Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Turistické (trekkové) topánky

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Turistické (trekkové) topánky

Poslaťod zebo » Uto 19.06.2018 19:41

plati :smile:
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod sovienka » Uto 19.06.2018 19:49

Offtopic: Zebo, tak sa volal nas Nelson ked bol v utulku ! :D
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod zebo » Uto 19.06.2018 20:37

Offtopic: sovienka, neviem co ti nato dat

pigie - mozes sa k nam niekde pripojit a docapat to s nami :no:
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod sovienka » Str 20.06.2018 7:38

Offtopic: mast na popaleniny, auc
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Štv 21.06.2018 8:20

wer píše:ale aby som ostala v teme - mate niekto skusenost s batohmi Osprey? citam dobre recenzie na tu znacku.

tiez som zvazovala osprey, casto ich vidam a tiez citam dobre recenzie. mala som len maly batoh, chvilu, potom som ho posunula dalej, lebo som si nakoniec kupila ten deuter, a teda vyzeral byt fakt dobre vypracovany. myslim, ze kvalitou bude osprey a deuter asi na podobnej urovni.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod hisham » Štv 21.06.2018 8:38

Necakane mam otazku o turistickych topankach! :heh:

O mesiac idem na tri tyzdne do strednej Azie. Aktivity zahrnaju: vela cesty vlakom :heh: , navstevu kanonov, niekolko dni pesej turistiky vo vyskach do 4000 km nad morom, tri dni turistiky na konoch, trochu potuliek po meste. Celkovo vela vela chodze.

Musim si kupit turisticke boty, ale otazka znie, ake? Nizke ci vysoke? Chcem, aby boli co najlahsie a makke, ale pevne. Osobne sa priklanam za taky ten zlaty stred mierne vyvyseny, ale v takychto vyskach sa bezne nepohybujem, tak poradte :smile:

Elis, porad, aku obuv a oblecko na kona :hi:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Štv 21.06.2018 8:48

Nie som Elis, ale na kona odporucam na nohy nieco elasticke (nech sa v tom lahko vyliezla a zlieza), priedusne, nech sa v tom neparis a nieco s plochymi/ziadnymi svami na vnutornej strane stehien a v rozkroku, nech ta to neoderie. To iste plati aj pre spodne pradlo :heh: Ja som to riesila pevnejsimi bavlnenymi leginami (ziadne umeliny a nic smyklave), ak neboli jazdecke nohavice. A boty na kona by som volila nizke teniskoidne, nech v tom vies v clenku pohodlne ohybat nohu, a asi nejake pevnejsie, nie tenucke latkove - ked konicek nahodou dupne na nohu, nech nezlezu nechtiky :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Štv 21.06.2018 9:23

jednoznacne jezdecke kalhoty pantalóny -prodavaji i bez kuze, jen zesileny sed.
napr.
https://www.hidalgo-shop.cz/jezdecke-ka ... EgQAvD_BwE

a boty s podpadkem a pevnejsi podrážkou.

s tihle jde nachodit i najezdit pohodlne hafo kilometru.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Štv 21.06.2018 9:39

clupko píše:
wer píše:ale aby som ostala v teme - mate niekto skusenost s batohmi Osprey? citam dobre recenzie na tu znacku.

tiez som zvazovala osprey, casto ich vidam a tiez citam dobre recenzie. mala som len maly batoh, chvilu, potom som ho posunula dalej, lebo som si nakoniec kupila ten deuter, a teda vyzeral byt fakt dobre vypracovany. myslim, ze kvalitou bude osprey a deuter asi na podobnej urovni.

Praveze deuter uz je vraj zastaraly, osprey je topka na trhu. Skusala som zatazene oba a fakt sa to neda porovnavat. Takze vyhral osprey, potom mozem podat recenziu :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Štv 21.06.2018 9:57

podla koho/coho je zastarany? vsak maju aj nove modely. akoze moze byt, neviem, len mi to pride zvlastne. zas nie som profesionalny serpa, nepotrebujem nutne spicku na trhu :ha: ten moj deuter sa teda neskutocne dobre nosi, hlavne v porovnani s mojimi starsimi batohmi to je uplne ina trieda.

hisham, kamosi boli pred niekolkymi rokmi na treku na konoch cez mongolsko. ked chces, popytam sa co a ako - vela nam rozpravali, ale taketo prakticke veci si uz moc nepamatam. jedine si spominam, ze si tam kupili paradne jazdecke cizmy a potom ich vo vsetkych dedinach vysmiali, ze to su take len na paradu, v tom sa nejazdi (aj ich to riadne otlacilo). s konikmi mali nejake problemy, ale nakoniec sa dohodli. a krvavym otlakom sa nevyhli. mali stastie, ze jeden z nich bol cerstvo vystudovany doktor.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Štv 21.06.2018 9:58

Technologie sa vraj nemenia roky. Ten chrbat konkretne.

Mne napr deuter nebol vobec pohodlny prave. Ale hladala som medzi velkymi batohmi - nad 50 litrov

Jeejda, hisham!!! To bude parada!!! Vela vela vela fotiek!
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Štv 21.06.2018 10:04

ok, tie velke som neskusala. moj ma takuto zadnu cast, krasne tam prudi vzduch a chrbat sa nepoti https://www.deuter.com/assets/products/ ... 6-back.jpg
tak nech batoh sluzi, urcite bude super :jop:
--------
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Štv 21.06.2018 10:13

Aj toto je taka klasika, ale na velkych je iny - mne to zavadzalo Obrázok
A este som zabudla podstatny detail - deuter bol.o dost tazsi
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Štv 21.06.2018 19:11

Hisham, oooooooooooooo...

ja som zastanca makkych lahkych bot.. Makkych chap nie skafandrove (nizke i vysoke), lebo na dlhych tratiach prides o nohu, sa potknes aj na rovine (tie su vhodne iba tak do zimy do snehu)... A najpohodlnejsie su tenisky, ak ides po tvrdom rovnom chodniku, do vysokych kamennych hor, kde hrozi vyvrtnutie tie nadkotnikove.. Ale zaklad, aby boli lahke...
nieco na tento styl:
Obrázok
a ked nizke, tak nieco na tento styl (na tieto nedam dopustit)
Obrázok
este zalezi, ci do sucheho, alebo do mokreho terenu. Niektore hory su vyslovene spongiovite a niet nad nepremokave boty...
a urcite si vyber dake tvarovane specialne ponozky na turistiku, tie su najviac...
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod zebo » Pia 22.06.2018 9:11

Silvuch píše:este zalezi, ci do sucheho, alebo do mokreho terenu. Niektore hory su vyslovene spongiovite a niet nad nepremokave boty...

ano, ale ked premokne membrana dlhsie vyschynaju :no:

boty kde dobre upevnis priehlavok, aby cestou dole nenarazali prsty do spice.
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia