Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Turistické (trekkové) topánky

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Turistické (trekkové) topánky

Poslaťod MisheliQ » Štv 02.11.2017 14:49

Silvuch, pýtala si sa ma na topánky, ktoré som mala na púti Camino de Santiago. Nemôžem Ti dať úplne relevantnú recenziu, pretože som
- prvý deň mala obuté nikdy nenosené 5fingers a uhnala som si zo 7-8 otlakov :D
- ďalšie dni som mala obuté nové merrell waterpro maipo nevychodené a vzdušné, noha sa mi v nich síce neparila, ale zato som v nich mala všetok prašný bordel, piesok, občas nejaký ten pidi kamienok, ich výhoda bola, že som ich mohla vyprať a do druhého dňa boli nielen čisté ale aj suché, to sa mi páčilo, lebo topánky som mala špinavé nielen zvonka (to by sa dalo vydržať) ale aj zvnútra (a to bolo neznesiteľné)
- po týchto skúsenostiach mám v pláne do budúcna siahnuť po inom modeli topánok, niečo menej vzdušné, vhodné do púštnej oblasti Španielska ale aj do hor :D
Caesarik (14 r), Fergie (9 r), Aron (4 r)
MisheliQ
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Silvuch » Pia 03.11.2017 7:38

JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Pia 03.11.2017 9:17

Jaj, keby mal o aspoň 30 l viac... :ua:
Do tohoto všetko nedam. Mám 25 l a dala som dvojdňový výlet (jedlo na deň, voda, nejaké oblečenie), ale to sme spali v chatke a jedlo si dokupovali. Toto je také, že čo si nevezmeš, nemáš.
How many lightbulbs does it take to change people?

*kryčať*chémya*prýdem*oblyčky*robyť*rádyo*sanytka*ďyvá svyňa*hocy*musým*lýstok*
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Aris » Uto 02.01.2018 15:21

Slausa, čo si nakoniec vybrala? Lebo ja si pozerám batohy na cca 10 dní po Balkáne a neskôr cca 3 týždne po Slovensku a pozerám tie do 29l a prídem sem a ty si si vybrala 60l batoh na dva dni. Tak teraz neviem :ha:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Uto 02.01.2018 15:31

29 l? :oo: to je tak na flasu s vodou a mikinu...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Aris » Uto 02.01.2018 15:34

Čítala som si o minimalistickom balení, tam baba cestuje s 32l batohom už niekoľko rokov po svete. Neberiem stan, spacák ani (takmer) žiadne jedlo a obidvoje je v lete, tak to nevidím až tak nereálne. Bývanie tiež nie pod širákom, ale v nejakých ubytovniach, takže je tam aj možnosť oprať si. Šak možno si to ešte rozmyslím :joint:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Uto 02.01.2018 15:42

tak zalezi, ako vyzera ten vylet - ak je to z jedneho hotela do druheho, tak este ok... ze nemusis vlacit ani vodu, jedlo si zakazdym kupis niekde, ze nemusis vlacit kozmetiku a uteraky, ktore budu na hoteloch, ze nepotrebujes nahradne topanky, oblecenie do dazda, teplejsiu mikinu na vecer... ja na denne tury pouzivam 38 litrovy. ja teda ale vlacim fotak, ale voda mi zaberie vela miesta a vzdy mam veci na prezlecenie - prezliekam sa aj pocas tury.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Aris » Uto 02.01.2018 16:01

Ja som si povedala, že 40l je strop :heh:
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Uto 02.01.2018 16:09

a videla si ten batoh nazivo, hej? :ha: 40 l este oka, ale 29 l podla mna neexist...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Uto 02.01.2018 16:17

Aris, to je malinkéé, tam nedáš vôbec nič.
klik -->> OBEDIENCE BA - semináre, intenzívky a tréningy
you're not allowed to access this file
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Aris » Uto 02.01.2018 16:21

Videla, taký nosím do školy :heh: Určite nechcem ísť s veľkým batohom, to radšej budem doma :heh:
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Uto 02.01.2018 16:36

Ja sa na dva dni zbalím do 25 s oblečením a jedlom bez problémov :lol: Ale tiež bez spacáku...
Nakoniec som brala 50 l quechua, sivý. A veľký je viac ako dosť. Ja tiež ne(ako je overpack po našom?). A ja to budem mat teraz aj miesto kufra, na dva týždne mi stačil 35-40 litrový kufrík do lietadla, do HR mi pol kufra zabralo koleso a okuliare do vody a v pohode som zapla. Brala som len to, čo som vedela, že si oblečiem, nie veci, ktoré inak nenosím a nebudem ani tam. Ale som od veci :lol:
29 l je málo, ja by som išla minimálne do 35-40 l, to ti potom vezmú aj do lietadla.
How many lightbulbs does it take to change people?

*kryčať*chémya*prýdem*oblyčky*robyť*rádyo*sanytka*ďyvá svyňa*hocy*musým*lýstok*
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Aris » Str 03.01.2018 19:18

Ja tiež potrebujem aby mi ho zobrali aj do lietadla a nechcem to prepísknúť s veľkosťou. Tentokrát chcem už ozaj kvalitný, mám nejaký treksport, ale ten naozaj tak max. na festivaly kde nás vezú autom, lebo ma príšerne tlačí do pliec. Pôjdem asi po predajniach a poskúšam. Budú na mňa divno pozerať keď si ho budem chcieť aj naložiť? :heh:
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Offca » Str 03.01.2018 19:31

Vobec. Dva roky som takto hladala ten pravy. A v dobrych predajniach su uplne zvyknuti na nakladanie, maju na to mechy roznych vah. Kde nemali, sme tam nakladali tie gule, s ktorymi sa cvici.. Ze ja som zabidla, jak sa volaju..
Offca
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Str 03.01.2018 19:51

A aky si nasla nakoniec?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia