Posledne dni psa a to ostatne

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod Any98 » Pia 15.01.2010 1:39

Je to moj prvy prispevok tak snad spravne som to tu zaradil.

Preživam tažke chvile, ked moj pes ma diagnozu rakovina a zverolekar mu dava 2 mesiace.
teda presne ma nejaky tumor ktory sposobil metastazy v plucach - fyzicke utvary ktore jej v plucach zavadzaju sposobuju asi tazke dychanie.Uz sa na nohy nedostane tak lahko musime jej pomahat... troska pochodi a zas zalahne, zatial ju udrziavame o tabletkach a injekciach bolest skucanim nevykazuje ale určite je tam to tazke dychanie, ktore na pohlad vidiet tazkym vdychovanim a vydychovanim + z oči jej hnisave vyteka ale na to mame kvapky.

Vsetko robime podla poslednych rad zverolekarov.
Kedze ju mame velmi radi cela rodina, kamarati a hlavne ja tak si prikladam za povinnost oboznamit sa z najneprijemnejsimi skutočnostami, ktore budem musiet riešit pred , počas a po uspani injekciou.

takže:
- Kedy uspat s isitotou že už ine nič sa neda robit?
- Mam ju nechat v izbe miestnosti kdekolvek kde sa to urobi ako mi radia kamarati niektory 2 hodiny?
- Ma pes dušu? niečo čo ziskal pozornostou a laskou ludi?
- Aky je dalsi postup oficialny (zakonny) naloženia s telom
- Aka je Vasa skusenost, nazor co by ste urobili vy s telom?...napriklad: dali by ste ho pochovat na original psi cintorin(o jednom viem), alebo by ste ho vy pochovali na nejake Vam(a psovi) blizke miesto, alebo by ste sa zachovali konvenčne a prenechali telo zverolekarovy (ak sa to tak roby)

...všetky otazky su celkom chulostive ,dokonca viem si na ne aj odpovedat a v danej situacii viem že by som zariadil veci co najlepsie ale mozno nie uplne takze sa Vas pitam na Vas nazor .Nemal som nikdy skusenost ze by mi zomieral niekto blizky akym Any určite je.

este ma napada ze asi bude problem aj s travenim a zbavovanim sa potravy kedze ma minimum pohybu takze prijimam vase rady ako jej pomoct s vyprazdnovanim a pripadna uprava stavy.Inač mam ju momentalne vnutri tak dufam že jej to teplo moc nevadi - určite ta zima vonku by bola pre jej pluca horšia.
Any98
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod janas » Pia 15.01.2010 8:14

Veľmi smutné :plac: Je to od Teba pekné, že hceš zistiť všetko čo si napísal. Rada by som poradila, ale našťastie také skúsenosti nemám a poradiť neviem :nwm: . Tvojej rodinke, priateľom a hlavne Tebe želám veľa sily. Tvoj psík cíti Tvoju lásku a to je pre neho dôležité, vie že si pri ňom a neopustíš ho.


PS: Sú tu ľudia na DF, ktorým nedávno odišli havkovia za dúhový most, ale asi sa im ťažko o tom rozpráva, lebo majú na tie chvíle ešte veľmi živé spomienky. A možno Ti z nich niekto predsa len odpovie.
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3575

Re: Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod lavyrle » Pia 15.01.2010 8:50

Veľmi smutné :plac:
Prajem ti veľa sily.
Neviem sa vyjadriť k tomu ako to celé prebieha u lekára. Ja som svojho prvého psa pochovala na mne blízkom mieste - asi to nie je moc správne, ale my sme na to miesto chodili dokonca zapáliť sviečku. Ak vieš o cintoríne pre psíkov, asi to je najlepšie riešenie.
Či má pes dušu - podľa mna áno.
Kedy budeš ma istotu či je to posledná možnosť - no to je asi ako v medicíne, tú nemáš nikdy :ach: Treba urobiť všetko čo sa dá - určite máte veterinára, ktorému dôveruješ a ktorý to vie zhodnotiť. Zas ak sa má psík trápiť v bolestiach, treba myslieť aj na to :ua: Určite ste pre neho boli úžasná milujúca rodina a on prežil svoj krásny psí život. To je to najviac čo ste mu mohli dať. A on vás taktiež nesmierne obohatil - vyplýva to z tvojho príspevku. A s týmito spomienkami a posolstvom dôstojne ukončíte vašu spoločnú cestu.
Ešte raz prajem veľa sily.
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod meridia » Pia 15.01.2010 9:46

Ahoj,je mi líto co ted prožíváš..je to jedna z nejhorších věcí :plac:
Dost lidí ti tu řekně,že ti to pes poví,kdy je čas.Já se nikdy pochybností nezbavila,nejsem bůh abych věděla 100% takovou věc.Ale v mým případě jsem neznala diagnosu,ani vet aby bylo jasno,pokud bych věděla,že se jedná o rakovinu,paradoxně by mi to rozhodnutí velmi usnadnilo.Můj osobní názor je psa uspat v momentě,kdy ze života už nezbývá nic než obtíže a utrpení.Možná že by ještě nějaký čas v podobném stavu vydržel,ale patřím k lidem,pro něž je důležitý nejen sám život,ale též jeho kvalita.Určitě bych taky nechtěla bezmocně a v bolestech ležet třeba několik týdnů navíc..
V současné době bych volila tu variantu,že by psa přijel vet uspat domů.U nás to zajištuje např. Petmedic,nedávno měla tuto zkušenost kamarádka s fenou NO .Byli velmi příjemní,maximálně ohleduplní a profesionální a proběhlo to s minimální mírou stresu,pokud se tohle dá vůbec říct.Cena byla kolem 4,5 tisíc kč,ale na přání odvezli i tělo a psa odhlásili na MÚ.Určitě se to vyplatí za ty peníze,kdo někdy vezl psa na smrt,ví o čem mluvím :plac: Pokud je možnost si psa pohřbít třeba na zahradě,tělo neodvezou,záleží na přání zákazníka.Taktéž nabízí možnost zpopelnění a následnou dopravu urny zpět,pokud si zákazník přeje..Pokud nemáš možnost psa někde pohřbít,nezbývá než ho nechat odvézt nebo nechat u veta..ono najít místo a vykopat hrob pro psa velikosti třeba NO není legrace(zvlášt ted v zimě),vím to,mám to totiž za sebou.
Že má pes duši,o tom jsem nikdy nepochybovala,kdo jiný už by jí měl mít?? Nechci tu rozviřovat nějaké náboženské debaty,ale u mne prohrálo křestanství v momentě,kdy jsem se dočetla,že zvíře nemá duši a nemůže tedy do nebe.Netuším,zda je to originální výklad či zda to z toho udělali lidé jak se jim to hodilo,ale pro mne přes to vlak nejede.
A protože jsem o existenci duše přesvědčená,postupovala bych stejně jak kdyby to byl člověk.Až usne,řekni mu co k němu cítíš a vždycky budeš ,poděkuj mu za všechno co ti dal,ale nezdržuj ho tu,nech ho jít..
Dovolím si jeden citát..Svět je most,přejdi ho a nestav na něm dům. Je to velmi těžké,já vím,ale všichni jsou součástí jednoho celku a nic a nikdo se nemůže nenávratně ztratit..
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod Tchor » Pia 15.01.2010 10:28

Je to smutny, vetsinu ti k tomu pripsali ostatni. Ja te jen za toho psa poprosim ukoncito radsi o chviku driv nez pozde. Uz nejakej rok pracuju ve zdravotnictvi a neni nic horsiho nez koukat na lidi kteri si to musi prozit az do konce.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod vavrena » Pia 15.01.2010 11:41

My sme dali utratiť babkinho 15-ročného psíka.... váhala som už od leta.... pes bol len kosti a koža, schudol zo svojich 16 kíl asi na 7, ale vrtel chvostom, dokázal sám odísť von a vycikať sa, jesť mu chutilo... len vyzeral chudák, že každú chvíľu zomrie. A váhali sme možno pridlho, zodral si bok do krvi, zrejme spadol zo schodov, keď šiel von. A už nechcel vstať z pelecha.. Veterinára sme zavolali až po tomto...
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod gabrievamfim » Pia 15.01.2010 11:49

meridia píše:Že má pes duši,o tom jsem nikdy nepochybovala,kdo jiný už by jí měl mít?? Nechci tu rozviřovat nějaké náboženské debaty,ale u mne prohrálo křestanství v momentě,kdy jsem se dočetla,že zvíře nemá duši a nemůže tedy do nebe.Netuším,zda je to originální výklad či zda to z toho udělali lidé jak se jim to hodilo,ale pro mne přes to vlak nejede.
A protože jsem o existenci duše přesvědčená,postupovala bych stejně jak kdyby to byl člověk.Až usne,řekni mu co k němu cítíš a vždycky budeš ,poděkuj mu za všechno co ti dal,ale nezdržuj ho tu,nech ho jít..
Dovolím si jeden citát..Svět je most,přejdi ho a nestav na něm dům. Je to velmi těžké,já vím,ale všichni jsou součástí jednoho celku a nic a nikdo se nemůže nenávratně ztratit..

:jop: Až si ma skoro rozplakala.

Any, aj ja mám skúsenosť, že si moji kamaráti vybrali chvíľu sami a mne len oznámili termín.. Napriek všetkej láske k životu a psíkovmu hrdinskému srdiečku si myslím, že v tomto prípade bude to rozhodnutie na tebe - aby ste mu dopriali dôstojný odchod. Nenechať ho trápiť sa, keby ste ho držali pri živote už len vy silou vôle. Želám ti veľa sily. Je mi to ľúto..
"...to víte, s blbejma se nebavte, někdo si vás splete..." J. Werich
gabrievamfim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 709
Bydlisko: niekde medzi Levicami a Novými Zámkami

Re: Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod raky » Pia 15.01.2010 12:08

Any - môj psík zomrel - keď mal 13rokov /NO/... Posledné dva roky sme mu dva krát dali operovať nádor, naštastie nebol zhubný a taktiež mal problém so zadnými nohami - presnejšie ráno sa ne ne postaviť a aj tak ťahal pravú nohu za sebou. Vedeli sme, že dalšiu operáciu neprežije kvoli slebému srdiečku a tak sme len čakali... Stále mal totiž v očiach radosť zo života a dokonca nepohrdol ani krátkou hrou, strážil taktiež do posledného dńa. Poslednú zimu hlavne kvoli klbom bol vnutri a už mal problem aj s potrebu a tak to nebolo vobec jednoduché... Na jar sme si mysleli, že keď vydržal zimu - tak ešte rok vydrží - večer pred nasledujúcim ránom ako by dostal pubertu - dobiedzal chcel sa hrať, dokonca sa mi zdalo, že ani nekríva... Ráno si náš šteknutím zavolal a už nehybne ležal a v očiach som videl, že je koniec... Utekali sme pre veta a ten len potvrdil - moje slová a povedal, že ak ho neuspíme, može sa trápiť ešte aj dva dni - tak sme sa rozhodli... Asi som sa moc rozpísal, vlastne som chcel napísať, že verím, že psíkovi to bude vidieť v očiach a že tam vidíme - či tam je chuť žiť, alebo už to vzdal... Psíka máme na záhrade a na tom malom kopčeku má svoju loptičku... :no:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod Bibiana » Pia 15.01.2010 12:59

Chcela som už včera večer prispieť, no spomienky ma dorazili :ua: Aj teraz len k tomuto...

Any98 píše:Aka je Vasa skusenost, nazor co by ste urobili vy s telom?...napriklad: dali by ste ho pochovat na original psi cintorin(o jednom viem), alebo by ste ho vy pochovali na nejake Vam(a psovi) blizke miesto, alebo by ste sa zachovali konvenčne a prenechali telo zverolekarovy (ak sa to tak roby)


Keď nás pred takmer 3 rokmi opustila Samanta, dali sme jej telíčko spopolniť.. Neviem ako to je teraz, či je už taká služba aj niekde na SK, vtedy sme využili www.krematoriumzvirat.cz v Brne.. Tak sa mi zdá, že v súčasnosti spolupracujú s nejakým pánom z Nitry, ktorý poskytuje "prevoz" www.kremaciazvierat.sk (alebo už to majú samostatne? neviem..)


Any, buď silná..
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod Liana » Pia 15.01.2010 13:02

mojho prveho psika sme tiez davali utratit kvoli nadoru. prebiehalo to tak, ze sme ju priviezli k vetovi, pichol jej najprv oblbovacku a az potom smrtelnu injekciu. nemali sme moznost ju pochovat sami a tak sme jej telo nechali u veterinara (keby som mala vtedy inu moznost vyuzijem ju).
hlavne za ziadnych okolnosti nenechavaj psika sameho, je to to najdolezitejsie aby si bol stale s nim. az dokonca.

Že má pes duši,o tom jsem nikdy nepochybovala,kdo jiný už by jí měl mít?? Nechci tu rozviřovat nějaké náboženské debaty,ale u mne prohrálo křestanství v momentě,kdy jsem se dočetla,že zvíře nemá duši a nemůže tedy do nebe.Netuším,zda je to originální výklad či zda to z toho udělali lidé jak se jim to hodilo,ale pro mne přes to vlak nejede.
A protože jsem o existenci duše přesvědčená,postupovala bych stejně jak kdyby to byl člověk.Až usne,řekni mu co k němu cítíš a vždycky budeš ,poděkuj mu za všechno co ti dal,ale nezdržuj ho tu,nech ho jít..
Dovolím si jeden citát..Svět je most,přejdi ho a nestav na něm dům. Je to velmi těžké,já vím,ale všichni jsou součástí jednoho celku a nic a nikdo se nemůže nenávratně ztratit..


Meridia velky suhlas :jop: :poklona: a krasne napisane...som si poplakala
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod lulu » Pia 15.01.2010 13:55

Any toto je fakt smutná téma :plac: Zomreli mi dve sučky,len ani jedna nebola uspatá,aj keď by jedna mohla byť,bolo by to pre ňu ľahšie :plac: Veterinár povedal že buď to bude cukrovka že tam sa dá pomôcť ešte inzulínom,ale môže to byť aj rakovina a keď tak tak mi povedal že by bolo lepšie nenechať ju trápiť sa,lebo musela mať strašné bolesti :plac:
Bola som vtedy ešte malá,videla som že je Stelka chorá ale akosi sme si asi mysleli že bude v poriadku,keď si to teraz predstavím,zabila by som sa zato,keby sme prišli s ňou k vetovi skôr,mohla žiť :plac: Ale my sme prišli a na druhý deň zomrela.Ale nakoniec to bola tá rakovina...
No ale to som odbočila.
Je krásne,že sa tak zaujímaš o to,určite to máš veľmi ťažké ale musíš byť moc silná :ua:
Any98 píše: takže:
- Kedy uspat s isitotou že už ine nič sa neda robit?
- Mam ju nechat v izbe miestnosti kdekolvek kde sa to urobi ako mi radia kamarati niektory 2 hodiny?
- Ma pes dušu? niečo čo ziskal pozornostou a laskou ludi?
- Aky je dalsi postup oficialny (zakonny) naloženia s telom
- Aka je Vasa skusenost, nazor co by ste urobili vy s telom?...napriklad: dali by ste ho pochovat na original psi cintorin(o jednom viem), alebo by ste ho vy pochovali na nejake Vam(a psovi) blizke miesto, alebo by ste sa zachovali konvenčne a prenechali telo zverolekarovy (ak sa to tak roby)

1.Myslím že veterinár toto odhadne a povie ti...On vie,kedy sa už nedá nijako pomôcť a kedy sa psík naozaj trápi a už by mu bol lepšie za "dúhovým mostíkom"
2.Ja keby už mám uspať psíka,určite by to bolo doma,medzi nami všetkými,aby sme boli s ním.Na to,či ho nechať v tej miestnosti 2 hodiny ti neviem povedať...Myslím že ako kde..
3.Určite :smile: Vezmi si malé šteniatko,ktoré si dostala prvý krát do rúk.Že cítiš ako sa bojí,ako sa pociká doma,pretože ešte nevie že čúra sa vonku,a ako nevie čo teraz bude,kam ide...Nevie sadnúť,lahnúť,keď berieš do rúk vodítko ešte nerozumie že sa ide von,nevie si to ešte spojiť s tým príjemným zážitkom..Ešte netuší že kúsať káble je zle,že hrabať sa v koši tiež,a aj kúsať do všetkého naokolo tiež...Ale vie,že ty si jeho pán,jeho "mama" a že pri tebe sa mu nič nestane.Už len toto je krásne..
-potom si vezmi toho staršieho psíka..Naučil sa to,čo si chcela a preto,pretože on chcel..On sa chcel naučiť to čo si mu ukazovala.Vie,že keď mu je smutno,môže prísť za tebou,lahnúť si ti pri nohy a "strážiť ťa",vie že keď počuje strngať vodítka ide sa von a ide sa s tebou,s jeho paničkou..Vie že ho miluješ a miluje aj on teba..A ten pocit je neopísatelný..
A potom možno aj cíti,že už je začiatok toho konca,kedy už musí ísť,ale naučil sa všetko čo si ho učila,bol to tvoj priateľ ktorý ťa nesklame,nepodvádza,žiadnym spôsobom nepodvedie..Vie že ten život stál zato,pretože bol s tebou,s jeho "mamou"..Spomeň si na ten pokrok,odvtedy čo si ho dostala prvý krát do rúk až po to,ako sa učil všetky povely a všetko ostatné..A to všetko získal láskou a pozornosťou ľudí,získal lásku a všetky tie krásne zážitky..Proste získal krásny život :smile: Niečo čo dokáže tak milovať musí mať dušu..
4.Keď zomrela staršia Stelka,pochovali sme ju u nás na záhrade,pretože to tam milovala..Keď zomrela malá Stelka tak tiež,lebo tiež milovala hory,a keď sa išlo na záhradu tak sa strašne tešila,a nakoniec tam zomrela..Teda stalo sa jej tam to,prečo zomrela :plac:
5.Dala by som psíka pochovať tam,kde to cítim a kde to mal psík rád..Ak sa tam dá pochovať..Alebo by som ho skôr dala spopolniť,známa si tak dala spraviť náhrdelník s kamienkom v ktorom sa nachádza ten popol..Takže je stále s ňou :smile:

Už revem jak bláznivá,tak už len toto video pridám,mne dosť pomohlo :smile:
http://www.indigo.org/rainbow/

Hlavne sa drž,viem že je to moc ťažké ale psíkovi bude dobre za tým dúhovým mostom :angel:
*One way-my way*
lulu
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 439
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod deny » Pia 15.01.2010 17:23

Any98 píše:Kedy uspat s isitotou že už ine nič sa neda robit?
- Mam ju nechat v izbe miestnosti kdekolvek kde sa to urobi ako mi radia kamarati niektory 2 hodiny?
- Ma pes dušu? niečo čo ziskal pozornostou a laskou ludi?
- Aky je dalsi postup oficialny (zakonny) naloženia s telom
- Aka je Vasa skusenost, nazor co by ste urobili vy s telom?

Neviem začať ... chcem len napísať, že som mala psa, NO, a ten pes trpel asi od začiatku... bol to pes od množiteľa a veterinár nám nevedel povedať, čo mu vlastne je... A oco raz povedal, že ak mu bude opäť tak zle, tak ho dáme už utratiť... Povedal to, pár dní pred jeho smrťou. Rony nemal ani rok, keď zomrel. Pamätám si ten deň... vyzeral, že je úplne vpohode, ešte som sa tešila, že má ten lepší deň, že po škole pôjdeme von... ráno sme sa ešte hrali, a keď som odchádzala do školy, tak pri bráne ma chytil za rukáv :plac: , nechcel aby som odišla, nikdy predtým nič také nespravil... a poobede keď som sa vrátila, už tam nebol... mamka zavolala veterinára, ktorý ho zobral :ua: . Je to jediná vec, ktorú strašne ľutujem, že som ho nepochopila a že som nebola s ním :plac: . Určite vedel, že odíde...
Podľa mňa dušu má, ale záleží či tomu veríš, a čomu veríš.
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 15.01.2010 18:02

Kedy uspat s isitotou že už ine nič sa neda robit?
- Mam ju nechat v izbe miestnosti kdekolvek kde sa to urobi ako mi radia kamarati niektory 2 hodiny?
- Ma pes dušu? niečo čo ziskal pozornostou a laskou ludi?
- Aky je dalsi postup oficialny (zakonny) naloženia s telom
- Aka je Vasa skusenost, nazor co by ste urobili vy s telom?


Tak po medicínskej stránke by ti to mal vedieť povedať ošetrujúci veterinár, ktorý psíka pozná. Ak vám je jasné, že jej diagnóza je taká, že k žiadnemu trvalému a pre psa prostešnému progresu nemôže prísť, netrápila by som ju. netrápila by som ju udržiavacími liekmi, náročnými vyšetreniami a zákrokmi. To ale vyžaduje plnú profesionalitu veterinára, aby povedal presne aký je stav a kam pokračuje. Často krát sa stretávam s tým, že ludia psa len udržiavajú a v niečo dúfajú. Fakt je však ten, že proces už nezastavia, ale spomalujú ho len pre svoje ego, ktoré sa nechce od psíka odpútať. Majú doma doslova živé mrtvoly a bohužial si t nevedia priznať.
Stručnejšie povedané, nezachraňujte to čo sa zachrániť už nedá a doprajte fenke dôstojný odchod. Dôstojný tým, že ju nenecháte žiť len vo fotme schránky prijímajúúcej potravu a liečivá. Som toho názoru, že ak sa psík sám už nedokáže najesť, je to jeden so znakov, kedy príroda povedala dosť.

Neviem, prečo ti radia zrovna dve hodiny, nevieš k tomu niečo bližšie povedať, aký to má dôvod?

Ano pes má dušu, tak ako každý iný živý a cítiaci tvor.

Oficiálne by si mal telo odovzať veterinárovy (ten ho pošle ako kadaver do kafilérie), alebo ho pochovať na vlastnom pozemku (je tam aj stanovená hĺbka do akej sa musí zakopať, bohužiaľ neviem presne). Neviem ako je zákonom podchytená služba kremácie zvieratiek, je to celkom novinka v našich končinách.

Osobne by som určite dala psíka spopolniť v zvieracom krematóriu a popol rozptílila na jeho oblúbenom mieste.

Pýtal si sa vecne, tak som sa snažila tak napísať. Dúfam že som sa ťa ničím nedotkla.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod mart.ina » Pia 15.01.2010 19:13

my sme nasu kokrspanielku museli dat uspat ked mala 13 rokov, bolo to cez dva roky dozadu. posledne dva dni nejedla, potom uz nepila, ale rano ked sme sli na nakup, bola este v pohode. to jedlo sme si ani moc neuvedomili, to az dodatocne, ona to obcas robievala. ale ked sme sa vratili, bola zastrcena za stolom, akoby hladala ten najodlahlejsi kut bytu. mam pocit akoby jej to ostalo od predchodcov (prirodnych psikov), lebo co viem hlavne psiky ktore ziju niekde na farmach pri lese a tak, ked citia svoj koniec odidu do lesa.
no a ked sme ju videli, ako nas vnimala len ocami, bolo nam vsetko jasne. ona proste chcela odist. akurat sme ju ulozili do obyvacky na jej oblubenu deku a zavolali veterinara. nebolo to urcite lahke, ale bolo to to najleopsie, co sme pre nu mohli v tej chvili urobit. som rada, ze sa to stalo dom,a v jej milovam domove.
pochovali sme ju (sice viem, ze sa to nema) asi 15 minut od ansho domu , na luku. nieje to sice nas pozemok, ale milovala to tam a viem, ze kedze su tam kriky, nikto tam nic sadit nebude, ani tak. takto ju chodim pozreit, ma tam vylozeny cely hrobcek s kamenov, pri prechadzke tam menime kvietky tak. neviem si predstavit, ze by som nemala miesto, kde by som si na nu mohla spomenut, zapalit jej sviecku. a nahodou na jar 2009 tam k nej pribudol aj jej syn, ktory tuto luku tiez miloval, a panickovia sa rozhodli, ze mu tu bude dobre, tak si hovorim, aspon sa mozu v nebicku spolu hrat.
inak neviem ci potom budete chciet ineho psika, my mame, tak akosi aby som dokazala noveho psika prijat, hned ako sme ju doniesli, som ju odniesla k tomu hrobceku aby mi kokerka "odobrila" vyber a vedela, ze nikdy to nebude nahrada, ale proste dalsi clen rodiny. (mozno to vyznieva divne, ale ja verim v psiu dusu, tak len pisem moje pocity)
hlavne sa spravne rozhodnite, a nenechajte fenku trpiet, po tom co vsetko pre vas urobila, je dostojny odchod to najmenej, ako jej to mozte odplatit
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 728

Re: Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod twery » Pia 15.01.2010 19:34

- Kedy uspat s isitotou že už ine nič sa neda robit?
- Mam ju nechat v izbe miestnosti kdekolvek kde sa to urobi ako mi radia kamarati niektory 2 hodiny?
- Ma pes dušu? niečo čo ziskal pozornostou a laskou ludi?
- Aky je dalsi postup oficialny (zakonny) naloženia s telom
- Aka je Vasa skusenost, nazor co by ste urobili vy s telom?...napriklad: dali by ste ho pochovat na original psi cintorin(o jednom viem), alebo by ste ho vy pochovali na nejake Vam(a psovi) blizke miesto, alebo by ste sa zachovali konvenčne a prenechali telo zverolekarovy (ak sa to tak roby)

položila si veľmi ťažké otázky,ja som pred 7 mesiacmi takýmto spôsobom stratila psíka NO.Na tú prvú otázku kedy uspať s istotou myslím,že je ťažké odpovedať myslím,že ten čas nastane vtedy keď si sama uvedomíš či má cenu psíka ďalej trápiť,alebo je lepšie nechať ho odísť za dúhový most.My(ja) sme sa tak rozhodli keď nám vet povedal,že mu môže predlžiť trápenie tiež :plac: :plac: :plac: max o pár dní lenže keď som videla ten neštastný výraz v jeho tvári plný bolesti :plac: nemala som silu trápiť ho len kvôli našej sebeckosti.Bol to náš miláčik a ja ešte stále premýšlam nad tým či som rozhodla správne takže vždy tu bude to keby...Mam ju nechat v izbe miestnosti 2 hodiny?Keď sa to stalo najprv sme mu šepkali do uška kým pre nás bol. To záleží len od teba,ale každopádne ak už sa rozhodneš pre túto možnosť pripájam sa k ostatným aby si tak spravila doma niekde kde žila vyrastala a všetko pozná.Netvrdím,že u veta by to bolo zlé,ale už len to prostredie by pre ňu určite nebolo ono..My sme našho pochovali okolo pol desiatej večer,pretože prišiel vet až okolo pol ôsmej večer(zavolali sme ho až potom keď jeho stav dosť rapídne zhoršoval)a rýchlo sa stmievalo,nechcela som aby nejaké beštiálne zviera prišlo k nemu tak sme ho zabalili do deky a môj brat bol celý čas pri ňom :plac: :slzy: kým sme kopali hrobček.Ma pes dušu? niečo čo ziskal pozornostou a laskou ludi?ja som katolíčka a tí neveria,že zvieratá majú dušu.Ja však tvrdím,že sa mýlia Áno má.Veľkú krásnu a úprimnú dušu ukrytú niekde v tom láskavom :slzy: :slzy: telíčku pri srdiečku.Vieš toto je ťažké boli sme pri našom až do posledného výdychu a keď som videla ako sa naposledy nadýchol a vydýchol v takom pokoji viem,že v tej chvíli z neho unikla jeho čistá dušička.Takže určite MÁ.Aky je dalsi postup oficialny (zakonny) naloženia s telom.Táto otázky je zložitejšia.Záleží od toho kde bývaš na dedine alebo v meste.Ak ten prvý prípad tak to záleží len a len od teba čo sa týka mesta vtom Ti bohužial neporadím.Aka je Vasa skusenost, nazor co by ste urobili vy s telom?.Nášho Dannyho sme pochovali zabaleného do deky za domom na miesto kde sme každý rok trávili silvester.Jeho obľúbené.Spí v hrobčeku obloženom kamením aby sa k nemu nemohlo nič dostať.
(taká krutá príhoda jeden sused z ktorými sa poznáme celkom dobre som na druhý deň šla za nimi požičať fúrik aby sme doniesli kamene na obloženie potom ako som im povedala čo sa Dannymu stalo sa sucho opýtal či ho ideme odviezť dať zožrať divej zvery to bol hnussss.... :censored: :censored: :censored: )
Any prajem Ti veľa síl a kopec odvahy aby si všetko zvládol :plac: :plac: :plac:
raky
večer pred nasledujúcim ránom ako by dostal pubertu - dobiedzal chcel sa hrať, dokonca sa mi zdalo, že ani nekríva.

toto je naozaj zvláštne aj náš hafan večer vo štvrtok(toto sa stalo v piatok) na chvíľu vyzeral presne tak akoby mu nič nebolo,akoby bol znova šteňatom,neviem možno to bola jeho rozlúčka kedy nám pripomenul aký bol predtým....
Ak si niekedy mal rád nejaké zvieratko potom sú v tvojom živote tri dni na ktoré nikdy nezabudneš.
twery
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 300

Ďalší

Späť na Ostatné