Pes bytový vs. pes dvorový

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Pes bytový vs. pes dvorový

Poslaťod Miroslav » Str 02.12.2009 14:58

potreboval by som radu ako najlepsie zvladnut psa aby ked je sam doma nerobil bordel.
Je to asi rocny krizenec Labrador-Pitbull z utulku, za kratku dobu si na mna dost navykol
a teraz ked je sam doma strasne knuci a po navrate domov nas caka riadny bordel, poroztrhavane veci, zhodene veci zo stola, vie si aj dvere otvorit tak sa dostane aj do izby.
Ked je sam, tak ho nechavame na chodbe a z nej sa dostane aj do kuchyne.
Cital som ze psa treba postupne cvicit na odchadzanie z domu, no to je trocha problem nakolko ked dojdem domov tak su doma uz aj ostatny a aby cela rodina sa obliakala a ako ze odchadzala z domu .... :pac:
rozmyslal som dat detsku zabranu do chodbicky aby sa nedostal aspon do kuchyne a pripadne aj zamykat izbu a dufat ze si natu samotu zvykne. Hracky a veci na obhryzanie ma...
Napada Vas neaka rada ako ho zvladnut ? Je to dost vazny problem, nakolko mama s bratom uz stracaju nervy a naozaj nechcem aby bol dovod ho dat z ich strany prec.


Aspoň vidíš, že pes (a ešte k tomu taký veľký) patrí vonku. Ináč budete mať z bytu kůlničku. :plac:
Miroslav
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14
Bydlisko: ďaleký východ

Re: POMOC- SAM DOMA

Poslaťod renqa » Str 02.12.2009 15:24

Miroslav, poznám 8 ročného pitbula, ktorý prežil celý život v trojizbovom byte. Býval o 3 poschodia nižšie odo mňa a poriadne som ho nepočula ani brechať ani kňučať. Takže podľa mňa to určite nie je o tom, že pes patrí vonku. :ach:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: POMOC- SAM DOMA

Poslaťod MisheliQ » Str 02.12.2009 15:29

prečo patrí veľký pes vonku??
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: POMOC- SAM DOMA

Poslaťod Tchor » Str 02.12.2009 15:34

Miroslav píše:Aspoň vidíš, že pes (a ešte k tomu taký veľký) patrí vonku. Ináč budete mať z bytu kůlničku. :plac:

mam doma smecku peti psu a ne zrovna malejch, vubec nevidim problem v tom ze maji volny pruchod z/do bytu 99% casu co jsou doma stejne travi uvnitr.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: POMOC- SAM DOMA

Poslaťod Miroslav » Str 02.12.2009 15:42

podľa mňa pes v byte trpí. Prečo? Lebo prapredkom psa je vlk. No a už ste videli niekto vlka v byte a ešte k tomu aby bol šťastný? :nie:
Tolerujem, že v byte malé plemená: bišon, maltezak, pudel ... ale križenec labroša a pitbula? Neviem. No je to môj názor.
Miroslav
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14
Bydlisko: ďaleký východ

Re: POMOC- SAM DOMA

Poslaťod Baarbora » Str 02.12.2009 15:43

Miroslav píše:Aspoň vidíš, že pes (a ešte k tomu taký veľký) patrí vonku. Ináč budete mať z bytu kůlničku. :plac:


aspon vidis, kto si psa dokaze vychovat tak, aby mu nic nenicil vnutri, alebo kto je na to prilis lenivy na to, aby to robil a radsej ho vyhodi von a padla :ach:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: POMOC- SAM DOMA

Poslaťod Tchor » Str 02.12.2009 15:49

Miroslav píše:Možno som mimo témy, ale podľa mňa pes v byte trpí. Prečo? Lebo prapredkom psa je vlk. No a už ste videli niekto vlka v byte a ešte k tomu aby bol šťastný? :nie:
Tolerujem, že v byte malé plemená: bišon, maltezak, pudel ... ale križenec labroša a pitbula? Neviem. No je to môj názor.

Mam dobrmany, BOM a NO, jak jsem psal muzou si vybrat jestli chteji byt venku nebo vevnitr, jednoznacne voli vnitrek.
Pes netrpi tim ze je v byte, ale tim ze je odsunutej mimo smecku, zvlast v pripade ze je jen jeden pes tvori smecku pes a psovod + zbytek rodiny. V okamziku kdy je pes venku je mimo smecku.
Nadruhou stranu by se clovek mel prizpusobit tomu ze ma psa (psy) bydleni tzaridit tak aby co nejmene "prekazelo" souziti psa s clovekem.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: POMOC- SAM DOMA

Poslaťod Miroslav » Str 02.12.2009 15:58

Baarbora píše:
Miroslav píše:Aspoň vidíš, že pes (a ešte k tomu taký veľký) patrí vonku. Ináč budete mať z bytu kůlničku. :plac:


aspon vidis, kto si psa dokaze vychovat tak, aby mu nic nenicil vnutri, alebo kto je na to prilis lenivy na to, aby to robil a radsej ho vyhodi von a padla :ach:

Videl som veľa psov, ktorí sú držaní vonku a sú rozumní, vychovaní a vôbec sa im necnie za životom kdesi v paneláku medzi štyrmi stenami, kde si nemôže ani šteknúť ani zakňučať.
Nemyslím si, že keď niekto chová psa vonku, že by bol lenivý alebo pes "vyhodený von" a padla. To je tvrdenie proti tvrdeniu. Môj názor je taký, tvoj iný, ja ti ho neberiem.
Miroslav
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14
Bydlisko: ďaleký východ

Re: POMOC- SAM DOMA

Poslaťod adavra » Str 02.12.2009 16:01

Miroslav píše:Možno som mimo témy, ale podľa mňa pes v byte trpí. Prečo? Lebo prapredkom psa je vlk. No a už ste videli niekto vlka v byte a ešte k tomu aby bol šťastný? :nie:
Tolerujem, že v byte malé plemená: bišon, maltezak, pudel ... ale križenec labroša a pitbula? Neviem. No je to môj názor.

Čo všetko si človek nevymyslí aby ospravedlnil svoju lenivosť a sebeckosť :aaa:
Keď si už spomenul toho vlka, tiež sa mohol vy :kak: kde chce. A hlavne štence vlci nevyhadzovali zo svorky :hmm:
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: POMOC- SAM DOMA

Poslaťod Baarbora » Str 02.12.2009 16:04

vies, sama mam psa vonku a presne tymto istym argumentuje moj otec, preco nie vnutri. vlci, velky, je mu dobre, bla bla. vsetko su to kecy, pes je, bol a bude svorkove zviera(argumentujes vlmi, isto si si vsimol, ze to nie su samotari), takze spolocnost potrebuje, ci si niekto mysli, ze mu je dobre aj samemu. pes je prisposobive zviera, zvykne si na vsetko, bars aj na retaz a kazdodennu bitku(obrazne povedane) a aj tak bude "spokojny"...
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: POMOC- SAM DOMA

Poslaťod Miroslav » Str 02.12.2009 16:17

renqa píše:Miroslav, poznám 8 ročného pitbula, ktorý prežil celý život v trojizbovom byte. Býval o 3 poschodia nižšie odo mňa a poriadne som ho nepočula ani brechať ani kňučať. Takže podľa mňa to určite nie je o tom, že pes patrí vonku. :ach:

A ty si myslíš, že to je normálne? Že nepočuješ pitbula ani brechať ani kňučať? :pac:
Miroslav
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14
Bydlisko: ďaleký východ

Re: POMOC- SAM DOMA

Poslaťod Miroslav » Str 02.12.2009 16:20

Baarbora píše:vies, sama mam psa vonku a presne tymto istym argumentuje moj otec, preco nie vnutri. vlci, velky, je mu dobre, bla bla. vsetko su to kecy, pes je, bol a bude svorkove zviera(argumentujes vlmi, isto si si vsimol, ze to nie su samotari), takze spolocnost potrebuje, ci si niekto mysli, ze mu je dobre aj samemu. pes je prisposobive zviera, zvykne si na vsetko, bars aj na retaz a kazdodennu bitku(obrazne povedane) a aj tak bude "spokojny"...

Tak to uznaj, že otec má viac rozumu ako ty :poklona:
Takže keď máš psa vonku, to znamená, že si lenivá? To sú tvoje slová.
Miroslav
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14
Bydlisko: ďaleký východ

Re: POMOC- SAM DOMA

Poslaťod adavra » Str 02.12.2009 16:30

To je vlastnosť človeka, tvrdiť to, čo mu vyhovuje. Tiež sme si vyberali psa na dvor, ale keď chcem mať so psom vzťah aký má byť, tak musím obetovať svoje pohodlie.
Miroslav, raz budeš mať veľký problém. Bígel potrebuje spoločnosť a čo mu nedáš ty bude hľadať inde. Ja som svojho bígla musela brať so sebou aj do práce. Bolo to spôsobené tým, že predchádzajúci majitelia si mysleli, že pes patrí na dvor a je mu tam samému dobre. Keď mala rok, tak ju chceli dať utratiť, lebo im stále utekala. Na poslednú chvíľu som ju vzala k sebe. U nás nastal opačný problém, držala sa ma ako kliešť a prišla za mnou aj do práce. Bola schopná sa preškrabať aj cez betón, len aby bola so mnou. Takže nie prostredie, ale svorka je pre psa to najdôležitejšie.
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: POMOC- SAM DOMA

Poslaťod Amaguk » Str 02.12.2009 16:31

Miroslav píše:
renqa píše:Miroslav, poznám 8 ročného pitbula, ktorý prežil celý život v trojizbovom byte. Býval o 3 poschodia nižšie odo mňa a poriadne som ho nepočula ani brechať ani kňučať. Takže podľa mňa to určite nie je o tom, že pes patrí vonku. :ach:

A ty si myslíš, že to je normálne? Že nepočuješ pitbula ani brechať ani kňučať? :pac:

preco by to nemalo byt normalne?
ani moj doma neknuci, nema dovod :joint:

tvrdit pausalne, ze pes v byte trpi, je cisty nezmysel :ach:
psovi, ktoremu sa jeho ludia dostatocne venuju a ma dostatok primeranej aktivity a vyzitia, je uplne jedno, kde spi - ci v byte alebo v bude na dvore :jop:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: POMOC- SAM DOMA

Poslaťod obsidian » Str 02.12.2009 16:33

Clovek ma lozit po stromoch. Preco? Lebo prapredkom cloveka je opica. A videli ste opicu, ktora lozi po stromoch a nie je stastna? Zhodnotim tvrdenie z prvej vety: je silne dogmaticke, nepodporene exaktnym dokazovanim. Videli ste v tejto teme analogiu predchadzajucich riadkov?
Rebelova homepage: http://www.obsidian.sk
obsidian
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1626
Bydlisko: Košice

Ďalší

Späť na Ostatné