psie zápasy

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Poslaťod Azshara » Ned 09.12.2007 1:28

ne neviem či to tie psy baví či nie...iba hovorím že tých ludí by som nechala uškrtiť, alebo zbičovať na smrť alebo ja neviem čo. Alebo by som im proste jednu vlepila a... dobr už mlčím :plac:
Sem ráda, Sem ráda, prsa mi rostou, chlupatí mi pampeliška budu nevěstou...
Azshara
Nováčik
 
Príspevky: 38
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 09.12.2007 9:44

Ono je to celé choré.
Skrátka činnosť so zvieratami, pri ktorej na zábavu človeka tpia zvieratá (či už sú to zápasy, alebo poľovné psy), je úplne scestná.
Áno, poľovníctvo a celú tú rituálnu tortúru považujem za rovnako krutú a scestnú ako psie zápasy. Ani jedno ani druhé človek k svojmu prežitiu nepotrebuje.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod p.j.jack » Ned 09.12.2007 13:48

vela ludi sa pyta preco tie psy vobec zapasia pre nasu radost a oni pri tom citia bolest....ved u toho trpia,tak preco???
Ja myslim ze pre lasku k nam,nechcu sklamat,lebo boli tak vychovany.Ako bolo pisane v clanku od Ulh,nikto sa nenarodi zly a kruty,to znas spravi spolocnost v ktorej sme vychovany a v ktorej zijeme.
Ved vela zvas aj citalo ako media propagaju ze bojove plemena su nebezpecne a civava bolo v postielke s malym dietatom.Ide len o to ze ked chytne cicava pohryzie,lebo nema taku velku silu.Ked chytne napr.pittbul,konci to tragicky,ale malo by sa zaujimat o to ,preco sa to stalo.Vsetko zlo co je na svete robia ludia.Psie zapasy su protizakonne a ide o tyranie zvierat.Neschvalujem to a som zasadne proti tomu.Zakony by mali byt pre ludi pachanych takuto cinnost silnejsie a tresty vyzsie.Lebo ide o ludi ktory su naozaj zly,chory a mozno aj oni boli zle vychovany a v zlej spolocnosti,ale malo by sa trestat.
No a nakoniec mojho vyjadrenia,ved je to zasa len o tych blbych peniazoch.....ide o prachy... :plac:

http://pitbul-nej-pejsek.blog.cz/0705/psie-zapasy
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Re: psie zápasy

Poslaťod ivanN » Str 27.02.2008 15:33

ja mam doma stafordšírskeho bulteriéra, tiež je považovaný za "bojové plemeno" ten pes je mačka prezlečená do psieho obleku, je strasne smiešny, zábavny, miluje ludi, male deti, ide si krky polámať, aby mohol čo len niekoho trošku pooblizovať...ako niekto napisal na istom fore, ked sa vas niekto opyta, či je to bojove plemeno, odpoviem: ano je, bojuje o moju priazeň. Ide umrieť od smutku, ak sa mu niekto nevenuje, čo i len 10minut...na druhej strane je v týchto psoch nesmierna sila, húževnatosť a vytrvalosť,aj tieto veci su na nich tie krásne, ale keď sa dostanú do zlých rúk, tak sa z týchto milujúcich šašov stávajú zbrane. Preto súhlasím s Ulfheiðr, ano tieto plemena nemali nikdy vzniknúť, ale už sa stalo a sú súčasťou nášho života a hlavne by si mal každý chovateľ uvedomiť a preveriť akému človeku toho psa predáva a nie rozmnožovať to za účelom zisku. Potom hocijakí holohlavý potetovaný idioti, ktorým o 100% narastú bicepsi a zväčšia sa im gule po kúpe takéhoto psa.
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: psie zápasy

Poslaťod Ulfheiðr » Str 27.02.2008 18:46

ivaN pekne panísané. Presne takto o tom premýšlam aj ja. Len sa chcem opýtať, že aké máte vzťahy so psami. Čo som stretla, tuším len raz, staford bulíka, tak bol mílý.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: psie zápasy

Poslaťod Bibiana » Str 27.02.2008 20:48

ivanN píše:ja mam doma stafordšírskeho bulteriéra, tiež je považovaný za "bojové plemeno" ten pes je mačka prezlečená do psieho obleku, je strasne smiešny, zábavny, miluje ludi, male deti, ide si krky polámať, aby mohol čo len niekoho trošku pooblizovať...ako niekto napisal na istom fore, ked sa vas niekto opyta, či je to bojove plemeno, odpoviem: ano je, bojuje o moju priazeň. Ide umrieť od smutku, ak sa mu niekto nevenuje, čo i len 10minut...na druhej strane je v týchto psoch nesmierna sila, húževnatosť a vytrvalosť,aj tieto veci su na nich tie krásne, ale keď sa dostanú do zlých rúk, tak sa z týchto milujúcich šašov stávajú zbrane. Preto súhlasím s Ulfheiðr, ano tieto plemena nemali nikdy vzniknúť, ale už sa stalo a sú súčasťou nášho života a hlavne by si mal každý chovateľ uvedomiť a preveriť akému človeku toho psa predáva a nie rozmnožovať to za účelom zisku. Potom hocijakí holohlavý potetovaný idioti, ktorým o 100% narastú bicepsi a zväčšia sa im gule po kúpe takéhoto psa.


Ja mám na túto hlúpu otázku pravdivú odpoveď: Áno, každý večer spolu bojujeme v posteli o paplón :ua:
Inak sa pridávam k Ulf, naozaj veľmi pekne napísané..
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: psie zápasy

Poslaťod Tatiana » Str 27.02.2008 22:24

ivanN píše:ja mam doma stafordšírskeho bulteriéra, tiež je považovaný za "bojové plemeno" ten pes je mačka prezlečená do psieho obleku, je strasne smiešny, zábavny, miluje ludi, male deti, ide si krky polámať, aby mohol čo len niekoho trošku pooblizovať...ako niekto napisal na istom fore, ked sa vas niekto opyta, či je to bojove plemeno, odpoviem: ano je, bojuje o moju priazeň. Ide umrieť od smutku, ak sa mu niekto nevenuje, čo i len 10minut...na druhej strane je v týchto psoch nesmierna sila, húževnatosť a vytrvalosť,aj tieto veci su na nich tie krásne, ale keď sa dostanú do zlých rúk, tak sa z týchto milujúcich šašov stávajú zbrane. Preto súhlasím s Ulfheiðr, ano tieto plemena nemali nikdy vzniknúť, ale už sa stalo a sú súčasťou nášho života a hlavne by si mal každý chovateľ uvedomiť a preveriť akému človeku toho psa predáva a nie rozmnožovať to za účelom zisku. Potom hocijakí holohlavý potetovaný idioti, ktorým o 100% narastú bicepsi a zväčšia sa im gule po kúpe takéhoto psa.
plne s tebou suhlasim :jop: a nielen preto ze chovam bulikov a stafbulov v minulosti pitov a AST,kazdy by mal najskor to plemeno ozaj spoznat az potom sudit :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: psie zápasy

Poslaťod Lucifer » Str 27.02.2008 22:45

IvanN :jop: Mam z Tvojho prispevku velmi dobry pocit, a co sa tyka mojho nazoru, si jeden z mala normalnych, kto vlastni tuto rasu... :klobuk: Kiezby ich bolo viac...Ja ked vidim, ako 10 rocnych faganov vencia tieto psy (nie opacne), je mi z toho na :blee: Pravdu povediac tieto psy aj obdivujem, aj nenavidim...(ale to skor kvoli ludom, ktori su na opacnom konci ich voditka). Ty si si vedomy toho, akeho mas psa a zvladas ho...ale mojou castou nocnou morou je stretnut tohto psa navolno a bez nahubku, ked vencim svojich psov... :oo: Mam pocit, ze majitelia tychto plemien (cest vynimkam!!!) su ti najsebeckejsi, najtupsi ludia, ktori sa vdaka svojim psom citia nesmrtelni a su si plno vedomi toho, ze ich psy pri strete s inym psom neutrpia ziadnu ujmu a presne podla toho sa spravaju :pac: Uz davno som toho nazoru, ze buduci majitel takehoto plemena by mal absolvovat psycho- a ine testy (nezmanipulovatelne), ktore by rozhodli o jeho sposobilosti pre vlastnenie tohto plemena...Ja viem, ze je to utopia, ale je to tak...Ludsky tvor je vynaliezavy a obist sa da vsetko, vsak? :ach:
Takze este raz k Tvojmu prispevku - :jop:
P.S.: Skoda, ze nerobis osvetu medzi niektorymi majitelmi pitov a inych im podobnym plemenam...ale napada ma - u nich to nema ziadny vyznam :joint:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: psie zápasy

Poslaťod Tatiana » Str 27.02.2008 22:54

zo vsetkych plemien radenych k tkz.bojovym je stafordshire bulterier najmenej problemovy,v pohode sa znesie s inymi psami,je to kontaktny psik a neviem o ziadnom pripade zeby niekedy zautocil na psa ci dokonca na cloveka,preto sa uspesne pouziva na canisterapiu,a je to ozaj nie pes ale macka v psej kozi,kazdy kto s nim pride do kontaktu moze ratat s vyumyvanym ksichtikom a musi sa s nim pohrat,ludia si ho casto mylia s Americkym stafordshire terierom alebo dokonca s pitbulom,verte mi na nom je "bojovy "iba vyzor :ahoj:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: psie zápasy

Poslaťod ivanN » Štv 28.02.2008 7:17

Napísal som to len ako to ja vidím a citim, inak náš stafík je ešte mladý, je strašne hravý, nejaký konflikt sme s ním ešte nemali a ked začne byť pri hre dominantný a ukazovať svoju silu, rýchlo ho zchladíme a pokračuje v normálnom tempe dalej :smile: Už mi zopár ludí vynadalo, že je to pitbul, bojový pes a mal by mať nahubok a neviem, čo ešte. A ludia, čo ho už poznajú kludne mu dovolia, aby im vyoblizoval deti a nevedia si ho vynachváliť :lol: ale inak všetky plemená pitbuloidného typu sú podľa mňa velmi inteligentné, poslušné, oddané a milujúce psi, nehovorím to len tak, poznám zopár ludí, co ich majú, len musia byt v správnych rukách.
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: psie zápasy

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 28.02.2008 10:14

Ja sa na tých psov pýtam preto, lebo sa veľa hovorí o tom, ako tieto psy milujú deti a ľudí, čo je pravda, ale menej sa hovorí o ich schopnosti vychádzať so psami. Neviem nakoľko sa tieto vlastnosti líšia pri týchto 4? plemenách, ale predsa len tieto pesíky boli šlachtené na boj psa proti psovy, teda proti vlastnému druhu, čo odporuje normálnemu svorkovému chovaniu - spolupráci. Tak ma zaujíma, ako toto preráža do bežných vzťahov, nakoľko sa to dá ovplyvniť apri akej príležitosti táto "výbavička" môže preraziť cez našu snahu socializácie týchto psov.
Dík :hi:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: psie zápasy

Poslaťod ivanN » Štv 28.02.2008 10:39

ja si myslím, ze tieto psi neboli šlachtené na boj psa proti psovi, ale aby boli silne, výbušné, cítili, čo najmenšiu bolesť,aby boli rychle a odvážne. Ved vznikli krížením tých najlepších psov z psacej ríše :smile: majú v sebe rýchlosť chrta, odvahu, um a vytrvalosť teriéra, silu buldoga. Zase len a len ludia ich zacali pouzivat na boj psa proti psovi. taký ridžbek, je považovaný za bojové plemeno, pretože sa používal na polovanie a bojoval s levmi, napr. bulterier poslednu dobu sa využiva v polovnicte na diviaky, je perfektný hubič potkanov, napríklad som videl video kde zachránil život toredorovi, ked napadol zuriaceho býka. stafík sa používal na krvavé zápasy s býkmi a medveďmi. Ludia ich začali používať na boj psa proti psovi, nerobia to dobrovolne, ale pretože musia. Správa sa ako hociaky iny pes, ked stretne druhého psa, mám ešte malého bradáča, ktorý je agresivný, je to samec, značkuje si svoje územie a pod. ale je mičký a nedokáže ublížiť, kdežto tzv. bojové plemená už dokážu lebo majú ten dar, že majú nesmiernú silu. a je pravda, čo sa hovorí, že milujú deti, majú to v krvi, moj sa ide za nimi zblázniť :smile:
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: psie zápasy

Poslaťod ivanN » Štv 28.02.2008 10:41

posielam link ako bulteriér možno zachránil život toreadora. http://www.youtube.com/watch?v=DFwkc2qE ... re=related
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: psie zápasy

Poslaťod Silwuska » Štv 28.02.2008 11:03

Dobre video... Pitt bull Zabijak...pozor nevhodne pre slabe povahy :no:

http://www.youtube.com/watch?v=n-xqI3DG ... re=related
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: psie zápasy

Poslaťod ivanN » Štv 28.02.2008 12:13

nesranduj, lebo niekto to moze zobrat vazne a budeme vecer v jojke :smile:
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné