Cestovanie MHD, SAD atď.

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod kellee » Ned 13.10.2013 19:04

ahojte, mozem vas poprosit o radu?
Ako te prvy krat sli so psom do busu? doteraz som to nepotrebovala byvala som v meste a mala som vsetko najviac 20minut peso tak som chodila tak, ale teraz byvame na dedine mesto zhruba 20minut busom a potrebujem ho bravat castejsie do mesta. Mam psa vziat a jednoduco tam s nim vliezt ci co? autom chodime casto a je to uplne bez problemov
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod weron » Ned 13.10.2013 19:43

ved normalne nastupis kupis listok a vezies sa :heh:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod kellee » Ned 13.10.2013 19:52

ja hej viem ze idem veziem ale ma skor zaujimalo ako ste na to sli so psami teda ci ste mali nejaky problem hlavne ked je starsi pes, ci bolo v pohode :hi:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod zuzka:) » Ned 13.10.2013 20:00

ja som prv vzala na ruky, pre istotu. ale sa mi vidí, že sa velmi nezamýšľal čo robí a možno by vošiel. ale druhý krát sa pri pristavení autobusu hodil o zem a snažil sa odísť. skoro mi ušiel bus :heh: a potom už chodil v pohode.
(ked tak rozmýšľam, on asi často nerozmýšľa. ked išiel prvý krát výťahom, vošiel a neriešil, zrazu kukol pred sebe a chcel ujsť :heh: )
podla mna je to strašne individuálne. babkin pes, v živote nebol ani v meste a ked ho dávala preč, brala si ho kamoška a ani okom nemrkol pri cestovaní :jop:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod kellee » Ned 13.10.2013 20:51

neviem ci tych mojich 20kg vezmem na ruky :lol: asi by som vyzerala divne a neviem ako by som si kupila listok :lol:
no kazdopadne asi sa tomu nevyhnem tak to risknem, prinajhorsom odide bus bez nas :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod weron » Ned 13.10.2013 20:54

ja sa tohoto desiiiim ze nastane chvila kedy bude muset do busu :ach: samotna cesta ok, ale skor sa obavam ze by mala tendenciu vsetkych hlavne novonastupenych ostekavat ...
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod Vikiki22 » Ned 13.10.2013 20:59

Ja som svoju Elišku proste vzala za vodítko a surovo bez slova som nastúpila do busu. Proste musela so mnou nastúpiť, ak tam nechcela ostať. :heh:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod kellee » Ned 13.10.2013 21:00

toto nie ked ma kosik neda sa mu stekat, skor u nas je problem ze je hrozne zbrkly a tak lahko sa vystresuje ze koniec a vtedy nevnima :ua:
Vikiki22 takto to aj ja chcem urobit.teraz ma mrzi ze som ho to neucla ako stena
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod mart.ina » Ned 13.10.2013 22:24

Ja som mala aj predošlého psíka a aj teraz mám takých bláznov, že chce nastúpiť do každého dopravného prostriedka (auto, autobus, vlak) čo vidí. Proste hŕŕŕŕ ja idem, ja sa chcem viezť. Takže musím brzdiť aby nepredbehla ľudí pred nami.
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 728

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod weron » Ned 13.10.2013 22:30

moja by dobrovolne skocila mozno do otvoreneho kufra na aute :haha: tam skace rada , tesi ma ze cesta autom ju bavi :joint:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod deny » Ned 13.10.2013 23:30

Teraz tak uvažujem, že som toto vôbec neriešila, keď sme prvýkrát cestovali autobusom, ani mi to nenapadlo :smile: . Je pravda, že 8 kíl je menej než 20 a povahovo bol taký, že kde ho dám, tam bude :jop: . Prišlo mi to, že auto či autobus, skoro to isté. Prvýkrát cestoval busom asi mhd v BA :pac: , keď tak spätne rozmýšľam, a to mal vtedy asi 4 alebo 5 rokov.
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod kellee » Pon 14.10.2013 10:18

no tak nejak to hadam zvladne v aute sa strasne rad vozi lebo vie ze niekam za ide tak ze juhuuuuuu tesime sa strasne. Este sa mi teda nestalo ze by sa mi niekedy vyslovene zaprel ze ja nejdem ani za nic vacsinou kam ja tak aj on.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod sabe » Pon 14.10.2013 10:27

Keby niekoho do buducna zaujimalo, tak cestovne vo vlaku v CR pre psa je 15kc/vlak alebo 30kc/den :) Na cestovanie CR-SR sa vyplati bud Junior rail plus (do 26 rokov) alebo potom citystar (spiatocny, obcas sa da kupit cez net, ale vacsinou staci az v pokladni, je to bez miestenky), ktory plati jak na EC, tak na rychliky alebo osobaky, je to jedno. V CR je jedine IC Pendolino (ak dobre pamatam) a to ma ceny nejak specialne, musi byt miestenka a cosi, este som tym nesla tak netusim :)
Obrázok
sabe
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 263
Bydlisko: Kysak, SR/Brno, CR/Cambridge, UK

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod deny » Pon 14.10.2013 11:12

kellee píše:no tak nejak to hadam zvladne v aute sa strasne rad vozi lebo vie ze niekam za ide tak ze juhuuuuuu tesime sa strasne. Este sa mi teda nestalo ze by sa mi niekedy vyslovene zaprel ze ja nejdem ani za nic vacsinou kam ja tak aj on.

Tak ak si spojí aj autobus s tým, že sa niekam ide (a nebude to napríklad hneď k veterinárovi, nech si nespojí, najprv autobus potom veterinár), tak by mohol byť v pohode. Autobus sa rovná výlet. Hlavne pred prvou cestou príliš nestresuj ty, lebo potom bude aj on v strese a bude to zložitejšie :smile: . Na prvú cestu je možno vhodné si zvoliť nejaký čas počas dňa, keď necestuje príliš veľa ľudí, nejaký mimopracovný/študentský čas, nech ho príliš nedesí veľké množstvo ľudí :smile: , prípadne len otestovať a nechať sa odviezť len do vedľajšej dediny, z ktorej v prípade núdze sa viete dostať aj pešo domov :lol: .
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod kellee » Pon 14.10.2013 12:16

tesi ma moje meno je stres :lol: :lol: :lol: ale nie v pohode ja som odhodlana to dotiahnut. byt zavreta na dedine so psom je otras a ja sa nemozem spoliehat stale na manzela ktory ma doteraz vozil
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné