Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Chudnutie

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Chudnutie

Poslaťod elfinka » Str 07.08.2019 20:38

weron píše:KT su pizdovina, ak to myslis vazne chod zaniekym kto ti to seriozne vyraza. tieto uni kkciny su uplne zle

KT je najlepsia databaza u nas dostatelnych potravin, nie pizdovina.

Ja som si tam teda nastavila napevno bielkoviny (podla vycitanych clankov), kcal denne ratam podla fitness trackeru a tuky/sacharidy doplnam len aby to bolo rozumne vela a tam uz pomer neriesim. Za vyzivarkou som bola a teda nic moc - vraj mam zrat 1400 (bazalny) a nad to len male svacinky pri vacsej aktivite. Pri mojom beznom vydaji cez 2700 mi to pride dost nerealne :heh:
Ach jak by sa mi krasne chudlo, keby furt nebol vsade ten netrackovatelny free food & beer :ach:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Slausa » Str 07.08.2019 21:13

Co je kt?
How many lightbulbs does it take to change people?

*kryčať*chémya*prýdem*oblyčky*robyť*rádyo*sanytka*ďyvá svyňa*hocy*musým*lýstok*
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Str 07.08.2019 21:14

Kaloricke tabulky, tipujem.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Str 07.08.2019 21:36

CraO, ja mám “nastavený” kalorický deficit cca 5OO kcal denne. Ale ako som napísala, ja si nahadzujem iba príjem. O výdaji nemám poňatia, keďže nemám super-duper drahé hodinky. Čiže čo si odcvičím, to mám deficit.
weron, KT rozhodne nepovažujem za pizdovinu. Nikde som nenapísala, že mám ich nejaké general hodnoty. Mám tam nahodené svoje vlastné kcal a makrá, kvôli ktorým nepotrebujem vyhadzovať peniaze za výživárku, keď je toho plný internet :nwm:
elfinka, inak na tom Fitclane je článok aj o eating out nahadzovaní :yes:
zuzka a prečo sa stresuješ? Však buď budeš prekvapená, že to s tebou nie je také zlé, ako si si myslela alebo ti to otvorí oči :lol:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sim » Str 07.08.2019 21:38

elfinka píše:
weron píše:. Za vyzivarkou som bola a teda nic moc - vraj mam zrat 1400 (bazalny) a nad to len male svacinky pri vacsej aktivite. Pri mojom beznom vydaji cez 2700 mi to pride dost nerealne :heh:
:

:pac: :pac: hej, to je nereálne...
Máš zrátané koľko kcal uješ teraz?
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sim » Str 07.08.2019 21:46

elfinka píše:
Inak ja som bola na jednej konzultácii s vyzivarkou a práve radila hlavne ze jesť všetko nízkotučné :nwm: asi neni výživár ako výživár.

neni výživar, ako výživar, ale napr. nie všetky nízkotučné výrobky sú zlé. pri chudnutí môžu byť aj celkom fajn práve, ale treba čítať zloženie. Najmä "plain products" ako mlieko, biely jogurt, kefír, sú nízkotučné veľmi fajn, lebo tam nič zlé navyše nie jr, len je ten výrobok odtučnený výrobným procesom. Pri ochutených to už také terno nemusí byť, ale závisí opäť od toho zloženia
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Štv 08.08.2019 5:52

Sim píše:neni výživar, ako výživar, ale napr. nie všetky nízkotučné výrobky sú zlé. pri chudnutí môžu byť aj celkom fajn práve, ale treba čítať zloženie. Najmä "plain products" ako mlieko, biely jogurt, kefír, sú nízkotučné veľmi fajn, lebo tam nič zlé navyše nie jr, len je ten výrobok odtučnený výrobným procesom. Pri ochutených to už také terno nemusí byť, ale závisí opäť od toho zloženia

Jasné, to beriem, kým tam ten tuk neplní funkciu nejakú. Napríklad odtucneny tvaroh je ťažké zjesť, zatiaľ čo jak tam je aspoň 2% tuku tak to je zrazu chutné jedlo.

Inak teda v deň keď mám výdaj nad 2500 zjem tak 2000,keď mám zrovna deň s 0 aktivitou tak kľudne iba 1600. Takže občas tam je rozdiel aj nad 1000 ale to len keď cvičím extra veľa

Ešte samozrejme neviem na 100% či hodinky merajú presne výdaj, ale z reviews ktoré som čítala zvykli garminy skôr podhodnocovat tak na to sa spolieham
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Štv 08.08.2019 6:07

KT ja osobne beriem LEN ako tu databazu, na to je to velmi dobre. ale tie cisla co to rata, to je pre mna kravina na entu. nech sa to tvari akokolvek... ano je vsetkeho plny internet, ale niektore veci zadarmo maju aj taku kvalitu :joint: ako zadarmo...
ja to hovorim len z vlastnej skusenosti.skusala som dukana,kt, cvicit,bla bla... a proste ten vyzivovy poradca bol top, zabralo neskutocne. vahu si drzim, obcas zerem jak tank :joint: takze cheat days mam tolko ze az :haha:
netusim kolko kcal mam v jedalnicku,zaoberat sa tMto a nahadzovat do tabulky mna strasne nebavi. mam zoznam jedal takze cislami sa netrapim, dam si nieco zo zoznamu a som spoko (samozrejme som dostala vela otazok ohladom jedla,co mam rada a naopak co nejem, pripadne coho sa nevzdam aj ked je to napr.kaloricka bomba).
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Štv 08.08.2019 9:12

elfinka, čo robíš, keď máš 27OO kcal výdaj? A skúšala si niekedy nahadzovať tie výdaje do KT, či to dáva približné údaje ako tvoj tracker?
weron píše:KT ja osobne beriem LEN ako tu databazu, na to je to velmi dobre.

Však takto to berie asi väčšina ľudí, minimálne, ktorí sa tu o tom bavíme :nwm:
weron píše:ano je vsetkeho plny internet, ale niektore veci zadarmo maju aj taku kvalitu :joint: ako zadarmo...

A niektorí výživoví poradcovia majú kvalitu a hodnotu :kak: a vyhodíš celkom dosť peňazí. Preto vždy treba používať mozog :nwm:
weron píše:netusim kolko kcal mam v jedalnicku,zaoberat sa tMto a nahadzovat do tabulky mna strasne nebavi. mam zoznam jedal takze cislami sa netrapim, dam si nieco zo zoznamu a som spoko (samozrejme som dostala vela otazok ohladom jedla,co mam rada a naopak co nejem, pripadne coho sa nevzdam aj ked je to napr.kaloricka bomba).

Ale veď nahadzovanie do tabuľky nie je celoživotný cieľ. Časom si človek vie odhadnúť všetko aj bez KT a váhy, len sa treba naučiť. A verím, že ťa to nebaví. To je v poriadku. Ani mňa to nejak extrémne nebaví :nwm: Ľudia sú pohodlní... Ja by som zas nechcela mať zoznam jedál a podľa nich jesť. A aj to je v poriadku.

Inak toto veľmi pobavilo :heh: https://www.instagram.com/p/BxhSMtUipBs ... hare_sheet
Naposledy upravil Haleth dňa Štv 08.08.2019 9:14, celkovo upravené 1
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Štv 08.08.2019 9:14

Mne sa praveze paci na tabulkach, ako si moze clovek pridat nrjaku blbost na zjedenie, ked si prida aktivitu :D ja som ich davnejsie nejaky cas pouzivala a naozaj som schudla nieco, ale to bolo este pred radkom :D a teraz potrebujem viac. Tak by som asi radsej keby mi niekto povedal, aky mam mat prijem. No som zvedava co to bude za konzultacia :D (a bojim sa toho, ze ja si myslim, ze to az take zle so mnou nie je a pomeraju, ze je :D ) a hlavne ja napr netusim ako si zaratat dojcenie, kedze dojcim este dost, ale netusim kolko. Ratat to na minuty mi pride blbost.
A inak ja nechcem aby mi niekto povedal co mam jest. Ja chcem jest co jedavame bezne, ja myslim, ze sa stravujeme dost zdravo, len tie bielkoviny su problem. Ja ked nevien co na obed, tak to skonci pri zelenine a obilnine :D takze akurat si asi musim davat na to pozor. A by ma zaujimalo, kolko ich mam fakt zjest. A nedokazem ani dodrziavat nejaky vopred vymysleny jedalnicek, ani keby si ho vymyslim. Ved neviem dopredu na co mam chut, alebo na co pekne natrafim v obchode. A kolko krat varim s tym, ze len vytahujem veci z chladnicky a pocas varenia si to 3x rozmyslim, co z toho nakoniec bude :D
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Štv 08.08.2019 9:17

Pred rokmi (2015?) som schudla 12 kíl tak, že som dodržiavala tabuľku KT, nemyslím, že je to blbosť. :nwm: Asi každému sadne iné. Akurát mne sa to totálne nechce nahadzovať a o presnom vážení ani nehovorím. A druhá vec, milujem koláčiky a kebyže tam hodím ten jeden, čo je ráno ku káve, musela by som do konca dňa už ostať hladná. :haha:
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Štv 08.08.2019 9:27

zuzka, nerozumiem, čo znamená zarátať si dojčenie.
Ono internet je celý toho, ako si vypočítať makrá a kalórie. Pretože tiež je niekoľko teórií, aký by si mala mať príjem (viď debatu o g/kg bielkovín, kedy ja mám cca 1,85g a niekto si myslí, že je to zbytočne veľa).
zuzka:) píše:Mne sa praveze paci na tabulkach, ako si moze clovek pridat nrjaku blbost na zjedenie, ked si prida aktivitu :D

To je presne to, čo nerobím, lebo potom by som nemala ako chudnúť :heh:
Lindchen píše:kebyže tam hodím ten jeden, čo je ráno ku káve, musela by som do konca dňa už ostať hladná. :haha:

Alebo by si musela cvičiť/hýbať sa :jazyk:
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Štv 08.08.2019 9:33

Zuzka a vazit maleho pred a podojceni? Aspon orientacne budes vediet,kolko vypije.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Štv 08.08.2019 9:37

Haleth píše:Alebo by si musela cvičiť/hýbať sa :jazyk:

Nestraš. :heh:
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Štv 08.08.2019 10:17

Haleth, neviem kolko energie spotrebujem dojcenim, nechcem si to nastavit nejak sibnuto blbo, aby nebol problem s tym. To dieta ma 12,5 kg a zje 2 male porcie jedla denne plus nejake ovocie. A su dni, kedy ani tolko nie. Takze si myslim, ze toho mlieka asi musim vyprodukovat dost :nwm:
Kives, nerealne, ja som pol tejto noci dojcila, logicky, tolko minut si zaratat je hlupost, lebo je rozdiel ked cez den sa za 2 minuty naje, ako ked mame takuto uzasnu noc. A cez den by ma to dost obtazovalo :D
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia