Psie sny - štekanie, vrčanie, "behanie" zo spánku

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Rozprava zo sna?

Poslaťod Demka » Sob 29.01.2011 13:18

To aj môj Sandy :D On knučí, šteká, zavíja a potom sa zobudí a kuká na nás že čo som zase urobil? My sa vždy na ňom smejeme a tak :D Je zlatučký :)) :D Podla mňa je to podobné ako keď človek hovorí so spánku alebo chrápe :))
Demka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 37

Re: Rozprava zo sna?

Poslaťod marosd » Str 09.02.2011 21:31

naša, tiež občas zo spánku kňučí, prípadne uteká a sem tam aj chrápe, je to také milé a keď sa zobudí tak kuká na nás že čo čumíme a smejeme sa
marosd
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: Píla

Pudel...JE MOZNE ZE MAVA NOCNE MORY?

Poslaťod ruso88 » Str 06.03.2013 0:15

Ahojte, je mozne ze moj pudel mava zle sny, niekedy to vyzera ze mava nocnu moru ktora sa opakuje. Tie sny zacinaju tym ze zacne zrychlovat dych, pokracuje to jemnym knucanim, ktore vyusti do silneho knucania a stekotu. Pri tom bud kope nohami alebo jej nohy drzi v krcoch. Obcas sa mi zda ked je v spominanom krci prestane dychat cca na 30-40 sekund. Hocikedy ju radsej zobudim co je niekedy obtiazne pretoze dost silno preziva ten sen. Ked ju zobudim je poriadne dezorientovana niekedy sa mi zda ze ma nepozna. Stretol sa s tymto niekto? Je to 5rocna sucka ktora vyrastala v absolutnej pohode a klude. Je velmi naviazana na mna a priatelku je velmi inteligentna a samostatna. Budem vdacny za kazdy prispevok najviac strachu prezivam ked prestane dychat. Je moja obava opravnena? Dakujem
ruso88
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1
Bydlisko: Námestovo

Re: Psie sny - štekanie, vrčanie, "behanie" zo spánku

Poslaťod renqa » Štv 12.06.2014 13:13

Neviem či sa môžem opýtať v tejto téme, ale skúsim. Koľko spia denne vaše psy? Čo je podľa vás normálne a čo je už veľa? Môj spí (niekedy len leží a oddychuje) aj 18 hodín denne. Proste celú noc a cez deň spí tiež, iba keď ideme vonku tak je hore. Na večer je trošku aktívnejší, naje sa, pohrá sa, asi hodinku, dve a potom zase spí celú noc ako drevo. Keď sme niekde na výlete alebo u sestry, tak je hore aj oveľa dlhšie, ale doma, kde má kľud väčšinou spí.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Psie sny - štekanie, vrčanie, "behanie" zo spánku

Poslaťod Aris » Sob 14.06.2014 13:37

renqa, podľa mňa je to úplne normálne :smile:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Psie sny - štekanie, vrčanie, "behanie" zo spánku

Poslaťod Annabell a Dingo » Ned 15.06.2014 17:29

Ked sa nieco sniva cloveku, tak mozog vypoji svaly z cinnosti, presnejsie priecne pruhovane svaly, takze si kludne lezite v posteli, pritom v sne mozete behat, skakat, kricat, kopat........ale u psov to zrejme tak nie je a svaly ostavaju v ciastocnej cinnosti. Preto postekavaju, knucia, hrabu nohami, cucaju, krutia chvostom. Ja osobne svojho psa nebudim, myslim si, ze sny maju svoj vyznam a ked je treba, prirodzene sa z nich prebudia. Moja fenka mava tiez niekedy dlhu apnoicku pauzu, teda dlhsie sa nenadychne. Vtedy ju len sledujem, ale vzdy sa nakoniec po par sekundach nadychne. Ked to nahodou trva uz veeelmi dlho, len ju jemne posuniem, a vzdy sa potom nadychne. Nebudim ju.

Ruso88...vsimaj si aka je v bdelom stave, ci mava nejake psyche problemy, alebo sa stretava s niecim, co moze podnecovat "tazke" sny........popripade si popozeraj videa, ako snivaju ostatne psy a mozno zistis, ze rovnako ako ta vasa. Ale sleduj si ju nadalej.
Annabell a Dingo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 355

Re: Psie sny - štekanie, vrčanie, "behanie" zo spánku

Poslaťod Simona280 » Štv 19.06.2014 14:53

Ahoj renqa :ahoj:
Ja mám zatiaľ 8 mesačného psíka, a tiež toto isté robí je to normálne, nie vždy je pes hyperaktívny, môj prespí celú noc, ráno ho ledva donútim vstať, vonku nie sme ani 10 min. potrebu urobí čo najrýchlejšie a letí domov tam sa napapá a zas spí tých 6-7 hodín čo som ja v škole, a aj cez víkendy ... potom okolo tretej ide na hodinu von, potom sa nejak premotá doma a večer je z neho iný pes, aktívny behá jak šialený a nevieme mu vybiť energiu, dosť často len stojím na jednom mieste a prekladám si vodítko z ruky do rúky, lebo tento diabol si dáva okolo mňa aj 20 kolečiek, a behá kade tade, v byte tiež, stačí stáť na mieste a napr. tlieskať a on behá jak splašený, možno to je aj tým teplom teraz, že sa ti zdá že viac spí, ale keď to bolo u neho normálne aj predtým ... tak je to len jeho zvyk :no: :smile:
A to keď ste na návšteve tak to je normálne, že behá a neprespí deň, to aj môj robí... ale keď prídeme domov tak upadá do spacej kómy a aj traktory keby behali okolo neho mu to nevadí :D
Obrázok
Simona280
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Nitra

Predchádzajúci

Späť na Ostatné