Koľko stojí uživiť psa

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod skacenka » Pon 01.02.2010 12:04

pigie píše:Ja stale hovorim, nemusis tie peniaze mat v sufliku, ale vzdy musi byt vola a moznost ich zohnat vtedy ked treba.



S týmto plne súhlasím-u nás sú peniaze v podstate nedostatkový tovar :heh: ale žijeme si šťastne a psiská majú vždy to čo potrebujú...Osobne nevytiahnem "len tak zo šuflíka" ani len 40€, ale keď ich treba, vždy sa nájdu.... :yes:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod Mackie » Pon 01.02.2010 12:13

renqa píše:Pomaly už mi to pripadá tak, že ten kto nemá kopu peňazí by nemal vôbec mať psa. Akože nás by pálka 500 euro u veterinára určite finančne dosť zaťažila, ale keď to musí byť, tak musí... Ten kto chce mať psa a chce sa o neho postarať si tie peniaze v prípade núdze zoženie...

presne si napisala ako to myslim ja :no:
ide o to, ak treba, vediet moct a chciet peniaze zohnat
Offtopic: (kamoska sa rozhodla, ze nebude mat deti - maju dva prijmy, vedia dost penazi usetrit, ale stale sa objavia necakane vydavky - auto, spotrebice, a boji sa, ze co keby to a tamto, tak ze dieta neuzivia - toto je podla mna extrem)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod skacenka » Pon 01.02.2010 12:34

Offtopic: Ja som sa nedávno dostala do konfliktu s kamarátom, kvôli veciam okolo financií popri psovi...Osobne zastávam názor, že ak si na seba niekto vezme "bremeno" v podobe psa, tak sa proste musí vysporiadať so všetkým a treba počítať aj s nečakaným výdavkom a to hodne vysokým :yes: Totiž celé to vzniklo pri jednej žiadosti súkromnej osoby na svojho! psa o peniaze-na operáciu-ja som s niečím takým nesúhlasila s tým, že ja osobne by som si radšej požičala, alebo spravila splátky u veta....On mi tvrdil, že je to "normálne" ak niekto nemá peniaze...Ani ja ich nemám, ale viem si ich v prípade potreby zabezpečiť :nwm: Proste keď človek chce tak sa dá, vyhlásiť akúsi zbierku je však najjednoduchšie :pac: - je to bez závezkou do budúcnosti :ach:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod lavyrle » Pon 01.02.2010 13:11

Je fakt, že treba myslieť na nečakané výdavky. Mala som psa, ktorý mal neurologické problémy - podozrenie na epi a dalšie podobné diagnozy, k vetovi sme chodili ako na klavír a to sme tam vždy nechali do 1000ky (je to 10 rokov dozadu)...ale čo spravíš? Ked pes ochorie??? Ale tak myslím, že ak máš normálnych rodičov, rodinu, tak snád by aj oni pomohli v takej extrémnej situácii...ono je to potom aj o obetovaní svojich potrieb - trebárs nepôjdem lyžovať alebo čo ja viem na dikotéku, ale dám to psovi...takže určiť priority...ale ak už teraz vieš, že máš veľmi obmedzený príjem a vyhliadky chabé, niet veľmi toho kto by požičal - potom je to trošku aj o nezodpovednosti a egoizme (ja chcem psa)...

My sme našli zatúlaného dedinského kocúrika, ktorého sme si nechali - bolo nám ho ľúto. Prvotné investície stáli cca 2500Sk ! A to bolo len vyšetrenie u vetoša, odčervenie, očkovanie, proti parazitom, vyšetrenia trusu, miska na vodu (na jedlo sme mali po bývalom psovi)....pelech sme mali od psa (to bol toy pudel, takže maličké čudo)
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod babka » Pon 01.02.2010 13:51

Saxxer, všetko je to o tom, aký má kto rebríček hodnôt. Páči sa mi, ako píšeš, že by si si zobral aj psa, ktorý hľadá domov, napr. z útulku. Takíto psíkovia sú veľmi šťastní, vďační a okrem toho obvykle bývajú aj dlhodobo zdraví. Najvyššie sú tie prvotné výdavky, jednorázové, a potom aj mimoriadne, niekedy nepredpokladané. Súhlasím aj so všetkými predchádzajúcimi príspevkami typu peniaze si odkladať bokom, vždy sa nejaké nájdu. Ale nesúhlasím celkom s vetou, že "Adopcia psa z útulku, ktorá je motivovaná čisto finančne, typu nemám na viac, je skutočne zlá cesta." Nemôže to tak byť preto, lebo žiadna adopcia psa nemôže byť motivovaná čisto finančne. Si myslím, že každá adopcia je o tom, že psa chcem a budem sa o neho starať, ale nemám peniaze na psa s papiermi a nemá to pre mňa ani zmysel, lebo si nepotrpím na plemeno, a aspoň nejakého psa zachránim. Asi toľko k adopcii. My máme dvoch psíkov, ktorých sme našli, už skoro 14 ročnú fenku -bola vyhodená maličká v odpadkovom koši zabalená v deke, a cca 5 ročného kríženca špringršpaniela asi s jazvečíkom, ten pobehoval po ceste, určite bol zatúlaný, možno medzi dvoma obcami. Nikdy som však neľutovala ani korunu, ak bolo potrebné psíkom pomôcť. Kŕmime purinou pro plan, fenka má 10kg a psík 13kg, a naše výdavky na psov sú výdavky hlavne na stravu a raz ročne na očkovania. Hračky podostávame od našich detí, a ostali aj od vnúčat. Jednorazové výdavky boli čipy a pasy (občas cestujeme). Mimoriadne výdavky s tou najstaršou boli spolu dvakrát, vlani v marci bola na operácii (hrča na boku), a cca pred 8 rokmi jej robili RTG, mala boľavé kĺby, má tenké a krivé labky, po preliečení nám doporučili granulky light, vtedy sme dávali eukanubu. Teraz kombinujeme u nej light a senior, mladý má adult. Úrazy žiadne. Viem, že každý, kto má rád psov, neľutuje výdavky, a vždy peniaze nájde, a tiež si myslím, že psy môžu byť aj v chodobnejšícj rodinách, aj s lacnejšou stravou, určite je to vždy lepšie, ako byť v útulku alebo na ulici. A prosím započítajte s výdavkami aj príjmy. Príjem je to, že mám lepší zdravotný stav, chodím často von, každý deň aj 3 hodiny, mám lepšiu kondičku, mám viac pohybu, (6 krát denne obliekanie, obúvanie, vyzúvanie, umývanie labiek, časté upratovanie), cítim sa potrebná, a žiadne iné peniaze mi nedajú toľko radosti, ako tie, ktoré miniem pre psíkov, samozrejme s výnimkou vnúčat.
babka
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod renqa » Pon 01.02.2010 14:06

babka - krásne napísané... :poklona:
A ja ešte poznamenám, že tu poznám plno ľudí, ktorí majú peniaze, 2-3 autá, krásny rodinný dom a pes chudák vypĺznutý, špinavý, bez obojku im pobehuje po dvore, niekedy aj po ulici a vyjedá zbytky z odpadkových košov...
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod lavyrle » Pon 01.02.2010 14:28

babka, krásne napísané. Nikto neľutuje peniaze,ktoré dá za psíka. Avšak ak by nastala situácia, že psík ochorie a ja vážne nemám na vetoša - no :nwm: takže to nie je o nejakých boháčoch, ale normálnom zodpovednom prístupe predtým ako si psíka zaobstarám. Možno aj preto je toľko vyhodených zvierat, že ľudia s tým proste vopred nepočítali.
Myslím si, že na tomto fóre sa asi nenájde jediná osoba, ktorá by nevidela pozitívny prínos svojho psa - ten určite prevažuje nad všetkým tým menej pozitívnym.

renqa, to čo píšeš je zas úplne iná téma....to sú tí bezchrbťáci, ktorí sa proste nestarajú a je úplne jedno či majú alebo nemajú peniaze, to je skôr o charaktere
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 01.02.2010 14:38

kto o zazobanosti chce hovoriť, a chce ju tam vidieť, ten ju tam vidieť bude :jazyk: Kto ma pozná (a to ma z tejto konkrétnej diskusie nepozná osobne nikto :no: ) moc dobre vie, že mám od zazobanca hodne ďaleko. Ale napriek tomu osobne nikdy nepôjdem do niečoho čo je nad moje pomery a dopredu viem, že to budem musieť furt len nejak látať. :ahoj:
Samozrejme, v podstate nemám nikomu čo do toho kecať a podsúvať svoje osobné ideály, ale pigie to vystihla presne, najmä mi ide o to hrubo vyznačeným:
Ja poznam uz privela psov, co dokorculovali na tom, ze majitelia nemali peniaze (a to je jedno, ci nebola vola alebo moznost, vysledok bol rovnaky, doplatil na to pes)

Vždy budem preferovať racionálne rozhodovania sa najmä pokiaľ ide o zvieratá, za ktoré nesieme plnú zodpovednosť a za našu neschopnosť (akéhokoľvek druhu) môžu nevinne doplatiť, pred nejakým cukríkovým a srdiečkovým oparom, ktorý sa často krát okolo vlastníctva zvieraťa vytvára. :no:

saxxer, je super, keď takto zmýšlaš, ale najskôr to vyznelo trochu inak. :no: Možno nevýhoda písanej komunikácie. ...
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod Laneely » Pon 01.02.2010 22:54

Ahoj :aplause:
Takze ja mam labika a ked sme to spriemerovali za cely cas co ho mame tak to vyslo 130ecok na mesiac bez kupnej ceny. Zahrnuty je tam veterinar, cvicak, hracky, tri voditka, stopovacka, dva obojky, krmime eukanubou aj ked sme presli aj hillsky a pro plany, akana. Neratam tam dovolenku s nim v chorvatsku spojenu s vycvikom vodnej zachranarciny, pripadnu opateru pocas dovolenky ci prechadzky, kedze chodim vencit do petrzalky a byvam na kramaroch, ale tak to uz zavisi od lokalizacie :yes:
Takze drzim palce, labici su uzasni hafanovia s obrovskou pozitivnou energiou :aplause:
Kúpiť si šteniatko je ako žreb. Nikdy neviete, čo z neho bude, ale každý, kto si ho kúpi je najbohatší na svete...;)
Laneely
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod border » Str 03.02.2010 23:06

ja som zistil ze vela stoja malickosti napriklad ja pridem do chov. potrieb taka kosticka 20 sk zas druha kosticka 30 korun a este taku hracku nemas moojo a vies co zoberem ti aj lietajuci tanier a ked som to tak minule pocital tak fakt ked tam pridem 3x do tyzdna mame to po ceste kde chodime na prechadzku :lol: tak euriky sa rozutekaju jak nic :lol: dobre ze ma moja bablinka taky mili pohlad ze jej da vzdy jednu kosticku gratis :lol:
Obrázok
border
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 295
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod Peťka » Štv 04.02.2010 13:23

Sam som si tak povedala tiež, že si spočítam výdaje za tých 5 mesiacov, čo Demona máme ale akosi ma prešla chuť :ha: ale rozhodne je to asi o 100% viac ako sme predpokladali :pac: Stym, že sme chceli krmiť varenou, ale proste to nešlo, nepredpokladali sme, že hračka nevydrží ani do druhého dňa, a žuvacie kosti budú za 2 dni tiež žožrané. A ja mu nevydržím niečo v chováku nekúpiť, takže mesačne ide len za hračky asi 30 €, ale už sa to chystám obmedziť. Tak nakúpim hokejové puky po 1€ a snád mu vydržia aspoň týždeň :ha: Kde sú kožené obojky, vodítka a kozmetické prípravky no :ach:
Peťka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 512
Bydlisko: Skalica

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod border » Štv 04.02.2010 16:13

Tak tak dnes mu idem kupit novy obojok ale uz to musim zacat trosku kontrolovat lebo uz sa moje uspory pomaly ale isto minaju :ua:
Obrázok
border
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 295
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod Riky » Štv 04.02.2010 16:24

Ahote. Mi budeme mať kóliu, a vychádza mi to asi 440eur. Na rok. Ale prvý rok s nákladmi na kúpu 1183 eur + hodiny na cvičáku nie sú zarátaé a ešte + nejaká rezerva na prípadné nehody, ktorú ale máme. Ja budem mať 15 a myslím, že ak sa trošku posnažím tak si psíka zaplatím sama..
Riky
Big Dog
 
Príspevky: 1526

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod Peťka » Štv 04.02.2010 16:43

Tak to sme dúfali aj my, že nám bude stačiť nejakých 35€ mesačne ale keď táto suma vyšla po týždni a pol tak sa ilúzie vytratili :joint: Tak ale možno budeš šetrnešia ako my :ha:
Peťka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 512
Bydlisko: Skalica

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod border » Štv 04.02.2010 18:31

Petka : Presne tak ako hovoris ja som si tiez robil rozpocty pred tym ako som mal psa ale moje rozpocty su daleko od reality ale radsej si nekupim desiatu do skoly a kupim hafanom kosticky :lol: :lol:
Obrázok
border
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 295
Bydlisko: Stará Ľubovňa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné