Dansko - BAN

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Dansko - BAN

Poslaťod goodie » Ned 08.08.2010 12:51

Ahojte,
ohladne Viedne par nových info: od 1.7.2010 teda vstupil do platnosti zákon a už teraz je viedenský útulok preplnený pittmi, stafbullmi a ich krížencami,takže všetci bijú na poplach,že nemajú kapacitu na prevzatie nových psov.
Pokial idete do Viedne na navštevu a mate plemeno z ,,čiernej listiny,,,treba mať psa na vôdzke aj s náhubkom,ak tam pobudnete dlhšie ako 1 mesiac,automaticky si musíte spraviť túto skúšku. Skúška je na človeka a nie na psa, takže ked ležíte doma s 40kami v posteli a poprosite niekoho,aby vám miláčika vyvenčil musí aj on/ona mať zloženú túto skúšku... to je na hlavu :pac:
kto viete po nemecky,tak si prečítajte
http://www.wien-konkret.at/lifestyle/haustiere-tierschutz/hundefuehrerschein/
goodie
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 761
Bydlisko: Bratislava

Re: Dansko - BAN

Poslaťod starr » Ned 15.08.2010 12:23

Dúfam, že keby sa takýto nejaký výplod chorého mozgu chystal schváliť alebo sa nebodaj schválil aj u nás, tak že sa všetci spojíme aj so všetkými svojimi známymi a všetkými z okolia, kto len bude ochotný, a pôjdeme s tým niečo masovo robiť, štrajkovať, "rozvrátiť republiku" alebo ja neviem čo, ale toto proste nemôžeme dopustiť!

Však tie "zakázané" plemená psov sú kultúrnym dedičstvom našich predkov a členmi našich rodín, nemôžeme dopustiť, aby nám ich nejakí psychopati zobrali a pozabíjali.

Ale musela by to byť masovka, tisíce alebo ideálne desiatky tisíce ľudí na čele s poprednými kynológmi, veterinármi a chovateľmi, aby to celé prebiehalo slušne a na úrovni dôstojných rokovaní, aby sme si vedeli obhájiť svoje.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Dansko - BAN

Poslaťod hruska » Pon 16.08.2010 8:30

Prave som si citala, ze v BA vcera zastrelili argentinu, co napadla psa i jeho pana. Podla mna je len otazkou casu, kym cosi podobne pride aj k nam, urcite nie som za zakaz chovu, ale nejake tie skusky by byt mali.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Dansko - BAN

Poslaťod starr » Pon 16.08.2010 10:58

Podľa mňa by to bolo zbytočné a kontraproduktívne, peniaze a známosti majú zázračnú moc, takže hociaký pako, čo má známych na správnych miestach alebo kešeňu plnú peňazí si to vybaví tak, aby na tie skúšky vôbec nemusel a vybaví to aj kamošom, aj ďalším známym a doplatia na takéto nariadenia zasa iba takí chudáci, čo sú vôbec radi, že sú radi.

Ja som asi radšej za koniec sveta, keď už tak, ten istí zánik debilov a v tom je celý kameň úrazu :heh: :heh: :heh:.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Dansko - BAN

Poslaťod cryl » Uto 25.09.2012 15:30

Dosť neskoro som sa zobudil. Bol som zaneprázdnený a dnes som dopočul, čo sa vlatne deje vo svete. Som majiteľom Brazilskej fili. Nedal by som ho za nič. Je to úžasné plemeno.Viem, ten kto má napr. Boerboel-a, tak to isté tvrdí, čo ja o svojom. Ale je to normálne. Hociaký pes,ale stane členom rodiny bez ohľadu na to, či je to malý alebo veľký pes. Stanú sa súčasťou nášho života. Keď bude sa niečo organizovať proti tomu, aby nebolo tu to, čo v Dánsku, ja som za. Mám také nervy, že sa musím ovládať, a momentálne vyzerám tak akože OK, a pri tom vo vnútri by som vedeľ vybuchnúť. Niekde som čítal, že by sa radšej odsťahoval majiteľ zo slovenska keď tu zavedú to, čo v Dánsku. Nie je to riešenie. Nemali by sme sa nechať a traba im to dať najavo.
cryl
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Predchádzajúci

Späť na Ostatné