šteniatko VS starsi pes

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

šteniatko VS starsi pes

Poslaťod misulo » Uto 18.05.2010 18:06

Zdravim vas, mam takyto problem:
Doma mame uz asi 11 rok Labradorskeho retrivera..(Astor) ma uz svoje roky a vacsinu dna len prespi.. Minuly tyzden sme si zaobstarali hnedeho cokoladoveho labradora - steniatko. Astor je tipicky rodiny milacik nekonfliktny..splna tipicke risy Labradora. No so stetiatkom ktore sme si teraz priniesli domov absolutne nevychadza. Ma ho sice "naháku" (podriemkava si) :-) ale ako nahle sa k nemu priblizi tak od neho uteka a ked je uz steniatko prilis dotierave (vsak stena ktore sa chce hrat..) tak do neho vrci a steka, dost nebezpecne.
Ako by ste odporucili riesit sulad tychto dvoch psov ?
DAKUJEM
misulo
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: šteniatko VS starsi pes

Poslaťod AlicaGGG » Uto 18.05.2010 18:26

ked sa nebiju - myslim vazna bitka, kedy o nieco ide, tak ich nechaj
my sme si k 4rocnej sucke kupili tiez stendo, tiez od neho utekala a potom vrcala, ale nechali sme ich vzdy tak a vyriesili si to - starsia na stenatko trosku povrcala, ked bolo treba uzemnila ho a bol pokoj
nemyslim si, ze u vas to bude ine - pochybujem ze by to steniatko ozaj pokusal, ale ked budes videt ze je to uz vazne tak samozrejme zasiahni, inak ich nechaj :no:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: šteniatko VS starsi pes

Poslaťod usagi » Uto 18.05.2010 18:28

myslim si,ze je uplne normalne ked starsi psik nema naladu na stenacie vypady.ako hovoris inak ho ignoruje,nenapada - jeduje sa len ked stena dotiera. Chce to jasne hranice,ukazat strasiemu,ze do stenata sa jednoducho neskace a ze ziadne vypady nan nebudes respektovat.Ze pre neho sa nic nemeni,bude rovnako lubeny,len k vam proste prikvitol novy partak do svorky :no: Ale rovnako ukazat hranice steniatku,ze starceka neotravujeme a neatakujeme.Namiesto toho ho vod castejsie medzi psiska,ktorym jeho hra neprekaza,ale naopak s radostou sa k nemu pridaju :yes: Postupne sa to utrasie,utriedia si pravidla a bude to fajn :yes:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: šteniatko VS starsi pes

Poslaťod misulo » Uto 18.05.2010 18:37

no stena ma zatial len sedem tyzdnov.. tak sa dost bojim nechat ich len tak. Starsi pes do neho dost vrci a uz sa aj stalo ze som sa pokusil nechat ze co sa stane ale skoncilo to takym malym utokom a skuvinanim steniatka.. tak sa dost bojim dalsieho pokusu :-) Zatial ho mame len v predsieni a zavseho pustime vonku na potrebu.. i ked niekedy nas rano caka prekvapnie :-D :kak:
.. asi este pockam nech vyrastie trosku a potom si to uz budu musiet vyriesit.. :)
misulo
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: šteniatko VS starsi pes

Poslaťod usagi » Uto 18.05.2010 18:56

ja by som to rozhodne nenechala riesit psov samych :nie: (aj ked skusenejsi to mozno vyvratia) Ty si predsa alfa a ty nariadujes pravidla...tak to ries ty a necakaj. :yes:
Naposledy upravil usagi dňa Uto 18.05.2010 18:56, celkovo upravené 1
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: šteniatko VS starsi pes

Poslaťod lusy » Uto 18.05.2010 18:56

to sa ti zda vtipne? nechat riesit psov veci, ktore by si mal ty???? :ach:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: šteniatko VS starsi pes

Poslaťod krista » Uto 18.05.2010 18:56

misulo,podľa mňa ak privykať,tak od začiatku :no: ...samozrejme prísne pod vašim dohľadom a tak ako usagi píše,zakročiť v pravý čas.Neskôr by to bolo asi o kúsok ťažšie,krpec by bol možno ešte smelší,však mu doteraz nikto nevyjasňoval podmienky svorky,čo tak zrazu a možno by sa konflikty vyhrotili oveľa viac ...
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: šteniatko VS starsi pes

Poslaťod Bee House » Uto 18.05.2010 19:02

ja by som hlavne malemu ukazala, ze starsieho nema doterne otravovat. Predsa len psik uz ma svoje roky a potrebuje denne nejaky ten kludny oddych. Dohliadla by som, aby stendo aspon v chvilach oddychu starsieho " neotravovalo". I ked si myslim, ze starsi psik, pokial nie je vysloveny nervak, da malemu zretelne ( ale jemne) najavo, kde koncia hranice srandy :yes:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: šteniatko VS starsi pes

Poslaťod pexon » Uto 18.05.2010 19:16

http://www.facebook.com/photo.php?pid=2 ... =806403497
myslis taketo nieco?
tak to len pevne nervy a treba zo zaciatku dohliadat a usmernovat, hlavne to stena, behom par dni sa to utrasie
uz to bolo sice hodne davno a rozdiel bol max 3 roky medzi nimi, ale museli sme davat na nich pozor a krotit toho maleho parchanta :joint: permanentne Maxa hryzol a dobiedzal
pexon
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: šteniatko VS starsi pes

Poslaťod Tatranská Afrika » Uto 18.05.2010 19:55

Aj šteniatko si musí zvyknúť, že nesmie staršieho pána provokovať. Takéto veci sa väčšinou šteniatka učia v 6. až v 8. týždni u matky. Ak ste ho brali v 6 týždňoch, tieto skúsenosti mu trocha chýbajú a musí sa to učiť až pri kamošovi, ale verím, že si to čoskoro uvedomí a starší pes naopak pri ňom omladne....
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: šteniatko VS starsi pes

Poslaťod MooosCZ » Uto 18.05.2010 22:45

misulo, meli sme pred rokem temer stejnou situaci- 11 lety nekonfliktni labik a stene..taky ho porad prudilo,takze sme malou piranu zacali korigovat a casem to ustavalo...i ted ho semtam prudi a on steka at ho necha byt-no ji je to jedno,takze se na ne staci skarede podivat a je klid ...rozhodne to nenechej jenom na nich a maleho "vetrelce" koriguj,aby na neho pan domaci nezacal byt alergicky :no:
MooosCZ
Hafan
 
Príspevky: 827
Bydlisko: CR

Re: šteniatko VS starsi pes

Poslaťod Ijsbéérka » Str 19.05.2010 9:20

Misulo:
Taky máme zkušennost, když jsme starší fence přivedli "vetřelce" .
Seznámili jsme je venku poprvní, tam to bylo v pohodě, ale jakmile zjistila, že štěník není návštěvník, ale další člen rodiny, tak asi měsíc trvalo než se to nějak urovnalo.
Sice naše fenka byla mladší, ale o to skoro horší. Brala to velmi osobně, že už není jedináček. Štěníka přehlížela a kdy mohla, tak mu dala najevo, že on si vyskakovat nebude.
Takže když na zahradě štěník hodně obtěžoval, tak ona hodně vydržela a naklonec ho pěkně srovnala, ale mudsli jsme ji stále hlídat. Doma v domě to bylo horší to ona ani nezavrčela , ale rovnou ho srovnávala.
takže neboj ono se to srovná a nakonec straší pes bude rád, že má kámoše.
Vzala bych je na vycházku a pak doma to bude lepší a lepší. Starší pes neví jak se k vetřelci chovat. Musíte být spravedlivý k oběma psům. Když prcek zaslouží, tak vyhubovat. Když bude reakce staršího psa přehnaná taky nadat.
malýmu štěníku zatím moc dobře nevysvětlíte jak se má chovat teprve se to učí.
Chce to trpělivost a hodně se věnovat staršímu psíku, aby si nemyslel, že je na vedlejší koleji. To je důležitý.
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: šteniatko VS starsi pes

Poslaťod AlicaGGG » Str 19.05.2010 13:47

my sme mladsiu vzdy kludnili, nech nezapara zbytocne, a aj starsej sme hovorili nieco ked zacala vrcat, ale my vieme ze ona by nepokusala nikoho, tak ked stenitko zaparalo moc a my sme tam zrovna neboli tak si to staria vyriesila - zvalila malu na zem a bol pokoj
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: šteniatko VS starsi pes

Poslaťod MooosCZ » Str 19.05.2010 16:21

U nas to prave byl jednostranny teror,on je proste velky dobrak..ze vsadyma ho vyhodila kde lezel (on sice stekal at ho necha,ale ona to nejak nebere v potaz),vsechno mu brala,skakala po nem...takze holt sme ji museli krotit :au:
Zachovali sme poradi,ze prvni dostava vse on,jak byl zvykly a zarleni se nekona,sou paradni partaci :smile:
MooosCZ
Hafan
 
Príspevky: 827
Bydlisko: CR

Re: šteniatko VS starsi pes

Poslaťod Lolusik » Str 19.05.2010 18:29

Neviem kam mám túto otázku zaradiť, tak sa spýtam tu. Vie mi niekto poradiť kedy najneskôr (v akom veku) môže mať fenka yorkshira šteniatka? Chceme si nechať jedno od našej fenky, ale teraz sa nám to zdá ešte priskoro mať dvoch psíkov (naša fenka má dva roky), ale bojíme sa, že za pár rokov už nebude možné ju dať nakryť... Ďakujem za rady... :smile:
Lolusik
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Ďalší

Späť na Ostatné