NEZMYSELNÉ UTRÁCANIE?!

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 27.11.2007 9:12

jo, nevedia si povedať, už som to vsunula do môjho pôvodného príspevku :smile:
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Silwuska » Uto 27.11.2007 9:21

Tazka tema...ale s jednej strany mas pravdu...proste priroda to tak chce, tak to tak ma byt...ale zas priroda si nevymyslela slachtenie psov a choroby s toho vyplivajuce...ani dalsie okolnosti ktore na nasich psov vplyvaju...chemikalie, konzervanty, smog, stres...ale zas na druhej, je jasne ze to je aj tak trocha "sebecke"...aby sme sa mi nemuseli pozerat na to ako ten hafik trpi...vo tom to je...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Sirík » Uto 27.11.2007 13:44

Úlfheidr píše:ale nieje útulok, ako útulok. z vlastnej skúsenosti môžem povedať že napr. Sloboda zvierat je úplne peklo. Špina, smrad, hovná, šťanky, v tom granule, to všetko vo vode a vtom všetkom psi. Ale vraj už sa začali sťahovať do nového, tak som zvedavá, ako to budú udržovať.
Keď som si bola pre Vigga, tak prístup chlapíka bol asi taký, že zaliezol za nimi do výbehu, a už bolo počuť len jak po nich strašne ziape, buchodt rachot a vyšiel so psom. Domyslite si, čo sa v tom výbehu dialo. Skrátka, zareval, preventívne mu tresol, poodhadzoval od seba ostatné psi, čo tiež chceli von a bolo. Skrátka pred mojími očami a hlavne ušami si na ňom vyvŕšil svoj zlý deň. A to jak tam po ňom ziapal, na to nikdy nezabudnem.
To len že nie v každom útulku sa páči.

Čo sa týka utrácania, tak si myslím, že vyslobodenie z utrpenia je len výhovorka. Skrátka všetci sa musia snažiť, nie len útulky. Ak sa jedná o konkrétne plemeno, napr. toho pita, je hrozne moc stránok chovateľov, ktorý určite pre tie psi chcú niečo urobiť, atď. Proste nieje možné takého psa mať zavretého v útulku a čakať na zázrak. A takto by sa dalo o každom plemene povedať a hlavne uvažovať aj za hranicami slovenska. Však koľko psov bolo umiestnených v Nemecku napr. a v Rakúsku. Tam je oveľa väčšia šanca, že sa takéhoto psa niekto ujme. Treba si brať príklad trebárs so záchrany dostihových chrtov "vyslúžilcov".
Ale samozrejme, že primárny prúser je niekde úplne inde a to v zodpovednosti majiteľov psov.



uz som pocula vela zleho na utulky ktore patria pod slobodu zvierat..kamoska vdaka ktorej som zacala chodit do utulku v zlatych moravciach ona byva v ba a raz bola vencit tychto psikov a mala dost..tie psiky boli uplne vychudnute a boli to este steniatka a mali vela kliestov. to nedokayem pochopit.. my pustame psikov do vybehu a zatial co oni behaju tak my im cistime a dame cerstve piliny a ak to netrvalo dlho este ich nechame behat..fenky sa vacsinou pustaju vsetky spolu okrem ashiky ta sa neznesie s fenami. a vzdy pokial nemame karantenu tak pustime vsetkych co si chcu pozriet psika teda vezmeme ich pri klietky a mozu si vybrat ktoreho chcu a pytame sa ich akeho psika potrebuju a ak sa k nim nehodi ten povieme im ktory sa im hodi
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 27.11.2007 16:47

No tak tam neviem čo čistili, lebo akože koterec bola stará prešťatá unimobunka, ktorá sa očistiť nedá a vo výbehu samé bahno, alebo ako tu, betón BEZ odtoku a spádovania.
na tejto fotke možno kúsok bude vidieť: Obrázok
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod p.j.jack » Uto 27.11.2007 17:03

Aj skalicky utulok patri pod SZ,a je v strasnom stave.velmi zlom.Potkani kam sa pozriete,strasne koterce,len par ich je dobrych co tam vybudovali rakusania.Inak nic moc,naozaj.Bahno,bez osvetlenia,no proste katastrofa..a to je vela takych.ked som volala s pani zo SZ,povedala ze nieje to jediny taky utulok.Keby tam nechodili doslova deti vencit a starat sa no neviem.....
Su stale len na granulach a maju problemy so stolicou,i ked vetrinu maju.
Ale psikovia su stale chory od potkanov,i ked su ockovane.
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Poslaťod Aris » Uto 27.11.2007 19:46

Úlfheidr píše:No tak tam neviem čo čistili, lebo akože koterec bola stará prešťatá unimobunka, ktorá sa očistiť nedá a vo výbehu samé bahno, alebo ako tu, betón BEZ odtoku a spádovania.
na tejto fotke možno kúsok bude vidieť: Obrázok

:oo: na tej zemi my to pripadá ako ľad. To tam bolo AŽ tak strašné???
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod bassetka » Uto 27.11.2007 20:01

Kazdy z vas je zodpovedny za svoje zviera.Kazdy sa zariadi podla svojho svedomia.Len sa este raz chcem aj za NICH prihovorit.Nepredlzujte utrpenie.Aj pri eutanazii mozete byt po ich boku a memusia zbytocne trpiet.Umieranie je niekedy velmi dlhe a bolestive a ja osobne si neviem predstavit,ze by som sa na svoje zviera len pozerala .Rozlucila som sa uz bohuzial s nejednym svojim psikom a videla som po utrateni pokoj v ich tvari ak predtym zazivali bolesti z ktorych nebolo vykupenia a som presvedcena ,ze sa s nimi stretnem ,ak aj ja budem taka bozia bytost ako oni aj ked nezazili este viac utrpenia.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Poslaťod Jack » Uto 27.11.2007 20:16

Úlfheidr píše:No tak tam neviem čo čistili, lebo akože koterec bola stará prešťatá unimobunka, ktorá sa očistiť nedá a vo výbehu samé bahno, alebo ako tu, betón BEZ odtoku a spádovania.
na tejto fotke možno kúsok bude vidieť: Obrázok


Keď tomuto vravíš že sú zlé podmienky tak si nevidela lučenský útulok stavím sa že patrí medzi najhoršie na slovensku ak nieje najhorší. Už som to raz na fóre popisoval ... všade je to piesočnaté na jeseň bahnité v strede obrovský kotol kde im varia jedlo .. (boh vie aké sú ingrediencie) a psy sa tam iba množia a spia v pozbíjaných búdach max 5 klincami .. okolo celého pozemku sa šíri neuveriteľný zápach a je to úplne na konci mesta na kopci . Pri ktorom je cigánska osada takže ak do útulku ste dorazili s peniazmi vo vreckách máte šťastie :nechutne: :nechutne: majú síce sponzorov ale komu do vrecka idú peniaze to neviem :plac:
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 27.11.2007 21:22

Aris: nie, to bola voda, ale teraz je tam zrejme ľad.

Ja sa len jednou vetou vrátim späť k téme. Ak môžme rozhodovať, kedy zomrie zviera, mali by sme rozhodovať aj kedy zomrie človek.
Aj ľudia kričia od bolesti, ale ludí napicháme morfiom, tak kadial vedie cesta?.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Silwuska » Str 28.11.2007 6:43

Ulf ...no k tej fotke...tak to je hruze...tyyy voe...ty chudenkovci musia mat premocene bruska na labkach...a to nechcem vediet ako to vyzera v tej unimobunke...ja som po case prisla k jednemu presvedceniu...niektore utulky by radsej nemali fungovat...to uz je tym psom podla mna lepsie na ulici...lebo zit v takychto podmienkach...jest selikde nedostanu takist a na ulici aspon neziju v chcankach... :nechutne:

No a k tomu utracaniu...ja by som bola jednoznacne aj za eutanaziu ludi...ono vlastne to aj "eutanazia" casto je, pretoze tych ludi drzia v umelom spanku az kym to...neodidu...ale ja by som rozhodne radsej chcela aby ma bolesti zbavili... :ua:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Str 28.11.2007 8:43

Ano, myslím, že v každej kulktúre mala miesto rituálna samovražda.
Problém vidím v tom, keď človek je už v takom stave, že o tom nerozhoduje on saám, teda je na tom rovnako ako pes, alebo iné zviera.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Sirík » Str 28.11.2007 15:05

Silwuska píše:Ulf ...no k tej fotke...tak to je hruze...tyyy voe...ty chudenkovci musia mat premocene bruska na labkach...a to nechcem vediet ako to vyzera v tej unimobunke...ja som po case prisla k jednemu presvedceniu...niektore utulky by radsej nemali fungovat...to uz je tym psom podla mna lepsie na ulici...lebo zit v takychto podmienkach...jest selikde nedostanu takist a na ulici aspon neziju v chcankach... :nechutne:

No a k tomu utracaniu...ja by som bola jednoznacne aj za eutanaziu ludi...ono vlastne to aj "eutanazia" casto je, pretoze tych ludi drzia v umelom spanku az kym to...neodidu...ale ja by som rozhodne radsej chcela aby ma bolesti zbavili... :ua:


moja jedna kamoska je v kome a prakticky jej odislo myslenie a jej rodicia ju setrili lebo ona mala ostoreporozu - neviem ako sa to presne pise ale hadam viete a ked bola malicka operovali jej nador na mozgu a minuly rok ked ochorela na chripku upadla do komy a jej rodicia by chceli radsej aby bola mrtva lebo uplne nereaguje len sem tam a isty cas sa to zlepsovalo ale zacalo sa to zhorsovat


no utulky nie su na takej urovni akej by mali byt to je pravda ale zas aspon maju kde byt tie psiky. mozno nie najlepsie..ale ta bunka vyzera hrozne ale ked si to vezmes tak ked maju v bunke psa a ten tam urobi potrebu a sice sa to utrie ale flak zostane. a bahno pokial tam nemaju beton tak sa necudujem a ked tam psiky casto behaju tak to vydlabu a ked si vezmes blchy tak aj tie sa tazko nicia lebo psik vacsinou pride do utulku zablseny a vacsinou na odbsovanie pomoze caste kupanie lebo utulky nemaju peniaze na drahe odbsovacky tak kupuju tie lacnejsie a to je malo ucinne
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Predchádzajúci

Späť na Ostatné