Kvety a všetko okolo nich :)

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Kvety a všetko okolo nich :)

Poslaťod Haleth » Uto 24.03.2020 20:17

Aaaa, fuuuj :zima: Akože roztočov je určite milión druhov, ja poznám väčšinou české alebo anglické názvy. Na krotóne som pred časom našla pavučinky spolu s red spider mites, ale to už je preč. No a toto uvidíme. Pavučinky nemajú. Mini biele bodky boli na spodných listoch, vďakabohu, v malom množstve. Niektoré listy majú ako keby vykúsané diery, tie však boli už pri kúpe. Vykúsané listy som zostrihala, nechala len dva, ktoré majú menšie poškodenia. Postrek nemám, mydlila som. Utešujem sa tým, že furt tlačia nové listy, takže vôľa k životu určite je.

Pri hromadnom upratovaní a sprchovaní som objavila milovanej musaice tlačiace sa nové štyri stonky, čo ma veľmi prekvapilo. Ornata tiež jednu tlačí a dokonca aj white fusion :aaa:
A triedna foto:
Prílohy
DSC_0708.JPG
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Snezienka123 » Uto 24.03.2020 20:22

Krásny "prales"...milujem toľko zelene doma :love:

To úplne vľavo dolu v hnedom kvetináči máš eucharis? Alebo sa to len naň podobá?
Obrázok

Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Uto 24.03.2020 20:26

Aky postrek si pouzila? V hornbachu mi jedna pani hovorila, ze pouziva bezne postreky na stromy.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Uto 24.03.2020 20:27

Waaaau, to je zbierka! Hotova botanicka :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Snezienka123 » Uto 24.03.2020 20:33

kives píše:Aky postrek si pouzila? V hornbachu mi jedna pani hovorila, ze pouziva bezne postreky na stromy.

Tiež "škaredú" hnusnú ale účinnú chémiu na stromy, konkrétne tento:
Reldan.PNG
Reldan.PNG (400.65 KiB) Zobrazené 1129 krát

A aby som nie len o tom, čo sa mi nedarí, tak mi kvitne wild orchid:
20200322_180110_a.jpg
20200322_180110_a.jpg (81.63 KiB) Zobrazené 1129 krát

A po snáď desiatich rokoch mi po prvý krát od kúpy kvitlo dendrobium:
20200129_190915_a.jpg
20200129_190915_a.jpg (109.95 KiB) Zobrazené 1129 krát

20200129_190759_a.jpg
Obrázok

Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Uto 24.03.2020 20:53

Snezienka, krasa, Haleth, detto :smile:
Snezienka a nezabralo. Skus zopakovat s inou ucinnou latkou.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Uto 24.03.2020 20:55

Ďakujem :hi: Práve som ich spočítala a ak sa nemýlim, tak kvetináčových rastlín mám doma 62 ks :pac: Plus nejaké hydroponické odrezky, tie som radšej nepočítala.
Takto to vypadá super, tak instagramovo :lol: Veľmi by som chcela mať takú jednu zelenú izbu prípadne všetky, ale nie je to vôbec reálne, samozrejme.

Snežienka, nemám žiaden hnedý kvetináč a ani eucharis :lol: Takže to si asi mýliš dracénu compactu "janet craig", je to iba hlava. Lebo potom tam už je iba zomierajúce dendrobium, takže klobúk dole pred tým tvojim :lol: Zachránila som ho z výpredaju za 1€ celé odkvitnuté. Odvtedy rástlo ako divé, ale nekvitlo. A keď konečne zakvitlo tromi kvietkami, začalo umierať :heh: Tie orchidey sú ako mačky, majú svoju hlavu a spravia presný opak, čo by si chcela/čakala :heh:
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Snezienka123 » Uto 24.03.2020 21:00

kives píše:Snezienka, krasa, Haleth, detto :smile:

Ďakujem :smile:

Ja to ešte skúsim raz postriekať...lebo roztočce zmizli a ostalo pár vlnatiek...tie sú vopchaté na ťažko dostupných miestach, štrbinkách...tak 90% čo bolo na stonkách a listoch tiež zmizlo...tak dúfam
Ak to nepomôže, skúsim niečo iné, aj keď neviem čo...a ešte skôr, kde by som to teraz kúpila :lol:
Máš s niečím konkrétnym dobré skúsenosti?
Obrázok

Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Snezienka123 » Uto 24.03.2020 21:09

Haleth píše:Snežienka, nemám žiaden hnedý kvetináč a ani eucharis :lol: :

Tak nie :lol: Toto som myslela...podobalo sa mi... :smile:
eucharis.PNG
eucharis.PNG (76.18 KiB) Zobrazené 1117 krát

S tými orchidkami máš úplnú pravdu :heh:
Na kvet od dendrobia som čakala fakt strašné roky, furt len nové stonky a listy, sa mi to už váľalo v kvetináči, tak som mu hrozila, že ho miesto presadenia vyhodím :angel: , ale nakoniec som sa samozrejme zlomila, živé kvietky nevyhadzujem, išla som ho zobrať z okna, že ho presadím a zbadala som kvetnú stonku...tak som okolo neho chodila po špičkách, aby som ju nezlomila, nepoškodila a dočkala sa kvetu...a podarilo sa...už len teda presadiť, keďže odkvitlo :angel:
Obrázok

Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Uto 24.03.2020 21:32

To je dracéna :yes: Tiež z výpredaju za 3€, lebo má mechanicky poškodené horné listy. A to je práve tá, čo má v zemi nejaké živočíchy.
Ja mám ten iný druh dendrobia ako ty, ten, čo mu kvety rastú pozdĺž stonky a teda momentálne štrajkuje so životom celý. Zajtra sa na neho lepšie pozriem :ach: Ale aj druhé dve väčšie orchidey štrajkujú, očividne som ich vysušila, i keď vôbec nechceli piť vodu, keď som ich "polievala". Takže už tretí deň sa ich pokúšam rehydratovať v čiernom čaji. A ostatné dve púšťajú nové listy. Všetky sú na tom istom mieste a každé inak. Proste mačky :lol:
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Uto 24.03.2020 21:46

Snezienka123 píše:
kives píše:Snezienka, krasa, Haleth, detto :smile:

Ďakujem :smile:

Ja to ešte skúsim raz postriekať...lebo roztočce zmizli a ostalo pár vlnatiek...tie sú vopchaté na ťažko dostupných miestach, štrbinkách...tak 90% čo bolo na stonkách a listoch tiež zmizlo...tak dúfam
Ak to nepomôže, skúsim niečo iné, aj keď neviem čo...a ešte skôr, kde by som to teraz kúpila :lol:
Máš s niečím konkrétnym dobré skúsenosti?

Mozno by pomohlo dat do postreku par kvapiek jari. Alebo tych par miest mechanicky vatovou tycinkou namocenou v liehu a potom postriekat. Tych insekticidnych postrekov je kopu, karate, b52, ale teraz naozaj nic nekupis, len zopakuj a uvidis.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 25.03.2020 7:32

Krasne kvetinky mate :jop: A ja teda tiez pouzijem na izbovky chemiu, ked treba. Actara. To umre vsetko, co cicia z rastliny :heh: Staci raz a mate pokoj, kym si nedonesiete nieco nove. Ziaden postrek, zaliat a hotovo :angel:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Snezienka123 » Štv 26.03.2020 13:16

Pigie: Ďakujem, znie to super vyskúšam niekedy najbližšie.
Dá sa to kúpiť aj niekde v kamennom obchode alebo len online to odniekiaľ kupuješ?
Obrázok

Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Ned 29.03.2020 21:47

Silvuch píše:zhanam CEROPEGIA VARIEGATA, keby ste niekde zhliadli. :hi:
Prílohy
49021194-A6EF-4A32-BC7E-50593F0B65CA.png
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pon 30.03.2020 11:29

Inak toto je to dendrobium? Lebo vsade sa pise, ze to sa tazko pestuje a ja to mam ako uplnu burinu. :ha: z 1 takeho kvetinacika mi vzniklo postupne tychto 6 a uz by sa zase dali rozsadit... a v zime to kvitne noonstop, teraz uz odkvitavaju posledne.
PSX_20200330_122440.jpg
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia