Psychické prepojenie psa a človeka

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Psychické prepojenie psa a človeka

Poslaťod Bee House » Uto 27.04.2010 16:30

teraz ma napadlo. Je to mozno blbost, ale moze pes vycitit moje pochybovanie o jeho schopnostiach?
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Cathie » Uto 27.04.2010 18:23

Bee House urcite moze. Poviem ti to na priklade, kde to ja poznam najviac - ked sme prvykrat prisli na agility cvicak, tak moja bojazliva, opatrna fena nemala problem vobec s nicim. Napriek tomu, ze vela aj odvaznejsich psov sa balo napriklad tunelu. A cele to bolo len o tom, ze ja som sa tam prisla zabavit a spravala som sa, ako keby to bola normalka, ze behame cez tunely a skaceme cez prekazky - ona sa automaticky naladila na moju vlnu a miesto uvazovania nad tym ci to ma spravit, to rovno robila, pretoze istotu citila zo mna.

Ked sa ma niekto pyta pri hocijakom skakani ci dogdancingu "Zvladne toto tvoj pes?".. tak odpovedam, ze pes zvladne vsetko, comu JA verim, ze ma na to schopnosti. Napr viem, ze ma fyzicky na to skocit plot 1,2m. Ale mam strach ju to nechat skakat = pochybnosti a neistota z mojej strany = psychicky blok u nej, nespravi to. :smile:

Ja to vravim tak - ver svojmu psovi, ale nie slepo. Verit, ale mat kontrolu a mat na neho "paky" :no: A to vo vsetkych smeroch.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod zuzka:) » Uto 27.04.2010 20:01

Cathie píše: miesto uvazovania nad tym ci to ma spravit, to rovno robila, pretoze istotu citila zo mna.

tiež som si všimla, že ak deny sa niečoho bojí, že sa to nedá alebo čo, ale keď mu to kážem urobiť, tak vie, že to dokáže, že by som mu nekázala nejakú hlúposť alebo čo. keď raz vybehol hore do lesa a nevedel zojsť (skoro kolmý svah), našla som mu cestičku, ale sám by ňou nešiel, no ja som mu ju ukázala a on síce trošičku zaváhal, ale keď som na ňu ukázala druhý krát, tak sa ňou skotúľal dole, celý šťastný, že zošiel... :yes:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Bee House » Str 28.04.2010 15:19

Cathie, takze je to podobne,ako ked sa ja bojim, pes to vyciti a naladi sa na moj strach, resp. agresiu? :nwm:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Psychické prepojenie psa a človeka

Poslaťod blackcat8885 » Str 28.04.2010 18:19

Pes vycity vsetko lebo ked mame strach,stres,radost meni sa chemia v tele,meni sa zlozenie potu,hormonalne vykyvy a tym padom aj pach.Pes vie rozlisit aj podla tohto pachu aj nasich gest,hlasu ako sa citime.Vyuziva sa to aj pri hladani pachatelov pocas zlocinu je napr.vyssi adrenalin,clovek sa viac poti a pach ostava na mieste cinu dlhsie.Ja ked som zacala pred 2rokmi chodit na cvicak moja suka bola uplne mimo,nevedela ani jeden povel a ja som bola zufala.Vycvikar mi vsak povedal,ze ked s nou cvicim a davam povely musim si byt ista tym co robim a verit jej.A naozaj to pomohlo a ja som len otvarala oci ze ako to ta moja sucina dokazala,naucit sa povely ktore som predtym ani nedufala ze bude vediet (odkladacka). A tiez nasa stafordka vycitila,ze sa jej kamarat boji ked ju isiel hladkat a zavrcala na neho.
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce
J.R.Ackerley

www.bernymaxi.weblahko.sk
blackcat8885
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 196

Re: Psychické prepojenie psa a človeka

Poslaťod raky » Str 28.04.2010 18:39

Bee House píše:teraz ma napadlo. Je to mozno blbost, ale moze pes vycitit moje pochybovanie o jeho schopnostiach?

som o tom presvedčený... :yes: a taktiež verím, že pes vycíti, že pániček neverí sám v seba... :joint:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Psychické prepojenie psa a človeka

Poslaťod Wickyy & Classy » Str 28.04.2010 21:56

absolutne určite ! Pociťuje to každý nehovoriac o tom, že pes je majiteľova vizitka. Či sa to týka riešenia situácií, obyčajného žitia...
Ja som si o sebe myslela, že nie som stresér. A...a najhoršie bolo, keď až pes mi dal pekne pocítiť, aký veliký ja stresér som. Až som sa hanbila za seba :hi: Je smutné, že to bol zrovna pes, kto mi to povedal. Stres som sa totiž naučila maskovať, preto si to nik neuvedomil. To bol dôvod, prečo pes začal zmätkovať. Psy nevedia skrývať emócie, proste sa za to nehanbia. Dokážu sa s nami až neskutočne prepojiť až ma niekedy zmrazí.
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Psychické prepojenie psa a človeka

Poslaťod Basha » Str 28.04.2010 22:01

To ze pes je psychicky prepojeny na cloveka je podla mna jasne :lol: Minule sa stala taka situacia, ze som sla s Balladom do lesa a okolo nas presli rychlo cyklisti - v duchu som si zanadavala,ci nemohol ist pomalsie... bola to otazka sekundy. Hned nato siel dalsi a Ballad si nikdy nevsima cyklistov, ale zachoval sa ako keby mi naozaj rozumel, nielen citil prenesene pocity a tak trocha skaredo zazrel na okoloiduceho (taktiez rychlo) cyklistu, mierne zahundral akoby si aj on so mnou zanadaval :heh:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Psychické prepojenie psa a človeka

Poslaťod Monika & Parsonky » Str 28.04.2010 22:51

Ja som tiež zástanca názoru, že rozhodne ÁNO. Ja to vidím na moje Nelly. Dám príklad z agi. Nemala som moc chuť, x iných vecí, veď to vyskúšam, že ju okabátim a prd. Ona presne vedela, že ja chuť nemám, tak ju nemá ani ona. Zásadne, keď viem, že nie je môj deň sa na takýchto podujatí nezúčastňujem.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Psychické prepojenie psa a človeka

Poslaťod lucik » Štv 29.04.2010 6:01

100% psychické prepojenie som mala s Gipsynkou.. so Sendičkou sa eštelen ladíme, ale je to na dobrej ceste.. :smile:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Psychické prepojenie psa a človeka

Poslaťod renqa » Štv 29.04.2010 8:29

No ja tiež musím povedať, že u nás to platí úplne 100%-ne... Tiež to niekedy nedokážem pochopiť ako to môže vedieť, ale proste vie to. Napríklad ja mám u neho problém s deťmi a viem presne pre čo. Lebo som mu neverila a bála som sa, že nejakému dieťaťu ublíži a bude z toho prúser. U detí z rodiny by ma nikdy nenapadlo, že by im mohol ublížiť a je úplne jedno, či ich vidí raz za pol roka alebo každý deň, má s nimi podľa mňa perfektný vzťah, vždy sa im teší. To isté máme pri ľuďoch, mali sme obdobie kedy vyštekával "podozrivých" ľudí (v tmavom oblečení, s káričkou a pod.). Ja som stále psa dala na krátko a stresovala, že "nesmieš, neštekaj" a podobne. Teraz keď vidím, že niekto taký ide, som v pohode... Aj keď zavrčí, tak mu len poviem: "To je le kárička, v pohode." A on je zaraz v kľude. Určite je spôsobené aj tým, že nie je veľmi socializovaný a stále som ho len ťahala od ľudí, lebo sa nám stalo zopár nepríjemných situácií s blbými ľuďmi a ja som to vzdala. A napríklad aj to nemá rád, keď sa ho niekto bojí, to hneď do neho vrčí... :ua: No ale hlavne som tým chcela povedať to, že od kedy som sa dala do pohody, tak je v pohode aj on a jeho správanie sa asi za tri týždne veľmi výrazne zmenilo... Určite sú tam ešte veľké nedostatky, ale je to hlavne kvôli tomu, že musím popracovať sama na sebe... :smile:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Psychické prepojenie psa a človeka

Poslaťod calwen » Štv 29.04.2010 8:33

lucik píše:100% psychické prepojenie som mala s Gipsynkou.. so Sendičkou sa eštelen ladíme, ale je to na dobrej ceste.. :smile:

Ja takto s Mardiakom, Roxy je este decko (ani mi tak nesedi ako Mardi) ale aj tam to pride :smile:
Mardi presne vie co sa deje a kedy sa ma ako spravat. Napr ked sa so mnou rozisiel frajer, tak ten pes aj napriek tomu, ze nelubi spavat v posteli s niekym, prisiel a celu noc bol so mnou :hi:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Psychické prepojenie psa a človeka

Poslaťod renqa » Štv 29.04.2010 8:50

No a napríklad toto tiež platí aj u nás, akonáhle Dino vidí, že je niekto smutný alebo chorý, ta je schopný preležať s ním celý deň. Ani vonku vtedy nepotrebuje chodiť... :lol:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Psychické prepojenie psa a človeka

Poslaťod Akami » Štv 29.04.2010 9:26

Ja mam Terry doslova ako svoje zrkadlo. Kolko krat si az na jej spravani uvedomim svoju nervozitu, zlu naladu a podobne. Napriklad nastvu ma deti, vyhresim ich, vybehnem von za psom a ona sa sprava ako ten najtyranejsi psik na svete, aj ked som na nu ani len skaredo nepozrela. Ale niekde v sebe mam urcitu nervozitu a ona to vie.
Najhorsie je to na cvicaku agility. Kedze aj ja som zaciatocnik /a mam daleko viac co robit so sebou nez s Terry/, casto nieco pokazim ja, nie pes. A akonahle zacnem byt trebarz aj len na seba nastvana a to staci aj podvedome, ona uz je nesvoja, zarazena, proste to nejde. Je ale fakt ze mam hodne citliveho psa na veskere negatyvne prejavy a asi vacsina psov by takto prehnane nereagovala. Ona sa mi proste snazi vo vsetkom vyhoviet.
Naopak, ked som ja v pohode, Terry slape jak hodinky! Clovek by si povedal, ze riesenie je jednoduche, staci byt stale dobre naladeny. Len keby to slo zariadit :lol:
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Psychické prepojenie psa a človeka

Poslaťod blackcat8885 » Štv 29.04.2010 13:03

Nas maly krizenec Dodo zalieza do skrine ked pride priatel obcas nervozny z roboty akoby citil ze nieco sa deje. A zase ked ma dobru naladu tak po nom skace,tesi sa s nim.
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce
J.R.Ackerley

www.bernymaxi.weblahko.sk
blackcat8885
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 196

Ďalší

Späť na Ostatné