Koľko času venujete psíkom??

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Koľko času venujete psíkom??

Poslaťod janiss » Pia 18.03.2011 0:11

Este chcem napisat jednu vec co ma trapi viem ze to bude off topic ale ked uz tuna piseme tak pisme potom to mozeme premazat hoci.Trapi ma tiez to ze si neda nic urobit napr ostrihat nechty ked mu chcem nedovoli bude sa hadzat vrcat ba dokonca hryzt.Taktiez je problem ked ho chcem odcervit stale vynucha tabletku nech ju dam do cohokolvek a vypluvne to.Dalsi problem kvapky na cistenie usi to si tiez nedovoli a ani kvapky do oci ked ma nahodou zapalene ocko tiez si nenecha kvapnut proste si nedovoli nic zajtra ho ideme strihat prvy raz u inej a mozno menej skusenej kadernicky ako bola jeho na SK tak som zvedavy na ten boj dost sa bojim ze nam ho ani neostriha.Aky mate na to nazor koli comu si nic nenecha urobit odomna?Ani cesat sa mu nechce.Ked cesanie ide lahko tak celkom ok ale ako nahle narazime na nejaky uzlik na srsti ze ho to zaboli tak je koniec nenecha ho rozcesat.Tiez hrozne vymysla v jedle uz 4 mesiace mu davame varenu stravu po ktorej niekedy salel a teraz kasle na nu a chce stale iba to co jeme my.
janiss
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Slovensko,Humenne

Re: Koľko času venujete psíkom??

Poslaťod usagi » Pia 18.03.2011 0:16

no k tym velkym psom - dramatizujes to :no: jednak vybrat spravneho partnera na hru a nasledne ju usmernovat - je len a len na tebe.Napriklad ja mam TP (ratlos) a tie bezne chovaju chs spolu s Nemecky pincom ci dobikom - naozaj to nie je take tragicke.Ja sama mam rezervovane steniatko kratkosrstej kolie,ktorej mama ma 18 kg a beriem ju k 3 kg psovi.Naopak nespoliehaj sa na to,ze od maleho psa mu nic nehrozi,ja tu denne bojujem so sidliskovymi pidi psami ,ktori startuju mojmu surovo po krku.A sice su to "len" male psy - ale pre mojho rovnocenni partneri.
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Koľko času venujete psíkom??

Poslaťod janiss » Pia 18.03.2011 0:23

Tak jasne som si toho vedomi ze aj maly pes mu moze ublizit aj mne sa stalo ze po nom vystartoval maly pes ale tak rped malym ho mozem zachranit ked ho maly hryzne tak co pojdeme k vetovy jedine ze by to bol nejaky nestastny hryz od maleho psa tak by to nemuselo dobre dopadnut ale ked ho hryzne velky pes tak na 99% neprezije alebo ked na sliapne nejaky velky psik tiez to moze dopadnut tragicky.A tuna v UK si ani neviete predtavit kolko stoji nejaka operacia alebo sietie u veterinara ved na to by som ani peniaze nemal tak by som mu nakoniec nemal ani ako pomoct a to by som asi nezvladol psychicky
janiss
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Slovensko,Humenne

Re: Koľko času venujete psíkom??

Poslaťod hruska » Pia 18.03.2011 9:17

Janiss, mas yorka, a nevies si s nim poradit? V klude schytim, spravim, co treba, odmenim a je pokoj. Ja tabletky napcham do hrdla a psica musi prehltnut ci chce alebo nie. Usi si necisti rada, ale ma smolu, podrzim hlavku, vycistim..Oci to iste. Hlavne je ostat v klude, nenervacit, nech si maly vrci, hryzie, rob si svoje.
Velky vs maly pes. Moja (16kg) sa tiez moc nevie hrat so psami malymi a tiez som radsej, ked kamos ma aspon jej hmotnost. Ale zistujem, ze odkedy ju netaham od malych psov prec, ale radsej pri hre davam pozor, aby sa moc nezozblaznila, zahra sa aj so susedovie yorkackou ci sicu, bez problemov. Male z nej stres nemaju, tym padom nemam stres ani ja a ona tiez nie. Len skoda, ze najst malych psov na hru a tym padom na ucenie sa vhodnej hry s drobcami, je dost problem, lebo 95% nas chce zozrat a zvysok, co by sa aj hral, konci na rukach.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Koľko času venujete psíkom??

Poslaťod janiss » Sob 19.03.2011 3:01

Heh pekna odpoved aj som sa zasmial ze vas chce 95% zozrat to ja mam tiez taky pocit ze ho chcu zozrat a ja sa on velmi bojim a stym schitenim Hannyho neviem ci ke dobry napad on proste nechce a nebude.Strasne sa hadze a bojim sa ho silno chitit aby som mu nieco nezlomil alebo on ked sa mikne si koze zlomit nieco.Vies podla mna na takeho drobca sa to neda praktizovat.Skusal som ho raz dokonca prispat s takym gelom pre psov na spanie tak spal ale akonahle som mu isiel nieco urobit tak hryzol brabil sa ako mohol comu som nerozumel bol slaby velmi ale ked sa branil tak mal silu.Dost na to aby si mohol ublizit.Nema vobec respekt to je moj nazor z jednej strany ale na druhej strane ma pocuva ked mu poviem nech je ticho alebo nech sadne.
janiss
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Slovensko,Humenne

Re: Koľko času venujete psíkom??

Poslaťod Margita » Sob 19.03.2011 18:23

janiss ,vsetko zalezi od vychovy ,kupi si stena a je ako cisty papier( taka fraza ale mne sa paci :lol: )bude vediet to co ho naucis,ak sa uspokojis s tym ze on to nema rad a nebudes to robit tak to takto dopadne,treba ho zvykat na rozne situacie,moj tie nema rad cesanie,kupanie...nema rad vsetky cinnosti ktore sa tykaju starostlivosti o jeho telo :lol: ale jednoducho musi,trimovala som ho 5hodin nebol nadseny ale drzal,lebo musel,strihanie pazurikov tiez nema rad ale drzi,a strihanie srsti medzi vankusikmi....musi vydrzat vsetko aj keby som mu strcila prst do zadku :joint:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Koľko času venujete psíkom??

Poslaťod Baarbora » Sob 19.03.2011 22:26

janiss, doporucujem trochu rozsirit Tvoje znalosti, kym najdes vhodny cvicak, prebehni na youtube videa me or the dog...Je tam niekolko jednoduchych navodov, prave pre ludi, ktori su "psami nepoznaceni", s vysvetlenim..pripadne v ceskom dabingu bud ja nebo pes (http://www.youtube.com/results?search_q ... o+pes&aq=f)
myslim ze v tych videach najdes niekolko tipov na riesenie...
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Koľko času venujete psíkom??

Poslaťod viky » Štv 07.04.2011 13:19

Takze ja ma psa, ktory neznasa ked sa mu daco robi na tele. A je to 40 kg hovawart. Ale musi. Ja jednoducho nemozem dovolit aby sa mi vzopieral pre take veci ako ucesat sa, vycistit usi a pod. Pri nom mam dve moznosti:
1. bud sa mu normalne v klude prihovaram a aj on je pokojny a ide to
alebo
2. zoberem obojok a bez okolkov sa snazim spravit to co treba
Vacsinou na neho zabera to prve. Ked ja som nervozna a dam mu citelne vediet ze vyhral, uz sa to nikdy nezlepsi. Treba psovi dat vediet, ze co sa musi sa musi.
A este mi neda zareagovat na Velky vs. Maly
-ja verim majiltelom malych psov ze ked sa pred nimi objavi take tela tak sa boja o svojich hafanov, avšak ja sa stretavam s tym ze prave tito majitelia niekedy reaguju velmi histericky. Len sa objavi velky pes a ani mu nedaju sancu.
A mna ako majitelku tiez velkeho psa to obcas dost poburi a je to aj neprijemne ze koli velkosti mojho psa odsudzuju, pricom je este len stena a chce sa hrat.
Ja som tiez radsej ak sa Basty santi so psami jeho velkosti, ale tiez ho netaham od malych psov. Samozrejme ked vidim ze velmi zapara(z hry) a bojim sa aby neprisadol nahodou nejakeho psa, alebo aby nanho neskocil a neublizil mu dam ho na voditko, akurat ze ako si niektore male psy dovoluju , furt zaparaju a potom sa mi pes otoci a urobi ostrejsi pohyb majitelia by ma asi najradsej aj so psom zavreli dakde do klietky. Taze tot moj dlllhy nazor. :ahoj:
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba."
viky
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 92

Re: Koľko času venujete psíkom??

Poslaťod Pinklady » Štv 07.04.2011 13:51

Ja mam bulcka, co si rozumie aj s velkymi aj s malymi psami, velkych ma este radsej, v pohode sa hraju, on nezapara, takze v pohode. Ja mam radsej velkych psov, ja neviem ale zda sa mi, ze ak su povahovo ok, tak su lepsi partner na hru, ako ti mali, co hned pri kazdom pohybe reaguju dost podrazdene. Ako su aj vynimky, ale tych je skor menej.
A cesanie, umyvanie, cistenie atd. no nas je zvyknuty, proste ked sa musi tak nic ineho nezostava, hadam nebude len kvoli tomu, ze sa jeho vysosti nelubi vyzerat jak trhan z nejakej kolne so spinavymi usami, oslintanou papulov atd.
Na pazure mam trik, ja ich pilnikujem ked treba a to tak, ze posadim psa na seba, opilnikujem jeden svoj necht a dalej uz skusam len tie jeho pilnikovat. Potom odmenim dobrotou a je pokoj. Niektore procedury vylozenie zboznuje, kremovanie labiek napr. :smile:
Inak ja s nim travim vacsinu casu, lebo mam home office, takze zatial to ide.
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
Pinklady
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274

Re: Koľko času venujete psíkom??

Poslaťod psík Leuška » Ned 10.04.2011 21:51

cca 18 hodín.
Spíme, hráme sa, venčíme. :lol:
psík Leuška
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: Koľko času venujete psíkom??

Poslaťod janiss » Uto 23.08.2011 23:50

Ahoj pisem znova do tejto temy lebo nechcem otvarat novu. Rozhodli sme sa kupit nasmu Hannybalovy nejakeho kamosa kedze sme pracovne vytazeny v tom londyne a mam cas maximalne na pracu a na hannyho zial na seba uz nie. KOli tmu sme sa rozhodli kupit kamosa aby hanny nebol nikdy doma sam a myslime ze ak sa to podari tak to bude lepsie aj prenho aj pre nas lebo mam strasne vycitky ked je sam doma ked nemusi byt cize ked niesom v praci tym padom nikam nechodime a nas zivot stagnuje. Od vas by som potreboval radu ze ci kupit k nemu fenku alebo psika? Neviem co by mu mohlo vyhovovat viac na spolocne hranie sa a santenie. A taktiez ci by to malo byt rovnake plemeno alebo radsej nieco ine z malych plemien ako maltezak, shitzu alebo je jedno co male. Dakujem za kazdu radu.
janiss
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Slovensko,Humenne

Re: Koľko času venujete psíkom??

Poslaťod Bellss » Pon 29.08.2011 10:18

janiss: Prečo nikam nechodíte so psom, keď si doma? Ako môže život so psom stagnovať? :nwm: Veď máš malého yorka a šup do tašky a ide sa na výlet.. Veď ešte aj an vlaku máte cestu s takým malým psom zadarmo.. Aj do reštiky alebo niekde vonku na terase môžte v pohode byť s takým psom.. Mám fenku Bieleho švajčiarskeho ovčiaka a kríženca No x Kaukza a neviem ako nemám pocit, že by sa s nimi nikde nedalo ísť.. Určite ich nešupnem do tašky a nejdem kam chcem, ale nemenila by som a neviem odkedy mám psov naučila som sa nové veci a spoznala skvelých ľudí..


A k tomu druhému psovi.. neviem aký je váš hafan pohlavie, ale tak myslím, že lepšie sa znášajú psík a sučke, ale zase ak nechcete chovať šteniatka fanku alebo psíka bude lepšie vykastrovať. A aké plemeno? Ty s tým psíkom budeš bývať, ty sa oňho budeš starať, preto je ťažké radiť ti aké najsprávnejšie.. Veď keď máš yorka tak prečo nie aj druhého? :smile:

Téma o výchove dvoch psov..
viewtopic.php?f=9&t=1606
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Koľko času venujete psíkom??

Poslaťod hruska » Pon 29.08.2011 11:17

Ja neviem, ak clovek ledva stiha psa jedneho, urcite by som nekupovala psa dalsieho. Je pravda, ze spolu sa vyhraju, ale stendo potrebuje vychovavat a cvicit, so samorastom budu len a len problemy. Takze podla mna by bola velka chyba doniest psa cislo 2 do takychto podmienok, kde nie je poriadne cas pre jedneho drobca.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Koľko času venujete psíkom??

Poslaťod Bad » Pon 29.08.2011 11:49

hruska píše:Ja neviem, ak clovek ledva stiha psa jedneho, urcite by som nekupovala psa dalsieho

jojo

hruska píše:Je pravda, ze spolu sa vyhraju

tak tohle je ta lepší varianta, druhá je, že prostě budou každý sám a ta třetí, že se budou nesnášet.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Koľko času venujete psíkom??

Poslaťod renqa » Pon 29.08.2011 12:13

Tiež si myslím, že zaobstarať si druhého psa LEN kvôli tomu, aby ten váš nebol doma sám nie je veľmi vhodné. Druhý pes bude takisto vyžadovať pozornosť, bude ho treba niečomu naučiť a aj ten čas, ktorý ste pred tým venovali tomu vášmu budete musieť rozdeliť dvom... A tiež si myslím, že sa môže stať, že ten váš bude na nového člena žiarliť, aj keď možno vonku sa rád pohrá so psíkmi. Druhého psa si treba predovšetkým zaobstarať, preto že to chcem JA, nie preto aby sa mal náš pes s kým pohrať. Trochu mi to pripomína rodičov, ktorí kupujú svojím deťom psy aby sa mali s čím pohrať. :ua:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné