Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod Shel-chan » Str 16.05.2018 17:25

hriva, skore uzdravenie :ua:

pigie píše:snad naozaj len uzlik. Nasmu davali nejaky vnutorny, vstrebatelny a injekcne atb na 14 dni... Som este nepocula o ATB injekcnych na 14 dni, pre mna uplna novinka. Som stale cakala tabletky a vet nic, tak som si ich vypytala a on, ze hovoril, ze uz ich dostal :heh: No, to som pocula, ale ako moze dostat naraz na 14 dni? Tak som mudrejsia opat :joint:

pigie, to je sranda, lebo veterinar, u ktorom som robila v roku 2013, mal uz vtedy veeelku oblubu pichat tieto 14-dnove ATB po operaciach. inak volaju sa Convenia, keby si to chcel niekto pytat.

Elis píše:jen tak se zeptam - na SK se v propozicích vystav neuvadi, ze za veskere skody zpusobene psem zodpovida majitel?
na webu to nepisi :nwm:

elis, preco by to tam museli pisat? ved to je dane v zakone :nwm: a nie je trestnopravne zodpovedny majitel, ale drzitel psa - teda ten, kto bol v ten cas na druhej strane voditka.
(ale aby som ti odpovedala - nie, v katalogu z decembra to nie je.)

Lindchen píše:Je minimálne vhodné prihliadať na veľkosť a hlavne typ psov pri rozdelení kruhov. To si myslím, že nie je od veci a som si istá, že aj majiteľom strážnych psov príde vhod, ked sa tam neproducíruje 30 jorkov a 20 čiváv okolo ich psov.

a veru ze prihliadane aj byva, to si si snad vsimla. lenze ako katkarinka spomenula, oba patria medzi neuznane plemena, a tie maju kruh vzdy spolu. a este
wer píše:inak to je tiez rozum, dat ich po sebe. :pac:

nikto ich nedal po sebe, v ramci FCI skupiny su plemena automaticky radene abecedne podla originalneho nazvu plemena.

Lindchen píše:Podľa mňa by klubovka aj stačila do chovu.

nikdy som nevidela, ze by bola podmienkou do chovu medzinarodna vystava. podmienkou naopak byva, ze aspon jedna absolvovana vystava musi byt klubova/specialna.

ja neviem co ste tam desat stran riesili, fakt. pes moze byt akykolvek ostry a teritorialny a utocny ale ked je pri majitelovi - pri nohe alebo na voditku, tak snad je jedno, kde su, bude sa spravat slusne. ako majitel to snad vyzadujem. a je mi jedno ci som na skuskach alebo na vystave alebo v elektricke alebo aj doma na mojom vlastnom sprostom dvore, proste sa taketo nieco psovi netoleruje, ked ide so mnou, riesim situaciu ja. a ked viem, ze pes ma tendenciu chciet ju riesit za mna, tak mu dam ten kosik alebo jednu po hlave. alebo si kurnik nekupim pastevca. alebo ho aspon nevodim medzi ludi.
toto nie je o tom ci zrusit medzinarodky, alebo ci zakazat pastierske plemena, alebo ci ich pustit do chovu, alebo ci nosit yorka na rukach (inak tiez suhlasim, ze keby ho nemala na rukach mohlo to dopadnut uplne inak :/ ). toto je o jednom je**utom ludskom jedincovi co si zasa odhryzol viac nez zvladol (alebo sa mu chcelo) pozut.

inak irelevantne, ale ja som poznala len moskovakov - zlaticka :nwm: prave od tohto plemena by som to necakala.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod wewerica » Str 16.05.2018 18:08

To si ani nemala napisat ze poznas moskovakov zlaticka, to su tyrane zvierata ludmi,lebo to nieje ich prirodzena povaha, a tu na DF by takych do chovu ani nepustili :heh: :heh: :heh: :pac: :pac: :pac:
wewerica
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Str 16.05.2018 19:08

Keď sme ich mali v NR v kruhu talk som jednu mladú sučku kŕmila piškótami celý čas :heh:
A zasa bola aj pes, ktorý akonáhle prišiel ešte pred posúdením do kruhu a v momente začal štekať po všetkom. Majiteľka tvrdila, že on kruh vníma ako ohradené územie, privlastnil si ho a chráni v ňom, či je jeho (majiteľku).
How many lightbulbs does it take to change people?

*kryčať*chémya*prýdem*oblyčky*robyť*rádyo*sanytka*ďyvá svyňa*hocy*musým*lýstok*
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod DiamonD » Str 16.05.2018 19:14

Offtopic: Inak ja som bola v LC pri kruhu so SAO a teda prekvapila ma jedna ženska. Normalne prišla k cudziemu psovi a začala ho hladkať. Žiadne šteňa ale dospely 80kg pes. Za ruku držala decko a vraví mu že poď aj ty pohladkať no to už ju majiteľ psa zastavil a zdrbal. Ako normalne mi rozum zastal. Hlavu mal pes taku že by to dieťa skonzumoval na jeden hlt a ona takto riskuje. Nedochadza niektorym ludom fakt...
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Str 16.05.2018 19:54

Hrivus, to je aka smola, ze sa vam to zrovna prihodilo.... ze ako sa to vobec podari "len tak"... :nwm:

No a mne sa dnes podarilo. Vyjdem na dvor a tam 3 cudzie cokle. :oo: :oo: :oo: Uz som mala ale cest sa s nimi zoznamit cez vikend, ked behali v susedovej neobyvanej zahrade. :ach: niekomu.zdrhaju a behaju si kade-tade po zahradach :hmm: :hmm: a to take posrate agresivne jazvecikoidne zmrdy. :hmm: cez vikend to blacalo na mna spoza plota, normalne skakalo do mna cez plot, cely den to tam zjapalo na vsetko, len sa clovek pohol, aj ked som sa milo prihovorila... A dnes to mam na dvore. Tak som sa vyzbrojila metlou a paralyzerom a sla to vyhnat. Dufam, ze som ich tak vyplasila, ze moju zahradu budu obchadzat oblukom. :ach: Nasrate tu mam od nich, esteze nenapachali vacsie skody. :hmm: Svojho psa nenechavam bez dozoru na zahrade, ani sa tu nevencil a cudzie sa tu budu roztahovat?!
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bebis » Str 16.05.2018 22:09

tak mna dneska trosku prekvapilo 3mes steniatko sao v roenovej velkosti vencene na flexine :joint: to teraz prichadza moda tychto psov?
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Štv 17.05.2018 8:54

Shel-chan píše:elis, preco by to tam museli pisat? ved to je dane v zakone a nie je trestnopravne zodpovedny majitel, ale drzitel psa - teda ten, kto bol v ten cas na druhej strane voditka.(ale aby som ti odpovedala - nie, v katalogu z decembra to nie je.)

aby za skody nezodpovidal vystavovatel.
a ne, toto není v zakone - vystava je soukroma akce, ne "bezny život" - proto se to do propozic pise, aby se vystavovatel vyvinil...

ale mate to ve vseobecnych podmínkách pro vystavovani :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Buchťa » Štv 17.05.2018 8:57

BRIA - múj osobní názor je ten, že dr. Hnízdo je nejpovolanější k tomu, aby tu šlachu dal dohromady. Myslím si, že dr. Torzewski je natolik zkušený, že ví, proč ho doporučil. Oni u Hnízda končí takovéto raritní případy nemluvě o tom, že poslední dobou "opravoval" pár "dobře" zoperovaných orto pejskú i ze SR. Je možnost i konzultovat s dr. Musilem, nebo s dr. Novákem. Někteří veti se sebereflexí by to toho ani nešli (vím,jejich moc málo). Hnízdova klinka je soukromá a né laciná :ua: . V SR bych to neřešila. Na druhou stranu, bude si moci Briu odvézt hned po operaci, jak kontroly, atd.... Nejsou to jen aspekt peníze, i když ten je nejdúležitější, neboť cesty také něco stojí + čas.

MOSKEVÁK - byla to tragédie, souhlas. Psa bych za to nevinila, jen člověka. Myslím si, že pan Goda nebude v klidu spát do konce života. Velmi se věnuje (věnoval) tomuto plemenu v SR, pořádal i srazy tohoto plemene, pomáhá s adopcemi, né jen MSP atd..., jen v tomto naprosto selhal. Moskevák je mladé plemeno, povahově stále nevyrovnané (jakoby nebylo plemen dost :hmm: ). Je fakt, že tohoto psa + další si pořizují i lidé, jako alarm :hmm: . Je mi líto, že v hlavách lidí spíše asi zústane to, že to udělal moskevák, jako jméno majitele :ua:

Výstavy považuji za dúležitou součást chovu, stejně tak, jako povahu a zdr. zkoušky. Vše by mělo jíti ruku v ruce. A vše opět jen člověk przní a obrací k obrazu svému :ua: . A ano, vyrovnaný pes by měl vědět, kdy je potřeba něco řešit a kdy ne (výstavy versus výkon, ochrana atd....). Tím ale nepíši, že majitel by neměl býti stále ve střehu, svého psa znát a předvídat (zvlášť u velkých plemen).
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wewerica » Štv 17.05.2018 9:01

Buchťa píše:Výstavy považuji za dúležitou součást chovu, stejně tak, jako povahu a zdr. zkoušky. Vše by mělo jíti ruku v ruce. A vše opět jen člověk przní a obrací k obrazu svému :ua: . A ano, vyrovnaný pes by měl vědět, kdy je potřeba něco řešit a kdy ne (výstavy versus výkon, ochrana atd....). Tím ale nepíši, že majitel by neměl býti stále ve střehu, svého psa znát a předvídat (zvlášť u velkých plemen).

Presne toto som sa tu snazila niekolko stran vysvetlit....
wewerica
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod AndreaT » Štv 17.05.2018 9:25

Buchťa píše:Myslím si, že pan Goda nebude v klidu spát do konce života. Velmi se věnuje (věnoval) tomuto plemenu v SR, pořádal i srazy tohoto plemene, pomáhá s adopcemi, né jen MSP atd...

A čo bolo teda pravdy na tom, že sa vyhrážal tej babe, ktorá pomáhala pri záchrane yorka, keďže pán nevedel psa odtrhnúť??? Aspoň také bolo info. Ja FB nemám, len čo som čítala viac menej tu.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Buchťa » Štv 17.05.2018 9:37

AndreaT píše:A čo bolo teda pravdy na tom, že sa vyhrážal tej babe, ktorá pomáhala pri záchrane yorka, keďže pán nevedel psa odtrhnúť??? Aspoň také bolo info. Ja FB nemám, len čo som čítala viac menej tu.

Andrejko, nevím, nebyla jsem u toho a pána osobně neznám. Jen v každém případě to byla jeho vina :hmm: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod AndreaT » Štv 17.05.2018 9:46

To máš pravdu, bola. Ja len, že sa tu objavila informácia, že tá slečna, ktorá bola toho svedkom a pomáhala pri záchrane yorka, to dala na FB a že ten pán sa jej tam vyhrážal.
Ako som písala aj tu, ja tu mám tiež problém s Moskovákom. Baba s ním chodí do lesa a teda ho aj púšťa na voľno a je mimoriadne agresívny. Už sme raz mali s Montym na mále. Vtedy som sa modlila, nech ho udrží. Včera som sa rozprávala s jednou babou, čo tiež chodí venčiť do lesa s berňákom a tá mi hovorila, že minule baba ležala na konci vodítka a pes ju ťahal. Ja už fakt neviem, čo na toto povedať, prípadne riešiť - keďže som sa jej snažila už raz veľmi dávno vysvetliť, že púšťať ho na voľno nie je dobrý nápad. Nedá sa s takýmito ľuďmi. Nedá.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Štv 17.05.2018 9:49

ked su vystavy tak dolezite ako to ostatne, preco napriklad pracovne plemena nemaju ziadnu skusku do chovu? a pracovne plemeno nekonci NO a BOM. toto je to co mne vadi napriklad, pri vela plemenach sa vobec nehladi na povahu, len sa proste bezhlavo uchovnuje na tom, co ma milion titulov.

a nemyslim si, ze niekto vini toho psa. Napisat, ze tie plemena sem nepatria nie je hadzanie viny na psa. Ked den predtym v kruhu ten pes vysiloval, preco ho nevylucili z celej vystavy a na druhy den opat stal v kruhu? Nepoznam povahu toho konkretneho psa, mohlo u nieco byt, mozno ho vystavy stresuju, tak ako mojho Alexa, len ono 20kg ide zvladnut lahko oproti moskovakovi.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Štv 17.05.2018 9:50

inak to je strasna moda teraz - samy moskovak vsade. :pac: nedavno clovek o tom ani nechyroval...
Naposledy upravil wer dňa Štv 17.05.2018 9:50, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Štv 17.05.2018 9:50

Aj my tu mame moskovaka. Ako babatenko velke zlaticko. Teraz ho nepustia z voditka a ustupuju z cesty, ked ide niekto so psom... Ale chvalabohu aspon vedia, co maju doma a netvaria sa, ze to teraz idu cepovat na ovladatelnost, hlavne na cudzich psoch :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia