Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

otázky, ktoré vám nedovolia kľudne spávať

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: otázky, ktoré vám nedovolia kľudne spávať

Poslaťod majjuna25 » Pia 09.11.2018 0:09

Vážne to psa bolí :oo: ? Ruby má zodraté všetky zuby jak sviňa, zbrúsené totálne (asi díky tenisákom :plac: ), ešte má dokonca i dva zubné kazy (vraj u psov výnimočné), v jej 5 rokoch sme boli u Braunera, ten povedal, že zuby v desnom stave, že podľa zubov by jej hádal tak 10 rokov... ale ak by s tým mala mať akýkoľvek problém, hádam by mi to povedal, nie? Zvlášť ak by to bolo treba nejak riešiť.
Nevravel nič. :nwm:
A to dôvod, prečo sme tam šli, bol ten, že sme s vetom ani po rôznych iných vyšetreniach nedošli na to, prečo Ruby občas pri dobehnutí po frisbeečko zakňučí a teda i pár sekúnd pokrivká... Keď sa vylúčilo kadečo iné a ani po kľudovom režime to neprechádzalo (vrátane rontgenov), šli sme aj k Braunerovi, aby sa vyjadril, či to nemôže byť zo zubov, keďže kňukla väčšinou práve vo chvíli chytenia disku. On ju vyšetril a súvis vylúčil. A to má zuby ozaj v desnom stave. :nwm:
Ubehlo skoro 5 rokov a bez problémov kúsala kosti... :nwm:
majjuna25
Hafan
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Shel-chan » Pia 09.11.2018 0:17

Shel-chan píše:zubná dreň je inervovaná, takže toto by malo bolieť jak sfiňa. a teda keď je obnažená, môže sa aj infikovať. ja osobne by som sa aasi na to nemohla pozerať :ua: ale ak sa psík tvári, že mu to je jedno...

to bola dedukcia z toho, čo viem :) ja som psa s odratými zubami nemala. ak vravíte, že ich to nebolí, tak vám verím.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pia 09.11.2018 0:20

Neviem no. :nwm:
Prišla som tam vtedy kvôli inému, ale spýtala som sa na zuby, či sa jej zdá, že treba dať odstrániť kameň a celkovo, ako sú na tom zúbky. A hneď pozerala na tie obrúsené, že to bolí a že to treba vyvŕtať a niečím napustiť. Mňa to vydesilo.
Žeby ho bolelo, sa mi nezdá, ale Arisko nič nepovie. On by žral, aj keby sa neviem čo dialo.

Ako, dať to spraviť je najmenej - peniaze sa snáď nájdu. Ale máta ma, aby ho to nezačalo bolieť viac, tým, že sa do toho rýpalo. Aby to nebolo horšie, ako to teraz je. Zažila som sama so zubami, že niekedy sa nepodarí všetko ako má a zub bolí po zákroku viac ako predtým a treba to znovu otvoriť a opravovať.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod janka926 » Pia 09.11.2018 0:44

Ja by som si na to dala pozor, ak by sa ti zdalo ze reaguje na ne urcite by som riesila peniaze nepeniaze...
ale ak normalne zere, je hravy, spokojny, nereaguje zvlastne ked nieco vezme do papule ( knukne, stuhne, alebo nechce brat, pusta) neriesila by som...
znamemu tak suka zacala pustat aport, pekne si ho vzala, doma zrala, vesela, inak nic nezvycajne iba to ze mu zrazu aporty pustala akoby jej nieco vadilo... potom sa prislo na to ze ma prasknuty zub pozdlzne a zasahovalo to do drene... zjavne ju to bolelo ... vytrhli a makala dalej
neverim ze by pri niekolkych zuboch keby boleli nedali nic najavo.. a moja fakt nedavala a to vecne ohryzala nieco, sklbali sme sa o hracku... akonahle mala daku ranku alebo nieco co ju bolelo chodila mi papulu ukazovat ale na zodrate zuby nereagovala a to bola schopna lad chrumat...
Podla mna je rozdiel uraz a postupne opotrebovanie co sa bolestivosti tyka
...Ty budeš navždy zodpovedný za všetko, čo si skrotíš... ( ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY )
janka926
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pia 09.11.2018 0:45

Aport napr. vziať už nechce, ani hračky. Ale palice nosí, hryzie. Uvidíme.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 09.11.2018 1:46

Lindchen, keby bol problem, tak urcite zmenu pri jedle spoznas, to vobec nie je o tom, aky je pazravy.... A tiez by som do toho zbytocne nerypala. Ono u veta je to, bohuzial, fakt casto o :money: (toboz tam, kde chodis :lol: ) ked mas silne nutkanie to riesit, chod za braunerom (tiez som ten zub riesila u neho)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pia 09.11.2018 1:55

Ale jo, pôjdem ja za tým Braunerom ešte. :yes:
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod jakut » Pia 09.11.2018 8:47

k tej bolesti, nám povedali že zvýšený očný tlak je nenormálna bolesť, vraj si to ani nevieme predstaviť, vtedy keď Saška prišla aj o druhé očko. Že ju to muselo nenormálne strašne bolieť. Mala som pocit vtedy, že nám neveria, že ak by sme mali nejaké podozrenie letíme okamžite. Ja sa doteraz trápim pre to, či ju to bolelo, alebo nie a nasadili ste mi ďalšieho chrobáka do hlavy, lebo Megy ma zuby v strašnom stave a zbrusenych ma dosť a Cheaster ich ma tiež zopar takých.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Pia 09.11.2018 9:13

ja som mala foxterierov a co sa tyka bolesti...su psy co tu bolest nedaju najavo,inak vnimaju tu bolest aj ked si myslime,ze ich to MUSI boliet,mozno aj boli,ale ako?vela malo?pokial ten pes sa tvari,ze pohoda jahoda...neviem ani posudit,ze ci Derik mal alebo nemal bolesti,ale radsej sa nad tym nezamyslam,pomoct by som mu nevedela,vlastne vedela,kebyze to ukoncim hned po stanoveni diagnozy...

Offtopic: edit
trochu odveci
obcas sa tak zamyslam,ci ja vlastne chcem mat svojho psa,aj Rody zomrel,ale Derikov odchod,do dnes to beriem dost tazko,vzdy ked si nanho spomeniem,aj teraz...a uz je to 9 mesiacov.a ja furt revem
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod calwen » Pia 09.11.2018 10:19

Nas dedek ma rezaky v hroznom stave, dokonca na tejto foto som si vsimla ze mu jeden uz vypadol. A nejak mu to nevadi, furt vlaci a ohryza palice ci lopty.
S mojou vetoskou sme sa zhodli, ze zbytocne epileptika uspavat kvoli niecomu, co mu realne problem nerobi. A najma ked je cely v takom stave v akom je...
https://scontent.fbts6-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5C89ED0E
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 09.11.2018 10:48

Offtopic: margit, mne prave ten dalsi pes pomohol, aj predtym, aj teraz. niezeby som zabudla, niezeby to nebolelo, ale proste clovek sa sustredi na ine. a to, ze to je vlastny ,to je ine, proste ma viac zamestnava a to ked na teba pozera tymi ockami, tak zas sa clovek ide rozdat... pozri aj na pigie.. :hi:

a trosku vam prerusim debatu o zuboch (aj ked okrajovo suvisi :heh: ) - myslite, ze je problem, ze to stena mi vkuse na prechadzkach vlaci brvna? bohuzial, ma taku predstavu, ze cim vacsie, tym lepsie :pac:
DSC_0438_edited.jpg
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Pia 09.11.2018 10:51

nechaj ho, len ked stym beha, tak pozor, nech sa nezasekne niekde. Dastin mi tak naparal v plnej rychlosti medzi poulicnu lampu a lavicku. som myslela, ze ma po sanke, truhlik.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 09.11.2018 10:55

nemoze mu to zatazovat chrbticu krcnu...? predsalen je to dost tazke a on je to schopny vlacit 3 hodiny. zoberiem mu to, odtiahnem ho a za 2 minuty ma dalsiu, idealne este vacsiu. :ach: a akoze nie je moja predstava prechadzky v lese nonstop strazenie psa, aby nieco nezdvihal... jedine, ze budeme chodit do vyssich nadmorskych vysok :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod vavrena » Pia 09.11.2018 11:02

Ja to riešim loptičkou. Žiaľ, títo dilinovia sa nedajú inak zamestnať, keď nič nenosila, chcela zabiehať do poľa, do lesa. Tiež som rozmýšľala kedysi, že čo krk, dneska ma trápia viac zuby, ona bola schopná sa nechcieť pohnúť z nejakého miesta, keď chcela odniesť kus pňa, ktorý bol príliš ťažký, alebo našla pneumatiku, a úplne hysáčila, že to nevie ťahať so sebou. Dnes vieme vymeniť - dám jej vhodnejší konár alebo najlepšie tú loptu.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 09.11.2018 11:05

vymienali sme za mensie palice, ale on to vymenil pri najblizsej prilezitosti. rovnako lopta nie je az tak ono a tiez je schopny ju vymenit za kus stromu :pac: co bude nosit "mysi", ked moze mat "srnku" :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia