Tulajuce sa psy...

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Tulajuce sa psy...

Poslaťod ...staffbull » Str 02.09.2009 17:42

Nevedela som da akej temy to mam zaradit.Isto nemate radi ked idete so psom na prechadzku a pred cestou sa vam zjavi tulajuci sa pes.Je to pravdaze chyba majitelov.Majitelia tychto psov nechavaju bud otvorene brany alebo sa o psy nestaraju a psy im utekaju.Moze to byt neprijemne pre vasho psa aj pre vas.Cudzi pes zacne rypat do vasho a vznikne bitka.Este by vas aj obvinil ze vas pes pohryzol jeho.Mne sa to uz stalo mnohokrat no nastastie bitka nebola.Tyto majitelia by mali byt opatrnejsi alebo skor by mali viac dbat o svojho psa.Napiste ak ste zazili nejaky pripad s tulajucami psami.
Obrázok
...staffbull
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80

Re: Tulajuce sa psy...

Poslaťod Ulfheiðr » Str 02.09.2009 20:13

Samozrejme, toto zažíva asi väčšina z nás. Mne zatiaľ vždy stačilo po tom psovi, resp. nie do neho ale pred neho, či k nohám, preventívne volačo hodiť (šiška, kameň, palica, klúče, niečo sa vždy nájde). Títo tuláci už zväčša majú toľko skúseností, že ich hodený predmet odstraší. Mám doma aj paralyzér, no nenašla som odvahu ho sebou nosiť. Plánujem si kúpiť "peprák" a v prípade, že by pes nemienil odýsť, tak pokoreníme.
Môže to znieť zle, ale tak ako píšeš o bitku nestojí nikto, radšej okorenený tulák. A o priamy kontakt tiež nestojím, aj keby bol pes neviem ako priateľský, pretože 5 minút srandy a potom sa budem pol roka zabávať s blchami alebo niečim ešte horším. :ua:
U nás sa pravidelne túla jeden zmenšený kvázi NO za fenami, so psami sa bije. Keď mi skočil do psa (bolo to ráno potme, ani som nevidela lebo bol rovno vedľa vchodu v kríkoch) tak som na neho zvrieskla, on odbehol. Následne som si povedala, že si to s nim vytmavím raz a navždy. Tak som za ním aj so psom bežala a on bežal k sebe dom, lenže ouha, bránička bola zavretá a jemu sa nepodarlo skočiť na klučku. Nalsedovalo vyhnanie psa pred jeho vlastným teritótiom, čo bolo pre neho natolko ponižujúce, že sa nám odvtedy vyhýba dosť velkým oblúkom. :lol: Ten môj blbčo sa z toho tak tešil, že ešte 10 minút okolo mňa skákal ako na strunke, doslova. :pac:
(len toto som si dovolila u psa, u ktorého som vedela že aj prípadný útok na mňa by som ustála).
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Tulajuce sa psy...

Poslaťod daggi » Str 02.09.2009 21:57

Tento isty problem mame teraz my u nas v dedine. Behaju nam dvaja psy tulavy, pravdepodobne ich niekto vyhodil :ua: , lebo aj vyhlasovali v rozhlase a nikomu nepatria, a prave nam narobili taky bordel pred brankou ked sme tam mali smeti.
Psy boli hladni tak nam roztrhali sacky so smetami a cele nam to roztrusili po zamkovej, este ze mame branku zabezpecenu aby sa ku nasej Daggi nedostali aj ked ju mame nizku, ale keby vedeli vyssie skakat, tak ju aj preskocia :ua: , je mi luto tych psikov, lebo nikomu nepatria a su hladny, ja som im aj dala dalej od nasej brany granule, a potom mi muz povedal, ze to koly tomu teraz budu chodit ku nam.
Neviem ako mozu ludia vyhodit na ulicu len tak svojho psa :hmm: apotom sa chudata psy potuluju a su hladne a vela ludi ma z nich strach
daggi
Junior
 
Príspevky: 300

Re: Tulajuce sa psy...

Poslaťod Silvuch » Štv 03.09.2009 11:56

tiez sme ich zopar stretli, vacsinou sa vsak dost bali, tak sa nepriblizili.. ale raz na nas vybehol obrovsky cierny najezeny vlciak, bolo to za humnami a sme boli dve baby bez psov a sme sa skoro po.... ostali sme stat a vyhybali sa pohladom a on vlkovito vrciaco si nas obchadzal, a ked sme sa zacali pomali vzalovat, zas po nas vybehol.. no keby tam bol daky clovek co by nevedel ako sa ma chovat, tak by ho aj pohryzol chudaka..ale bol to komicky pohlad, ako sme tam stali ako stlpy, pozerali do blba, a ani sa nepohli, a koleckoval si okolo nas nepriatelsky pes. som neverila ze to bude bez zranenia. :nono:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Tulajuce sa psy...

Poslaťod renqa » Štv 03.09.2009 12:16

No takýchto "tulákov" ja stretávam bežne. U nás v meste sa o to nikto nestará.
Je to hrozné! :ua: Minule sestra zobrala Dina na prechádzku a pri jednom dome
bola otvorená bránička, samozrejme vo dvore pobehoval nejaký krížený nemecký ovčiak.
Ten vlčiak samozrejme vybehol von a skočil po Dinovi. Nič mu nespravil, ale sestra
sa hrozne zľakla. napokon ho odohnal sestrin priateľ, ale bola to tiež nepríjemná skúsenosť.
A skoro vždy keď tadiaľ idem tak je bránička otvorená a pes si tam kľudne pobehuje.
Od vtedy sa už do Dina nestará - iba breše spoza plotu. Ale tí ľudia si vôbec neuvedomujú,
že môže ísť aj nejaký iný pes a tomu NO zase "rupne v bedni" a skočí po nejakom
psovi. Už som aj rozmýšľala, že to pôjdem nahlásiť na mestský úrad, ale nechcem byť
zase tá obmedzená, ktorej všetko vadí. Veď poznáte to "čaro malomesta". :hmm:
Reči sa šíria strašne rýchlo a dotyční by sa veľmi rýchlo dozvedeli, že som to bola nahlásiť ja.
Hneď by mi bolo povedané, že to nikomu nevadí, iba mne.
A zase som sa stretla s podobným prípadom. Máme tu jeden taký čisto rómsky barák
a tam majú na dvore uviazaného psa. Je to tiež nejaký x NO ale čierny, hrozne veľký
a vypadá ako by mal nejakú kožnú chorobu lebo má na niektorých miestach úplne vypadanú srsť.
No a ten pes keď sa im odtrhne z reťaze tak pobehuje po meste a napáda iné psy.
Keď sme ho chceli odohnať od Dina, tak sa vôbec nebál a utekal za nami... :hmm:
No proste sme boli celí... :kak: Ten pes nemá ani obojok, nie to ešte známku od mesta.
Ale polícia s tým nič nerobí... Je to hnus proste... A celkovo v našom meste sa potuluje
kopec psov (najmä x NO ale aj nejaký ten čuvač), behajú aj po hlavnej ceste a nikto s
tým nič nerobí. Očividne to ani nikomu nevadí. Ľudia si kľudne chodia okolo nich akoby to bolo bežné.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Tulajuce sa psy...

Poslaťod ...staffbull » Štv 03.09.2009 17:00

no podobne.... :ua: :hmm:
Obrázok
...staffbull
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80

Re: Tulajuce sa psy...

Poslaťod Klaudia a Ťapka » Sob 05.09.2009 20:51

Nasa susedka, co byva vedla naseho domu ma krizenca, a vzdy rano a vecer otvori branu psa vyhodi von... Ten sa potom dost dlho tula po ulici, otravuje inych psov a je trochu agresivny, pusta sa do inych aj vacsich psov. Necha ho aby sa vonku vy :kak: , aby nespinil po dvore a po nejakej dobe otvori zas branu, a zaleze a caka kym pes pride. Ona sa tvari ze ho nevidi, ked robi potrebu na chodniku a radsej zalezie dnu :pac: .
Minule sme prisli domov a on bol ako obycajne pusteny ale suseda nebola zalezena, stala dalej a tvarila sa akoze psa nevidi. Ten ocikaval mamine auto, tak ho vyhnala ze nech si ide curat niekam inam, suseda sa kukala. Mama jej povedala do oci ze sa o neho nevie postarat, ze ho necha aby sa na ulici :kak: a ani si po nom neuprace... A ta tetka ho necha tak tulat sa stale :vykricnik: . Miesto toho aby ho isla normalne vyvencit sa este rozkrikovala ze nech sa stara do svojich veci a nie to doho, do coho ju nic... Nezaujimalo ju ze to je vec VSETKYCH z okolia, ze im utoci na psov, chodi im robit potreby na dvor (pretoze nie vsetci maju brany), a obcikava auta... :hmm:
Pes ťa dokáže nahovoriť na čokolvek - bez slov. Pam Brown
pražská krysaříčka Ťapka,
http://www.tapkajka.estranky.sk
Klaudia a Ťapka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236
Bydlisko: Bratislava

Re: Tulajuce sa psy...

Poslaťod renqa » Sob 05.09.2009 23:09

To je v pohode keď obcikáva autá a suseda sa tvári, že ho nevidí.
U nás suseda chodí ráno so špicom von a má ho na vodítku a nechá ho obcikávať autá. :pac: :heh:
Aj naše furt občúra... :ach:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Tulajuce sa psy...

Poslaťod tera » Pia 05.03.2010 15:33

poznám veľmi dobre, dedina je dedina :ua: :hmm:
a u nás sú takí drzí, že sa neráčia ani zdrhnúť...je to jeden labrador, a jeden malý "asijazvečík" :hmm:
strašné čosik :oo: a teraz už dobre rozmýšľam, kade idem so psom, a keď som to povedala starostovi, že tu behajú psy a on sa opýtal, že kde? :pac:

Offtopic: túlal sa u nás aj jeden taký kríženec vlčiaka a niečoho maličkého, dlho, asi pol roka, bol mladý, zlatý, ale napríklad behal do kostola, a stále sa skovával pred dverami u kamarátky, čo nemá plot, a v jeden deň prišiel pán a že či je ich, že on by si ho zobral, aj sa tak stalo...nechcem vedieť, že ten pes je na 95 percent na reťazi, ale aspoň voľne nepobehuje :yes: :ahoj:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Tulajuce sa psy...

Poslaťod twery » Pia 05.03.2010 20:20

o tomto by sa dalo napísať celý román. :pac: U nás na dedine máme problém z dvoma špicami,ktoré sa potulujú voľne a napádajú čo im príde "pod ruku".Koľko krát sa mi stalo,že som išla do obchodu a tie zbabelé :kak: psy na mňa štekali a pokúšali sa mi zahryznúť do nôh,útočia totiž odzadu.Zaujímavé na tom je,že tý psi majú majiteľa,ale keď treba platiť aj dane za nich hups odrazu sú bezdomovci.Oveľa horší problém však nastal keď akýsi :censored: :censored: hlupák vyhodil už takmer pred mesiacom jedného psa zrejme kríženca no neviem čoho.Ten chudák chodí za každým kto prejde okolo a len čaká či ho niekto pohladí.Podľa všetkého bol aj týraný čítaj bitý kedže keď som sa mu pokúsila hodiť niečo pod zub tak rýchlo aj z piskotom zdrhol.Ten chudáčik zrejme ani nevie štekať.Keby som vedela kto ho vyhodil asi mu dolá :censored: mem nohy a ruky.
Ak si niekedy mal rád nejaké zvieratko potom sú v tvojom živote tri dni na ktoré nikdy nezabudneš.
twery
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 300

Re: Tulajuce sa psy...

Poslaťod Owecka753 » Ned 07.03.2010 18:15

ano,poznam,uz sa mi stalo X krat ze som sa isla prejst a bud nas napadol alebo pobehoval okolo nas tulavy pes,napr. aj dnes som sa isla prejst a zrazu oproti nam velky krizenec asi labradora,stal oproti Tobymu,cuchali sa a cakala som kedy bude bitka,jasne ze si skocil,ale dupla som,zakricala a nastastie odbehol,Tobymu sa nic nestalo,ale mali uz stastie s prehryznutym uchom,nahryznutymi gulkami :ua: ,pritom majitel psa stal nedaleko nas,a nie zeby si ho chytil,sak naco sak iba 3 krat do nas skocil,potom si Toby ani sadnut nemohol co mal bolesti.Ked idem s Ronym,nikdy som taky velky problem nemala,zeby si donho nejaky pes skocil,Rony je vyskoro velky a aj ked sa zacali bit,pes sa neodvazil a vzdy odbehol..
Owecka753
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1055

Re: Tulajuce sa psy...

Poslaťod tera » Ned 07.03.2010 23:02

dnes sme stretli LEN 2 túlavých psov :oo: :aaa:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Tulajuce sa psy...

Poslaťod Vikiki22 » Pia 12.03.2010 14:37

U nás je tiež celkom dosť túlavých psov. Väčšinou však ide o psov, ktorí majiteľov majú, ale že by nejak zabezpečili, aby im pes nemohol ujsť, to nie. ,,Však ono to nič nespraví...´´ A popritom mi to gate trhá. :ach: Alebo ide o psov menších veľkostí, ktorí pobehujú s našimi rómskymi spoluobčanmi (ktorých je tu ako v azyle). Neraz sa mi stalo počas prechádzke, že sa k nám rútil agresívny pes a ja som nemala inú možnosť ako psa vziať na ruky a postupne sa oddialiť. Raz sa mi aj stalo, že som musela bežať aj so psom na rukách pred obrovským NO, ktorý si pekne otvoril bránku a hojda za nami! Ale to ho, našťastie, stihol majiteľ privolať. A najhoršie na tomto všetkom je, že minimálne raz-dva krát do mesiaca je tu zrazený nejaký pes. A nikto to neuprace, však prečo by... Potom furt pobehujem s čiernym vrecom ako nejaká vrahyňa. :nwm:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Tulajuce sa psy...

Poslaťod Brona » Pia 12.03.2010 15:55

Aj ja mam cerstvu skusenost. Isli sme z cvicaku v sobotu cez Anicku (park v KE) ze sa este prejdeme cestou domov a psy sa vylietaju. A zrazu sa niekde objavi stredne velky krizenec, skoci na mojho psa a zacne ho mastit. Som tam hned priskocila, odohnala toho maleho blbca a pozbierala si svojho "kriplika" zo zeme. Nastastie si to odniesla bunda co mal na sebe. Je mi sice luto ze je dotrhana, ale lepsie ako dotrhany pes :ua: Esteze som ho "zateplila" aby mi v odkladackach neodmrzol v ten den, bola brutalna zima. Inak ten pes patril k dvom asocialnym typkom co boli tak kilometer dalej od miesta incidentu. Jeden pan co tam bol s rodinou a videl co sa stalo zacal na nich potom kricat nech si ho zavolaju, aj mna sa prisiel opytat ci sme oka.
Zase na druhej strane, chudak pes nemoze za to ze ma majitelov blbov alebo nema majitelov ziadnych. Moja fena je ex - tulacka. :hi:
Brona
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice

Re: Tulajuce sa psy...

Poslaťod tana » Štv 18.03.2010 17:32

Nezakladám novu temu, kedže moj dotaz suvisí s tulavými psami...
Vie mi niekto poradit, či existuje nejaká "odpratávacia" služba uhynutých zvierat v obci a mimo obce, resp. nejakí asanátori?
Na koho sa mám obrátit?

..cca pred mesiacom som pred istou dedinou zbadala čerstvo zrazeného psa, bol asi meter od krajnice, tak som ho aspon odtiahla na samý kraj. Nechodím tadial často, no dnes som išla znova okolo a čo nevidím!? :oo: Psík tam stále leží, medzitým zliezol sneh, oteplilo sa a....neviem dokedy tam ešte bude, no nepáči sa mi to a nie je to v poriadku :nie:
tana
Junior
 
Príspevky: 204

Ďalší

Späť na Ostatné