Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod wer » Štv 11.10.2018 11:55

a ktora choroba je uz out? :angel:
ja osobne ale nemam problem si dieta adoptovat :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod MisheliQ » Štv 11.10.2018 12:04

Lenze Lindi, kedysi rodina mavala po 4-10 deti (?). Moja starka aj dedo pochadzali zo 7 deti. Oni mali uz len 4 deti. A ich deti maju po 2. Ziju dlhsie, ale nerozmnozuju sa v takom rozsahu ako to bolo kedysi, ked ta socialna a zdravotna starostlivost nebola na takej urovni ako je dnes. Predlzila sa ich zivotnost, ale znizila sa aj natalita. Dnes je viac starych ludi ako mladych. Stari este neumreli a mnohym mladym sa deti este nenarodili (predlzuje sa vek, kedy ma rodina prve dieta). Skor mi pride, ze tento efekt zvysovania populacie so zlepsujucou sa socialno-ekonomicko-zdravotnou situaciou sa tyka prave socialne slabsich rodin v rozvinutych krajinach, kde je vyhodou mat viac deti, lebo to znamena viac pridavkov a i.vyhod pre rodinu (?).

Edit: No ako keby sme my tu mali vzdy take moznosti ake mame dnes.
Naposledy upravil MisheliQ dňa Štv 11.10.2018 12:07, celkovo upravené 1
Caesarik (15 r), Fergie (10 r), Aron (5 r)
MisheliQ
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Štv 11.10.2018 12:05

Pomoc v Afrike a inde je politická záležitosť a nie vždy má niečo spoločné s ochranou, skôr s ekonomickými a politickými záujmami.

Niektoré prejavy ochorení sa ukážu až vo vyššom veku. Než sa prvý ukázal ako autík, posledný bol akurát na svete. Toto proste neovplyvníš. A koľko zla je okolo nich, akoby boli prašiví. A presne takto sa na nich pozerajú. Načo si narobila autistov. Pritom obaja rodičia vzdelani, ich otec je fyzik na SAVke napr., mama špeckárka a prekladateľka.
Sú deti, ktorým sa nejaké genetická hnusnosta objavila ako desaťročným, aj starším.

Ináč, teda rozumiem, ale no. :nwm: Proste toto je problém. Všeobecne si povieš, že nechrániť, nechať tak. Keby si priamo rozhodoval, že táto rodina nič nedostane, žiadnu pomoc, lebo malé dieťaťko je downík, to by bolo ok pre teba? Lebo ide aj o to, ide, mnohí, ktorí tlačia na pomoc, vidia tú bezmocnosť a bolesť v live prenose.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Štv 11.10.2018 12:16

Len pridávam info, keď už si downov dal ako príklad, mnoho ťažkých genetických defektov sprevádza aj neplodnosť. Muži downi sú sterilní, ženy sú niektoré plodné, ale s problémami otehotnieť.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod CraObs » Štv 11.10.2018 12:23

wer - :haha: toto je zatial vážna téma tak nebudem odpovedať rasistickým vtipom :hi: nie každý ich chápe :ach:
ktoré to ti nevymenujem, na to sú iné odbory :angel: čo má aké % dedičnosti a podmienky prejavenia.. ale napr skleróza multiplex je dedičná a to teda fakt nechceš aby malo tvoje dieťa :ua: tiež sa síce prejavuje vo vyššom veku kedy už máš kľudne 2 deti odrodené, ale ľudí to často ani netrápi že také veci mali v rodine a potom sa čudujú "prečo my"

adopcia je :jop: ale to je v rovnakej forme ako u psov z útulku.. je to balíček ktorý nevieš čo obsahuje a aj tam je filozofický problém rozdelenia adopcii či je dieťa z rozmnožovne, neplánované alebo dačo iné (napr úmrtie rodičov).. čím akože nie že by neboli rovnocenné, ale to zmýšlanie niektorých ľudí je scestné (naj*bem si aj 5 detí a dám do decáku, dakto/štát sa postará).. dopracovali sme to tam že niektorí ľudia necítia zodpovednosť absolútne za nič..
a tu presne sa vrátim k planéte a životnému prostrediu, kým tu budú takíto ľudia (a tí tu budú furt, kým je systém aký je, a tento systém sa dobrovolne ľudmi nezmení) tak ekologická katastrofa sa bude úspešne blížiť k svojmu finále
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod CraObs » Štv 11.10.2018 12:28

Linda - hej chápem, ja zas nie som dajaký bezcitný zmrd čo by sa kukal jak ľudia doslova dochnú v priamom prenose.. ale nárast populácie ma značne serie a pre mňa to je jeden zo hlavných dôvodov prečo tá zem vypadá ako vypadá a kam smeruje.. môžme sa snažiť ako chceme, ale keby sme sa len o žiarovkách bavili, tak 3mld ľudí potrebuje iný počet žiaroviek ako 9mld, každá žiarovka má svoju spotrebu, potrebuje svoje umiestnenie a svoju likvidáciu..

edit: a keď už som v tom tak populáciu kludne otrepem aj bars akému ekoteroristovi* či vegánteroristovi* o hlavu :king: lebo veď aj tie biofarmy a všetko je pekné a má to zmysel, ale keby teraz všetko iné malo zmiznúť zo sveta, resp pretransformovať sa na eko bio tak neni šanca to udržať.. nedopestujeme, nedochováme pre náš počet..

*proti ani jednému štýlu nemám nič, pokial je človek uvedomelý a robí to pre seba a podľa seba a nemá potrebu presviedčať ostatných o svojej pravde pomaly s nožom na krku (snáď viete o čom hovorím, o takých tých prepnutých..)
Naposledy upravil CraObs dňa Štv 11.10.2018 12:38, celkovo upravené 1
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Štv 11.10.2018 12:37

No hej, je to problém...
Aj tá spotreba nenažraných a nezodpovedných ľudí, čo si žijú "nad pomery", je tiež to, čo ubližuje planéte. Nie každý vzdelaný a zabezpečený je aj uvedomelý, to je asi bez debaty. To človek vidí, že konzum sa dotrhol z reťaze všade.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sim » Štv 11.10.2018 17:51

Niekde som počula, že keby sa teraz prestalo vyrábať oblečenie, tak všetci na svete by sme si aj tak mali čo v kľude obliecť na mnoho rokov.
Ono, asi aj takéto regulácie by neboli odveci.
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lucy » Pia 12.10.2018 6:02

no pridam sa aj ja,
mna na nasej premnozenosti seru auta. Trend mat v rodine kludne aj 2-3. 90% aut tvori posadka o jednom cloveku, potom plackaju ako stoja v kolonach aka je dopravna situacia hrozna. Iny sposob dopravy vyuzili naposledy asi 15 rokov dozadu ( sviatocny vylet mhd raz za rok neratam) ale budu prisahat ako je to v mhd hrozne a ze sa tak neda cestovat :ach:
Neskutocne ma to irituje, hlavne lebo viem, ze sa to fakt da (aplikujem teraz na BA a vacsie mesta, kedze tu zijem) - aj ked mas viac psov, aj ked mas decko...vsetko je to len uplne praprimitivna pohodlnost
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Pia 12.10.2018 6:12

Autá a ich neudrzatelne používanie seru v poslednej dobe aj mňa. Tu v Brne šli dokonca do komunálnej politiky s programom ktorý sa vyslovene snaží pretlačiť osobnú autodopravu na úkor hlavne cyklistov, proti ktorým vedú brutálne kampane. Rozum z toho ostáva stáť.
That being said, preprava viacerých detí či psov či dohromady je za mňa validny dôvod prečo sadnúť do auta, ono je ich takých v aute beztak minimum. Najviac ma dostávajú do kolien ľudia, čo si autom odvezú prdel do práce ledva kilometer a fňukajú ako je mesto zapchate, že peši by boli rýchlejšie. Tak aha, použijem mozog v hlave a pôjdem peši nie...
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 12.10.2018 6:31

Lucy, 30 minut vs 2 hodiny. Pre mna to nie je moznost. Mozno, keby som bola studentka, ale volneho casu mam sakra malo a tu hodinu a pol x2 za den radsej venujem psovi. Takze preto. :no: Ak urobia metro, zvazim presun verejnou dopravou :ahoj:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lucy » Pia 12.10.2018 6:49

Akoze kombo deti+psy dokopy alebo nieco z toho vo zvysenom pocte berem, ale tiez na to staci 1 auto bohate

rovanko ako vyvazanie deciek cely cas a vsade, z toho vyrastie dalsi jedinec neschopny fungovat bez auta
uz sa mi fakt stalo, ze som pocula cloveka povedat ze nevie! cestovat vlakom :pac: ..no kebyze funguje svet podla mna, tak toto je pre mna stopka rozmnozovaniu :ha: (kks vidno, ze som prepnuty cyklo/peso aktivista )

wer a kebyze nechodi spolu po trase s tebou dalsich XY ludi co sedia sami v aute, tak by to slo tiez tak nahovno tou mhd?
To nerypem len pytam, lebo viem, ze su proste kombinacie spojov a lokalit kde to proste fakt trva dlhsie bohuzial aj ked su cesty volne.
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 12.10.2018 6:57

Kedze som z konca ba a je vela cezpolnych, tak hej. Chcelo by to zachytne parkoviska a rychly spoj z okrajovych casti. Mne tu chodi jeden bus, mimo spicky interval 20 minut a cesta len do centra 30 minut a potom je nutne prestupovat tak zo 2x. Sancu som tomu dala. Pokial nezmenia tie linky, nikto ma tam nedostane.

A to este nevravim, ze na cvicak, ktory mam 7 km od domu by som sla 2 hodiny s 2 prestupmi a este s 20 minutovou prechadzkou... na stopy rano pred pracou netusim, ako by som sa dostala uz vobec, kedze na polia mhd nejazdi..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Pia 12.10.2018 7:09

Ja som na vlastne oci videla, ako kolega mal auto v servise a cely den obvoloval znamych, ze kto ho odvezie vecer domov. Som nanho kukala jak puk, ze co neide busom, tak on na mna kukol tiez, ze ci som normalna :pac: a nie nemal ziadny naklad, ani sa nijak specialne neponahlal, akurat by sa trosku presiel na zastavku :pac:
A tu mame susedov, 5 ludi v dome, 5 aut okolo domu :ach:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 12.10.2018 7:31

Jedine petrzalka a ruzinov sa da s mhd, zvysok ee. Lucy, odkial si..? :lol:
Stale sa tu riesi mhd zadarmo, ale pre tych, co chodia autami to fakt nie je o peniazoch.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia