vyber steniatka

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: vyber steniatka

Poslaťod kellee » Pon 14.12.2015 8:27

hisham píše:Chcela by som sa opytat na vase skusenosti s vyberom stenata z CHS. Lepsiu temu som nenasla...

Konkretne ma zaujima:

1. Kedy prebehol prvy a kedy konecny vyber stenata?
2. Kolko navstev ste absolvovali pred odobratim?
3. Pristup chovatela - stretli ste sa niekto s "deadlinom", do kedy si treba vybrat a zarezervovat stena z vrhu?
4. Platili ste zalohu? Ak ano, kedy?
5. Poradil vam s vyberom samotny chovatel?
6. Na zaklade coho ste si vybrali?

Tak nevahajte a zaspominajte si na vase zaciatky :smile: Vase odpovede velmi ocenim :yes:



1. vybrala som si podľa foto :lol: neriesila som povahy, ale farbu. hnedi bola dvaja psi tak som si vybrala toho co sa mi viac pacil
2 0 navstev
3 nestretla, mala som cas, zadane bolo vtedy len jedno stena
4. ano platila som myslim 2000ceskych vopred
5 nepytala som si radu
6 uz ani nepamatam, len viem, že ked som si prisla po neho, chovatelka mi ponukla druheho psika, že je krajši, ale ja som ostala pri tomto
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: vyber steniatka

Poslaťod janna » Pon 14.12.2015 9:28

hisham píše:Chcela by som sa opytat na vase skusenosti s vyberom stenata z CHS. Lepsiu temu som nenasla...

Konkretne ma zaujima:

1. Kedy prebehol prvy a kedy konecny vyber stenata?
2. Kolko navstev ste absolvovali pred odobratim?
3. Pristup chovatela - stretli ste sa niekto s "deadlinom", do kedy si treba vybrat a zarezervovat stena z vrhu?
4. Platili ste zalohu? Ak ano, kedy?
5. Poradil vam s vyberom samotny chovatel?
6. Na zaklade coho ste si vybrali?

Tak nevahajte a zaspominajte si na vase zaciatky :smile: Vase odpovede velmi ocenim :yes:


Takze my sme postupovali takto:
1. sledovali sme CHS a ich vrhy, pisali a volali. Mali sme urcene kriteria a ak to stena nesplnalo, hladalo sa dalej.
2. navstevu sme neabsolvovali, nakolko to bola CHS z Ciech
3. Deadline u chovatela nebol, jedine, kto prvy zaplati zalohu toho stena je.
4. Zaloha sa platila, pricom ak odstupis od rezevracie, zaloha sa nevracala. Platila sa hned ako sme si stena rezervovali. Po pripisani na ucet bolo stena rezervovane.
5. S vyberom chovatelka neradila (nebolo treba, mala len jedno stena vo vrhu), ale vedela zhruba nacrtnut povahu stenata (popisala aspon povahu matky, otec bol z inej CHS).
6. Vyberali sme na zaklade nasich stanovenych kriterii, farba, pohlavie a toho sme sa drzali, pokym sme to spravne stena nenasli.
janna
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101
Bydlisko: Nitra - Klokočina

Re: vyber steniatka

Poslaťod janajka » Pon 14.12.2015 9:44

1. Kedy prebehol prvy a kedy konecny vyber stenata?
Nechcela som psa, ale videla som, ze posledny vrh po fene co sa mi pacila. Tak som napisala. Chovatelka nakoniec jednu fenku priradila mne (bola tlacenka celkom na ne), stale som vahala. Silvuch mi vravela, ber, ber, ber. Gaiu som nevyberala ja, podla poziadaviek mi ju priradila chovatelka. Druheho psa som uz nechcela vobec, videla som ich az ked sa narodili, no a proste, ja si zoberiem stena. No a čo. Som mala vtedy take smutne obdobie a chcela som aby ma pes rozptylil. Chcela som fenu, fenu, fena nebola, tak zo 4 psov som vyberala ja prva. Tak som si vybrala Baka, potom sa jedna fena uvolnila ale ja som teda uz vzala toho Baka (lebo bol cierny ako cert).

2. navstevy
s Gaiou jednu, pri Bakovi ani jednu

3. rezervacia
Gaiu este skor ako bol znamy kryci pes, u Baka to bolo az po narodeni.

4. zaloha
U Gaii ano, tusim pri tej navsteve, mali asi 4 tyzdne, u Baka tusim polku jeho ceny pri preberani a druhu polku o mesiac. kvazi na splatky.

5. rada od chovatela
Prvu mi vybrala chovatelka, neviem na zaklade coho vybrala. Druheho som vahala medzi dvoma psami, tak chovatel mi cez telefon akurat popisal, ze su rovnaky akurat jeden bude chlpaty a druhy kratkosrsty. Tak, ze beriem doho chlpateho. Ide to Tatier predsa. Nech mu neni zima. :lol:

6. Na zaklade coho ste si vybrali?
Na zaklade rodicov, farby :joint:

este taky postreh
pri Gaii ma chovatelka nepoznala

ale pri Bakovi ma chovatel uz poznal, takze to sa potom lepsie vyberalo
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: vyber steniatka

Poslaťod Efa » Pon 14.12.2015 13:37

hisham píše:1. Kedy prebehol prvy a kedy konecny vyber stenata?
2. Kolko navstev ste absolvovali pred odobratim?
3. Pristup chovatela - stretli ste sa niekto s "deadlinom", do kedy si treba vybrat a zarezervovat stena z vrhu?
4. Platili ste zalohu? Ak ano, kedy?
5. Poradil vam s vyberom samotny chovatel?
6. Na zaklade coho ste si vybrali?

DOB
6. vyberala som na základe plánovaného pracovného spojenia, dvoch aktívne pracujúcich jedincov vyššieho veku, s aktuálne negatívnymi výsledkami kardio vyšetrenia a s ohľadom aj na zdravotnú a pracovnú kvalitu predkov v 2 a vyššej generácií.
1. môj súkromný prvý predvýber bol z fotky kde mali šteniatka cca 2 dni, záverečný výber bol až v čase odberu, ale len som si potvrdila že som sa nezmýlila :love:
2. a 4. jedna návšteva a prebehla cca v 5 týždni a vtedy som aj zaplatila polovicu dohodnutej kúpnej ceny
3. výborný, komunikovali sme spolu ešte v období mesiac a pol pred plánovaným krytím = prebrali sme si veľa vecí a v podstate sme zdieľali veľa spoločného, následne som mala všetky info o zdárnom krytí, potvrdení brezosti, odrátavli sme spolu dni do pôrodu a okamžite po narodení som mala sms o počte šteniat a o priebehu pôrodu, neskôr až do odberu sme boli neustále či v písomnom alebo tlf. kontakte ... a spoločná komunikácia pokračovala aj po odbere a dalo by sa povedať že až po dnes ..,
5. áno = ja som povedala svoje predstavy a chovateľka poradila, záverečný výber ale zostal na mne samej, ale v podstate si aj tak moja láska vybrala mňa = zrušila svoje dve sestry a uvelebila sa na mne, následne mi vyžrala všetky mlsky z vrecka a potom mi ufunila tašku so zbytkom pamlskov :heh: no a osud to zariadil tak, že to bolo presne to isté šteňa ktoré som si ja sama vybrala na fotke len v jej dvoch dňoch a aj pri prvej návšteve som stále tŕpla aby si ju chovateľka nenechala pre seba :pusa:

moje kritériá vždy boli a aj do budúcna zostanú = chcem kontaktné a maximálne žravé šteňa, čo si nenechá od súrodencov kakať na hlavu, ale zároveň samo nevyvoláva z nudy bitky a škriepky :yes:

BOM
1. pri odbere
2. len v čase odberu
3. deadline som nemala, chovateľka vybrala sama podľa mojich predchádzajúcich preferencií
4. nie
5. bol to čisto výber chovateľky, po mojom príchode bol v podstate potvrdený aj štencom = prišla rozobrala mi šnúrky, potom sa vycapila na kolená a na nepatrný okamih zaspala, potom si ufunila z mojej kabelky "svoju" hračku a bolo vymalováno :heh:
6. v tomto prípade som si ja nič nevybrala (vlastne som BOM ani tak nechcela), ale na základe preferencií od známej ma chovateľka oslovila sama, ja som už len nedokázala povedať hneď na začiatku nie a potom som už nenabrala odvahu zdrhnúť kým bol ešte čas :prd:
aj s touto chovateľkou sme v kontakte = byť v dobrom kontakte s chovateľom je pre mňa veľmi prínosné :yes:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: vyber steniatka

Poslaťod kives » Pon 14.12.2015 14:39

Efa, nesklamala si :jop: :lol:

Dastin
1. Kedy prebehol prvy a kedy konecny vyber stenata?
pri odbere
2. Kolko navstev ste absolvovali pred odobratim?
ani jednu
3. Pristup chovatela - stretli ste sa niekto s "deadlinom", do kedy si treba vybrat a zarezervovat stena z vrhu?
nie
4. Platili ste zalohu? Ak ano, kedy?
poštou, asi 2 týždne pred odberom
5. Poradil vam s vyberom samotny chovatel?
nie
6. Na zaklade coho ste si vybrali?
v tom čase som o tom vedela dosť málo. bola to láska na prvé zahryznutie do členka. 11 rokov som neoľutovala

krpatý
1. Kedy prebehol prvy a kedy konecny vyber stenata?
ešte pred samotným výberom som bola za chovateľom. vybrala som si jednu fenu (nakrytú) po psovi, o ktorého mi išlo, teda šteniatko od nej. Fenka užpostaršia (posledný vrh) porodila o 2 týždne jednu fenku, ktorú si chovateľ nechával. Odporučil mi jednu chovateľku a tak sme sa k dostali ku krpatému.
výber v 6. týždni
2. Kolko navstev ste absolvovali pred odobratim?
1, odber v 10. týždni. Chovateľka mi vyšla v ústrety.
3. Pristup chovatela - stretli ste sa niekto s "deadlinom", do kedy si treba vybrat a zarezervovat stena z vrhu?
nie
4. Platili ste zalohu? Ak ano, kedy?
áno, pri prvej návšteve po výbere šteňúcha
5. Poradil vam s vyberom samotny chovatel?
vo vrhu boli len dva psy
chovateľka načrtla povahy (u toho môjho čistý eufemizmus) a povedala, že ten druhý pes bude lepší v kostre. výber nechala na nás. ešte sme podebatili pri odbere, ale to už bol sám. hovorila, že už hryzie na kožu a je sľubný
6. Na zaklade coho ste si vybrali?
zatiaľ čo ten druhý chrápal, tak ten môj ďáblik zapáral do všetkého, čo sa dalo a neobsedel sekundu (a to boli po hraní :pac: ). no nemilujte ho. druhý mal viac bielych znakov. ale aj tak by som brala toho drzáňa. s chovateľkou sme v kontakte dodnes.

prečo sa zaujímaš?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: vyber steniatka

Poslaťod hisham » Pon 14.12.2015 15:26

Zaujimave citanie :yes:

kives, zaujimam sa, lebo ma to asi niekedy buduci rok caka. A kedze vobec nepoznam postup pri vybere psa s PP a tieto otazky mi pri tej predstave napadli, hodila som to sem :smile:
Okrem toho je fajn citat, ako ste si vybrali svojich konkretnych psikov :smile:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: vyber steniatka

Poslaťod wer » Štv 17.12.2015 9:59

hisham, ty uz mas vybranu aj chovku, vsak? a chces psika tusim... tak som zvedava, ako vyberies nakoniec... :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: vyber steniatka

Poslaťod hisham » Štv 17.12.2015 10:44

Uhm :yes: Sama som zvedava, mam z toho trochu stres. Budem sa riadit tym, cim aj Efa, plus dam na radu chovatelky.

Efa píše:chcem kontaktné a maximálne žravé šteňa, čo si nenechá od súrodencov kakať na hlavu, ale zároveň samo nevyvoláva z nudy bitky a škriepky :yes:

A nech to samozrejme nie je ziadny plasan, ale toho sa moc u tejto chovky neobavam :smile:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: vyber steniatka

Poslaťod hruska » Štv 17.12.2015 10:47

Zas. Nie vzdy vsetko vyjde. Iman je tiez dost makky v povahe co jeho matka rozhodne neni a myslim, ze ani otec. Akoze, pre mna to je ze to vyslo, ale nie kazdy chce toto.

Som zvedava co vyberies.

Ja by som tiez radsej vyberala, kde su vyzorom vsetci rovnaki, to potom cloveka nezvadza vyberat tak trocja aj pre vzhlad :D
Naposledy upravil hruska dňa Štv 17.12.2015 10:49, celkovo upravené 1
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: vyber steniatka

Poslaťod Lindchen » Štv 17.12.2015 10:48

hisham, verím, že dobre vyberieš.

Zase som včera pozerala šteniatko :ach: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: vyber steniatka

Poslaťod hisham » Štv 17.12.2015 10:55

Stat sa moze hocico a ten "moj" sa vobec nemusi narodit. Ak ma ziadne stena neoslovi, tak si pockam na iny vrh. Nechce sa mi uz cakat, ale pockam. Lebo ako ktosi minule poznamenal ( :au: ), tohto psa mozem mat aj do 40-tky. A chcem, aby to boli co najprijemnejsie stravene roky pre nas vsetkych :smile:

hruska píše:Ja by som tiez radsej vyberala, kde su vyzorom vsetci rovnaki, to potom cloveka nezvadza vyberat tak trocja aj pre vzhlad :D

Tiez mozem diskriminovat na zaklade bielych znakov na hrudi :angel:

Lindchen, ako povedala wer - pozeranie je cesta k psovi :heh:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: vyber steniatka

Poslaťod pigie » Štv 17.12.2015 11:01

hruska píše:Ja by som tiez radsej vyberala, kde su vyzorom vsetci rovnaki, to potom cloveka nezvadza vyberat tak trocja aj pre vzhlad :D

Ja som mala take. Vsetci ako jeden u Huga :joint: Tak preto som si tak dobre vybrala :aaa: A mi nedalo, som sa spytala chovatelky tento tyzden, ze podla coho mi vybrala Huga. Tak povedala, ze bol najmensi, ale nie maly a hlavne bol velmi pokojny, ale nie lemravy. To jej prislo ako vhodne stena do bytu. Nie velmi velke (bratia maju cez 80 v kohutiku, Hugo je najmensi 72cm a ma 60kg, bratia maju cez 80kg) a pokojne. Kurna, ja som si tak vybrala Fraya, ale ze uplne. Taky pokojny oproti ostatnym stencom vypadal na videach ako Hugo :heh: Sme proste mali rovnake kriteria na vyber, na velkost som ja nehladela :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: vyber steniatka

Poslaťod wer » Štv 17.12.2015 12:31

hisham, potom si aj zober toho vybraneho stenucha osamote - ze ako sa chova bez svorky. a vytipuj si od chovatela casy, kedy su aktivni. ale aj tak myslim, ze najlepsie ti bude vediet poradit chovatel. predsalen je s tymi psami viac a nemusia sa psicky zrovna prejavit v case navstevy.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: vyber steniatka

Poslaťod Efa » Štv 17.12.2015 12:42

hisham absolútne netuším aké plemeno máš v merku? :hi:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: vyber steniatka

Poslaťod kellee » Štv 17.12.2015 13:44

belgickeho ovčiaka? grena? tervika? ci uplne mimo?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné