Stránka 1 z 4

Psie sny - štekanie, vrčanie, "behanie" zo spánku

PoslaťNapísal: Štv 13.12.2007 22:16
od MisheliQ
Iwka píše:Hej, to aj Meggy ked bola mensia. Hadzalo ju, taka zlata bola :ha: . a ked bola mala, zvykla zo spanku ,,bublat", ako by bubliny praskali :heh:

no neviem, čo myslíš tým bublať zo spánku, ale Caesarik keď spinká, tak jemu akoby sa naozaj niečo snívalo, on tiež keď spinká tak vydáva také smiešne zvuky akoby chcel štekať, ale kvôli tomu, že spí, nešteká, iba vydáva také zvláštne, ale milé, zvuky...alebo niekedy kýve aj labkami, akoby behal../to som chcela napísať do kategórie Choroby, téma Štikutkanie, ale aby v tom nebol chaos a aby som neodbočila od témy, píšem to tu, do novej témy nooo/ :lol: Čo myslíte? Snívajú aj Vaše psy sny alebo vôbec majú psy sny? :smile:

PoslaťNapísal: Pia 14.12.2007 7:25
od Silwuska
Jasne ze maju...ja sa macovi do nich aj naburavam...hehe...ked tak zacne postekavat a "utekat" (to ked mixluje s packami) tak mu este hovorim "chyc tu cicu, chyc ju!!" a on steka este viac a este viac mixluje :heh:

Re: Snívať Sny

PoslaťNapísal: Pia 28.03.2008 23:19
od Bibiana
Aj môj každú noc naháňa srnky, pumy a diviakov :dunco3:

Re: Snívať Sny

PoslaťNapísal: Sob 29.03.2008 9:38
od kikula22
Bubo ked spi. Tak pohybuje niekedy labkami akokeby bezal. A brese. :heh: Ale ono je to tak ze on sa este na chrbat zvali a tak kope nohami. A potom sa este aj prevaluje :heh: No my sa na nom rehoceme. Obrázok

Re: Snívať Sny

PoslaťNapísal: Sob 29.03.2008 18:48
od Vikiki22
Môj Bobsi, keď sníva, sa zvalí na bok a začne kopať nohami. Začne potom zvláštne ,,kňučať´´ alebo ako to nazvať. Mrká očami a funí pri tom. Vyzerá úžasne vtedy! :heh:

Re: Snívať Sny

PoslaťNapísal: Štv 08.05.2008 8:22
od Iwušenka
Naša Arinka ked spí tak vrčí a trhá ju .... :5:

Re: Snívať Sny

PoslaťNapísal: Štv 08.05.2008 8:28
od Siss@
aj Fleurinka ked spi tak niekedy vrci :smile:
Obrázok

Re: Snívať Sny

PoslaťNapísal: Pia 09.05.2008 8:49
od Jannka
Aj Jaške sa často sniva, vydava jemné zvuky a trha nohami. Je to skvele pozorovať. Dobre sa na tom zabavame.
Občas , ak sa mi zda, že sa jej sniva niečo zle (priveľmi sa trha a vydava také pisklave zvuky) tak zacnem na nu jemnucko a upokojujuco hovorit a bud to prejde, alebo sa pomalinky zobudi.
Snazim sa to vsak robit opatrne, aby sa nestrhla zo spanku, ale len sa jemne prebrala zo zleho sna.

Re: Snívať Sny

PoslaťNapísal: Pia 09.05.2008 12:08
od Jimmyho mamka
no jasné, že každý živý tvor sníva...aspon si myslím že to nie je len privilégium ľudí...mačky, psi, zajace, všetko živé, čo vie len trochu používať mozog sníva...napríklad aj kura.
Moj Jimmy sníva dosť často, je to sposobené tým, čo prežije cez deň.Je to rovnaké ako s kojencami, dojčatami a malými deťmi.
Jednoducho v spánku prežíva svoj deň ešte raz...jet o celkom normálna reakcia na pocity, vnemi a situácie, ktoré psík, alebo iné zviera pocíti a prežíva...z psychologie je to opatovné prežívanie dňa v beta hladine spánku.
Takže Jimmy behá, šteká, vrčí, dokonca niekedy v sne pije vodu, alebo žerie granule.
Z tejto hladiny sa nesmie človeka, alebo zviera prebudiť štýlom: halo, vstavaj, halo, hore sa, prebud sa....ako vravela Janka, chce to nežne pohladiť, jemným hlasom sa prihovoriť, alebo pohladit za hlavou---neodporúča sa chytat za brucho, pri psoch je to signálom nadradenosti, kied jeden pes siahne druhému na brucho..vtedy sa psík može cítit ohrozene a trhne ho zo spánku, poprípade to može sposobit prvotnu agresivitu-takže uhriznutie zo spanku, strachu, stresu...stava sa, že sa psík strachom i pomočí, ked ho príliž rýchlo zobudíte.
Tiež nie je najlepším nápadom sa smiať zo psa, keď takto sníva...v beta hladine može psík vnímať aj zvuky z okolia a keď začuje smiech, može sa vo vnútri cítiť zahambene.
Keď už sme pri vnímaní zvukov v beta hladine spánku, nikdy sa vám nestalo, že keď ste zaspávali tak ste vnímali nejaký zvuk a ten vás potom sprevádzal vo sne? Mne sa to stalo...zaspávala som a na okne som mala škrečka, točil sa vo svojom kolečku a ten zvuk sa mi premietol do sna ako rozhovor dvoch chlapov.Takže ako som už povedala...nesmiať sa!Radšej nežne zobudit a íst trebars na prechádzku, alebo na dvor zahrať sa s loptičkou :no:

Re: Snívať Sny

PoslaťNapísal: Str 14.05.2008 14:15
od Nykkyta
Psi su strasne krasni ked sa im nieco sniva.
Raz na silvestra som isla skontrolovat moje haviny, ci sa neboja delobuchov. Boli v mojej izbe, stiahli sme tam zaluzie aby to nebolo tak pocut a oni si spinkali. Nykitke sa snivalo asi, ze cuca mliecko, lebo vyzeralo to, ze cucka. To mala skoro dva roky.

Sny

PoslaťNapísal: Sob 25.10.2008 9:47
od Lena
Stalo sa vám niečo ako mne dnes v noci? Keď spí tak sa hmýri,občas bafne zo sna ale občas som sa v noci zobudila a počula som ako zo sna vrčí. vždy som zhúkla a samozrejme prestal ale chcela som vyskúšať čo by sa stalo keby doňho nechtiac džugnem. Dnes zas tak zavrčal a ja som doňho kopla (ale neberte ma doslovne-proste som doňho šťuchla) a on zrazu cvakol,teda kusol, pohrýzol neviem ako to mám povedať. necítila som nejakú bolesť alebo niečo,jednak to bolo cez perinu a aj tak to nebolo také pohryznutie.myslím žena to že je CC má určite silu v papuli čiže toto bolo pohladenie. Bolo to len tak cvaknutie-samozrejme hneď na to som ho potom už skopla z postele a dala príkaz DOLE na čo on zliezol ale o chvíľu prikvitol na postel akoby sa nič nedialo. Neviem ale môže to byť niečo ako že ani nevie čo urobil?.je to možné??? :nwm: Stalo sa to niekomu z vás či ani nie?

Re: Spánok vášho psa

PoslaťNapísal: Sob 25.10.2008 10:06
od Nyssa
moze sa stat, že sa zlakol, tak proste len chniapol, lepsie je ho zobudit slovne, nedotykat sa ho zbytocne ked sa mu takto "sniva"

Re: Spánok vášho psa

PoslaťNapísal: Sob 25.10.2008 10:08
od vavrena
S tým cvaknutím sa to stalo mne. Bol to kríženec u babky. Spal, snívalo sa mu niečo, "behal" a fučal. Možno naháňal krílika :lol: . Pripadol mi byť veľmi milý, tak som ho pohladkala na boku, pes sa strhol, vybafol a obaja sme zarazene čumeli, že mi drží v papuli ruku. On bol v šoku, ja v šoku. Kukali sme si do očí asi tri sekundy, potom ma pustil, vstal a ospravedlňoval sa. Hlava dole, chvostom kývajúc sa mi líškal a oblizoval ruku. Ja som nevedela ako mám reagovať, ale bola to moja chyba, lebo ruku na bok som mu položila zrejme príliš náhle a proste zareagoval reflexne, zo spánku.

Teraz keď budím psa, tak najprv zvukom, šššš, alebo také niečo. Aby sa nezľakol.
Malý Doby máva teraz také zúrivé sny, asi sa mu sníva o bitke, vrčí a zúri. Tak urobím šššš, Doby.. a dotykom ho zobudím. Nepochybujem o tom, že keby som mu chytila hlavu bez slova, tak po mne štenec rafne. A ihličkami v ústach stačí jemné stlačenie a mám kusanec ako vyšitý... Preto ho budím opatrne. Pripadá mi to ako nočné mory, nie také klasické pokňukávanie a hýbanie nohami, tak ho radšej z takej mory zobudím. Stalo sa mi to zatiaľ 5 krát (v priebehu jedného týždňa).

Re: Spánok vášho psa

PoslaťNapísal: Sob 25.10.2008 10:08
od AlicaGGG
jj, moze to byt reflex - spal, zrazu ho nieco "koplo" a tak sa otocil a kusol to :lol:
mne to raz sparvila Bella, ked mala "steniatka" - hracky, spala pod stolom aj s nimi, ja som tam strcila ruku lebo som isla nieco zdvihnut zo zeme a ona sa zrazu zobudila a kusla - nie silno, tiez len tak cvakla, ale ked zistila ze to bola moja ruka tvarila sa strasne previnilo :no:

Re: Spánok vášho psa

PoslaťNapísal: Sob 25.10.2008 10:36
od Lena
Som hrozne rada že nie som sama aby som si nemyslela že je to nejaký agresor :lol: Hej inokedy ho zavolám menom ale chcela som proste skúsiť tú situáciu len preto že by sa raz mohlo stať že sa mu bude niečo také snívať,ja budem tiež spať a nechtiac sa ho dotknem aby som potom nebola prekvapená že prečo ma môj pes keď som spala pohrýzol :haha: Ale som rada že necvakol silno. Podľa mňa ani nevie že sa také niečo stalo. Bo keby si to uvedomil tak by sa vtieral a cítil by sa previnilo a ešte by sa pýtal na posteľ ale keď sám hneď vybehol a tváril sa akoby nič tak ani nevedel že niečo urobil. Boh vie čo sa mu sníva.... :no: