Posledne dni psa a to ostatne

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod Federika » Ned 17.01.2010 17:55

My ked sme museli dat utratit nasho psika, tak sme vlastne boli pri tom. Vetka mu pichla do kanyly uspavaciu latku, a asi za pol minuty koniec. Zaspal, a potom mu uz len prestalo bit srdiecko. Tomiho sme zobrali so sebou, kedze sme chceli, aby bol s nami, pochovali sme ho na chalupe. Vetka sa pytala, ci si ho chceme zobrat, alebo ked nie, veterina uz s telami urobi co treba. O psich cintorinoch neviem, ani o moznosti spopolnit, neviem, ako je to u vas. Ale je to na tebe, ako sa rozhodnes. Drzim palce, a vela sily, lebo viem, ake je to tazke.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod emkac » Pon 18.01.2010 12:22

Ja to mam este cerstve, takze skusim.
Moj pes mal 13 rokov, pred troma mesiacmi mu zistili tazke poskodenie srdca. Dovtedy problemy nemala, cize to bol sok.
Odvtedy bola na liekoch, stav sa pomaly zhorsoval, ale stale sa tesila zo zivota.
Niekedy iba lezala, niekedy sa tesila a chcela sa hrat. Problem bol, ze mala plne brucho vody a odvodnenie liekmi nepomohalo. A to ju zatazovalo. A kazda namaha ju vycerpavala.
Nechcela chodit von, iba vyvencit, a ked sa vycerpala (stekanim alebo vracanim), tak bola strasne slaba a "odpadla", pripadne sa pocikala. Vtedy sme iba tusili, ze utratit ju budeme musiet dat, ale stale sme sa tomu branili. Lebo este stale dokazala vrtiet chvostom a mat z nas radost.
Pred tyzdnom sa stav zhorsil - v nedelu bola OK, v pondelok uz letargia, v utorok detto. V stredu sa komplet pocikala a vedeli sme, ze je zle. Vo stvrtok, ked som prisiel domov, iba na mna smutne pozerala. Isiel som k veterinarovi s tym, ze sa uz asi nevratim. Doktorka ale povedala, ze vezmeme este krv a urobime testy, lebo vsetko poukazuje na zlyhyvanie obliciek a zlu krv. Uz vtedy sme sa bavili, ci utratenie hned alebo neskor.
V piatok okolo obeda mi volala, ze krv je zla (oblicky, zltacka, krvinky) a mal by som asi prist s nou.
V piatok ked som prisiel domov, myslim ze vedela, ze uz je koniec. Smutne a rezignovane na mna pozerala, ledva trosku zavrtela chvostom. Nevladala ani chodit, tak som ju vzal a odniesol do auta.
U veterinara prekvapivo sama isla od auta do ordinacie, kde dostala injekciu, najpr na ukludnenie T61. Po par minutach ju doktorka dala na bok, co je urobilo zle, kedze jej voda v bruchu zatazila pluca. Tazko dychala, dostala preto este jednu injekciu, potom vzapati uz dostala dalsiu na uspatie. Dodychala tak, ze som sa jej stale prihovaral a skrabkal ju po hlave. Myslim ze si to zasluzila a neviem si predstavit, ze by som ju nechal utratit samu. Asi by to bolo lahsie pre mna, ale nie pre toho psa.
Nasledne som dostal na vyber - bud psa necham u veterinara, co znamena odvoz na veterinarnu statnu inspekciu a nasledne spalenie, alebo si ju pochovam sam na zahrade. Kedze druhu moznost sme zamietli (lebo nechcem s detmi kazdy den plakat na jej hrobe), odviezol som ju do BA do Karlovky na Statnu veterinarnu inspekciu. (nasa veterinarka mala plny mrazak, vraj to bol zly tyzden a mala viac umrti). Tam som ju polozil do chladiacej miestnosti. Hmm. Keby som to bol vedel, tak ju urcite dam na nejaky psi cintorin. Ale o ta moznost ma nenapadla, ani neviem, ci taky je.
Na tej statnej inspekcii som ju dal do miestnosti, kde bolo kopec igelitovych sackov, bola zatuchnuta, smrdela. Nasho psika som musel polozit na zem, lebo vsetko bolo plne. A takto zostala na zemi z piatka do pondelka, kedze az kazdy pondelok sa nosia zvierata na spalenie do Nitry. Mi to pride teraz take smutne, ale uz s tym nic nenarobim.
Co sa tyka duse, to ti neodpoviem, to je skor filozoficka debata.
emkac
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod Any98 » Pon 18.01.2010 15:05

dakujem Vam všetkym za Vaše skusenosti vela ste mi pomohli že ste sa podelili, ako vravite - ostatne je na mne,
dakujem.
inač stav fenky je taky že na nohy nevstane ale ked ju postavime tak prejde (so sebazapretim) nejaku vzdialenost vycika sa a napapa(poležiačky) nohy jej opuchli posledne 2 dni asi ako nasledok zlej funkcie pluc v kombinacii s plucami...tep(tlkot srdca) je cca 120/min ..dam na rady mojho zverolekara a milovaneho psa.
ešte asi nie sme ani fenka v tej faze že už chuderka musi ist.celkom chapem ked vravite že neudržiavat ju nasilu pri živote ale snazim sa najst tam kompromis pre nas aj pre fenku aby sme to potom nelutovali...ja už viem že sa nestane zazrak tie sa nedeju mozno v lurdach alebo medugory ale ked mi povie majster sjiatze ze moja fenka uz nema sancu na prezitie vzhladom na to ze ma 11 rokov je fenka a nemala mlade tak tento typ rakoviny nejde proste riesit a ja vlastne ani neviem ci nejaka rakovina vobec ide liecit.
nechcel som sa rozpisovat ale ... je mi luto aj vasich psikov a prajem Vam vsetkym vela sily a lasky.
Any98
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod Tchor » Pon 18.01.2010 15:13

Me to asi ceka dneska nebo v nejblizsich dnech, nejstarsi fena (Arina) ma merastazy na omentu a peritoneu + metastacky uzliny v plycich. poslednic par dni se ji velmi rychle dela ascites v dutine brisni (jiz jednou vypoustenej) a zhorsuje se primo pred ocima.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod Any98 » Pon 18.01.2010 18:06

o duši by sme mohli teda v tejto teme ukončit... ked je to naozaj diskutabilne a vsetko je to len pre nase upokojenie ega... v kazdom pripade sa ja vo viere v dusu nevyjadrujem ale poviem ze moj pes mi dal viac ako ktorykolvek clovek a dufam ze aj moju priazen pocitil.

Tchor: zdielam s tebou smutok prajem vela sily asi maju podobny problem nase fenky takze aj tvojmu psikovy vela sily
Any98
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod janas » Pon 18.01.2010 18:57

Any98 a Tchor :plac: , držte sa.
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3575

Re: Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod Tchor » Pon 18.01.2010 19:24

Coz o to ja to zvladnu, neni to ani prvni ani posledni pes kterymu budu pomahat odejit. Smrt je normalni soucast zivota, ted jde jen o to odhadnout kdy, uz je videt ze ji to vadi, ale jeste chce zit, muze to byt par dni, tejden pri stesti dva. zatim ji budem odlehcovat vypousenim ascitu, az zacnou selhavat organy tak to ukoncime.

// Príspevky o duši psa presunuté do témy "Má pes dušu?" viewtopic.php?f=16&t=8281
// Pokiaľ sa daná téma začne niesť v absurdnostiach, automaticky sa zamyká a presúva do koša.
/ B.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod larami » Uto 19.01.2010 11:58

Včera zjistili mojej 9mesačnej sučke zlyhávanie obličiek a rozklad červených krviniek veto povedal ,že je to koniec.Malá len leží a ja nemám silu to urobiť. :plac: :plac: :plac:
pre Laru Prosba psa´´ bud v mojich ťažkých chviľach vždy so mnou.S Tebou je pre mna všetko ľahšie. ´´Obrázokza Dúhovým mostom 01.02.2010
larami
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 782
Bydlisko: Snina / Wien AT

Re: Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod meridia » Uto 19.01.2010 12:38

:oo: :plac:
no to je hrozný..9 měsíců! :plac:
Ale pokud není vůbec šance,tak ty síly posbírej,nejde ted o tebe ale o ní ..Je to děs, vždyt je to štěně..u tchoře je to taky děs,ale alespon má ta fenka "odžito" a jistě měla krásný život,ale tohle.. :plac:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod Amaguk » Uto 19.01.2010 12:53

larami, to je velmi smutna sprava :plac: taky mlady psicek...musi to byt velmi tazke, tak zelam vela sil :plac:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod Tchor » Uto 19.01.2010 13:15

larami píše:Včera zjistili mojej 9mesačnej sučke zlyhávanie obličiek a rozklad červených krviniek veto povedal ,že je to koniec.Malá len leží a ja nemám silu to urobiť. :plac: :plac: :plac:


prosim te za to stene, seber sily a ukonci to pokud uz jen lezi tak to ukonci hned, zvirata maji proti lidem jednu ohromnou vyhodu - nemusi si malignitu "uzit" az do konce a opravdu neni o co stat.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod larami » Uto 19.01.2010 16:31

dakujem za podporu.Dnes dostala infuzku chcem ist ešte k inému vetovi do Prešova.Všetko to má príliš rýchli spád a mne sa to nezdá ,lebo dotaraz jej nič nebolo .Ako sa hovorí aj topiaci sa slámky chytá. :plac:
pre Laru Prosba psa´´ bud v mojich ťažkých chviľach vždy so mnou.S Tebou je pre mna všetko ľahšie. ´´Obrázokza Dúhovým mostom 01.02.2010
larami
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 782
Bydlisko: Snina / Wien AT

Re: Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod twery » Uto 19.01.2010 18:40

larami ja chcela by som ti dodať nádej keby som mohla a verím,že sa sučinka z toho dostane je ešte mladučká na odchod :plac: :plac: :plac: .Skús,ako sa hovorí nádej zomiera posledná,možno bude ešte nejaká šanca.Držíííííím všetky palce
Ak si niekedy mal rád nejaké zvieratko potom sú v tvojom živote tri dni na ktoré nikdy nezabudneš.
twery
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 300

Re: Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod Tchor » Uto 19.01.2010 23:25

larami píše:chcem ist ešte k inému vetovi do Prešova.


Zkonzultuj to, ale neprotahuj to, umirat na rozvrat vnitrniho prostredi neni rozhodne nic prijemnyho. Peci jakou maji lide na oddelenich ARO psovi stejne nemas sanci zaridit (a hlavne zaplatit to jsou statisice denne(kc)). Taky si dej bacha na jedno je dost veterinaru kteri ackoli vidi ze stav je nezvratitelnej zacnou psa naprosto zbytecne "lecit" jedinym vysledkem je ze pes zemre az v dobe kdy uz si to nejhorsi prozil a majitel zaplati znacne prostredky na "lecbu"
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Posledne dni psa a to ostatne

Poslaťod vero69 » Uto 02.02.2010 10:17

meridia píše:Ahoj,je mi líto co ted prožíváš..je to jedna z nejhorších věcí :plac:
Dost lidí ti tu řekně,že ti to pes poví,kdy je čas.Já se nikdy pochybností nezbavila,nejsem bůh abych věděla 100% takovou věc.Ale v mým případě jsem neznala diagnosu,ani vet aby bylo jasno,pokud bych věděla,že se jedná o rakovinu,paradoxně by mi to rozhodnutí velmi usnadnilo.Můj osobní názor je psa uspat v momentě,kdy ze života už nezbývá nic než obtíže a utrpení.Možná že by ještě nějaký čas v podobném stavu vydržel,ale patřím k lidem,pro něž je důležitý nejen sám život,ale též jeho kvalita.Určitě bych taky nechtěla bezmocně a v bolestech ležet třeba několik týdnů navíc..
V současné době bych volila tu variantu,že by psa přijel vet uspat domů.U nás to zajištuje např. Petmedic,nedávno měla tuto zkušenost kamarádka s fenou NO .Byli velmi příjemní,maximálně ohleduplní a profesionální a proběhlo to s minimální mírou stresu,pokud se tohle dá vůbec říct.Cena byla kolem 4,5 tisíc kč,ale na přání odvezli i tělo a psa odhlásili na MÚ.Určitě se to vyplatí za ty peníze,kdo někdy vezl psa na smrt,ví o čem mluvím :plac: Pokud je možnost si psa pohřbít třeba na zahradě,tělo neodvezou,záleží na přání zákazníka.Taktéž nabízí možnost zpopelnění a následnou dopravu urny zpět,pokud si zákazník přeje..Pokud nemáš možnost psa někde pohřbít,nezbývá než ho nechat odvézt nebo nechat u veta..ono najít místo a vykopat hrob pro psa velikosti třeba NO není legrace(zvlášt ted v zimě),vím to,mám to totiž za sebou.
Že má pes duši,o tom jsem nikdy nepochybovala,kdo jiný už by jí měl mít?? Nechci tu rozviřovat nějaké náboženské debaty,ale u mne prohrálo křestanství v momentě,kdy jsem se dočetla,že zvíře nemá duši a nemůže tedy do nebe.Netuším,zda je to originální výklad či zda to z toho udělali lidé jak se jim to hodilo,ale pro mne přes to vlak nejede.
A protože jsem o existenci duše přesvědčená,postupovala bych stejně jak kdyby to byl člověk.Až usne,řekni mu co k němu cítíš a vždycky budeš ,poděkuj mu za všechno co ti dal,ale nezdržuj ho tu,nech ho jít..
Dovolím si jeden citát..Svět je most,přejdi ho a nestav na něm dům. Je to velmi těžké,já vím,ale všichni jsou součástí jednoho celku a nic a nikdo se nemůže nenávratně ztratit..


Teda až si ma rozplakala :plac: :plac: :plac: , ale pomohlo mi to Ďakujem. Chcela som sa s vami podeliť o moju spomienku, ale nevládzem o tom ani rozprávať nie to ešte písať. Prečo nás musia opúšťať tí, ktorích tak zbožňujeme
Prajem veľa síl všetkým ktorí prežívajú tieto ťažké, preťažké situácie
vero69
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 90
Bydlisko: Námestovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné