Vadí/Nevadí

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod Vikiki22 » Uto 23.02.2021 10:19

Súhlasím s Mac Gie, už u šteniat vieš zhruba, aké budú aj povahou. Teda aspoň u mojich to bolo vidno už pomerne skoro, bolo aktívne, menej aktívne, viac extrovertné, introvertné, aj milšie a menej milšie (čo vymýšľali), hravšie aj menej hravšie apod. Väčšine to zostalo až do dospelosti. Na druhej strane z najväčšej a najlenivejšej buchty vyrástla úplná akčná žížala. :lol:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Shel-chan » Uto 23.02.2021 10:24

zhruba áno, come on, zrovna ja o tom viem svoje :joint:
ale nevieš to tak ako keď si berieš povedzme polročného pubertiaka.
keď si porovnám, keď som si brala šeltie od šteňaťa vs. odrastené špicoidy, tak to bolo úplne o inom.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Vikiki22 » Uto 23.02.2021 10:31

To áno. Len zas pri odrastených už existujú nejaké predošlé skúsenosti a zvyky. Tam majú laici problém určiť, čo je povaha a čo už naučené.
K tým povahám štencov - u Freyi som napríklad hneď vedela v jej 9 týždňoch, že to bude tvrdý oriešok. No, to sama vidíš, že jej to zostalo. :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod MisheliQ » Uto 23.02.2021 12:06

Ja zastavam nazor, ze ked sa pes narodi s vyrovnanou nervovou sustavou, tak moze zit aj v kotci a bude v pohode. Kdez to pri nevyrovnanej NS sa mozes aj na hlavu postavit a socializovat.

A este k tej cene, kamoska pracuje so psami, dava ich aj geneticky vysetrit (aj stenata) a predava stenata riadne pod cenu. Niektori nerobia ani jedno a predavaju stenata za ovela vyssiu sumu.

Edit: a ano aj ja som ochotna dat za psa s PP 2000€, ale musi mat to, co od psa chcem. Dobru povahu, dobry rodokmen, geneticke a zdravotne vysetrenia a dobry fenotyp (a narodeny prirodzene, nie cisarskym rezom, to je u mna podmienka, ak chcem psa do chovu).
Caesar (18 r), Fergie (13r), Aron (8 r)
foto (c) kennel de Bohemia Commander
https://westie-litters.webnode.cz/ https://vegmapa.sk/
MisheliQ
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Uto 23.02.2021 12:39

MisheliQ píše: ale musi mat to, co od psa chcem. Dobru povahu

a vis, ze chces neco, co je vlastne nezmeritelne?
co je pro jednoho dobra povaha to je pro druheho -problem :nwm:

priklad -muj pes z posledniho vrhu je podle majitelu strasne palicaty.
nechapala jsem - to stene vsechno strasne moc chtelo -zrat, hrat si, do toho bylo nebojacne, sebevedome -no pro me ideal.
ptala jsem se i ve skolce -ze jaky je -a porad chce zrat, porad se strasne rad pretahuje.
tak -kde je problem ? :ha: jak muze byt palicaky ?
spsi si myslim, ze jim doma sefuje a to by se asi mu u me asi nestalo :haha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod MisheliQ » Uto 23.02.2021 12:58

To chapem. Co je pre niekoho ideal, pre ineho moze byt aj problem. Ale ocakavania sa daju predsa popisat na zaciatku a vyberat stena podla toho. Alebo si to moc idealizujem? Ja len chcem psa, co nebude bojazlivy, co sa nepobije s kazdym psom, ktoreho zmena nerozhadze, ktory bude naviazany na cloveka a motivovatelny a tak no
Caesar (18 r), Fergie (13r), Aron (8 r)
foto (c) kennel de Bohemia Commander
https://westie-litters.webnode.cz/ https://vegmapa.sk/
MisheliQ
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Shel-chan » Uto 23.02.2021 13:52

Elis píše:
MisheliQ píše: ale musi mat to, co od psa chcem. Dobru povahu

a vis, ze chces neco, co je vlastne nezmeritelne?
co je pro jednoho dobra povaha to je pro druheho -problem :nwm:

ja beriem ako "dobru povahu" prave to vyrovnanu nervovu sustavu, co mishel opisala.
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Uto 23.02.2021 14:35

Shel-chan píše: ja beriem ako "dobru povahu" prave to vyrovnanu nervovu sustavu, co mishel opisala.

ale jo, ja vas chapu :lol:
rikam tomu, ze stene ma byt "vsudezdejsi" :ha:
a jine stene uz bych nikdy nechtela.

jen pak treba ta navazanost na cloveka - automaticka ? je nekdy uz nesmysl.

moje Eliska ve me videla stredobod sveta - protoze se bala, pro Vencu jsem taky stredobod sveta -protoze si to zaslouzim -ani u jednoho to nebylo uplne automaticke.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Uto 23.02.2021 15:23

Moje stena, ktore som si vybrala ma uplne povahu, ktoru som si nepredstavovala, a to, co som nechcela je najlepsie, a vsade si ho beriem...
Sranda, ze moj brat nepsickar, ked som si raz jednu zobrala domov, tak sa hned spytal, ze to je ta milsia, ci ta nemila? Aj on neodbornym okom videl rozdiel.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Uto 23.02.2021 15:34

A potom je tu Fry pre ktoreho som stredobodom sveta, lebo proste som :heh: Ten by sa nalepil na kohokolvek v danej situacii.
A ja teda suhlasim, ze u stena sa da vidiet vela. Pri Hugovi som to videla, pri Lyovi som to videla, aj pri Fryovi, sak to sa strasne balo (ale ze je fakt iny, to mi doslo az ovela neskor :heh: ), ibaze zatemnenie mozgu, jeho objavenie, zhoda nahod... Keby som mala rozum, nevezmem ho, kazdy kut duse mi hovoril, nie nie nie, zaroven kopa casu na materskej bola, male dieta - maly pes, tomu sa hned zalubili mali psickovia. A bol pre mna velmi pekny a narodeny v den ako Hugo, len o 10 rokov neskor... Hugo Night keeper, on Diamond of the night... Co uz zmozem :haha: Tak co uz, poucena som :heh: Uz dam na svoj vnutorny pocit vzdy :heh: Ale zase viem, ze takeho na mna naviazaneho psa, uz nikdy mat nebudem. Fundli take proste v povahe nemaju, oni sa rozdaju pre kazdeho :heh:
A momentalne mi vadi velmi vela veci inak :heh:

A teda pre Lya som fakt nesla s tym, ze takeho psa si vyberiem. Mi to doslo az tam, ked som jeho videla, ze takeho chcem :heh: To bol pes, co sa mi nanutil doslova :haha: Najmensi, najskaredsi, ale reagoval na mna ako lusk :heh: Pri Hugovi som vobec netusila, co idem vyberat, len som vedela, ze chcem psa kludneho... a ako som videla Huga, tak som vedela, som ho vzala na ruky, aby som ho nestratila v hufe a chovatelka len pokrutila hlavou, ze sme sa nasli, ze tohto mi do bytu aj ona vybrala :heh:
A preto nelutujem tu cestu do rumunska, Lya by som si podla fotky rozhodne nevybrala :heh: A keby mi nahodou takyto pes dosiel, ze si ho nevyberiem sama, tak by som z toho asi bola nestastna, lebo toto si clovek pod fundlom proste nepredstavi, aj keby ako chcel :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lucy » Uto 23.02.2021 16:06

kokos no mne Dzipinu napriklad vybrala chovatelka, ze mi len poslala foto,ze toto stena pojde mne a bolo :D
prve dojmy boli,ze to bude autista poriadny, lebo vobec ziaden zaujem o nas nejavila, vlastny svet aj na navsteve aj ked sme ju brali...a teraz je to uzasny kontaktny psicek
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Shel-chan » Uto 23.02.2021 16:28

ja by som si sheimiho podla povahy nezobrala... som nechcela tak prilis sebavedomeho psa. vtedy som chcela PRESNE takeho psa ako shayla. ale on prichadzal jediny do uvahy.

a shaylu by som si tiez podla povahy nezobrala... som nechcela takeho "nijakeho" psa. bola v druhom vrhu aj fena, co bola presne taka "vsudezdejsi" ako sheimi, tu by som si najradsej zobrala... ale shayla jedina prichadzala do uvahy.

no a joycu som si vybrala podla povahy a vobec nelutujem, presne som vedela, co potrebujem, co ona ponuka, do coho idem, a tak sa to aj naplnilo.

a teda kesa hrozne zmenila povahu, ked dostala bezpecie a stabilitu. z absolutneho demona nenapadny, spokojny, nenarocny psik. troska placha, ale nie hysterka. ale ju som si brala, lebo sa sheimimu pacila, a to jej ostalo navzdy :heh:
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Uto 23.02.2021 17:13

Ja Suru podla popisu na stránke útulku :heh: Nevydalo. Ale zas v tom útulku bola fakt krátko. Úprimne neviem ci by som do toho sla znovu vedieť to :angel:
Miss you so much...
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Mac Gie » Uto 23.02.2021 18:11

My sme sa na Maxa išli pozrieť lebo ho našla známa rodinnej kamarátky, fotku mal na stránke len jednu a hroznú, žiadne info o povahe, zmluvu sme podpísali predtým ako sa stihol vrátiť z "venčenia" na naliehanie týpka v KS a bola to láska na prvý pohľad naživo :lol:
Ľutujem len to aká som bola mladá a sprostá a chudobná, nevybrala som si ho ale neľutujem
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Str 24.02.2021 8:50

Gili som si vybrala na základe fotky - láska na prvý pohľad. A stejne bola jediná voľná po zrušenej rezervačke :heh: Foxy na základe fotky z útulku hneď jak tam došla. Trix som si neplánovane doviezla z preteku ak následok večernej alkoholickej debaty :haha: A Manny s Minie sa u mňa narodili, Miničáka som si vybrala hneď ako vyliezla na svet. Ja vlastne neviem aké to je vyberať si šteňa :heh:

A čo mi vadí - vadia mi doktori, ktorí sú na svojom mieste zjavne omylom :hmm: Babička príde k doktorovi s tým, že kašle a má zvýšenú teplotu a doktor ju zdr*be, že tam v takom stave nemá čo robiť? A kam má :censored: ísť, keď je chorá? Ani ju nepopočúval, od dverí jej predpísal ATB a vyhodil ju. Nervy mám hrozné, má šťastie že som tam s ňou nebola ja :hmm: Ani na testy ju neposlal - aj keď teda nikam nechodí, ani do obchodu, stretáva sa len s mojou maminou a jej sestrou a obe sa pravidelne testujú, ale to doktor nemá ako vedieť.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia