastne ťahá z nejakej časti sám.
Mne to nevadí, hoci som to nevidela, aj Benčovi aj Corneliovi, aj Amálke aj ostatným sme pokupovali veci vysoko nad rámec zbierky, lebo však čo, on nebude mať, čo májú Aris a Jerra? Ale chápem ľudí, ktorí s tým nepočítali.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Pon 09.07.2018 6:40

Potom chápem keď im ľudia odmietnu. Ja napríklad momentálne bez práce by som to robiť nemohla, ale kedysi som aj to robila a teda fakt to malo nebolo
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pon 09.07.2018 6:52

Mama by to z jej platu nedala vôbec (berie 3 mačatá). Na druhej strany VŽDY pri zvieratách treba rátať s nákladmi... Či už je to vlastné alebo dočaska. Vždy sa niečo zomelie.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 09.07.2018 6:56

jakut píše:Oni bez psov nebudu.

Presne... A preto su tieto akcie dobre len o tom, ze vykastrovat a naozaj im ich vratit spat :ua: Ziadne docasky, nic, lebo oni si dotiahnu dalsie, aby boli steniatka ako hracky pre deti atd atd. Ale zase ked toho tam maju moc a vykastrovane vsetko, tak to maju zlozitejsie. Ja som za kastraciu, ale vracat im to spat bohuzial :ua: Inak to je len velka mnoziaren, nic ine, ak sa im to berie :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia